PDA

View Full Version : Нов собственик



mi6onski
18-01-2008, 19:29
Имам нужда от помощ една кола за утре трябва да кажа затова искам бързи отговори.
Колата е Алфа 156 2.00 Бензин 97 или 98 не са сигорни
Колата няма видими забележки с парктроник,но забелязах не се отварят задните отгледала и фаровете за мъгла нещо неможах да ги вклуча.
Другото при по рязък завой нещо усетих че скърца има и тунинг на вратите също така отвътре никакви забележки.
От какво може да е скърцането и фатални ли са другите проблеми дават ми я за 7300. Гумите са сезонни Пирели с лети джанти 8-ци.
Кажете някакви мнения.
Моля за бързи отговори

Derry
18-01-2008, 23:41
Бензина да не е по-малък от 95. Супер 100 е подходящ, но и с 95 върви. Относно фаровете за мъгла до ръчната спирачка има 2 бутончете за халогените предни и задни, там се намира и управлението на огледалата. Да си скърца въпроса е да не лопа.

mi6onski
19-01-2008, 00:16
колега ясно ми е къде са ама като ги натискам тея копчета нищо не става :roll:

Absente_
19-01-2008, 00:21
много са и парите! стара година е и е бензин.....6500, ако е кукла без забележка

crashtest
19-01-2008, 01:47
колега ясно ми е къде са ама като ги натискам тея копчета нищо не става :roll:
задължително трябва поне габаритите да са пуснати за да тръгнат халогените! Пробвай така!

Fandango
19-01-2008, 05:09
Не пишеш на какви километри е. Освен това не е лошо да и направиш една диагностика преди да я купиш за да не си блъскаш главата след това. :brickwall: Успех!

Derry
19-01-2008, 09:28
Абе тия дето я продават и те ли незнаят?

mi6onski
19-01-2008, 12:54
отиде вече последно я взех комбинирах гумите с една друга Алфа и ги направих стабилни. двигателя мн ми хареса возене мн хубаво пробвах климатроника работеше навсякъде фарове работят пробвах дима при първо запалване не е черен маслото нестава ще гелдам какво сте писали за масло в другите теми да го сменям ще я закарам на диагностика да видя какво трябва да се смени.
Отвътре е без забележки с изключение на това че едното клапанче на задните седалки на климатроника е счупено и задните ел стъкла не бачкат това малко ме притесни ама ми свалиха от цената.
Отвън има тунинг на вратите и парктроник което е хубаво другото ,което най ме плаши е че скърца и от двете страни при разко завиване(рязко се има в предвид 130-140км)
Ако може кажете две думи за тея стъкла и за скърцането че това в момента ми е най на сърце.
Иначе като я зема и я регистрирам най-вероянто в понеделник вече ще попитам допълнителни неща.
За годината е 97 края пише че е Ноември така че не виждам голяма разлика с 98. Колата е 2.00 ТС

vladu
19-01-2008, 13:12
и защо реши, че темата ти трябва да се казва "сериозен проблем"?

да прав си да си купиш алфа си е сериозен проблем, но едва след като я платиш.

хвани си промени заглавието преди да ти изтрият темата. отделно сериозния ти проблем е 2рата най-дискутирана тема в тоя форум. първата най-дискутирана е спазването на правилата.

