PDA

View Full Version : За какво най-често Ви съставят актове от КАТ?



Furious 155
15-01-2008, 00:53
Покрай темата за измамите в КАТ с номерцата, та ми мина и тоя въпрос през главата :)

AlfaRomeo
15-01-2008, 01:56
За нищо защото съм изряден :oops:

Alfoso
15-01-2008, 08:44
Aз имам само един - за невалиден винетен стикер...
Иначе предишните ми са,че карам без книжка 'М' категория между 13-15 годишна възраст :lol:

Lame_0ne
15-01-2008, 09:05
Намира ми се и на мен един, т.е. два. Единият за винетка другия за 143 на автомагистрала тракия 40 минути след първия. Смятам, че сега е момента да попитам някой по-компетентен за тези актове.
Съставени са юли месец миналата година, до началото на ноември не бяха излезнали в КАТ Пловдив, защото са съставени в София. Последния път когато бях в КАТ Пловдив, другаря милиционер ми отговори, цитирам:
"Сашо ти знаеш ли София колко е далече?", викам си да на 2000 км североизточна посока. Веднага в КАТ София да си платя глобата и да съм чист пред държавата. Уви, госпожата (която беше много учтива) ми вика "ааааа ми ние талона сме ти го изпратили на 17 Септември в Пловдив", при което повече не ми се занимаваше с КАТ Пловдив.
Въпроса ми е ще се начислят ли някакви глоби na тези неплатени актове, защото нямам планове да се прибирам в близките месеци?

Бобби
15-01-2008, 11:24
Гледам да се оправям на място :wink: ......по метода на корупциятя :wink:

Mind_Control
15-01-2008, 11:28
Гледам да се оправям на място :wink: ......по метода на корупциятя :wink:

Айде де.. нали щяхме да слагаме талоните на колите за тва, кой е по голям? Или на тебе ти пишат актове за колелото, че караш без каска :lol:

По темата- за превишена скорост са ми повечето актове.. Но откакто останах с 11 точки внимавам доста и не превишавам.

Бобби
15-01-2008, 11:34
[quote="Бобби":3gdjymo5]Гледам да се оправям на място :wink: ......по метода на корупциятя :wink:

Айде де.. нали щяхме да слагаме талоните на колите за тва, кой е по голям? Или на тебе ти пишат актове за колелото, че караш без каска :lol:

По темата- за превишена скорост са ми повечето актове.. Но откакто останах с 11 точки внимавам доста и не превишавам.[/quote:3gdjymo5] ти си за никаде с 11 точки!...на моито колело на задния капак има един надпис EUEO...бордо е и всяка сутрин и вечер се стрелкам по Цариградско....вярно, че карам без каска :pirate:

J_I_V_K_O
15-01-2008, 11:38
един без колан един за неспазване забрана за навлизане в забранена улица, превишена скорост, и май са тва :) имам и едно въстановяване на точки... който не е карал на него не са му писали глоба ;)

Бобби
15-01-2008, 11:43
Изтрит СПАМ

MrX

Novachev
15-01-2008, 12:12
На мен ми е за превишена скорост с 30 км/ч от горе в града на коледа за 8 години мие първия акт ама тя тая кола виновна :twisted:
Между другото колко да очаквам да не сурвакат за книжката разбрах че на косъм съм се оттървал.

Бобби
15-01-2008, 12:20
Изтрит СПАМ

MrX

Бобби
15-01-2008, 12:49
Изтрит СПАМ


MrX

Бобби
15-01-2008, 13:23
Изтрит СПАМ

MrX

Бобби
15-01-2008, 13:26
Изтрит СПАМ

MrX

lyuli
15-01-2008, 13:44
моите - за превишена скорост (извънградско винаги!), за без колан, за изпреварване в насрещното (по Св. Наум, тогава всеки ден минавах така, докато един ден не изпреварих куките и стана лошо.....)
паяка също.....
но сега съм 2 год. без нарушение :!: :!: :!: (на 29. 12. 2007 изтекоха) и се питам трябва ли да ходя в КАТ да пиша молба за възст. на точки или е автоматично?????

Бобби
15-01-2008, 13:56
Ако нямаш нарушение!...автоматично ти се вазстановяват!

