PDA

View Full Version : 147 Фейслифт- резервни части



zafod
26-07-2005, 00:33
Здравейте,
от години съм фен на италиянските коли, миналата седмица купих ударена Алфа 147, нова, на 800 км., 2005г.В Александър Ауто по шасито не излезе нищо на заявката за части, казаха, че модела е много нов.Трябват ми сума ти части, дайте съвет как да намеря, чрез коя фирма, или как точно да действам, че не съм много запознат.Сериозни фирми, или доставчици на части?Някъде чух, че отнема месеци...

hf hpe
26-07-2005, 00:40
Здравейте,
от години съм фен на италиянските коли, миналата седмица купих ударена Алфа 147, нова, на 800 км., 2005г.В Александър Ауто по шасито не излезе нищо на заявката за части, казаха, че модела е много нов.Трябват ми сума ти части, дайте съвет как да намеря, чрез коя фирма, или как точно да действам, че не съм много запознат.Сериозни фирми, или доставчици на части?Някъде чух, че отнема месеци...
за номера на частите твоят човек е Вальо
виж за части за 147 проблема ще е голям
сигурно част от едрогабаритните части ще можеш да намериш в Аутоиталия, но цената сигурно ще те откаже
можеш да провериш в малките обяви на мобиле.бг, от време на време се появява една обява за 147 на части
можеш да провериш и на симеон 165А даниавточасти
и по моргите най-вече

valjo
26-07-2005, 00:57
аха, в последния еПер (да се слави името Му :priest: )
има дори 159ката...
така че давай номера на шасито, че и намен ми стана любопитно :bounce8:
а тя 2005 значи е от тия с фейслифта ?:)


http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/Nuova147.jpg

zafod
26-07-2005, 01:45
Да, точно този модел е , с новия фейслифт.В моргите няма големи шансове.Трябват ми фар/десен/, броня и десен калник.По окачването май ще е същата като предишната 147-ца.Шасито ще го пусна щом се прибера.

valjo
26-07-2005, 06:34
71739013 - FRONT BUMPER - готова за боядисване
60694119 - FRONT FENDER (RIGHT) - готов за боядисване
60695447 - HEADLAMP (RIGHT) - non xenon, комплект, без крушките

прецени дали не ти трябват и други компоненти от бронята? решетки, грилове, щипки, щото всичко е отделно и е с пари ....
виж на втората картинка тези елементи зад бронята ?

ако фара ти е ксенонов, жална майка ... 800еуро нешо такова пише ...

като гледам какви са цените в евро ... мисля че ти си готов за член на нашия клуб ;)

и все пак дай номер на шаси, за да сме абсолютно сигурни.

иначе по принцип с тези парт номера отиваш във Вантотрейд и искаш цени, срока им на доставка варира от 2 седмици до месец.

http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/147.FL.FrontBumper.png
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/147.FL.FrontBumperWicks.png
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/147.FL.FrontHeadLapms.png

zafod
26-07-2005, 12:09
Мисля, че не е с ксенон, решетката на колата ми е здрава, гриловете /номера 6 и 4 от схемата, която си пратил/ 2 от тях са здрави, но не знам дали не е добре да купя всичките.За щипките ще проверя.Към Вантотрейд ли да се обърна?Какво ме съветваш?Имам възможност и от Австрия да взема части.По окачването имат ли разлика 147 и 147 фейслифт 2005 г.?Защото ще ми трябват носач, каре и т.н.Ето номера на шасито:ZAR93700003275867 Ако ти излизат някакви цени, напиши ги, колкото и да са относителни.Извинявайте, че ви занимавам с моя проблем, но тук е единственото място/за сега/ където мога да намеря информация.А обикалях доста сериозни сервизи и фирми, които търгуват с италиански части и коли.

