PDA

View Full Version : не ходете при нотариус Здравко Тончев



alra
01-02-2008, 18:30
Колеги, нека разкажа какво ми се случи днес, за да се предпазим от други такива измами!

Отивам при нотариус Здравко Тончев да обявявам завещание в моя полза. Първо по тел. си записвам час и се осведомявам за цената 50-60лв. ми казват. Отивам в уречения ден и час (17.00ч), налага се да изчакам всички докато стана 19.30ч. Взимат ми документите и ми казват, че ще ми струва 617лв! Казвам, че нямам толкова, защото първоначално ми е казано 50-60 лв. Добре, тогава ще платиш само за обявяването на завещанието 150лв. (по закон таксата е 6 лв) и няма да го вписваме в Агенцията по вписванията! Това струва 170лв. Давам парите, отивам днес да си взема документите и ми казват, че нищо няма да ми дадат, нито документи, нито бележка за 170-те лв. докато не платя до 617 лв. Нотариуса си позволява да ме обижда. При молба от моя страна за бележка за парите ми казва ЧЕ НЕ СЪМ ДАЛА НИКАКВИ 170 ЛВ! И даже имам да му давам 25 лв.

Това се нарича пладнешки обир и не знам как е възможно нотариус, който уж предтавлява държавата да лъже така!

Стигна се до викане на полиция, защото нотариуса беше много агресивен, и пред полицаите казаха, че не съм им дала парите.

Колеги, моля ви помагайте! 170 лв. не са малка и вместо да си ги дам за алфата, аз ги давам за нотариус, който трябва да ми вземе 6лв.

Ще съм благодарна за всички ваши мнения и съвети, защото и документите и парите са ми там! Не мога да продълга по-натам с процедурата.


Имам нужда от подкрепата ви!

fred
01-02-2008, 18:36
Ами вярвам ти, ама как да се докаже, че е взел парите?

cvetelin
01-02-2008, 18:38
баси гада ...
фани го на тъмно и му направи телесни повреди за 617 лв и готово ...
той да вземе от тебе ама да ги даде по болници и лекари ...

баси помиарите...

deadairplane
01-02-2008, 18:40
Тоя не го ли даваха по телевизията преди време за някакви мошенничества?

alra
01-02-2008, 18:43
не знам дали са го давали по тв?

Трябва да има някакъв начин справедливостта да възтържествува. Това са 170 лв. не са 17!

Помагайте колег, моля ви!

Nasko_77
01-02-2008, 18:53
Ах каква мръсна гад! Тоя е за 17 прободни рани в бедрата.
Случайно няма ли видеозаписващи камери в този офис?
Предполагам, че и да е имало... вече е обработен. Но все пак и липсващи кадри от един запис е нещо, ако тръгне да се човърка:roll:

Не го оставай това копеле. Пиши или се обади на "Господари на Ефира" :!:
Те бая работа вършат :wink:

alra
01-02-2008, 19:14
за съжаление няма камери! че как иначе ще си правят каквото искат?

Моля ви, трябва да сме повече, иначе как да се оправя сама с този нагъл тип? Благодарна съм за всички мнения и препоръки!

phoenix
01-02-2008, 19:31
само телевизия и другите медиии, те тези хора от друго не се плашат.

mim
01-02-2008, 19:38
с адвокат не можеш ли да си изискаш документите, например отказвайки се от неговите услуги
ще прежалиш тези 170, но пък няма да даващ тези грешни 600

и никога пари на ръка без разписка!

alra
01-02-2008, 19:55
не мога да си изискам нещата, защото делото е при него и е вписано в голямата книга.

За парите на ръка знам, но никога не съм предпорагала, че може Нотариус да лъже и плюс това казаха, че следващия път ще ми дадат.

Но не би! Мога ли да се бия с тях?

alra
01-02-2008, 20:24
Колеги, нека по-запознатите от вас с тази материя да помогнат как мога да се оправя с този, очевидно мошеник!

Не мога да му подаря 170 лв. и при това за тях нищо не получвам! :bad_evil: :machinegunner: :laser: :shoot:

Nasko_77
01-02-2008, 20:34
Колеги, нека по-запознатите от вас с тази материя да помогнат как мога да се оправя с този, очевидно мошеник!

Не мога да му подаря 170 лв. и при това за тях нищо не получвам! :bad_evil: :machinegunner: :laser: :shoot:Дадоха ти се достатъчно добри и работещи идеи, но явно не ти допадат :idea:

търсиш хора за саморазправа ли :?: Това е глупаво :!:

alra
01-02-2008, 20:40
за саморазправа и дума не може да става, просто се чудя как ще се оправям? Не зная? А на всичкото отгоре заради това така ме боли главата...

