PDA

View Full Version : Голям проблем. Прегряване !!!



^Pamuka^
17-01-2008, 02:07
Колата е от потписа. Преди два месеца сменях термостат и днес ми отказа парното (просто духа студено). Мислех че е някоя клапа и не ми беше проблем да се прибера до вкъщи на студено. Както карам колата заглъхна и като погледнах тя отишла на 110 градуса. Спрях веднага и бутнах радиатора, а той беше студен. Огасих я и след 30 мин поистина. Прибрах на нормални градуси и колата вървеше нормално. Та мисълта ми е какви щети може да съм и нанесъл от това прегряване. Притеснявам се да не се е усукала главата, че тя е доста голяма и при тия градуси е много вероятно. Как мога да разбера със сигурност какви са пораженията.







п.п.
Направо ми се реве !

Fandango
17-01-2008, 04:53
Не съм много компетентен, но мисля, че 110 градуса не е толкова страшно и то за кратко време. :roll:

trustworthy
17-01-2008, 09:42
Не съм много компетентен, но мисля, че 110 градуса не е толкова страшно и то за кратко време. :roll:

Това е дизел, колега :idea: Те са далеч по-чувствителни от бензините по отношение на температурата ;)

@^Pamuka^
Ако наистина е било за кратко, то може и нищо да не е станало. Имаш ли идея колко време е била прегрята? Аз откакто я имам моята съм си изградил навика да поглеждам периодично температурата. Иначе това за главата не ти го препоръчвам хич :?
Така или иначе, има нещо по охладителната система, щом дига 110, а не духа парното

VeilSide
17-01-2008, 11:26
Споко няма и нищо. Аз с на бащата колата /фиат мареа 1.9 тд100/ я вкарвах в краино червено (нямаше охлаждаща течност) сега си е пушка, даже и картера чупих и карах със светната лампа на маслото 3-4 км. :drive:

^Pamuka^
17-01-2008, 13:38
Колата е загубила антифриза и е направила тапа на термустата, поради тази причина е нямало циркулация и следователно нито парно нито охлаждане. Сега е въпроса да разбера от къде губи течността. Проблема е че нямам гараж и колата стои на открито и немога да разбера дали тече под нея (особенно в това мокро време).
Относно температурата, постигнала я е моментно. Не съм я карал на тия градуси повече от 20 секунди. Само ме притеснява защо загуби мощност изаглъхна.

petko
17-01-2008, 16:00
...Само ме притеснява защо загуби мощност изаглъхна.

Колега, пиши какво е станало като раЗбереш, иначе от обясненията ти мога да ти кажа, че всички по съвременни автомобили губят мощност като прегреят, ЕКУ то го прави това.

^Pamuka^
17-01-2008, 20:25
Това за екуто си е голямо успокение. Нямах никаква представа от какво може да е. Благодаря доста.