TRENDi
15-01-2008, 15:43
За почти 12 години равносметката е следната:
1. Фиш за неправилно изпреварване (на мост) - първото ми официално нарушение;
2. Акт за управление на МПС с рекламни лепенки, без да има съответното докуменче, че е платено разрешение за това (фирмата ми го плати, че управлявах служебен автомобил) - отдавна беше и това;
3. Акт за неправилно паркиране. В Плевен на еднопосочна улица едвам си намерих место къде да спра, а плевенските играчи, отивайки да папат дюнери и движейки се в забранената за движение посока решиха да накажат "шопския номер" и отнесох акт;
4. Акт за минаване на червено - не видях, че има светофар, и се връщах пеша да го видя, че си е на мястото :wink:, даже си и работеше;
5. Фиш за превишена скорост - извънградско;
6. Акт за превишена скорост в София с 29 км/ч над нормата (в 1:10 през нощта на 3-4 лентов булевард) :roll: - тъкмо набираше "совалката" за излитане и ме ковнаха...
Пари на ръка не съм давал, не са ми и искали (в интерес на истината).
Ами това е. От последния акт мина една година, още една да устискам и пак съм с мах брой точки (в момента съм с 37 или 38).

BOBBY PLEVEN
15-01-2008, 16:10
Аз за 5 години с книжка имам един за неправилно паркиране в Търново, един за катастрофа.Всъщност за два.Един път в София паяка вдигна колата и пак ме резнаха.А отпреди да взема книжка един за каране без такава.

Tickles
15-01-2008, 17:10
нямам нито един 8) :D

fred
15-01-2008, 19:45
Аз само един преди окло 4-5 г., че навлязох на жълто в абсолютно празно кръстовище в почивен ден и след завоя стоеш Той, катаджията :shock: След като видя че пари няма да има /а бях със стара Шкода 100 на баща ми/ и жена ми с бебето отзад, драпа половин час акт в жегата /беше началото на август/като писа гадюхата, че съм минал на червено.
Накрая след обжалване съда ми го отнмени 8).
Друг път пък ми се размина, карах с около 130 от Плевен към София, хубав път, но имаше и ограничение някакво и ме спряха, айде викам, тоя път няма мърдане, ама се оказа, че първия вече пише акт за превишена скорост на друг шофьор, а свободния катаджия просто ми провери документите и толкова, късмет.

fiore
15-01-2008, 19:48
На мен ми е за превишена скорост с 30 км/ч от горе в града на коледа за 8 години мие първия акт ама тя тая кола виновна :twisted:
Между другото колко да очаквам да не сурвакат за книжката разбрах че на косъм съм се оттървал.ако е повече от 30км може и за 1месец да ти вземат книжлето и 200лв глоба. дано не е така

lyuli
15-01-2008, 19:49
...........Един път пък ми се размина, карах с около от Плевен към София 130 и ме спряха, айде викам, тоя път няма мърдане, ама се оказа, че единия вече пише акт за превишена скорост на друг шофьор, а свободния просто провери документите и това си беше, късмет.

на мене колко пъти ми се разминавало ........... изобщо не ги броя!!!! и то без да плащам (по принцип съм против това!)

fred
15-01-2008, 19:52
...........Един път пък ми се размина, карах с около от Плевен към София 130 и ме спряха, айде викам, тоя път няма мърдане, ама се оказа, че единия вече пише акт за превишена скорост на друг шофьор, а свободния просто провери документите и това си беше, късмет.

на мене колко пъти ми се разминавало ........... изобщо не ги броя!!!! и то без да плащам (по принцип съм против това!)

Абе при жените е друго, знам аз :shutup:

Kuku
15-01-2008, 20:03
Преди два часа ми написаха акт за неправилно паркиране :cry:
Иначе не помня, колко точно имам написани през живота си... бая са :roll:
Общо, от както съм взел книжка през март 2000г., са ми отнети 92 контролни точки, като съм възстановявал пет пъти :roll:

pr_00f
15-01-2008, 22:31
Преди два часа ми написаха акт за неправилно паркиране :cry:
Иначе не помня, колко точно имам написани през живота си... бая са :roll:
Общо, от както съм взел книжка през март 2000г., са ми отнети 92 контролни точки, като съм възстановявал пет пъти :roll:

Е вярно си истински счетоводител - в кръвта ти е направо.
Вече не помниш за седем години за какво са ти писали актове, но броя на отнетите точки се знае с точност до хилядни :) :lol:

Kuku
15-01-2008, 22:46
Е, мога и да изброявам, ама със сигурност ще пропусна нещо :)
Превишени скорости.
Червени светофари.
Без колан.
Без винетка.
Изтекли актове.
Две не спирания на стоп палка.
Черни стъкла.
Неправилно престрояване.
Неправилно изпреварване.
ПТП по невнимание.
Фарове за мъгла.
Неправилно паркиране.
Неподчинение на длъжностно лице.
Не носене на документи.
Преминаване през ЖП-прелез при спусната бариера.
И т.н... :roll:
Имам и две лишавания от право да управлявам МПС - веднъж за 2 месеца и веднъж за 3 месеца :roll:


П.П.
Държа да знаеш, че НЕ се гордея с това :!:
А точките се смятат лесно: начален брой + възстановяванията - наличните в момента = на отнетите :wink:

pr_00f
15-01-2008, 22:51
Вярвам ти,
Ама аз се гордея с теб че имаш смелоста да си призаеш без бой всичко това.