Mind_Control
01-02-2008, 22:27
Имаш ли свидетел, който да потвърди, че си дала парите или си била сама? Ако си била сама гориш, ако имаш свидетел има шанс, но трябва да се съдите.

alra
01-02-2008, 22:34
имам свидетел, майка ми беше с мен. това ще помогне ли?

Mind_Control
01-02-2008, 22:39
имам свидетел, майка ми беше с мен. това ще помогне ли?

Да, но без съд няма да мине. Друго което помага (поне в Германия) е ако някой 3-ти човек, дори да не е бил там потвърди, че се е говорило как си му дала 170 лв...

Съвета ми е да не се занимаваш с още разходи за дело, а да си вземеш документите и да забравиш. А някоя вечер да оставиш едно паве на предната седалка на колата му, без да отваряш вратата разбира се!

alra
01-02-2008, 23:00
Благодаря за съвета! Това с павето ми е трудно, но ще се консултирам с адвокат какво може да се направи. Мисля да се обърна към нотариалната камара, дали ще се отзоват или "Гарван, гарвано око не вади"?

Crusader
02-02-2008, 00:37
Господари на ефира пред офиса на педала, но мен ако питаш зарежи всичко, не си струвя ядовете за 170 /знам че за някои хора това си е цяла заплата/ но повярвай ми, нервите струват повече, пари ще изкараш, но пусни теми във всички познати ти форуми, разкажи за случката, един ден тази му репутация ще проработи срещу него.
В тая мизерна държавичка, пълна с мутри че ченгета всичко е възможно...
...понякога, гледайки какво се случва направо ме е срам да си призная че служа на тази система...

Violator
02-02-2008, 09:45
По принцип ако е за наследство апартамент, няма как таксата да ти е 50-60 лв, един приятел преди месец му завещаха апартамента и трябваше да плати някъде към 2 % от данъчната оценка. Беше към 400 лв, а жена му е адвокат и работеше във Адрес и ги разбриа, невярвам да се е минал

alra
02-02-2008, 10:01
да, таксата е 2%, но за вписването, а за самото обявяване при нотариуса таксата по закон е 6 лв. Да е 30, 50, 60, но 170 е прекалено!
А таксата за Агенцията по вписванията за издаване на препис е наиснина 2%, което в моя случай прави около 300 лв. Съдия повписванията ми го изчисли.

VFTI
02-02-2008, 13:40
да, таксата е 2%, но за вписването, а за самото обявяване при нотариуса таксата по закон е 6 лв. Да е 30, 50, 60, но 170 е прекалено!
А таксата за Агенцията по вписванията за издаване на препис е наиснина 2%, което в моя случай прави около 300 лв. Съдия повписванията ми го изчисли.

Добре де...Ами като знаеш, че е 6лв. и още в началото са се опитали да те прецакат и искали 620лв? ЗАЩО ЗА БОГА СИ ГИ ДАЛ/А ТИЯ 170лв без никаква бележка?!?

Наистина гледай минимално да си ограничиш хабенето на нерви... Вземай си документите и вече други действия за компенсация.....

fred
02-02-2008, 16:05
имам свидетел, майка ми беше с мен. това ще помогне ли?

Ами кой знае, ама пробвай все пак.
Друга възможност е със скриката камера, нещо тип "Господари на ефира", един вид да го принудиш, да каже истината и после това да бъде излъчено.

acko88
02-02-2008, 16:30
Зимай си документите прежалваи тия 170лв вярно неса 17 но пък неса и 1700 и ако искаш ще ти дам тела на едни хамали от илиенци дето са по луди от бате Арни ще го направят доста красив само за 100-150лв :lol:

alra
02-02-2008, 19:33
Зимай си документите прежалваи тия 170лв вярно неса 17 но пък неса и 1700 и ако искаш ще ти дам тела на едни хамали от илиенци дето са по луди от бате Арни ще го направят доста красив само за 100-150лв :lol:



Идеята не е лоша, а документите не мога да взема, защото това е дело, което той е длъжен да съхранява 100 години. Може да го изиска Министъра на правосъдието или от тамошния инспекторат. А парите след това разбрах, че са 6лв. Но те твърдяха, че бележка ще дадат. Мога ли да предполажа, че НОТАРИУС, който е облечен в държавна власт ЛЪЖЕ?