DanewRomeo
19-01-2008, 13:13
Колега, поствай си тук въпросите, моля те. Недей да флудиш с допълнителни теми. Иначе като я вземеш моментално сменяй масло, филтри и прочее консумативи. Стискам палци след неколкостотин километра да не ти изтропа нещо по двигателя. Иначе това скърцане вероятно се дължи на лагери по каретата на полуоските, може и да е рейката. Нямам идея. Тествай я дали и бачка термостата. Запали я и изчакай 2-3 минути, отвори капака и опипай маркуча, който води от термостата към радиатора. Ако е студен си пушка, ако загрява - сменяй термостат. Видя ли дали ти работят всички уреди коректно? Показва ли на таблото температурата на водата? Покара ли я, натисна ли смело педала на газта, като я запали на какви обороти се кротна? Имаше ли дупка при ускорение, усети ли скоростите. На таблото имаше ли някакви индикации, които са извън обичайното при експлоатация? Този литраж тук за съжаление (2.0) са най фира дали. ИМАЙ ГО в предвид! Кажи на доверения си майстор внимателно да разгледа състоянието на елементите под кората на двигателя, когато сменя ангренажи, ролки и т.н. Да няма бутала, биели, които са междувременно отишли. Погледна ли какво е състоянието на мокета под стелките? Има ли антифризец, хидравлична, течност в контейнера за чистачките? Давай сводка тук. Късмет с метресата, да те радва и да не ходи по майстори da мърсува.

botsos
19-01-2008, 13:41
Относно задните джамове - на шоферската врата има един голям бутон "Lock", който като се активита блокира задните прозорци. Провери го да не би да е натиснат и за тва да не ти бачкат прозорците.

Old Fox
19-01-2008, 16:49
Мога ли да попитам какъв е тоя туниг на вратите и то отвътре? :shock:

lord_chuldarkar
19-01-2008, 17:34
много са и парите! стара година е и е бензин.....6500, ако е кукла без забележка

ъм за 6500 забележките ще дойдат скоро :D


...
Погледна ли какво е състоянието на мокета под стелките? ..

туй какво ще му покаже - питам щото моя мокет пред стелките като чели малко е набръчкан т.е. не е с идеална форма като пода - това само за шофьорската врата

crashtest
19-01-2008, 19:09
...
Погледна ли какво е състоянието на мокета под стелките? ..

туй какво ще му покаже - питам щото моя мокет пред стелките като чели малко е набръчкан т.е. не е с идеална форма като пода - това само за шофьорската врата

Може би от повечко каране се е разлепил!

Derry
19-01-2008, 19:24
Я снимаи колата да я видим

mi6onski
19-01-2008, 19:57
значи за прозорците изчел съм голяма част от форума така че съм наясно с копчето задния прозорец като се отваря тръгва стига до някъде и изкърцва и не се отваря надоло а от шофьорското място чат пат хваща чат пат не другото тунинга е външен не вътрешен нещо грешка е станало и последно за тези със скърцането проблема колко струва горе-доло за да бъде отстранен.

Novachev
19-01-2008, 20:27
значи за прозорците изчел съм голяма част от форума така че съм наясно с копчето задния прозорец като се отваря тръгва стига до някъде и изкърцва и не се отваря надоло а от шофьорското място чат пат хваща чат пат не другото тунинга е външен не вътрешен нещо грешка е станало и последно за тези със скърцането проблема колко струва горе-доло за да бъде отстранен. Проблема със скърцането може да се реши но може да скърца от много места най вече от тампоните на горните носачи, но може да са долните или стабилизиращата щанга. Само смяната на тампоните решава проблема за малко 10к км най добре е да слагаш цели носачи защото като цяло са по качествени а и трябва да търсиш по скъпички щото евтините не издържат много , има и вариант за полиуретанови тампони който са много издръжливи за предницата стръватоколо 160 паунда но доставката им е бавна.

zabolokor
19-01-2008, 22:03
Добре дошъл в отбора!Ако след 1000 км. единствения проблем ти остане скърцането-трябва да почерпиш.
А до тогава стискай палци-за двигателя,за дебитомера,за ламбдата,за МПХ,за хидравличната помпа,за кормилната рейка,за скоросната кутия,за горни,долни носачи,амортисьори.....
Абе голямо стискане на палци ще падне!

petko
19-01-2008, 23:06
А нещо като даде фира ме потърси , имам почти нова 156 За части.

