PDA

View Full Version : С катализатор или без???



alfa155-1.7TS
24-01-2008, 11:34
Колеги даите малко инфо а с инфото и помощ....казаха ми че ако махна кйатализатора на алфичката ми ще ми падне разхода и даже може да се подобри варвежа....а какви са минусите ако се махне катализатора.....има ли смисал да се маха....???

Мерси предварително!

търтей
24-01-2008, 11:36
понеже 99% вече ти е запушен са прави

alfa155-1.7TS
24-01-2008, 11:40
Значи да го махна...а има ли някакви минуси в цялата работа като го махна или не...?

nuvolari
24-01-2008, 13:45
Минусите са от Екологична гледна точка.Иначе отиваш в сервиза на ЕМ-КОМПЛЕКТ-призпадат ти цената за резонатора който ще ти сложат/един вид ти изкупуват катализатора/и доплащаш само труда около 15-20 лв.А колата значително ще върви по-добре.Това е.

Бобби
24-01-2008, 14:53
Не можах да взема думата по темата!!!....всичко което трябваше!...го казаха колегите :Topic-is-closed-bg:

yovi
24-01-2008, 15:07
А как е шумът след махането на катализатора? Не се ли появява някакво свирукане?

MUROMAN
24-01-2008, 17:34
махането на катализатора не нарушава ли впоследствие работат на Ламбда Сондата?

Alfa User
24-01-2008, 21:22
100% сигурно е, че се нарушава работата на ламбда-сондата. Имаше една много хубава тема точно за това - потърсете я из форума, и четете (май беше в общия технически раздел). Но в общи линии нарушаването на работата идва в резултат на променените съотношения на изходящите газове, и сондата започва да подава грешни данни към ECU-то. Така че в общи линии махането на катализатора е временно решение, а по-доброто вървене идва от аварийния режим на колата, свързан с пускането на по-голямо количество гориво. А това се сещате до какво води...

Furious 155
24-01-2008, 22:10
Ми то тогава ни с катализатор, ни без него... освен с нов де:) Но нашата хубава държавица не толерира колите над 100 коня да имат такова устройство, а според мен би трябвало!!!

kris11
24-01-2008, 22:48
100% сигурно е, че се нарушава работата на ламбда-сондата. Имаше една много хубава тема точно за това - потърсете я из форума, и четете (май беше в общия технически раздел). Но в общи линии нарушаването на работата идва в резултат на променените съотношения на изходящите газове, и сондата започва да подава грешни данни към ECU-то. Така че в общи линии махането на катализатора е временно решение, а по-доброто вървене идва от аварийния режим на колата, свързан с пускането на по-голямо количество гориво. А това се сещате до какво води...

Не е 100% истина писаното горе.
От 2005г е без катализатор с резонасно гърне , но присадена сонда / поканена/ на тръбата точно преди резонатора.
Не ръмжи и бучи , върви малко зле повече от 225 не ще . Разход градско 12л с нон стоп климат- лете на 20 градуса зиме на 25. На светофар ряз за да сме отпред. Извънградско зимни условия 7,8-8 л Варна Пловдив през Шипка . По магистрала 190-210 , на места по пътя 160-170. Спаска не е ламята.

Обаче Варна Бургас лете 32 л едвам и стигнаха при цепнат маркуч преди рейката . Пръска и смърди , но няма сервизи по пътя които да са в час с Алфа. Нямам и резервен маркуч.

Бобби
25-01-2008, 08:51
А как е шумът след махането на катализатора? Не се ли появява някакво свирукане? зависи какво сложиш на негово място.....ако сложиш хубав резонатор...звука става по плътен и хубав....

PEPI-2ALFA
25-01-2008, 20:33
100% сигурно е, че се нарушава работата на ламбда-сондата... Но в общи линии нарушаването на работата идва в резултат на променените съотношения на изходящите газове, и сондата започва да подава грешни данни ...

Не е 100% истина писаното горе ...е без катализатор с резонасно гърне , но присадена сонда / поканена/ на тръбата точно преди резонатора...
Alfa user - точно така ми обясниха ситуацията , когато ми сменяваха остатъците от катализатора с резонаторно гърне в ... абе не помня фирмата. Направиха ми варианта на kris11 като ми обясниха , че са направили стеснение на тръбата след сондата за да симулира съпротивлението на катализатора , та да работи ламбдата коректно.

ALFA CORSE
25-01-2008, 20:39
Някой има ли представа предлагат ли се готови резонанси гърнета, заместители на катализатора (bosal, zara, csc примерно)? Гледах на сайта на supersprint бройките им са изчерпани за 8V.

didofurnira
25-01-2008, 21:54
аз ще махам тръбата и ще слагам искрови успокоител към 50 лв с работата за 1.8

Furious 155
26-01-2008, 00:18
ще слагам искрови успокоител

Що е това? Да искам ли и аз?! :)

didofurnira
26-01-2008, 14:47
нещо като катализатора /заместител/
не спъва колата и пада разхода :shock: ама колко е вярно
ще видим

Xman
27-01-2008, 12:14
Колеги даите малко инфо а с инфото и помощ....казаха ми че ако махна кйатализатора на алфичката ми ще ми падне разхода и даже може да се подобри варвежа....а какви са минусите ако се махне катализатора.....има ли смисал да се маха....???

Мерси предварително!
Здрасти.
Няма проблем да го махнеш.Моята много гот бучи :D и определено върви по-добре.а разхода е същия :lol:

Yureti
27-01-2008, 13:29
[quote="alfa155-1.7TS":zuf203ol]Колеги даите малко инфо а с инфото и помощ....казаха ми че ако махна кйатализатора на алфичката ми ще ми падне разхода и даже може да се подобри варвежа....а какви са минусите ако се махне катализатора.....има ли смисал да се маха....???

Мерси предварително!
Здрасти.
Няма проблем да го махнеш.Моята много гот бучи :D и определено върви по-добре.а разхода е същия :lol:[/quote:zuf203ol]
в комбинация със спортен филтър, май напрао си пада разхода..

Xman
16-02-2008, 10:00
А как е шумът след махането на катализатора? Не се ли появява някакво свирукане?
Никакво свирукане не се получава.
Колата се реже още по-добре.

monigt
16-02-2008, 17:18
не съм сигурен ,ама май в данъчното свалят данъка с 50% ако ти пише в ГТП ,че ти работи.....

Alfa User
16-02-2008, 23:20
не съм сигурен ,ама май в данъчното свалят данъка с 50% ако ти пише в ГТП ,че ти работи.....

Това важи само ако колата ти е с мощност под 100 магарета ...

Xman
17-02-2008, 11:10
не съм сигурен ,ама май в данъчното свалят данъка с 50% ако ти пише в ГТП ,че ти работи.....
За нашите не важи облекчението в данъка-над 100 коня са... :?

Furious 155
04-03-2008, 23:15
И сега... момента е такъв, предполагам че катализатора е заминал, колата вендъж върви прилично и няма грешки в компа. След 3 часа слизам и карам и си *бава капаците, едно светкане на ламбдата едно хълцане. И май вече мирише на гадости от катализатора. Та да го махам ли? Да не прекарам нещо, ламбдата да си е на същото място предполагам трябва да е! :oops:

DJ
06-03-2008, 21:45
Колеги а как стоят нещата с катализатора на 1,9ТД?там няма ламбда до колкото знам? :oops: