PDA

View Full Version : Дайте съвет за телефон



marrrto
21-01-2008, 20:46
Хора помагайте...От няколко месеца ме мъчи манията iphone. Реших че ще изчакам официалното му пускане и си зех Nokia N95 8GB. Ползвам я от месец и съм много доволен обаче сън не ме хваща от мисли за тоя пусти айфон. Замислям се дали да не бартеросам нокиата или да си зема отнякъде разкодиран....Дайте съвет

Оги
21-01-2008, 22:02
Ми аз поне си мисля ,че нокиата ти е добре даже има повече екстри от този прехвален айфон ,не че съм фен на нокиа.Мисля че ако смениш нокиата за тая пръчка скоро, след това ще съжаляваш и то доста.Виж по нета колко често се продава айфон и колко често се продава нокиа 8гб и си направи сметката ,също така съм забелязал доста хора дават на бартер айфона си за такава нокиа.

Intrepid
21-01-2008, 22:14
Според мен смяната не си струва... Имаме един "айфон" в семейството и вече 3 пъти му става нещо :evil: - явно от кофти разкодиране :?

+ това да си сменяше телефона за по-висок клас звучи добре ама да смениш 1 нещо което е почти пълния еквивалент... а и като вземем предвид по-добрата надежност на Nokia-та мисля че няма смисъл от бартера :wink:

pent
21-01-2008, 22:27
ми да ти кажа и аз исках айфон, но след време се разубедих.. все пак ми требваше и телефон който да върши неква работа, не само да гледам снимки на него.....

аз си взех X500+ на Glofiish и съм мега доволен....

75TwinSpark
21-01-2008, 22:45
Хора помагайте...От няколко месеца ме мъчи манията iphone. Реших че ще изчакам официалното му пускане и си зех Nokia N95 8GB. Ползвам я от месец и съм много доволен обаче сън не ме хваща от мисли за тоя пусти айфон. Замислям се дали да не бартеросам нокиата или да си зема отнякъде разкодиран....Дайте съвет
_________________


:noooo: :noooo: :noooo:

:headbang: :headbang: :headbang:

vladu
21-01-2008, 22:58
айфон рулз.
че нокиата може би върши повече неща - ок ... няма да споря...
но ителефона е уникален като интерфейс и изработка. имам го от 4 месеца и е втория задържал се при мен толкова много време ...

рекорда държи СЕ п800 в далечната 2003та - 18 месеца

иначе съм имал : 7650, 6600, p800, p900, p910i, Qtek s100, treo 650, m600i, p990i, ipaq 6915, motorola a1200, blackberry pearl, samsung i607, ipaq 514, iphone ...

за мен уиндоз - всичко, нокиа и самсунг просто не стават.

малко стари скрийншотс ... http://vlado.biz/iphone/ сега е далеч по-арен...

AlfaRomeo
22-01-2008, 00:07
Дръж си N95 и оставяй тея Apple.Нокиа-та си е нокиа :)

SwappeR
22-01-2008, 02:00
Абе както си има хора да купуват коли със сърце (ние бе, ние :lol: ), така си има хора, които си купуват телефон не заради някъв лист със 100 изброени функции, а защото просто им харесва. Ай фона е наистина несравним по интерфейс и интуитивност, а нокията не ме кефи въобще. Всички неща на Ейпъл са изпипани до най-дребните детайли, от което идва качеството на един продукт по принцип. По мои лични наблюдения (над брат ми, той има N95) малко са хората, които като си вземат тая Нокия ще използват всичките и прехвалени функции по предназначение. Да речем GPS-a е последното нещо, което ползва, а уж си го беше взел заради него. И много ме дразни, че това "флангманче" както го наричат онез пущиняци, няма тъчскрийн. Ми то GPS без тъчскрийн е... като пернишки голф без лепенки бе!

slav40
22-01-2008, 10:33
Ми аз поне си мисля ,че нокиата ти е добре даже има повече екстри от този прехвален айфон ,не че съм фен на нокиа.Мисля че ако смениш нокиата за тая пръчка скоро, след това ще съжаляваш и то доста.Виж по нета колко често се продава айфон и колко често се продава нокиа 8гб и си направи сметката ,също така съм забелязал доста хора дават на бартер айфона си за такава нокиа.

Доста неадекватен коментар! Ти виждал ли си айфон та го направи пръчка ...... :shock: :lol:

lyuli
22-01-2008, 10:38
тука имаше тема за iphone ;) според мен е готин. Гледах го на живо и е доста впечатляващ - щом ти е мерак, взимай го!!!!

pent
22-01-2008, 10:52
тука имаше тема за iphone ;) според мен е готин. Гледах го на живо и е доста впечатляващ - щом ти е мерак, взимай го!!!!

анджак - мерак с пари се убива... аз затова се изръсих за моя без да му мисля много...

marrrto
22-01-2008, 11:31
мерака е голям ама преди месец се изръсих за нокиата и сега се чудя още......

Violator
22-01-2008, 12:35
Ако не си фен на смартфоните си вземай айфона

marrrto
22-01-2008, 13:30
ами сигурно ще си зема но не и от тук. на няколко места питах за цени и ми искат 1200-1300лв безумно много

156
22-01-2008, 13:41
айфон рулз.
Така е и аз имам такъв, има много мощен хардуер, но например СМС приложението изглежда доста недовършено, не можеш да пращаш business cards и т.н. дребни недомислия, както и това че няма clipboard и т.н.

KGB
22-01-2008, 13:50
Инсталирай си том том на нокията и си свиркай....Ифоне е много готин и е точно като Алфите :wink:

Ако ти е много мерек, поне изчакай да излезне нормална версия за Европа...до 2-3месеца.

vladu
22-01-2008, 14:28
айфон рулз.
Така е и аз имам такъв, има много мощен хардуер, но например СМС приложението изглежда доста недовършено, не можеш да пращаш business cards и т.н. дребни недомислия, както и това че няма clipboard и т.н.

ми качи си SMSD - има си всичко...
това за клипборда и за другите недомислия са изцяло свързани с тъпата им стратегия за купуване/наемане на музика ...

не дай си боже да пратиш на някой мп3 по блутут или емайл ... за тва е и локната файловата система (има си как да се подмине и тва), за тва е скопен блутута, за тва и не можеш да пращаш произволен файл по майл/wifi ... но за всичко има лек ...

сега пускат SDK (вече има лотус ноутс правен по тва SDK) и е само върпос на време да стане 101% истински смартфоун.

vladu
22-01-2008, 14:34
и пак казвам ... не казвам, че ифон е по-хубав или по-лош от нокиа н95 или който и да друг телефон...

темата не бива да наподобява дизел/бензин спор - моля ви се ...

човека сънува ителефон, а просто има н95.

marrrto
22-01-2008, 14:40
и дума не става за спор. От нокиата сым много доволен но след като си зех макбуук се зарибих и за айфон. притесняваме факта че са орязани някои неща- блутут и т.н а и цената е безумно висока тук. ако се намери някой да ми донесе от щатите на прили§на цена....веднага го взимам

vladu
22-01-2008, 14:56
и дума не става за спор...

един там го нарече пръчка ... за тва ..

иначе цената в т.нар. пазарна икономика е толкова, колкото някой е склонен да плати - тва в силно идеализирания случай ... нокиата не ми се види страшно по-ефтина.

някой беше смятал 200$ себестойност на 8ГБ модел - всичко отгоре е за на ябълката/търгашите. да им приседне дано.

marrrto
23-01-2008, 19:27
Да се похваля Днес най-сетне се сдобих с айфон. Взех го от приятел, на 2 месеца и сым много доволен:))))))

pent
23-01-2008, 21:37
честито.... умно си постъпил, хвърляй тая масова нокия :wink:

marrrto
23-01-2008, 22:38
мерси... тя нокията масова , ама като гледам и айфона как все повече хора си го зимат, дано не стане толкова масов :D

pent
23-01-2008, 23:15
ае трудно ще стане масов айфона тук... поне още 1/2 година ще си фешън ;)

AlfaRomeo
23-01-2008, 23:26
Честито За Аипфончето,беше се навил взема си го евала !

marrrto
24-01-2008, 01:12
Честито За Аипфончето,беше се навил взема си го евала !
Стана същата работа като с алфата, навих си го на пръста и докато не я взех не мирясах :D

trouble
24-01-2008, 09:19
...Ами то от Алфа феновете "по-умни" няма.... То ние не мисли с главата си (горната) никога май.... :lol:...супер е телефончето, голяма глезотийка...

botsos
24-01-2008, 10:31
Я и аз да си изкажа мнемието.
Аз съм заклет фен на Нокиа и за мен това е най - добрата марка телефони (не се опитвам да убедя никого, това си е лично мое мнение).
НО
От както се сдобих с ителефон, имам чувството, че Нокиа остана на заден план. Просто усещането докатос е борави с ителефона, не може да се сравни с боравенето с Нокиа.

П.С. Не, че след време (когато Нокиа изкарат нови супертелефони) няма да си взема пак Нокиа, но за момента ителефона ми е нов и непознат продукт и ми е интересен.