PDA

View Full Version : Доливане на течност за хидравликата на волана



nickalas
25-01-2008, 12:22
Здравейте Алфисти!
Днес развих капачката на течността на хидравликата на волана и сега искам да попитам дали трябва да долея или е нормално? Тука няма минимум - максимум и затова не знам до къде трябва да е пълно хидравлична течност?
Има едно пластмасово като бъркалка за кафе под капачката която развих и на него е около 2 см потопено. Има ли нужда още да се долее???
И каква хидравлична течност е добра за Алфа - марка, модел???
Има ли значение каква фирма е??? И до къде е нормално да бъде пълно този съд за хидравличната течност???
Може и да е имало из форума такива информации, но не открих, за това ви моля някой ако знае да отговори. Сърдечно благодаря предварително!

crashtest
25-01-2008, 15:23
Здравейте Алфисти!
Днес развих капачката на течността на хидравликата на волана и сега искам да попитам дали трябва да долея или е нормално? Тука няма минимум - максимум и затова не знам до къде трябва да е пълно хидравлична течност?
Има едно пластмасово като бъркалка за кафе под капачката която развих и на него е около 2 см потопено. Има ли нужда още да се долее???
И каква хидравлична течност е добра за Алфа - марка, модел???
Има ли значение каква фирма е??? И до къде е нормално да бъде пълно този съд за хидравличната течност???
Може и да е имало из форума такива информации, но не открих, за това ви моля някой ако знае да отговори. Сърдечно благодаря предварително!
виж на "бъркалката" трябва да има някакви белязки, поне на моета пръчица е така и ще разбереш! :)

nickalas
25-01-2008, 15:48
здравей колега
сега погледнах бъркалката, но няма никакви белязки. потопена е бъркалката в около 2 см хидравлична течност. това достатъчно ли е или има нужда от доливане???

crashtest
25-01-2008, 17:43
Ами сега като излизам ще погледна моята и после ще ти пиша.. ;)

boian
25-01-2008, 20:05
В казанчето има ребра. Ако течността е дотам, ОК си. И на мойта пръчка има белези за мин и мах

crashtest
25-01-2008, 22:39
Колега! Ето тук (http://www.kieprint.net/alfa%20forum//DSC00027.JPG)

nickalas
26-01-2008, 07:21
много много благодаря колега, сърдечно благодаря!!!
При мен като гледам показанията ти е може би малко под минимума. Има ли значение каква хидравлична течност мога да долея, от коя фирма модел или мога да долея и от всякъква фирма хидр. течност??? Може би ще ми трябва около 100-150 гр.

crashtest
26-01-2008, 16:12
Е тука вече не мога да ти помогна! Потърси из форума май имаше писано за хидравличната течност! Трябва и аз да се разтърся, че мисля моята да е сменям, ама ще видим.. ! Поздрави!

Novachev
26-01-2008, 18:03
много много благодаря колега, сърдечно благодаря!!!
При мен като гледам показанията ти е може би малко под минимума. Има ли значение каква хидравлична течност мога да долея, от коя фирма модел или мога да долея и от всякъква фирма хидр. течност??? Може би ще ми трябва около 100-150 гр.
Трябва да отговаря на спецификацията Dexron-2 отиваш в магазина и казваш трябва ми ATF Dexron-2 само гледай да е някоя по сносна марка.

nickalas
26-01-2008, 18:17
много ти благодаря градски!!!
Аз по принцип си купувам от един магазин в Изгрев - Фокса ООД - при Марио. При него пазарувам вече от 10-на години и днес му званнах да го питам дали има хидравлична течност и той ми каза че имал Селения. Сега вече ще видя дали на кутията пише това ATF Dexron - 2, когато отида при него в магазина. Била около 12 лв литъра.
Сърдечни благодарности!!!

Novachev
26-01-2008, 18:21
много ти благодаря градски!!!
Аз по принцип си купувам от един магазин в Изгрев - Фокса ООД - при Марио. При него пазарувам вече от 10-на години и днес му званнах да го питам дали има хидравлична течност и той ми каза че имал Селения. Сега вече ще видя дали на кутията пише това ATF Dexron - 2, когато отида при него в магазина. Била около 12 лв литъра.
Сърдечни благодарности!!!
Почит сигърно ще е същата това че е декстрон 2 го пише на етикета на гърба на бутилката