PDA

View Full Version : Здравейте фенове на любимата ми марка Алфа Ромео



nickalas
17-01-2008, 17:53
Здравейте на всички в този форум. Аз съм собственик на Алфа Ромео 156 2.0 Туин Спарк. Имам я вече от почти 1 година, преди това имах Алфа 156 1.8. Но тази с 2000 кубиковия мотор е страхотен вариант за хора със по-спортни натури. По преди пък имах Алфа 146 1.6 Боксер за около 2 години.
Как мислите хора, защо в БГ не е уважавана тази марка? Защо например в Германия сащата Алфа е на същите пари но във ЕВРО? Българина знае само Голф, Астра, Ауди А4 и така сами изкуствено им поддържат високи цени, а една Алфа 156 вече може да се намери и за около 6000 лв. Това си е направо подигравка. Може ли да се сравнява Алфа 156 с Голф 3 - пълен абсурд. Има Голфове по 5500-6500 - и то са такива, защото българите са като кон с капаци.

mim
17-01-2008, 17:58
алфа за без пари е морга
голф за много пари е за балъци :devil:

nickalas
17-01-2008, 18:04
Автомобил на годината - 1998 Европа

nickalas
17-01-2008, 18:09
Италианците са най-добрите по дизаин на автомобили, на ароматно еспресо и пица.

wwweb
17-01-2008, 18:19
Здравейте на всички в този форум. Аз съм собственик на Алфа Ромео 156 2.0 Туин Спарк. Имам я вече от почти 1 година, преди това имах Алфа 156 1.8. Но тази с 2000 кубиковия мотор е страхотен вариант за хора със по-спортни натури. По преди пък имах Алфа 146 1.6 Боксер за около 2 години.
Как мислите хора, защо в БГ не е уважавана тази марка? Защо например в Германия сащата Алфа е на същите пари но във ЕВРО? Българина знае само Голф, Астра, Ауди А4 и така сами изкуствено им поддържат високи цени, а една Алфа 156 вече може да се намери и за около 6000 лв. Това си е направо подигравка. Може ли да се сравнява Алфа 156 с Голф 3 - пълен абсурд. Има Голфове по 5500-6500 - и то са такива, защото българите са като кон с капаци.По същата причина дигнаха и дизелаците. За бензин 156 има един праг от 9000 лв. и след това започват дизелите. Пазара се определя от търсенето, това е ...
На конете с капаци, като са им казали, че VW е най-великия автомобил правен някога, стой та гледай. Сам си дал отговори на темата, която си пуснал, то няма какво повече да се добави ;)

Ние ще се кефим на готини и комфортни италианки, пък конете с капаци ще се кефят на голямата (изкуствена) цена, която са платили ;) Лошото е, че такъв като ти дойде и ти каже - мойта е немска и струва 10 000, пък твойта е италианска и струва 6000, отвътре ти иде да му обърнеш перчема от другата страна на главата, защото и да му обясняваш каква е истината, едва ли ще я проумее, вече се е преебал :lol:

nickalas
17-01-2008, 18:30
Евала пич, радвам се, че и ти си на същото мнение. В Германия ги хвърлят швабите, а ние ги купуваме като цени за нови. Става въпрос за прословутите Голфове. Дори и Голф 4 не може да се мери със 156-цата. Там 147-цата ще и оправи фасона. Европейците се стягат вече за Голф 6, а ние с тези 3-ки се удряме в гърдите. Те са вече доста морално остарели.

cassillas
17-01-2008, 18:34
Обаче немските коли са се наложили не само у нас!Колкото и да харесвам Алфа трябва да го призная :( !За европа не съм сигурен но за САЩ мога да кажа че наи-скъпите коли на пазара и нови и втора употреба са Мерцедес,БМВ,Ауди,WV и вече след тях Хонда и Тоиота е и някъде в челната 3-ка или 5-ца е Лексус.Остава само да се надяваме че в Щатите харесват наи-много "немците" щото няма Италианки! :pizza:

petko
17-01-2008, 19:02
Как мислите хора, защо в БГ не е уважавана тази марка? Защо например в Германия сащата Алфа е на същите пари но във ЕВРО? Българина знае само Голф, Астра, Ауди А4 и така сами изкуствено им поддържат високи цени, а една Алфа 156 вече може да се намери и за около 6000 лв. Това си е направо подигравка. Може ли да се сравнява Алфа 156 с Голф 3 - пълен абсурд. Има Голфове по 5500-6500 - и то са такива, защото българите са като кон с капаци.

Ето ти и няколко отговора от мене:

1. Не я уважават, Защото няма име, а няма име понеже Алфа десетилетия наред, преди да Фалира пройЗвеждаше меко каЗано боклуци, вярно с хубав ДиЗайн, ама диЗайна кола не кара. Например АЛФА Арна е може би най големия от тях.

2.В Германия Алфа можеш да продадеш само и единствено на маняци или Италианци. Цените са от 1700 евро нагоре, така, че там са по евтини от БГ

3.В БГ с малко повече търсене има и За 5000 Алфа 156 и то читава :wink:

4.Голф 3 с Алфа 156 НЕ МОЖЕ да се сравнява, най малкото поради това, че Голфа е 8 години по стар модел. Виж Голф 4 може да се сравнява с Алфата, но не би трябвало понеже е един клас по малък автомобил. Алфата е в класа на Пасат след 1997 година, а там няма смисъл да се правят сравнения, освен на маса между Фенове и то на принципа ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА И ОТ ИСКАРУ ПО ДЛИБОКО ПА НЕМА :lol:

.

nickalas
17-01-2008, 19:35
Колега, ти сядал ли си в Пасат 4 и после в Алфа 156???
И тук все още Пасатите 4-ка са ги дялкали с теслата. Комфорт 00.

nickalas
17-01-2008, 19:40
А това, че на американския пазар не са известни, причината е , че нямаше внос на Алфа Ромео за САЩ. Сега вече "добрите" американци ще могат да си позволят да карат и Алфи - Алфа 159 и Брера :P :Topic-is-closed-bg:

koolio
17-01-2008, 19:42
Как мислите хора, защо в БГ не е уважавана тази марка? Защо например в Германия сащата Алфа е на същите пари но във ЕВРО? Българина знае само Голф, Астра, Ауди А4 и така сами изкуствено им поддържат високи цени, а една Алфа 156 вече може да се намери и за около 6000 лв. Това си е направо подигравка. Може ли да се сравнява Алфа 156 с Голф 3 - пълен абсурд. Има Голфове по 5500-6500 - и то са такива, защото българите са като кон с капаци.

Ето ти и няколко отговора от мене:

1. Не я уважават, Защото няма име, а няма име понеже Алфа десетилетия наред, преди да Фалира пройЗвеждаше меко каЗано боклуци, вярно с хубав ДиЗайн, ама диЗайна кола не кара. Например АЛФА Арна е може би най големия от тях.

2.В Германия Алфа можеш да продадеш само и единствено на маняци или Италианци. Цените са от 1700 евро нагоре, така, че там са по евтини от БГ

3.В БГ с малко повече търсене има и За 5000 Алфа 156 и то читава :wink:

4.Голф 3 с Алфа 156 НЕ МОЖЕ да се сравнява, най малкото поради това, че Голфа е 8 години по стар модел. Виж Голф 4 може да се сравнява с Алфата, но не би трябвало понеже е един клас по малък автомобил. Алфата е в класа на Пасат след 1997 година, а там няма смисъл да се правят сравнения, освен на маса между Фенове и то на принципа ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА И ОТ ИСКАРУ ПО ДЛИБОКО ПА НЕМА :lol:

.
Обоснови се, колега, с какво Пасат 5 превъзхожда Алфа Ромео 156? Тва че е мноу здраф го знаем. Друго.

nickalas
17-01-2008, 19:48
Колега май не ме разбра, аз сравних Алфа 156 с Пасат 4-ка, а не с 5-ца
Майстора на 5-ца Пасат е Алфа 159
За мен Пасат 4-ка е издялана с теслата, докато 156-цата е направена с чувство и стил за красота и ергономия

nickalas
17-01-2008, 19:50
Да не говорим, че Пасат 4-ка с 1.6 бензинов мотор с това тежко купе е направо куцо пиле

lord_chuldarkar
17-01-2008, 21:04
един колега има пасат 4 1.8 бензин - добре си върви верно има вид на паралелепипед ама вози меко.

Просто алфа 156 и пасат 4 не трябва да се сравняват пряко тъй като различни типове хора ги търсят за различни цели.

не виждам какъв е проблема с пасатите - пасат 4 струва към 5-6-7-8 бона (не съм много в час със цените) алфа 156 и тя е в горе долу същия диапазон

п.с.:пасат 4 не е ли от 94г?

nickalas
17-01-2008, 21:22
Здравей Колега, но си в грешка за Пасат 4. Пасат 4-ка излезе през 97, така както и Алфа 156. Затова и ги сравнявам, като автомобили от едно поколение, но наистина са за савсем различни натури. Пасат 4 е за семеините, а 156 е за спортните натури. Колега Пасат 3 излезе към 94.
Viva 156

Novachev
17-01-2008, 21:30
Относно сравняването на алфа 156 и пасат 4 си мисля че не са един клас автомобили в един клас е пасата е по голям той трябва да се сравнява с 166 и с А6 с Омега и прочие. 156 е в един клас е Вектра А4 Октавия и Бора и други такива. А за здравината просто нямат разлики даже пасата е с по пикливо окачване. Цените на частите им са еднакви става въпрос за качествените части разбира се.

nickalas
17-01-2008, 21:46
За цените на частите съм доволен, купувам си консумативите от един магазин в Бургас в к.с Изгрев. Марио ми прави добри отстъпки. Вече сигурно 7-8 години пазаря от него.
Например за смяна на ремъците, всичките ролки, 4 л Селения Голд, филтри преди година ми излезе някъде около 270-280 лв
А за смяната им при едни майсторчета в Поморие ми излезе някъде към 80 лв. Всички мислят, че са им скъпи частите, аз съм доволен. А колко струва смяната на тези неща на например едно Ауди А4???
Още по скъпа им е поддръжката от Алфа 156, но нали е Ауди а кумшията има трябва и ние да не падаме по-долу. Пълни глупости. Послушай си сърцето - 156.

nickalas
17-01-2008, 21:51
Да не говорим пък за сравнение между Алфа 166 и Пасат 4 или 5
Алфата 166 е пълен лукс, престиж - не може да се сравнява с една обикновена народна кола като Пасата
Е новите Пасати са наистина добри, но не забравяйте идва Алфа 169

koolio
17-01-2008, 22:34
Колеги, май бъркаме терминологията при Пасатите. МОделът, който излиза през 97-ма е 5-ца, а този, който сега се произвежда- 6-ца. Поне аз така съм ги знаел :roll: .

vladu
17-01-2008, 23:15
аз си мисля, че тоя форум е за Алфа ловери, а не за Пасат хейтъри. Да се пошегуваш 1-2 пъти разбирам, ма само за се плюе по VW малко почва да писва...
има НЕЩО в Алфа Ромео ... вярно е ...

но пък доста хора откриват същото нещо и в ауди а4 например. или гоуф 3-4-5-6.

fiore
18-01-2008, 02:41
Как мислите хора, защо в БГ не е уважавана тази марка? Защо например в Германия сащата Алфа е на същите пари но във ЕВРО? Българина знае само Голф, Астра, Ауди А4 и така сами изкуствено им поддържат високи цени, а една Алфа 156 вече може да се намери и за около 6000 лв. Това си е направо подигравка. Може ли да се сравнява Алфа 156 с Голф 3 - пълен абсурд. Има Голфове по 5500-6500 - и то са такива, защото българите са като кон с капаци.

Ето ти и няколко отговора от мене:

1. Не я уважават, Защото няма име, а няма име понеже Алфа десетилетия наред, преди да Фалира пройЗвеждаше меко каЗано боклуци, вярно с хубав ДиЗайн, ама диЗайна кола не кара. Например АЛФА Арна е може би най големия от тях.