Христо_Сираков
02-02-2008, 19:45
Зимай си документите прежалваи тия 170лв вярно неса 17 но пък неса и 1700 и ако искаш ще ти дам тела на едни хамали от илиенци дето са по луди от бате Арни ще го направят доста красив само за 100-150лв :lol:



Идеята не е лоша, а документите не мога да взема, защото това е дело, което той е длъжен да съхранява 100 години. Може да го изиска Министъра на правосъдието или от тамошния инспекторат. А парите след това разбрах, че са 6лв. Но те твърдяха, че бележка ще дадат. Мога ли да предполажа, че НОТАРИУС, който е облечен в държавна власт ЛЪЖЕ?само с ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА ще се оправи работата с нищо друго,а това с разкрасяването го остави за най на края но и то трябва да се направи да му е за урок

alra
02-02-2008, 20:48
СЪГЛАСНА съм! трябва да има и урок!

DanewRomeo
02-02-2008, 21:45
alra, колежка, скъсай му гъза на този педераст! Не се давай! Дали "Господари на ефира" ще е или... не се давай на плазмодии като въпросния ибрикчия! Успех!!! :wink:

alra
03-02-2008, 10:18
КОЛЕГИ, благодаря ви много за подкрепата! Ще пробвам какво мога да направя и ще пиша!

milenamr
03-02-2008, 12:32
Колегите са го написали на няколко пъти, в твоя случай единствения шанс и решение са да се обърнеш към Господари на ефира-случая е идеален за там.Не виждам какъв е проблема да го направиш
http://www.gospodari.com/ Можеш да го направиш директно от сайта им.
Всичко останало са празни приказки, препдоложения и хипотези,които няма да ти помогнат.

alra
03-02-2008, 20:08
ВЕЧЕ ИМ ПИСАХ! Дано да отговорят! Много се надяват!

fred
03-02-2008, 21:02
ВЕЧЕ ИМ ПИСАХ! Дано да отговорят! Много се надяват!

А ако го оставиш, следващият път, някой друг ще се нахендри на него.Ние в България понеже все оставяме, някой друг да се бори с проблемите сме на това дередже.

alra
03-02-2008, 21:11
не смятам да го оставям, но ако от Господари... не се обадят ще ми бъде много трудно. Защото ако го хванат за него ще е много лошо, т. е. ще има голям отлив на клиенти и затова той ще се бори със зъби и нокти (ще раздава рувети, ще казва, че лъжа) да не успея! ЗАтова казвах, че имам нужда от подкрепа, но не знам?

lyuli
03-02-2008, 21:29
не смятам да го оставям, но ако от Господари... не се обадят ще ми бъде много трудно. Защото ако го хванат за него ще е много лошо, т. е. ще има голям отлив на клиенти и затова той ще се бори със зъби и нокти (ще раздава рувети, ще казва, че лъжа) да не успея! ЗАтова казвах, че имам нужда от подкрепа, но не знам?

според мен да звъннеш по телефона.
ако не съдействат веднага звънни на новините - Календар или бТВ

Absente_
03-02-2008, 22:15
колежке alra , много грозна случка! сега аз лично бих постъпил по следния начин .... отивам там с 2ма приятели и без да говоря нищо влизам и си взимам каквото ми хареса от бюрото на въпросния нотариус ... най-вероятно това ще е GSM , часовник, или каквото и да е , даже и пари ако има кеш някъде ще бръкна да видя.... ако няма по бюрото взимам си цялато чантичка с документи пари и т.н.. сцената ще се развие за 1-2 мин най-много и си излизам,като първия пич! ще почерпя приятелите ми и тетака....
Такаче забрави за господари на ефира .... съдилища , глупости , по тоя начин парите ако въобще си ги върнеш ще си 10 торно назад от разправий , адвокати , и загубено време ! това е в тая държава саморазправа му е майката, връщаи си парите сама , и то по - бързо докато не те е забравил тоя , че господари на ефира няма да ти ги върнат !
Държа да пишеш какво се е случило !

lyuli
03-02-2008, 22:17
колежке alra , много грозна случка! сега аз лично бих постъпил по следния начин .... отивам там с 2ма приятели и без да говоря нищо влизам и си взимам каквото ми хареса от бюрото на въпросния нотариус ... най-вероятно това ще е GSM , часовник, или каквото и да е , даже и пари ако има кеш някъде ще бръкна да видя.... ако няма по бюрото взимам си цялато чантичка с документи пари и т.н.. сцената ще се развие за 1-2 мин най-много и си излизам,като първия пич! ще почерпя приятелите ми и тетака....
Такаче забрави за господари на ефира .... съдилища , глупости , по тоя начин парите ако въобще си ги върнеш ще си 10 торно назад от разправий , адвокати , и загубено време ! това е в тая държава саморазправа му е майката, връщаи си парите сама , и то по - бързо докато не те е забравил тоя , че господари на ефира няма да ти ги върнат !
Държа да пишеш какво се е случило !