valjo
26-07-2005, 12:14
Мисля, че не е с ксенон, решетката на колата ми е здрава, гриловете /номера 6 и 4 от схемата, която си пратил/ 2 от тях са здрави, но не знам дали не е добре да купя всичките.За щипките ще проверя.Към Вантотрейд ли да се обърна?Какво ме съветваш?Имам възможност и от Австрия да взема части.По окачването имат ли разлика 147 и 147 фейслифт 2005 г.?Защото ще ми трябват носач, каре и т.н.Ето номера на шасито:ZAR93700003275867 Ако ти излизат някакви цени, напиши ги, колкото и да са относителни.Извинявайте, че ви занимавам с моя проблем, но тук е единственото място/за сега/ където мога да намеря информация.А обикалях доста сериозни сервизи и фирми, които търгуват с италиански части и коли.
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/ZAR93700003275867.gif
ето това е твоята кола, 01.2005 3врата, и за съжаление с най-слабия мотор 1.6 ТС 103 коня :(

valjo
26-07-2005, 12:19
сега за цените, ще ти пастна тия които дава еПер-а, но....това наистина е само за ориентация.
ще ти дам парт номерата за твоята конкретно кола, а дали стават от преди-ФЛ, незнам:)

Вантотрейд мисля че доставят най-бързо оригинални резервни части по официалния канал :) а за твоята други освен оригинални май няма да станат
мигача ок ли ти е ? халогена ? ако има ?

valjo
26-07-2005, 12:29
60695447 HEADLAMP Price including taxes: 203,42 EUR
156052642 - FOG LAMP Price including taxes: 65,83 EUR (при теб това е опция, и незнам дали е поръчана с нея)

71739013 - FRONT BUMPER Price including taxes: 266,46 EUR
60694119 - FRONT FENDER Price including taxes: 148,64 EUR

това са цени за Италия, предполагам крайноклиентски
и с вкл местни данъци и такси, които при внос в БГ променят цената...

сега ще сменя на австрия и ше ти кажа дали има разлика;)

valjo
26-07-2005, 12:40
60695447 HEADLAMP Price including taxes: 218,65 ARA ?! квото и да е това
156052642 - FOG LAMP Price including taxes: 67,14 ARA
71739013 - FRONT BUMPER Price including taxes: 287,76 ARA
60694119 - FRONT FENDER Price including taxes: 165,41 ARA

това са цени за Австрия, предполагам крайноклиентски
и с вкл местни данъци и такси

zafod
26-07-2005, 13:06
Утре ще отида до Вантотрейд.Лампата за мъгла ще проверя дали я имам.Мигача е счупен/този на калника/.Цените са си цени, трябва да се плащат.Предпочитам нови и оригинални части и без това.Да, слабичка е, но какво да се прави, такава се случи.Сега имам Брава 115 к.с. и съм много доволен.Предполагам Алфата няма да е по-тромава от нея.Благодаря ти за помощта, ще държим връзка.Ще се консултирам с теб за всичко, виждам, че си доста запознат с нещата.Когато я оправя, ще кандидатствам за членство в Алфа клуб.

valjo
26-07-2005, 13:10
...Когато я оправя, ще кандидатствам за членство в Алфа клуб.
ами то в твоя случай е по-добре да е преди, щото това ти дава 10% отстъпка от цените на Вантотрейд.... примерно ...

при тия суми, това са много пари ...

фог ламп е халогена :)


а незнам шо си мисля, че може и да е по тромава от фиатката;(

valjo
26-07-2005, 13:19
мигача на калника е
60686516 - SIDE LAMP Price including taxes: 11,24 EUR
10588098 - CONNECTION Price including taxes: 4,96 EUR
това второто е фасонката му ... ако ти е счупена де

zafod
26-07-2005, 20:05
Намерих в Австрия един собственик на сервиз, обеща да купи частите с неговата отстъпка.Имало и в Залцбург някакъв магазин за части за всички видове автомобили изобщо, такава фирма за производство на всички марки автомобилни части.И там ще проверят.В неделя заминават за Австрия и ще видят.Аз направо ще им дам твоите спецификации по тях да ги търсят.А как да разбера/къде знаят/дали освен лифта има промени по ходовата част на 147-та?На мен ми се струва, че си е като преди лифта всичко.Но трябва да съм сигурен.Утре ще проверя и във Вантотрейд, тази отстъпка е много приятна.Може и да си прав, да е по-тромава от Фиата, но...какво да се прави, отдавна искам 147.Хайде...