2.В Германия Алфа можеш да продадеш само и единствено на маняци или Италианци. Цените са от 1700 евро нагоре, така, че там са по евтини от БГ

3.В БГ с малко повече търсене има и За 5000 Алфа 156 и то читава :wink:

4.Голф 3 с Алфа 156 НЕ МОЖЕ да се сравнява, най малкото поради това, че Голфа е 8 години по стар модел. Виж Голф 4 може да се сравнява с Алфата, но не би трябвало понеже е един клас по малък автомобил. Алфата е в класа на Пасат след 1997 година, а там няма смисъл да се правят сравнения, освен на маса между Фенове и то на принципа ОТ ВИТОША ПО ВИСОКО НЕМА И ОТ ИСКАРУ ПО ДЛИБОКО ПА НЕМА :lol:

.
Обоснови се, колега, с какво Пасат 5 превъзхожда Алфа Ромео 156? Тва че е мноу здраф го знаем. Друго. не знам къде ще намериш читава 156 за 5000 лв- евро може. а колкото за здравина на пасата- като ходова част да, но за сметка на това е толкова куц като държане на пътя че въобще не може да става дума за сравняване с 156.
ама нали всеки си харесва своята си миризмъ. за мен алфа ромеото си е автомобил с характер. нещо което го няма при немците. всеки алфа ромео не може да кара. ако сърцето ти не бие в ритъм с това на предната решетка- купи си немец :band:

nickalas
18-01-2008, 07:25
Правилно, хайде повече да не говорим за други марки, а да си бъбрим за любимата ни марка Алфа. Всеки има право на избор, само мен ме беше яд, че в БГ са доста подценявани италианските машини като цяло - Алфа, Фиат и Ланчия.
Цените им падат бързо, особено след като идват от Италия с автовози. Всяка сола си има минуси и плюсове - хуваво е плюсовете да са повече.
Аз със ръка на сърцето си казвам минусите на Алфа 156 - малко ниска и е трудна за тротоари, малко багажника да беше по-големичък. Иначе всичко друго е ОК - СТРАХОТНО.
Дори бих препоръчал моя вариант на Алфа с 2.0 мотор е за предпочитане пред 1.8. Имах преди 1.8, сега съм с 2.0 има голяма разлика, а и конзолата и волана ако са махагон то тогава става комбинация от спортен характер и благороден стил.
Успех на всички Алфисти и дай боже повече италианки по пътищата!!!

petko
18-01-2008, 18:49
...не знам къде ще намериш читава 156 за 5000 лв- евро може..... :
:D Колега , с 5000 евро можеш 2 Алфи 156 да купиш * в Германия* и дори по цвят да си ги подбереш. Преди да пишеш се информирай малко.

.

DanewRomeo
18-01-2008, 18:52
Напоследък се напълни с алфи. Това мога да кажа. Поне в Пловдив е така. И селските пръчки, които асоциираме тук с голф сега се мятат масово на 156-ци или 145/6-ци. Факт.

lord_chuldarkar
18-01-2008, 19:47
Напоследък се напълни с алфи. Това мога да кажа. Поне в Пловдив е така. И селските пръчки, които асоциираме тук с голф сега се мятат масово на 156-ци или 145/6-ци. Факт.

в северозапада предпочитат браво или пунто - кои за квот събере пари

но голф3 е все още господар на ситуацията

П.С.: забелязва се отлив от голф2 и сега само го карат хора които предимно си вършат работа с него не толкоз за гъзарията - разбира се те са убедени че е превъзходна кола (което си е горе долу така за парите си)

по едно време беше модерно да караш сивик със "страшен" надпис на задния джам - обобщението е че ако имаш мерак може да сринеш реномето на всяка кола

Amorphis
18-01-2008, 20:53
Голфа стана символ след 1989 - 1991 год.Нещо като Жигулите през комунизма (Всеки може да кара такава).И като марка се утвърди, хората си свикнаха, знаят си евтино , хубаво, по село с нея(по-височка е , вози меко по черни пътища , да не си помислите др.) и пр.

А кой каза че преди Фиат да купят Алфа Ромео, алфите са били боклуци - много греши.Израстнал съм с ретро модели Алфа и мога да кажа че алфите "класик" са зверове със задно предаване , които плашат с мощностите си и удивляват с дизайна и сглобката дори и до днес.
Боклуци , които са печелели пърово и второто Гран При на Формула 1.
Айде моля.Алфите са евтини , защото в БГ идват 80% боклуци, който са хвърлени от Италиянците , щото са на по 500-600 000 км.И тук идват на 71.000 - Реални.
Една читава алфа в Италия е около 3000,4000 Евро - от порядъка на 99-00 год.Ама е слънце от всякъде => в България Алфите са по-евтини от колкото в Италия, мм? Как става това?

