PDA

View Full Version : ROAD.BG - Нека бъдем колеги на пътя!



weistd
28-01-2008, 13:46
Уважаеми членове на Клуб Alfa Romeo България,

С всяка година, пътищата в България стават все по натоварени и все по опасни. Средно по 3-ма българи умират по нашите пътища всеки ден. До сега не е било по силата на властите да намалят тази бройка. Време е ние, ентусиастите в тази държава, да направим нещо.

Представяме ви сайта ROAD!bg. Това е инициатива за колегиалност на пътя. Целта на ROAD!bg е да се създаде архив на безотговорните шофьори по българските пътища. Това малцинство, което поставя нас и нашите семейства под ненужен риск всеки ден.

След регистрация, всеки потребител на ROAD!bg може да подаде сигнал за опасните и неколегиални действия на други шофьори. Тази информация ще е достъпна, както за тях, така и за техните приятели, познати, роднини и всеки, който желае да я потърси.

Преди да подадете сигнал трябва да знаете, че нашата цел не е дискриминация на шофьорите. ROAD!bg е против тези, които смятат собственото си удоволствие за по-важно от живота и здравето на другите. Затова моля придържайте се към темата.

С този пост, не целим евтина реклама. ROAD!bg не предлага комерсиални услуги, а единствената цел на този сайт е Българските пътища да станат едно по-безопасно и приятно място.

Ако желаете да допринесете към тази инициатива, ви каним да посетите http://www.road.bg и да се регистрирате. Използването на този сайт е безплатно за всички.

С Уважение

Екипът на ROAD!bg

търтей
28-01-2008, 13:53
хахаха
и каква е идеята?

да напиша номера на колата на някого който ни мъ кефи или пък искам да го гъбаркам?


павлик морозов е светъл пример и неугасващо свети в нашите очи :roll2:

Бобби
28-01-2008, 14:00
хахаха
и каква е идеята?

да напиша номера на колата на някого който ни мъ кефи или пък искам да го гъбаркам?


павлик морозов е светъл пример и неугасващо свети в нашите очи :roll2: май не ставаш за доносник :D

sa6o_roman
28-01-2008, 14:29
хахаха
и каква е идеята?

да напиша номера на колата на някого който ни мъ кефи или пък искам да го гъбаркам?


павлик морозов е светъл пример и неугасващо свети в нашите очи :roll2:

айде са, в форума на ФВ, където вие сте виден член, има тема със същата цел :P не може да те спаси от идиотите, но поне дава инфо и неква статистика
аз лично мисля че идеята е добра, но практиката ще покаже друго. успех на създателите.

morfius
28-01-2008, 14:35
Поредната свирка да отвежда парата от колелата ли ще правите?
Аман от инициативи в стил кръчмарско оплюване, вложете тия усилия да направите сайт за причините довели до това състояние на хората пътищата и автомобилите и до чувството на безнаказаност у шофьорите.
Иначе казано ... не е луд който яде зелника!

rammstein4o
28-01-2008, 15:18
Идеята е добра, но е неприложима в България...

Тук всеки на някого е крив. Живеем на принципа "не искам на мене да ми е добре, а на съседа да му е зле". Оплакваме се за щяло и нещяло.

weistd
28-01-2008, 15:42
Целта на този сайт е да покаже, че всеки един от нас прави нарушения и грешки които довеждат възможността за инциденти по пътищата. Тази статистика с рег. номера е да покаже,че не винаги ще излезнете незабелязан от случката и че твоето действието е видяно. Трябва да имаме уважение и респект не само пред властта, но и пред очите на народа - Всички участници на пътя.

pent
28-01-2008, 15:54
времето ще покаже - успех засега!

това със статистиката и аз го имах като идея, ама все не ми остава време... всъщност от къде взимате данните за статистиката, достатъчно достоверно ли е?

piqnica
28-01-2008, 15:57
Пълна глупост според мен. Ако нямаш снимка, как ще докажеш дадено нарушение? На мен всеки ден ми отнемат предимството, да не говорим колко пъти са щели да ме смелят ако не съм намалявал. Колкото и да внимаваш на пътя винаги ще пречиш на някой..
Относно нарушенията - нали за това е "КАТ" ПП...
А относно дупките - в много сайтове ги има и пак нищо :roll:
Няма смисъл от такива сайтове..

pent
28-01-2008, 15:59
ае чак да няма смисъл... силно казано. не тряя да подценяваме интернета като медия която внушава ;) примери мноо

друг е момента колко са сериозни авторите...

търтей
28-01-2008, 16:01
друг е момента колко са сериозни авторите...

ти така де

само да се немам работа и наш колко коли ше минат на червено?
даже от различни ип-та ще съм
може и от занзибар да влеза дори :evil:

а системата натопи другарче е мега тъпа
има си кат дето им плащам заплата да вършат тая работа - се едно некой катажия да дое ми обеснева за аз как да си върша работата - а у лео :wink:

cvetelin
28-01-2008, 16:20
тоя сайт е пълна глупост
до довечера ще имате 39843095 автомобилни номера с проишествия
само да си извадя карта с улиците :)

sa6o_roman
28-01-2008, 16:23
въпрос: Какво ще си помислите ако видите че вашия регистрационен номер, или снимка го има в списъка на тоя сайт?

отговор от моя гл точка: Ще ме е срам, ще се ядосам също. от една страна ше си кажа едно дгд за тях и ще се надъхам негативно. След това може да го приема насериозно.

замислете се и кажете

75TwinSpark
28-01-2008, 16:40
:nono: Балъците умреха

BaiJedi
28-01-2008, 18:54
Съмнявам се,че тая статистика ще помогне за нещо. Докато не се промени мисленето нема да има оправия. Всеки български шофьор се има за най-големият тарикат на пътя,а всички останали са балъци и смотаняци. Да не говорим,че всеки който се е качил на скъпа нова кола си мисли,че пътя е на баща му. Вторият фактор е корупцията. От там идва и чувството за безнаказаност. Знаеш,че каквото и да направиш можеш да се измъкнеш срещу определена сума. Срещу тези неща трябва да се борим и да ги изобличаваме.