да, ама делото +вс. документи, които на нея й трябват ще остане при него, така че май няма да стане......
много тъпа работа. Аз за това си ходя само при моята нотариуска Пиринка, при нея такива работи не се случват.....

alra
03-02-2008, 22:26
тази нотариуска е на Раковски, нали?

И да, делото е там и не мога са го взема. Трябва жалба до по-висша инстанция, за да изискат документите. Т. е. това ще отнеме предполагам много време.

Аз си мисля, че бързо мога да се оправя, ако отида със скрита камера, както предложи един колега по-нагоре, и му кажа, че ще чу платя до 617 лв. като го накарам да признае за 170-те дотук (т. е. още колко трябва да доплатя) и това да се запише, за да може по-бързо да се развият нещта. Иначе не виждам, сигурно ще се влачи много време.

lyuli
04-02-2008, 10:41
тази нотариуска е на Раковски, нали?

И да, делото е там и не мога са го взема. Трябва жалба до по-висша инстанция, за да изискат документите. Т. е. това ще отнеме предполагам много време.

Аз си мисля, че бързо мога да се оправя, ако отида със скрита камера, както предложи един колега по-нагоре, и му кажа, че ще чу платя до 617 лв. като го накарам да признае за 170-те дотук (т. е. още колко трябва да доплатя) и това да се запише, за да може по-бързо да се развият нещта. Иначе не виждам, сигурно ще се влачи много време.

да, това е добра идея.
Пиринка е вече на бул. Черни Връх, точно срещу музея Земята и Хората

alra
04-02-2008, 11:03
Да, добра е! Но чакам Господарите... да се обадят. Иначе би било много трудно. А и мен малко ме е страх да се появя там. Не знам какво да очаква.

Но подозирам, че и той се притеснява. Може би е усетил, че няма да се дам така лесно?

lyuli
04-02-2008, 11:10
Да, добра е! Но чакам Господарите... да се обадят. Иначе би било много трудно. А и мен малко ме е страх да се появя там. Не знам какво да очаква.

Но подозирам, че и той се притеснява. Може би е усетил, че няма да се дам така лесно?

желая ти успех, но според мен тр. да звъннеш по телефона!!! аз няколко пъти съм им пускала съобщения по интернет и никога не са се отзовавали....

alra
04-02-2008, 20:30
От Господари... днес не се обадиха. Мисля утре да им звънна аз.

Мои приятели ми казаха за някаквва организация "Не на корупцията". Вие какво ще кажете?

fred
04-02-2008, 20:53
От Господари... днес не се обадиха. Мисля утре да им звънна аз.

Мои приятели ми казаха за някаквва организация "Не на корупцията". Вие какво ще кажете?


Ми и там звънни, ама първо се опитай да направиш репортажа с НТВ и тогава, да има факти един вид.И може би по-малко споделяй подробности, че туко виж тоя вземе и разбере.

Бобби
05-02-2008, 08:57
Проучи какви са таксите за дарението и дали наистина е искал да те ощети!!!!.....ако е искал?...трябва по подобие на него да му спретнеш добър сценарий за да го изобличиш!....ако е корумпиран 100% ще се подхлъзне....става с медий, белязани пари-полиция и т.н....но в нашта държава, ще ти трябва свой човек в тези институций, за да ти обърнат внимание....което е проблем....

alra
05-02-2008, 10:28
Колеги, днес пробвах да се обадя на Господари..., но на телефона се включва секретар и казва да се остави съобщение, но времето е много кратко. почти веднага започва да дава заето. Затова днес мисля да отида лично, т. като ми е близо.