А това за колите е , според мен, въпрос на вкус.Все едно да спорим за отбори,дрехи,водки и уискита.На кой квот му е кеф ве, нали затова е избора.
:)

fiore
19-01-2008, 09:42
...не знам къде ще намериш читава 156 за 5000 лв- евро може..... :
:D Колега , с 5000 евро можеш 2 Алфи 156 да купиш * в Германия* и дори по цвят да си ги подбереш. Преди да пишеш се информирай малко.

. ами докарай ми две 2,0 за 5000 евро и ако устискат повече от един месец без да се строшат ще ти дам още 5000. що си говорим глупости. не можеш да вземеш читава 156 за 5000лв освен може би ако не е 1,7

nickalas
19-01-2008, 14:57
Колега, пиши ме и мене в списъка за Алфите 156 за по 5000 лв.
И аз искам 1 или 2, дори и да е 1.6 мотор, няма проблем, взимам ги. Но да е читава, да не ми дадеш някоя смачкана да я ползвам за резервни части.
Това, че в Германия има Алфи 156-ци по 1500-2000 ЕВРО то не означава че са читави. Прочети добре всичко за колата, особено описанието на автомобила - ако знаеш немски разбира се и тогова ми говори за Алфи без пари. Една що годе читава Алфа 156 запачва от 3000 евро нагоре, да не говорим, че има и такива с цени по 5000 евро и то 1998 година.
Според мен реалната цена на една читава Алфа 156 1.8 - 2.0 1998-99 година е около 8000 лв
Така че ако намериш за 5000 лв дай ще взема 1-2

sa6o_roman
19-01-2008, 17:20
в грешка сте за Пасата. Б3 (прасето) е от края на 80-те до 94та. 94 модела е почти ама носи името Б4. Б5 е от 97-ма. а тия дето карат пасат не им дреме дали им е меко на дупето или дигат 250 км/ч
Те знаят че алфата е по-комфортна спортна и красива, ама им трябва ергономичност и практичност такава каквато намират пасат ( не се отнася толко до марката, щото няма да си земат поло, защото им требва пасат)
Гаранция ти пишем :wink:


Простите хора в БГ имат способността да насерат всяка марка
споменахте вече сивика с лепенката, голфа с нз си кво си, бравото..
айде да се абстрахираме от това. гледайте колите не хората.
много селяци си купуват алфи също. Не си мислете че като карате алфи вие не сте прости или еди кви си. кой може да твърди нещо за тебе по колата ти ако не те познава.

wwweb
19-01-2008, 18:34
Според мен реалната цена на една читава Алфа 156 1.8 - 2.0 1998-99 година е около 8000 лвПокажи ми я къде е и идвам и я взимам :mrgreen:
Нагледах се и на тия от 6000, и на тия от 7000, и на тия от 8000, и на тия от 9000. Един дол дренки са всичките в БГ. Никаква не е гаранцията, че като си купиш кола за 8000 лв., няма да е в същото състояние, като тая от 6000 лв.

Това с цените тук е такава заблуда, че ... И ще продължава, докато се определят от пълни олигофрени, на които само им дай да те преметнат с 3000-4000 минимум.

Днес гледах една 2.0 за 7600 лв. Продавачът идва и почва със стандартното - "Батка, колата е кукла, перфектна е отвсякъде". Викам чей да я пална да й чуя гласа. След тоновете инфо, които изчетох из форума, вече и на сън, като запаля 156, знам какво й е :mrgreen:. Та като го почнах на тоя - вариатор за смяна, дебитомер за смяна, термостат за смяна, моторче за празен ход за смяна, съединител заминал, гуми за смяна, боядисване на предни и задни брони (и т.н.) ... и тоя - еми прав си, на диагностика ги показа некой от нещата и накрая вика ... за 6300 е твоя :mrgreen:

Та като извод - зависи колко си информиран за колата и на базата на това с колко пари ще се преметнеш.