Иначе стига съм спамил и да се върнем на темата - нямам актове и фишове, спирали са ме 2-пъти в рамките на 10 дена на карулката до Ванто за рутинна проверка на документи. ( това за почти 4 години на пътя)

nasty
15-01-2008, 22:54
3 документирани акт-а
1 отпреди 5-6 години - неминат годишен преглед...
и преди година и половина без колан и превишена в града 79км/ч
и за сега м/у капките...
иначе навлизане в забранена,обратен на забранено място,забранено изпреварване ,без колан, халогени.
Как ги правите тия за непревилно престрояване низнам :roll:

rtfm
15-01-2008, 23:03
И аз да се похваля
Имам за
Несъобразена скорост причинила ПТП
Без преглед
Неспазване на указанията на регулировчик
Неспазване на дистанция и пак ПТП
Неправилно паркиране
И Без каска и А категория с мотор.

И десетки десетки под масата :)

Kuku
15-01-2008, 23:23
Как ги правите тия за непревилно престрояване низнам :roll:Предреждане на светофар :wink:

AlfaRomeo
15-01-2008, 23:24
Как ги правите тия за непревилно престрояване низнам :roll:Предреждане на светофар :wink:

Само като се пререди на светофара,и веднага пресмята колко точки е надолу :wink:

lyuli
16-01-2008, 09:35
...........Един път пък ми се размина, карах с около от Плевен към София 130 и ме спряха, айде викам, тоя път няма мърдане, ама се оказа, че единия вече пише акт за превишена скорост на друг шофьор, а свободния просто провери документите и това си беше, късмет.

на мене колко пъти ми се разминавало ........... изобщо не ги броя!!!! и то без да плащам (по принцип съм против това!)

Абе при жените е друго, знам аз :shutup:

е, не винаги, защото и аз имам бая актове (бях останала с 15 точки!!!), но би трябвало да са се възтановили на 29. XII. 2007. Все пак тия дни ще отскоча до КАТ да видя дали не тр. нещо да попълвам......

бтв тая година пред август за малко да изгоря с възтановяването, защото бях паркирала на Кракра на тротоара с достатъчно място за пешеходците (но не 2 м.....) и паяка понеже беше умрял от глад тоя ден решил да събира от там колите (а там съм спирала 1000-ди пъти и сега си спират така, даже по-зле, но въпрос на късмет). И така ми дигат корубата. Аз отивам да я взема, като знам, че вече акт-ове не пишат за това, което се оказа невярно и ми написаха акт. Ужас, направо умрях, остават ми само няколко месеца да възтановя и това да ми се случи!!!!
Обаче нали съм хитра - майка ми има книжка и не кара, страх я е. Обаждам и се и на другия ден отиваме в КАТ да пишем опровержение, че тя е паркирала, а не аз и да ми отменят акт-а. След известно време ходене по мъките и това стана!!!! ;) и така отървах кожата ;) сега да видим дали са ми ги възтановили мизерниците.....

aav
16-01-2008, 10:56
Обаче нали съм хитра - майка ми има книжка и не кара, страх я е. Обаждам и се и на другия ден отиваме в КАТ да пишем опровержение, че тя е паркирала, а не аз и да ми отменят акт-а. След известно време ходене по мъките и това стана!!!! ;) и така отървах кожата ;) сега да видим дали са ми ги възтановили мизерниците.....
"Мизерниците" хич не са разбрали колко си "хитра", като са видели точките на майка ти и твоите. В КАТ пасат патките по асфалта!

fiore
16-01-2008, 10:58
...........Един път пък ми се размина, карах с около от Плевен към София 130 и ме спряха, айде викам, тоя път няма мърдане, ама се оказа, че единия вече пише акт за превишена скорост на друг шофьор, а свободния просто провери документите и това си беше, късмет.

на мене колко пъти ми се разминавало ........... изобщо не ги броя!!!! и то без да плащам (по принцип съм против това!)

Абе при жените е друго, знам аз :shutup:

е, не винаги, защото и аз имам бая актове (бях останала с 15 точки!!!), но би трябвало да са се възтановили на 29. XII. 2007. Все пак тия дни ще отскоча до КАТ да видя дали не тр. нещо да попълвам......