nickalas
20-01-2008, 12:03
Колега я вземи я снимай да ни покажеш колата. Да я видим, какаво си взел за 6500.
На мен ми се вижда ниска цената, ако е добра колата, естествено. Не е ли по нормална около 8000 - реална???
Честито и от мен, още един алфист в БГ. Брависимо!!!

mi6onski
20-01-2008, 12:41
не съм я взел за 6500 това друг колега го каза колата ще ви я снимам разбира се,но да я взема в понеделник и ще снимам сега как да я взема като КАТ не работят застраховка няма по добре да е на сигорно в Автокъщата. Другото апарата го дадох на приятели които отидоха в чужбина на екскурзия така чв малко ще се забавя със снимките.
Иначе имам само един ключ и нямам книжка за колата някой може ли да даде линк да видя че някои копчета не ги знам за какво са може и на англ да е ще го преведа някак си :wink:
Колко някъде струва да правя дубликат на ключа и знаете ли някъде в СТЗ,където ще ми го направят хубав защото сегашния е един червен няма емблемка Алфа на него не ми харесва ама това дребни проблемчета.
П.С. Хвърлих боб и леща и уж показват че много ще я карам тази колица :)

Derry
20-01-2008, 20:45
Това с ключа си мисля че няма да стане :( .

vladu
20-01-2008, 20:52
Това с ключа си мисля че няма да стане :( .
в стз може би не. в сф се правят без проблем - пари да имаш.

mi6onski
21-01-2008, 01:25
колко пари и какво му е толкова трудно да се направи ключ аз с един ключ немога ако го загубя какво ще правя :(
Тези копчета отстрани до елфаровета за какво са на едното пише km,а друго е нещо като за усилване на звука.

alfa_R
21-01-2008, 01:44
За усилване осветлението на таблото едното и другото с км ти е да ти показва километрите или градусите отвън, както и като го задържиш ти нулира моментния брояч на километрите :)

Novachev
21-01-2008, 08:30
колко пари и какво му е толкова трудно да се направи ключ аз с един ключ немога ако го загубя какво ще правя :(
Тези копчета отстрани до елфаровета за какво са на едното пише km,а друго е нещо като за усилване на звука.
Ключа е с вграден имобилайзер вътре в него което означава че освен самата изработка на ключа той трябва и да се обучи да му се сложи кода на имобилайзера от колата който трябва да е написан на една карта която трябва да са ти дали при покупката , а ако не са пак става но трябва да намериш ключар който да ти го направи.

vladu
21-01-2008, 09:06
... какво му е толкова трудно да се направи ключ...

Ми като е толкова лесно - що питаш - направи си сам...
Теми за направа на ключове има поне 3 в тоя форум.

Бат разбирам тоталното ти невежество по отношение на колата, която си купил, но лек има - ЧЕТИ!

щото накрая на хора като Новачев им писва да обясняват едно и също и просто спират да пишат ...

mi6onski
21-01-2008, 14:22
абе убих се от стана 40мин ровя из форума и не намерих точните отговори знам че ви е омръзнало от тея въпроси ама питам
1-Маслото 156 2.00 ТС
2-какви са задължителните ремонти,които трябва да направя
-въздушен филтър какъв и колко пари горе доло
-ремък какъв
-ролки какви
-друго още какво кажете
За маслото дайте няколко вариянта че съм от СТЗ и може да не намеря първото май Селения Алфа Ромео червено
3-тея ел стъкла задните хваштат ама не се отварят как да ги ремонтирам да не да сваля кората и там просто нещо да заяжда да си го оправя сам или трябва пак пари да се дават.
4-тея страничните копчета може ли малко по подробно че неразбрах тъблото ми не свети може да съм ги натиснал и да съм го изключил кажете подробно кое за какво е.

vladu
21-01-2008, 14:33
абе убих се от стана 40мин ровя из форума и не намерих точните отговори знам че ви е омръзнало от тея въпроси ама питам
1-Маслото 156 2.00 ТС
2-какви са задължителните ремонти,които трябва да направя
-въздушен филтър какъв и колко пари горе доло
-ремък какъв
-ролки какви
-друго още какво кажете
За маслото дайте няколко вариянта че съм от СТЗ и може да не намеря първото май Селения Алфа Ромео червено
3-тея ел стъкла задните хваштат ама не се отварят как да ги ремонтирам да не да сваля кората и там просто нещо да заяжда да си го оправя сам или трябва пак пари да се дават.
4-тея страничните копчета може ли малко по подробно че неразбрах тъблото ми не свети може да съм ги натиснал и да съм го изключил кажете подробно кое за какво е.

1. Селения 20к за Алфа Ромео (може и всяко хубаво синтетично масло 10в40 - мотул например)
2. Филтъра росто трябва да е за твоята кола - 10-15 лева макс (Текнеко).
ремъците (не е един) препоръчват Dayco, за ролките ricambi originali.
Слагал съм и магнети марели, ма някой ми се смя (малоумник).
Друго: маслен филтър (Текнеко), поленов филтър на купето/климатика (Текнеко)
Виж темата ремонти и подобрения по 156 за повече детайли ... http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4373
3. За тея задните може просто да ти е спекъл детския контрол - т.е. копчето за блокиране на свалянето ...
4. Тея страничните - снимай ги, сложи им номерца и колегите ще ти отговорят ...
Друго: масло за скорости - Тутела, спирачна течност, хидравлична течност, антифриз (ако не дай си боже е пълна с вода)
Виж темата за магазини и сервизи - намери ТиН звънни питай ги за цени за консумативи ...http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=632

mi6onski
21-01-2008, 20:25
другото таблото със скоростта не ми свети на колко километра е колата свети ми колко вдигам ама не свети километрите на колата и там мисля че не мога да си видя и въбшната температура и мн други работи как се оправя ??

Novachev
21-01-2008, 20:30
другото таблото със скоростта не ми свети на колко километра е колата свети ми колко вдигам ама не свети километрите на колата и там мисля че не мога да си видя и въбшната температура и мн други работи как се оправя ??
Изобщо не се виждат цифри на дисплея или просто не се осветява вечер

vladu
21-01-2008, 20:32
бате я виж тука : http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=16677

драсни има на тез младежи по едно лично да те видят да те светнат тва онова ...

mi6onski
21-01-2008, 20:32
Виждат се където пише 10км 20км(всички знаем че на алфите почват от 100 за 2 дена и вече го знам :lol: )
Но там където трябва да пише колата на колко километра е не свети всичко друго си свети само онова прозорче за киломтерите не свети :shock:

Novachev
21-01-2008, 20:45
потърси тема за смяна крушки има описано как става трябва ти една кръстата отверка и кушки от 50 ст става за 10 мин

vladu
21-01-2008, 20:59
потърси тема за смяна крушки има описано как става трябва ти една кръстата отверка и кушки от 50 ст става за 10 мин

:offtopic:
ти си мноо чевръст бе ... аз за 10 мин едвамка бирата си пия ... пък отверка/бира - аз съм за бирата.

mi6onski
22-01-2008, 00:17
добре ще прочета какво е написано и ще ги сменяма за тея стъкла нищо не казахте :( не е от заключването отпред нещо по-сложно е :(
утре я карам на диагностика молете се за моята колица ще ви съобщя ако нещо по-сериозно възникне днес съм пил една студена бира утре дано не я пия топла по сервизи.