Андрей
19-01-2008, 18:46
карам алфа от 6 години, 33,146 и сега 156 и съм много доволен. просто не мога да ги сравня с немските, по всичко си ги бият. ние българите не разбираме от хубаво, само една част и то хората които карат алфи. на мен си ми харесват много алфите по дизайн, по цени и екстри, не ги сравнявам с никои други автомобили

Absente_
19-01-2008, 19:03
колегата с отварянето на темата , си отговаря сам на въпроса по най-точния начин, няма да сравнявам с голфове или пасати , просто няма база за сравнение , обаче само едно мога да кажа , че Алфата освен 1 тон желязо има още нещо, незнам нещо като душа или характер незнам
ама досега не съм чувствал другите си коли по тоя начин , ПО-СПЕЦИАЛНА Е! немога точно да го обясна , трябва да се усети

hanns
31-01-2008, 02:02
ами ето аз съм от другия фронт.
сега се чудя за нова кола....така ми се налага
тука видях сравнения с голф, опел, а4-3, пасат...
Аз лично не харесвам голф, тъй като са прехвалени и са чупливи, а да оставим масовото им каране.
Карал съм опел, астра. Ето от тази кола съм адски доволен, много евтина за подръжка, евтини части, здраво окачване, здрава от към осуквания, малко дефекти.......освен че старите от преди 97' ръждясват.
Ето за това тази кола държи такава цена. Астра 99 е доста по скъпа от 156ца 99- факт.
а опел астра е нисък-нормален клас кола. вектрата е вече добрия конкурент.
За съжаление немското инжинерство е много по-добро още от историята на световните войни и машини. А от другата страна италянските дизайнери са номер 1 от тук се поражда и тази тема. За съжаление лубовта към красотата ме води към 156, но качеството води към швабите. това е мойто мнение, не искам никой да обиждам :)

nickalas
31-01-2008, 10:23
Колега бих те поправил за цените и сравнението на Астра 99 и Алфа 156 99 година. Ако и двете са добри като състояние бих ти казал че ще са на еднаква цена или дори Алфата да е малко по-скъпичка дори. Не знам на какви експонати си попадал, но не си прави заключенията за цените от снимки по интернет или приказки на хората. Колата трябва да се виде и да се пипне. А относно цените на частите, да тук и аз мисля че опелските части са на по-ниска цена. Но вече от теб зависи каква кола искаш да караш - кола която да те закара от А до Б и евтини части - Опел Астра, или кола с която да се различаваш от монотонността на VW и Опел и да се наслаждаваш от удоволствието да караш такава красавица със свои индивидуален характер на кръвен спортист замаскиран под тези изящни линии.
Купи си Астра и ще бъдеш като всички останали, комшии и приятели. Бъди различен, иновативен - Алфа 156!!!

hanns
31-01-2008, 11:04
даа за това искам 156 8)

Amorphis
31-01-2008, 23:56
За астрата съм съгласен - но не и че подръжката на ЕКОТЕК двигателя е евтина.. предишния опелски двигател беше елементарен,евтин и много здрав , но ЕКОТЕКА.....много скъп за подръжка , да не кажа по-скъп и от туин спарка.С тази разлика че ако вземеш здрав туин спарк само ще му наливаш хубаво масълце и ще си го караш сумати километри.За ходовата част и останалото, май астрата е по евтина за подръжка.Но ако имаш 7,000 и се чудиш астра ли да е или алфа...ще те оставя ти да си прецениш:)Само знай, че съм карал алфата и после веднага съм се качвал на моята астра (1,6 ЕКОТЕК 99 год.) и разликата е била от......земята до небето....т.е. от опел до Алфа Ромео:)

batvan4o
01-02-2008, 00:24
Нещо ми се струва ,че е проява на някакъв комплекс да доказваш сам на себе си ,че твоята кола е наистина добра а не е доотценена от притежателите на други марки . Имам в предвид визираните от вас Passat-и др. Това са различни по емоционален статус автомобили ,макар и в един клас. Направили сте правилния избор и карате колата ,която ви харесва.Няма нищо по хубаво от това да излезеш на улицата да видиш най-красивата италианка и ключът от нея да е в джоба ти! Нищо ,че не е 2008-ма. Дай да си се кефим на алфите и т'ва е.

BOBBY PLEVEN
06-02-2008, 21:36
Помна далечната 1991 година когато баща му купи АЛФА РОМЕО ЖУЛИЕТА 2.0 беше на 6 години.Много хубава и бърза кола.През 1993 беше заменена за ГОЛФ 2 ГТИ който беше на 2 години и беше един от 10-те в града и най-бързия от всички.След това сме си купували 155 после чистак бърсак КОРАДО Г60 и после се почна с БМВ-тата.И кво се купчина желязо.Аз имам такава ти онакава.АЛФА за хора с характер ала-бала.БМВ М3 викаш не въобще не е с характер.Има ги под път и над път като 320-ките.Всеки сам си преценява какво иска и какви финансови възможности.Аз съм карал много коли въпреки че съм доста по малък от повечето коли.В началото карах VW и то не какъв да е а "смръдливия" ГОЛФ.Ама беше на 6 години беше голямото ГТИ и не беще от хилядите както е сега.Сега карам същото "смръдливо" Е36 дето ме "бият" 145-тици 1.4.Ама на мен това ми е детска мечта и съм фен на БМВ от 5 годишен.Това че заради тъпия акциз не можах да си позволя М3 е друга причина.Хубаво караш АЛФА няма лошо това те кефи това си караш.Ама не значи че си нещо повече от мен или който и да е.С този мой пост се надявам да се съм обидил някой и да не получа 1000 нападки ходи си карай тъпата немска смрад и не пиши.

Absente_
06-02-2008, 23:51
хахах ебаси смешника :lol:

mohi
07-02-2008, 09:28
Ето два линка за цените на пасат и алфа156 дизел са и двете избрал съм само година 2000г. Има естествено разлика и пасата води, НО не чак 2 към 1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... earch.y=15 (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=C&country=&negativeFeatures=EXPORT&lang=en&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=9&maxPrice=&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxMileage=&fuel=DIESEL&zipcode=&zipcodeRadius=&doSearch.x=35&doSearch.y=15)


http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... earch.y=14 (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=C&country=&negativeFeatures=EXPORT&lang=en&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&maxPrice=&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxMileage=&fuel=DIESEL&zipcode=&zipcodeRadius=&doSearch.x=40&doSearch.y=14)


п.с. то това всеки може да го погледне и сам, но гледам че има един човек дето спори относно цените и да си сверим часовниците :lol:

fiore
07-02-2008, 10:48
пасат е в друга часова зона- назад където още е тъмно и студено. 8)

Bobby1177
07-02-2008, 20:24
Според мен реалната цена на една читава Алфа 156 1.8 - 2.0 1998-99 година е около 8000 лвПокажи ми я къде е и идвам и я взимам :mrgreen:
Нагледах се и на тия от 6000, и на тия от 7000, и на тия от 8000, и на тия от 9000. Един дол дренки са всичките в БГ. Никаква не е гаранцията, че като си купиш кола за 8000 лв., няма да е в същото състояние, като тая от 6000 лв.

Това с цените тук е такава заблуда, че ... И ще продължава, докато се определят от пълни олигофрени, на които само им дай да те преметнат с 3000-4000 минимум.

Аз напълно се присъединявам към горното. Наш'те приятелчета дето внасят коли редовно вземат нещо, стягат го в някоя морга и го продават за 2 до 3 пъти по-скъпо у нас. Сходно е положението и в други страни - нали в Ирак се бяха качили цените на западните коли, че наш'те шофьори отидоха зян там да карат автовози - явно голям бизнес.

Всичко е до късмета, е, ако можеш с някой да видиш това-онова, да диагностицираш, ОК. Смея да кажа, че в момента типа Алфи, които се продават у нас, вървят на Запад около 2000 Евро за 99-00 година. Ако е била само леко ударена и възстановена що-годе добре, става, но ако има да й се сменя половината машинария... Та, такива коли у нас вървят, според "състоянието", 2 пъти по-скъпо.

Иначе - аз обожавам Алфата си, обаче... абе твърдичко вози, това си е... Мисля, си, че следващата ми кола трябва да е чисто новичка, от магазина, пак Алфа де, да видим и тогава ли ще друса и колко (както след 6-7 години) или...

Поздрави!