бтв тая година пред август за малко да изгоря с възтановяването, защото бях паркирала на Кракра на тротоара с достатъчно място за пешеходците (но не 2 м.....) и паяка понеже беше умрял от глад тоя ден решил да събира от там колите (а там съм спирала 1000-ди пъти и сега си спират така, даже по-зле, но въпрос на късмет). И така ми дигат корубата. Аз отивам да я взема, като знам, че вече акт-ове не пишат за това, което се оказа невярно и ми написаха акт. Ужас, направо умрях, остават ми само няколко месеца да възтановя и това да ми се случи!!!!
Обаче нали съм хитра - майка ми има книжка и не кара, страх я е. Обаждам и се и на другия ден отиваме в КАТ да пишем опровержение, че тя е паркирала, а не аз и да ми отменят акт-а. След известно време ходене по мъките и това стана!!!! ;) и така отървах кожата ;) сега да видим дали са ми ги възтановили мизерниците..... в този район около докторската градина тази гадина паяка е голям хищник. две срещи пред М-тел имам с него. добре че чат пат се срещат познати от паркинги и гаражи та се разминавам без акт. ама иначе се случва да ми возят колата на по спокойно място. учудващо е обаче че имам един единствен акт за скорост. пу-пу, да не дърпам дявола

lyuli
16-01-2008, 11:10
Обаче нали съм хитра - майка ми има книжка и не кара, страх я е. Обаждам и се и на другия ден отиваме в КАТ да пишем опровержение, че тя е паркирала, а не аз и да ми отменят акт-а. След известно време ходене по мъките и това стана!!!! ;) и така отървах кожата ;) сега да видим дали са ми ги възтановили мизерниците.....
"Мизерниците" хич не са разбрали колко си "хитра", като са видели точките на майка ти и твоите. В КАТ пасат патките по асфалта!

ЕМИ И ДА СА РАЗБРАЛИ - НЕ МИ ПУКА, нали отмениха акта ;)

J_I_V_K_O
16-01-2008, 17:54
ъъъъ... някой може ли да ми каже дали е получавал такова чудо ? Дали, утре като ида няма да ми връчат снимка с някое нарушение ? :laser:

nikolaaaay
16-01-2008, 18:15
Не ходи! това е моят съвет.
Някой знае ли какъв е срока за възстановяване на точките при липса на актове? Моят последен е от 31.01.2006. За лека катастрофа по моя вина :)

J_I_V_K_O
16-01-2008, 18:21
Не ходи! това е моят съвет.
Някой знае ли какъв е срока за възстановяване на точките при липса на актове? Моят последен е от 31.01.2006. За лека катастрофа по моя вина :)
защо да не ходя ? а тва дето питаш за него е 1 година май

TRENDi
16-01-2008, 18:23
ъъъъ... някой може ли да ми каже дали е получавал такова чудо ? Дали, утре като ида няма да ми връчат снимка с някое нарушение ?
Като гледам, какво искат да носиш е за това, за което предполагаш, най-вероятно. Такова листче не ме ли измамят по някакъв начин да го получа лично - директно в коша и да си чакат да се явя.

J_I_V_K_O
16-01-2008, 18:24
ъъъъ... някой може ли да ми каже дали е получавал такова чудо ? Дали, утре като ида няма да ми връчат снимка с някое нарушение ?
Като гледам, какво искат да носиш е за това, за което предполагаш, най-вероятно. Такова листче не ме ли измамят по някакъв начин да го получа лично - директно в коша и да си чакат да се явя.
Лошото е ча са го оставили на баща ми :roll:

lyuli
16-01-2008, 18:34
Някой знае ли какъв е срока за възстановяване на точките при липса на актове? Моят последен е от 31.01.2006. За лека катастрофа по моя вина :)

2 години

fiore
16-01-2008, 18:38
ъъъъ... някой може ли да ми каже дали е получавал такова чудо ? Дали, утре като ида няма да ми връчат снимка с някое нарушение ? :laser: общо взето в софия така изглеждат призовките на видеоконтрола. ако не отидеш само ще отложиш нещата но няма да ги избегнеш. за всеки случай, ако нямаш точки бъди потготвен да кажеш, че някой друг е карал(номера става при условие че на снимката не се вижда водача- те не са снимки а клипчета)


nikolaaaay написа:
Някой знае ли какъв е срока за възстановяване на точките при липса на актове? Моят последен е от 31.01.2006. За лека катастрофа по моя вина Smile


2 години всяка година можеш да се явиш на курсове за възтановяване на точки. иначе 12 месеца след последното нарушение автоматично се възстановяват , ако не се лъжа 10

lyuli
16-01-2008, 18:49
интересен ми е казуса, ако колата е на Юридическо лице и не може да се докаже кои е карал какво става - само глоба, предполагам???