valjo
26-07-2005, 23:06
Намерих в Австрия един собственик на сервиз, обеща да купи частите с неговата отстъпка.Имало и в Залцбург някакъв магазин за части за всички видове автомобили изобщо, такава фирма за производство на всички марки автомобилни части.И там ще проверят.В неделя заминават за Австрия и ще видят.Аз направо ще им дам твоите спецификации по тях да ги търсят.А как да разбера/къде знаят/дали освен лифта има промени по ходовата част на 147-та?На мен ми се струва, че си е като преди лифта всичко.Но трябва да съм сигурен.Утре ще проверя и във Вантотрейд, тази отстъпка е много приятна.Може и да си прав, да е по-тромава от Фиата, но...какво да се прави, отдавна искам 147.Хайде...

ами аз днес цял ден зяпах еПера и промени по ходовата част не видях, има смени по носачите, но те са съвместими с всички, просто са усилвани, явно според пазарните изисквания след пускането ....

а тромава не-тромава, Алфа си е Алфа ... :)
и то 2005та :wow:
дано да я оправиш бързо и качествено и да те виждаме с нея по срещи :)

zafod
27-07-2005, 02:14
И аз така мисля, можеш ли да ми пратиш спецификациите на носача и външното каре/десни ако има значение/ за да ги пратя в Австрия?Дай Боже да я оправя овреме, всичко зависи колко бързо ще намеря части и какви още ще излизат...има 2 скъсани маркуча за климатика май...

valjo
27-07-2005, 09:47
И аз така мисля, можеш ли да ми пратиш спецификациите на носача и външното каре/десни ако има значение/ за да ги пратя в Австрия?Дай Боже да я оправя овреме, всичко зависи колко бързо ще намеря части и какви още ще излизат...има 2 скъсани маркуча за климатика май...

ами аз мога, но все повече си мисля, че това не е добър начин.. защо ?
ами щото ше вземеш едни неща, и после при ремонта ще се окаже че трябват още 20тина дреболии щипки маркучета крепежчета и кво ли не, дето, какво съвпадение, ги нямат на склад и ще стане 2йна работа....
не е ли по добре да закараш колата във вантотрейд, да ти направят списък точно какво им трябва за да ти я оправят, и кое имат на склад
и тогава ?
иначе отделно ще ти сложа снимки от окачването да си видиш :)

zafod
28-07-2005, 01:03
Прав си, най-добре е да я види някой с опит в заявките.Все пак ще заръчам да ми донесат едрите неща, калник, броня и фар.Ако имаш възможност, можеш ли да ми пратиш номерата на външното каре, носача и двата мигача на калниците с всичко, което им прилежи.както и халогени за бронята.Или да ми кажеш как да се ориентирам и от къде да ги взема.Благодаря ти предварително.

valjo
28-07-2005, 08:15
60686892 - SWINGING ARM Price including taxes: 181,07 EUR
тоя носач е същия като на 156цата , така че тук може да търсиш и от другаде
ако ти трябва друго от картинката, кажи :)
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/147.FL.FrontSuspension.png

valjo
28-07-2005, 08:25
сегаа, от таз картинка кое си избираш :unsure:
No6- 46307103 - CONSTANT VELOCITYUNIVERSAL JOINT Price including taxes: 141,92 EUR
като гледам тия карета от времето на Типо/Темпра/Дедра не са променяни, така че всякакво такова става

http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/147.FL.Shafts.and.Joints.png

hf hpe
28-07-2005, 11:20
карета от времето на Типо/Темпра/Дедра не са променяни, така че всякакво такова става

да но само вътрешните карета(N6), на човека му трябва външно (N1)

valjo
28-07-2005, 11:42
карета от времето на Типо/Темпра/Дедра не са променяни, така че всякакво такова става

да но само вътрешните карета(N6), на човека му трябва външно (N1)
аха, значи No1 e
46307241 - CONSTANT VELOCITYUNIVERSAL JOINT Price including taxes: 153,47 EUR

то е съвместимо само с такова от 145/146 MY99 - т.е. тия последните

zafod
29-07-2005, 02:39
Благодарности!Съвместимо съвсем същото ли значи, или може да се ползва?Вие какво ми препоръчвате?Човека който ще прави колата се връща в неделя и гледам да набавя части, та да я поправи по-бързо.В Австрия ми дадоха цена на носача- 80 Евро, но не е от официалните вносители за там.Не знам другите цени какви са, но скоро ще разбера и ще се ориентирам.Ще държим връзка.Можете ако познавате някой добър бояджия да ми го препоръчате, за да боядиса калника и бронята.Наистина добър.Цената няма значение.Искам да възстановя колата качествено.До скоро.

valjo
29-07-2005, 09:56
Благодарности!Съвместимо съвсем същото ли значи, или може да се ползва?Вие какво ми препоръчвате?Човека който ще прави колата се връща в неделя и гледам да набавя части, та да я поправи по-бързо.В Австрия ми дадоха цена на носача- 80 Евро, но не е от официалните вносители за там.Не знам другите цени какви са, но скоро ще разбера и ще се ориентирам.Ще държим връзка.Можете ако познавате някой добър бояджия да ми го препоръчате, за да боядиса калника и бронята.Наистина добър.Цената няма значение.Искам да възстановя колата качествено.До скоро.

да съвместимо значи replacement ratio 1:1
за бояджии има няколко варианта ...
http://www.clubalfaromeo.com/forum/view ... 8%E4%E0%F0 (http://www.clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2336&highlight=%C1%EE%E6%E8%E4%E0%F0)

zafod
02-08-2005, 18:25
Вальо здравей.Можеш ли да ми дадеш номера на десния/нешофьорския/ рог?И ако знаеш с кои други модели може да се замени ако е същия?Ще търся и по моргите.Благодаря ти предварително.

Bobo
03-08-2005, 01:40
Вальо здравей.Можеш ли да ми дадеш номера на десния/нешофьорския/ рог?И ако знаеш с кои други модели може да се замени ако е същия?Ще търся и по моргите.Благодаря ти предварително.

:shock: :shocked:

Колега тва доколкото ми е известно не се сменя а се "ремонтира", по-точно изправя се на дозер :wink:

zafod
03-08-2005, 12:50
все пак можеш ли да ми кажеш номера на рога?

valjo
03-08-2005, 13:01
ами кажи кое ти трябва от тез...
само да ти кажа, че Фейслифтнатата 147 всичко и е различно по структурата
дори от предната 147 ....

после като зарових, излезе че рога специално става и от ГТ :)
голямо успокоение ....
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/ePer/147.FL.FrontStructure.png

zafod
05-08-2005, 17:41
За съжаление е така.Бях в един магазин на Оборище и сега чакам оферта.Доста неща има за доставка.проблема е, че всички дават много дълги срокове за доставка/като оставим настрана цените, но там няма какво да се направи.../.Ако можеш да ми дадеш съвет към кой да се обърна за по-бърза доставка, ще съм ти много благодарен.Появиха се доста части след по-щателния оглед след удара и не мога да си представя, че ще чакам 2 месеца за части.Ако не намеря друг начин, ще се примиря и с това...сега и в Италия ще се обаждам.изобщо, не очаквах, че така стоят нещата с частите....

valjo
05-08-2005, 18:14
... че ще чакам 2 месеца за части.Ако не намеря друг начин, ще се примиря и с това...сега и в Италия ще се обаждам.изобщо, не очаквах, че така стоят нещата с частите....

ами като имаш предвид че август цяла Италия не работи....
значи поръчката ще се направи началото на септември!!!
прави сметка кога ше дойде....
ако имаш хора в Австрия примерно, може да видиш през тях, ако имат на склад ... иначе... не изглежда добре ...

а и иди при всички вносители на части, и виж кой какви цени и срокове дава - Ауто Италия, Вантотрейд, ТиН - тия са на Оборище


..
Появиха се доста части след по-щателния оглед след удара и ..
аа това го познахме :):)

zafod
05-08-2005, 18:39
В Австрия няма нищо.С доставка.Сега ще пробвам в Италия, имам колеги там, но автомобилите не са им стихията.Ще видим какво ще из;езе.Инак купих някои части от Оборище, цената беше добра и човека е доста запознат.