Бобби
05-02-2008, 16:40
Смятам, че на всички ще ни е интересен развоя!!!!....информирай ни за продалжението на сагата :roll:

Zdravko
05-02-2008, 19:20
като този преподавател от СУ

sova
05-02-2008, 20:38
...загазила си мила...нямаш доказателства...съчувствам ти...я го набери този образ със търсачката....нима вярваш в българска справедливост ??? ...аз поне-не.... зарежи парите...ако трябва дай някой допълнителен лев и си изтегли документите, преди да си вдигнала патардияна...после-чети между редовете...дотук всички колеги дали ти съвет, нещо не дописаха...успех,разбира се с най-колегиални чувства ...

alra
06-02-2008, 22:03
Колеги, днес ходих при Господарите... и казаха, че утре ще обсъдят с екипа и ще се обадят. Дано да решат да се занимават. Силно се надявам. :roll:

Христо_Сираков
06-02-2008, 22:10
Колеги, днес ходих при Господарите... и казаха, че утре ще обсъдят с екипа и ще се обадят. Дано да решат да се занимават. Силно се надявам. :roll:аиде успех и дано наистина решат в твоя полза

alra
07-02-2008, 18:48
Нищо колеги, днес не се обадиха! А май трябваше. Дали утре ще се обадят, не знам????????????????????? Дали не им се е сторило важно, мисля, че се заинтересуваха.

alra
11-02-2008, 20:42
Здравейте, днес ходих на консултация при Председателя на съвета на нотариусите и се оказа, че сумата, която трябва да се плати е точно 290 лв. с всички възможни и невъзможни такси, които могат да се измислят. За 617 лв. и дума не може да става и няма как да се получат!

Утре смятам да се срещна с адвокат и да отида с него да си поискам документите и се оказа, че е допуснал доста нарушения на Закона за Нотариусите!

Господари.... не се обадиха не знам защо?

Та наистина НЕ ХОДОТЕ ПРИ НОТАРИУС ЗДРАВКО ТОНЧЕВ! ИЗПЕЧЕН МОШЕНИК!

lyuli
11-02-2008, 20:47
стискам палци всичко да се нареди, браво, че не се отказваш!!!!
а инфото е важно за всички тук!

lyuli
25-02-2008, 22:46
Здравейте, днес ходих на консултация при Председателя на съвета на нотариусите и се оказа, че сумата, която трябва да се плати е точно 290 лв. с всички възможни и невъзможни такси, които могат да се измислят. За 617 лв. и дума не може да става и няма как да се получат!

Утре смятам да се срещна с адвокат и да отида с него да си поискам документите и се оказа, че е допуснал доста нарушения на Закона за Нотариусите!

Господари.... не се обадиха не знам защо?

Та наистина НЕ ХОДОТЕ ПРИ НОТАРИУС ЗДРАВКО ТОНЧЕВ! ИЗПЕЧЕН МОШЕНИК!

има ли развитие казуса?

alra
26-02-2008, 08:56
Благодаря, че се интересувате!

Ходих с адвокат при Нотариуса и след един час чакане, (Нотариуса беше много мил и любезен), Нотариуса ни съобщи, че когато му предствя и последния документ, ще смята по таблицата и тези 617 лв. не са, може би, актуални.

Дали ще признае за 170 - те дадени лв. на знам и ми е много неприятно.

Господари на Ефира не се обадиха, не знам защо! Уж проявиха голям интерес. Не знам как да го накарам да признае, че е взел парите!

Stoyan Georgiev
26-02-2008, 09:56
без документ, по никакъв начин не може да го накараш, освен да му уредиш час при козметика :?

просто не е трябвало да му даваш пари , особено такава сума без никакъв документ.. така може да те метне всеки

alra
26-02-2008, 10:38
за документа ясно, въпроса е за някаква хитринка?????????? нещо не мога да се сетя, ако вие се сещата нещо ще бъда много благодарна за всички съвети. :notworthy:

Stoyan Georgiev
26-02-2008, 11:54
за документа ясно, въпроса е за някаква хитринка?????????? нещо не мога да се сетя, ако вие се сещата нещо ще бъда много благодарна за всички съвети. :notworthy:

приятел, който учи право вмомента каза, че никаквъ начин няма да си върнеш парите освен ако той не реши да ти ги върне или на камера каже, че си му дала тези 170 лв., но дори тогава не е твърдо доказателство, защото някой може да те заснеме да казваш, че си дала на президента 5 милиона лева, но ако няма преки доказателства това не важи.

koolio
26-02-2008, 13:08
за документа ясно, въпроса е за някаква хитринка?????????? нещо не мога да се сетя, ако вие се сещата нещо ще бъда много благодарна за всички съвети. :notworthy:
Отиваш с няколко яки момчета и го караш да ти подпише запис на заповед :lol: .