възстановяването - 2 години без нарушение. Ако си възтановяваш с курс х10 точки годишно, май беше. +такса (беше 50, ама сега незнам колко е)

deq
16-01-2008, 18:52
Досега не са ми правили акт :oops: Дано и не се случва

J_I_V_K_O
16-01-2008, 18:54
Ако си възтановяваш с курс х10 точки годишно, май беше. +такса (беше 50, ама сега незнам колко е)
въстановяваш 13 точки веднъж годишно таксата е 60лв

lyuli
16-01-2008, 18:56
Ако си възтановяваш с курс х10 точки годишно, май беше. +такса (беше 50, ама сега незнам колко е)
въстановяваш 13 точки веднъж годишно таксата е 60лв

да точно + някакъв тъп курс цяла събота......

а някои може ли да ми разкодира това:

(4) (Нова - ДВ, бр. 66 от 2003 г.) На водач, който притежава контролен талон "Водач на
МПС без наказания", не се отнемат контролни точки при налагане на наказание за
нарушенията, посочени в чл. 3 .

и по конкретно термина:"Водач на
МПС без наказания"

http://www.kat.mvr.bg/NAR_I-139.txt

J_I_V_K_O
16-01-2008, 18:58
да 6 часа е и гледаш не цензориран филм с катастрофи и 1- листовка която не се взима под внимание

lyuli
16-01-2008, 19:07
ето извадка от закона по въпроса за точките


Чл. 158. (1) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството
се възстановява:
1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007
г.) чрез частично увеличаване с 1/3 от първоначалния брой точки след преминато
допълнително обучение, но не повече от веднъж за срок от 1 година, при условие че
водачът е изпълнил задълженията си по чл. 190, ал. 3, което удостоверява със
съответните платежни документи;
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) служебно, до максималния размер, след изтичане
на две години, считано от датата, на която е влязло в сила последното наказателно
постановление, с което на водача са отнети контролни точки.
(2) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството може да
се възстановява само до първоначалния максимален размер.


справка: http://www.kat.mvr.bg/

nikolaaaay
16-01-2008, 20:29
и по конкретно термина:"Водач на
МПС без наказания"

http://www.kat.mvr.bg/NAR_I-139.txt[/quote]

Това е когато няма6 кола и има6 ххх години (мисля 4е са 6 години) без акт. Тогава ти дават един розов талон за вода4-отли4ник. Един приятел има книжка отдавна, но кола отскоро и си извади.

fred
16-01-2008, 22:50
...........Един път пък ми се размина, карах с около от Плевен към София 130 и ме спряха, айде викам, тоя път няма мърдане, ама се оказа, че единия вече пише акт за превишена скорост на друг шофьор, а свободния просто провери документите и това си беше, късмет.

на мене колко пъти ми се разминавало ........... изобщо не ги броя!!!! и то без да плащам (по принцип съм против това!)

Абе при жените е друго, знам аз :shutup:

е, не винаги, защото и аз имам бая актове (бях останала с 15 точки!!!), но би трябвало да са се възтановили на 29. XII. 2007. Все пак тия дни ще отскоча до КАТ да видя дали не тр. нещо да попълвам....
.

Ти си явно фурия пълна, майтап де, е наистина зависи, но като цялто жените може би минават по лесно,

lyuli
17-01-2008, 11:26
на мене колко пъти ми се разминавало ........... изобщо не ги броя!!!! и то без да плащам (по принцип съм против това!)

Абе при жените е друго, знам аз :shutup:

е, не винаги, защото и аз имам бая актове (бях останала с 15 точки!!!), но би трябвало да са се възтановили на 29. XII. 2007. Все пак тия дни ще отскоча до КАТ да видя дали не тр. нещо да попълвам....
.

Ти си явно фурия пълна, майтап де, е наистина зависи, но като цялто жените може би минават по лесно,

хихи, малко на ръба на закона се движа, защото задръстванията и висенето ме изнервя, дори когато не бързам и не винаги карам по правилата. Веднъж се опитах - да спазвам всички правила, но резултата беше плачевен - висях като паяк 100 часа по кръстовищата. и сега - карам си как си знам, очите на 4, коланчето и пазя точката ;) То просто в София хората са много бавни - светне зеленото и те се чудят нещо и докато тръгнат, 1/2 от времето е минало и за това толкова малко коли минават. После тръгне единия, 2-рия е обикновено 20 м зад него, и 3-тия така и накрая к'во става - минали са 3 коли вместо 6, например.... ей такива неща ме изнервят и затова много не чакам. Но искам да кажа едно - основната ми цел е да НЕ ПРЕЧА на останали учасници, може и да се предреждам, но това е с цел - по-бързо освобождаване на кръстовището. Никога не запушвам ленти за десен завой, ако съм за направо, което бтв е много селска постъпка. и т.н.