Novachev
22-01-2008, 07:47
като отидеш на диагностиката ги питай за стъклата може и дати помогнат.

mi6onski
22-01-2008, 21:35
днес ходих нищо не свърших смениха ми ремъка андренажния(незнам точно как се пише) после некакъв друг ремък ама нямаха филтъра ми бил добре ролките били новички скърцането нищо не направих и със стъклата нищо и това табло още не си знам колата на колко километри ми е всичко свети само там не свети нинам може да е минал 500 000 км и да се е блокнало да не може повече да ги изписва иначе километража си ми свети отлично абе мн работа ми остана а отпуската свърши :roll:

nickalas
23-01-2008, 08:55
Колега, какаъв е този сервиз? Защо не са ти сменили ролките? Нали тази кола я стягаш за себе си, а не за продаване? Сменяй всички консумативи по двигателя, един филтър е 10-15 лева, не ги пести!
Ангренажния ремък и всички останали. После да ти е мирна главата и да караш със спокойствие и самочувствие че всичко е ОК.
Ако не смениш ролките, все едно нищо не си сменил, ката стане после гаф сервиза няма да ти поеме щетите.
Ако нямат части за Алфа, то си ги купи от друго място и отиди в сервиз да ти ги монтират!
Аз съм аматьор, но винаги когато си сменям колата сменям тези консумативи, а досега са минали доста коли през мене.
Направи тези смени да не те боли главата после! Аз не бих рискувал.

mi6onski
23-01-2008, 15:28
Добре де претърсих много теми видях за смяна лампичката на километража за лампичката там на климатроника врътката НО това което търся аз никъде не видях
Мен ми трябва циферблата,който показва на колко километра е колата не ми работи
Не ми работи лампичката където показва колко е бензина и на задната врата едната лампичка не функционира.
Плс ако е имало такива теми и не съм ги видял просто оставете някой линк защото не мога сам да си ги намеря.
Иначе съм сменил всичко основно без ролките
Вече от опита си за няколко дена мога да кажа тая кола жалко че нямам тука една писта да си я карам в градските условия една такава Алфа не може да си разгърне потенциала.
Остана ми да сменя само термостата защото не загрява четох темата останових че моя си е за смяна и това скърцане отпред не видях точно мнение какво да го правя едни със спрейове други с тампони други с цели части какво точно се прави явно всеки си има мнение :)

Novachev
23-01-2008, 16:03
Дерзай ама не е много лесно както ще видиш http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr_in ... bulbs.html (http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr_index.html?/tech/bulbs/consolebulbs.html)
За киломеража свалиго и го закарай на някой дето се занимава с електроника сервиз за техника или направо го смени с втора употреба. ЗА ШИБАНОТО скърцане с тампони минава за 10к-15к км и послепродължава освен ако не вземеш и започнеш по малко да сменяш тампоните с тези http://www.powerflex.co.uk/products.asp ... bmit1.y=11 (http://www.powerflex.co.uk/products.asp?cat=0001&catalog=0801&submit1.x=6&submit1.y=11)
И уточнение за стабилизиращата щанга те не продават но тези продават http://www.heed-auto.com/. Това с тампоните ти го казвам от личен опит първо беше пръскането после смяната на тампоните и сега пак от изходно положение.И започвам аминавам на полиуретанови ама са си цифра от всякъде.

mi6onski
24-01-2008, 14:14
на мен ми е още новичка е не мисля веднага да хвърлям масата апри ще почакам малко с това скърцане :)
още не съм свикнал на колата,но май този проблем ми е от многото коне имам чувството че тя направо сама си върви като не натиксам нито съедините нито газ държи стабилно 10км/час , а ако взема да натискам леко съединитея почва да набира все едно за да качи до втора.
Иначе термостата ми май е изгорял ако не показва над 80 градуса е изгорял нали като ходих да се разкарам тука до едно близко село по едно време чак на 60 беше паднал ако не го сменя какви проблеми ще имам :roll: .
В СТЗ сме много зле с чарковете нещо ги нямат повечето :shock:

alfon4o
28-01-2008, 11:14
Здравейте колеги :D !
Да не пущам нова тема искам тук да си изкажа радостта от новата ми придобивка-пише я в подписа ми :) !
А бе то тая кола била голяма пушка бре.....Не мога да и се нарадвам как върви :shock: !!!