batececo
17-01-2008, 11:41
На мен ми писаха лятото за превишена скорост в едно пеУнишко сеУце (не знаех, че е населено място) и още нямам наказателно постановление, вече 5 месеца и половина... Само печати на акта, който прилича на баница...
Някой може ли да ми каже в моя случай от кога важи отнемането на точките - от датата на съставяне на акта или от датата на издаване на наказателното постановление? :?:
Понеже разбрах, че за 1 календарна година възстановявали въпросните точки, въпроса е от кога се брои тази година, защото ако е от момента на съставяне на акта - вече е минала половин година :D :?:

lyuli
17-01-2008, 11:56
На мен ми писаха лятото за превишена скорост в едно пеУнишко сеУце (не знаех, че е населено място) и още нямам наказателно постановление, вече 5 месеца и половина... Само печати на акта, който прилича на баница...
Някой може ли да ми каже в моя случай от кога важи отнемането на точките - от датата на съставяне на акта или от датата на издаване на наказателното постановление? :?:
Понеже разбрах, че за 1 календарна година възстановявали въпросните точки, въпроса е от кога се брои тази година, защото ако е от момента на съставяне на акта - вече е минала половин година :D :?:

за съжаление от датата на издаване на наказателното постановление

освен това възтановяването е след 2 години, прочети по нагоре постовете......

pr_00f
17-01-2008, 12:10
хихи, малко на ръба на закона се движа, защото задръстванията и висенето ме изнервя, дори когато не бързам и не винаги карам по правилата. Веднъж се опитах - да спазвам всички правила, но резултата беше плачевен - висях като паяк 100 часа по кръстовищата. и сега - карам си как си знам, очите на 4, коланчето и пазя точката ;) То просто в София хората са много бавни - светне зеленото и те се чудят нещо и докато тръгнат, 1/2 от времето е минало и за това толкова малко коли минават. После тръгне единия, 2-рия е обикновено 20 м зад него, и 3-тия така и накрая к'во става - минали са 3 коли вместо 6, например.... ей такива неща ме изнервят и затова много не чакам. Но искам да кажа едно - основната ми цел е да НЕ ПРЕЧА на останали учасници, може и да се предреждам, но това е с цел - по-бързо освобождаване на кръстовището. Никога не запушвам ленти за десен завой, ако съм за направо, което бтв е много селска постъпка. и т.н.


Kолежке как не те е срам :!:
Имах съвсем друго мнение за теб. :twisted:

fiore
17-01-2008, 12:31
хихи, малко на ръба на закона се движа, защото задръстванията и висенето ме изнервя, дори когато не бързам и не винаги карам по правилата. Веднъж се опитах - да спазвам всички правила, но резултата беше плачевен - висях като паяк 100 часа по кръстовищата. и сега - карам си как си знам, очите на 4, коланчето и пазя точката Wink То просто в София хората са много бавни - светне зеленото и те се чудят нещо и докато тръгнат, 1/2 от времето е минало и за това толкова малко коли минават. После тръгне единия, 2-рия е обикновено 20 м зад него, и 3-тия така и накрая к'во става - минали са 3 коли вместо 6, например.... ей такива неща ме изнервят и затова много не чакам. Но искам да кажа едно - основната ми цел е да НЕ ПРЕЧА на останали учасници, може и да се предреждам, но това е с цел - по-бързо освобождаване на кръстовището. Никога не запушвам ленти за десен завой, ако съм за направо, което бтв е много селска постъпка. и т.н. ами като ги правят тези коли без указания къде е първа скорост как ще тръгнат :wink: у наше село си спират като араби по средата на улицата ходят за цигари, говорят си и никой не е**ва да им пише актове или да ги репатрира. ама иначе паяка си се разхожда дето е по широко

lyuli
17-01-2008, 12:47
.......... 1/2 от времето е минало и за това толкова малко коли минават. После тръгне единия, 2-рия е обикновено 20 м зад него, и 3-тия така и накрая к'во става - минали са 3 коли вместо 6, например.... ей такива неща ме изнервят и затова много не чакам. Но искам да кажа едно - основната ми цел е да НЕ ПРЕЧА на останали учасници, може и да се предреждам, но това е с цел - по-бързо освобождаване на кръстовището. Никога не запушвам ленти за десен завой, ако съм за направо, което бтв е много селска постъпка. и т.н.


Kолежке как не те е срам :!:
Имах съвсем друго мнение за теб. :twisted:

честно казано - не виждам от какво да ме е срам........

vladu
17-01-2008, 23:41
актовее... моа да раздавам - предимно за превишена скорост, за изтекъл акт, за пцуванье на макя на служител на реда и закона ...
и талона син викате бил ... не помня.
дал съм на съхранение в кат. там нищо се не губи.

J_I_V_K_O
18-01-2008, 00:24
ъъъъ... някой може ли да ми каже дали е получавал такова чудо ? Дали, утре като ида няма да ми връчат снимка с някое нарушение ? :laser:

Та какво се оказа, при позволени 50км аз съм карал с 78, 28 над допустимото вижда се всичко какъв трафик каква е позволената скорост с колко карам аз, за което веднага си получих актчето + една много симпатична снимка формат А4 на която е исписано всичкото това.Исках да си я взема но уви не ми я дадоха, била ценна за тях. Снимката е още от септември но малко са се позабавили :lol: и бай дъ уей съм голям симпатяга бил от страни :rotfl: само дето малко е арт снимката - черно бяла :roll:

trouble
18-01-2008, 00:36
Колеги да вметна само в тази тема...тая вечер паркирах на една спирка, понеже нямаше къде другаде (там имаше и мн други коли)...връщам се към колата и гледам полиция стои и снима колите...не знам моята дали са я снимали, те си тръгнаха и аз се качих и се прибрах. За неправилно паркиране без собственика на колата да е там, така ли се правят снимки. Освен това аз бях с колата на баща ми....Освен това дойдоха още полицейски коли и почнаха да снимат всичко живо що мърда и в някакъв магазин да влизат (той беше затворен)...дееба ся глоба имам ли и кой ще я получи (аз или баща ми) или тия си правили няква акция.....

J_I_V_K_O
18-01-2008, 00:40
Колеги да вметна само в тази тема...тая вечер паркирах на една спирка, понеже нямаше къде другаде (там имаше и мн други коли)...връщам се към колата и гледам полиция стои и снима колите...не знам моята дали са я снимали, те си тръгнаха и аз се качих и се прибрах. За неправилно паркиране без собственика на колата да е там, така ли се правят снимки. Освен това аз бях с колата на баща ми....Освен това дойдоха още полицейски коли и почнаха да снимат всичко живо що мърда и в някакъв магазин да влизат (той беше затворен)...дееба ся глоба имам ли и кой ще я получи (аз или баща ми) или тия си правили няква акция.....
Ще я получи собственикът на явтомобила, след това ако има възражение той ще му дадат нова призовка на него за да я даде на теб в случая. Аз имах същият въпрос днес и така ми обясниха :)

trouble
18-01-2008, 00:47
Колеги да вметна само в тази тема...тая вечер паркирах на една спирка, понеже нямаше къде другаде (там имаше и мн други коли)...връщам се към колата и гледам полиция стои и снима колите...не знам моята дали са я снимали, те си тръгнаха и аз се качих и се прибрах. За неправилно паркиране без собственика на колата да е там, така ли се правят снимки. Освен това аз бях с колата на баща ми....Освен това дойдоха още полицейски коли и почнаха да снимат всичко живо що мърда и в някакъв магазин да влизат (той беше затворен)...дееба ся глоба имам ли и кой ще я получи (аз или баща ми) или тия си правили няква акция.....
Ще я получи собственикът на явтомобила, след това ако има възражение той ще му дадат нова призовка на него за да я даде на теб в случая. Аз имах същият въпрос днес и така ми обясниха :)

По-добре на мен.... а така ли се прави , със снимки, не закачаха ли на стъклото едно време някво листче...

J_I_V_K_O
18-01-2008, 00:50
това листче го фащаш фърляш и никой неможе да докаже че си бил там ;) сега снимат и няма къде да бягаш даже ти носят призовката в къщи и ти я дават лично :)

trouble
18-01-2008, 00:56
това листче го фащаш фърляш и никой неможе да докаже че си бил там ;) сега снимат и няма къде да бягаш даже ти носят призовката в къщи и ти я дават лично :)

Здраве да е....отдавна не бях правил нарушения... :)

J_I_V_K_O
18-01-2008, 01:00
искаш да кажеш отдавна не ме бяха хващали :)

Бобби
20-01-2008, 20:41
интересен ми е казуса, ако колата е на Юридическо лице и не може да се докаже кои е карал какво става - само глоба, предполагам???

възстановяването - 2 години без нарушение. Ако си възтановяваш с курс х10 точки годишно, май беше. +такса (беше 50, ама сега незнам колко е) триабва да се жертва ниакои от фирмата.....ако - не...не може да регистрира кола след това :!:

blank_jack
20-01-2008, 21:24
средно статистически погледнато и аритметично пресметнато, всичките ми актове до сега са за обръщане на кола по таван :shock:

ChinaLord
22-01-2008, 22:50
...мене ме лупат само за колана...

AlfaRomeo
23-01-2008, 00:45
...мене ме лупат само за колана...

Що неси ги слагате тея колани,какво е толкова трудно :)

Бобби
23-01-2008, 13:45
...мене ме лупат само за колана...

Що неси ги слагате тея колани,какво е толкова трудно :) С колана в градски условия, се чуствам като вързано куче!

trouble
23-01-2008, 14:28
А на мен без колан не ми е комфортно в колата, ако искате вярвайте...все едно ми липсва нещо...

ShoxXx
23-01-2008, 14:30
За грубо отношение към органите на КАТ. :lol: :lol: :lol: :lol:

lyuli
23-01-2008, 14:51
...мене ме лупат само за колана...

Що неси ги слагате тея колани,какво е толкова трудно :) С колана в градски условия, се чуствам като вързано куче!

да, и на мен ужасно ми убива и ме издира, направо е непоносимо. сега си го слагам подмишницата, че пазя то4ката ;) което пак е досадно, но поне се ядва и не пречи толкова.

Violator
27-01-2008, 23:04
Нямам само преди 5 години се блъснах зимата в еидн контейнер защото ми бяхя откнаднали колата и сменили зимните гуми с летни и викнах кат заради каското. Иначе сега си сменям книжката и имам само един фиш за 10 лв :D

Furious 155
27-01-2008, 23:17
Мен вече ми писаха протокол за ПТП, акт нямам, но един ми отне предимство и ме остави с огъната задна врата... Та акта беше за него... много крив град ей... колата я карам 3-ти месец вече, а дотук имам 2 удара и все не по моя вина. Първия една вектра ми спря в багажника и оттам сякаш няма поражения, макар удара да си беше не лош. :) Второто ми го направи един кадет и тук вече съм за тенекиджия... бе кофти усещане и като се има предвид че не карам по цял ден тая кола!!!

lyuli
29-01-2008, 17:48
ooooooooooooo искам да ви се похваля, че към момента нямам отнети точки!!!!
2 години изтърпях - и ето че ми ги възтановиха!!!! Наистина се възтановяват автоматично!
Днес ходих да проверя - цъкнаха в компютъра и наистина е факт - отнети - 0 точки!!!!

1912
29-01-2008, 18:01
аз пък имам около 5 точки някъде .. не знам колко точно останаха и вчера ме спряха че съм излизал от бензиностнцията на знак забранено само че се оказаха пекани и ме пуснаха след като им казах кфо работя :D

hristiqn
29-01-2008, 18:08
За грубо отношение към органите на КАТ. :lol: :lol: :lol: :lol:
Колега я кажи колко е акта ,4е ми е интересно :lol:

trouble
29-01-2008, 18:20
За грубо отношение към органите на КАТ. :lol: :lol: :lol: :lol:
Колега я кажи колко е акта ,4е ми е интересно :lol:

Извинявам се за ОФФ-а....човече разтресе ми прозорците като минаваше покрай мен с тая музика..много здраво.....
А по въпроса за глобите....какъв е срока ако са те снимали как си паркирал неправилно и да получиш писъмцето си по пощата...

Bottata
29-01-2008, 20:54
Един ама от раз 1месец без книжка +150лв , превишение на Ботевградско караулката с 32км. Ама имам големи съмнения че не е за мен това и си имам солидно АЛИБИ - то камери, регистри и да са живи и здрави колегите дето ще свидетелстват след някой друг месец. :)
Иначе доста си нарушавам и се оправям на място ..
И вчера ме спряха без фарове. И им дадох акт, НП, жалбата ми и ... набързо ги отказах .. (ама и жената помагаше)

hristiqn
29-01-2008, 22:46
За грубо отношение към органите на КАТ. :lol: :lol: :lol: :lol:
Колега я кажи колко е акта ,4е ми е интересно :lol:

Извинявам се за ОФФ-а....човече разтресе ми прозорците като минаваше покрай мен с тая музика..много здраво.....
А по въпроса за глобите....какъв е срока ако са те снимали как си паркирал неправилно и да получиш писъмцето си по пощата...
Остави ,4е целата дрънка ....май за изолацийка ще се мисли :wink: