PDA

View Full Version : Аман от гащници!



koolio
03-08-2005, 18:55
Видяхте ли корицата на "автомобилен магазин Беда"? Материалът за Алфа Ромео 159 е озаглавен: "Италианска отвън, немска отвътре"! Е тоя :gay[1]: дето го е написал заслужава да го вържат между две Алфи и да дадат газ :sniper: :spam_laser: :guillotine: :newsm66: ! Сигурно си мисли, че прави голям комплимент!

Gogata
03-08-2005, 23:08
а какво й е немското,че нещо не ми е ясно? :gruebel: или иска да каже,че са "здрави" като немските возила,да не дава господ :priest:

valjo
03-08-2005, 23:42
а какво й е немското,че нещо не ми е ясно? :gruebel: или иска да каже,че са "здрави" като немските возила,да не дава господ :priest:
ми мен ако ме питаш двигателя си е немски направо :((

Abarth
04-08-2005, 08:58
Немска е майкаму на тоя калъф. :x :x Как може да каже на италянка че прилича на немската кочина отвътре бе

pooh
04-08-2005, 10:23
Видяхте ли корицата на "автомобилен магазин Беда"? Материалът за Алфа Ромео 159 е озаглавен: "Италианска отвън, немска отвътре"

Хубаво е не само заглавията да се четат! Като е написал човека немска отвътре няма предвид, че интериора и е немски или двигателя.
А тва, че има високо ниво на пасивна и активана сигурност (пълна с 8 възд. възглавници), че има качествено изпълнение на детайлите, че има ниско ниво на шума и разни други фактори на които немците обръщат внимание. И така наречения "калъф" си е много прав, защото това дето го е писал, всъщност го е превел от някое немско или английско списание.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2296

bass
04-08-2005, 10:54
Кхм... ако се не лъжа, Алфа 159 излиза под ръководството на немец...? Не се сещам къде го мернах този факт... за мениджър става въпрос, не за инджинерин, което може и да е за добро - малко дисциплина няма да навреди (ми всичкото италиенец излиза вкупом отпуска през август и само вестниците продължават да излизат... през останалото време положението не е много по-натегнато май) :crazy:

hf hpe
04-08-2005, 11:01
ми мен ако ме питаш двигателя си е немски направо :((
незнам къде точно го четох, но изрично си пише че главите на всички двигатели са си разработка на Алфа Ромео, иначе блоковете са общи с ГМ

arieca155
04-08-2005, 11:04
да не си кривим душиците,ама са болнави нашите стрели.доста сме назад в класацииата за ниа-малко посештение на сервизи.нема лошо от смесване на крафта от време на време.
С уважение.

valjo
04-08-2005, 11:08
ми мен ако ме питаш двигателя си е немски направо :((
незнам къде точно го четох, но изрично си пише че главите на всички двигатели са си разработка на Алфа Ромео, иначе блоковете са общи с ГМ
еми и в главите общите неща са само с Фиат Крома - новата - това според еПеро де ...

нищо общо няма със старите двигатели
говоря за 1.9JTS и 2.2 JTS

bass
04-08-2005, 11:13
нема лошо от смесване на крафта от време на време.

Тва ми напомня една уж истинска случка с Оскар Уайлд (да ме прощават за свободния преразказ по-вещите в литературата):

Въпреки, че бил гей, една жадна за известност фръцла му налита с думите:
- Представяте ли си какви прекрасни деца бихме имали с вас - при вашия ум и моята красота!
А Оскарчо:
- Мда, стига да не наследят Вашия ум и моя нос...

Та ще се види с времето какво ще излезе.
Ей го човека (http://www.edmunds.com/insideline/do/Features/articleId=106445)

koolio
04-08-2005, 11:13
Хубаво е не само заглавията да се четат! Като е написал човека немска отвътре няма предвид, че интериора и е немски или двигателя.
А тва, че има високо ниво на пасивна и активана сигурност (пълна с 8 възд. възглавници)

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2296 Високото ниво на сигурност е немски приоритет, така ли :roll: ? Айде покажи ми сериен модел немска кола от 1993 г. от класа на Ланча Делта 2 с два еърбега! Щото Ланчата си ги има серийно. А колкото до заглавията- като видя такова нещо на корицата как да си купя списанието? :evil:

Bobo
04-08-2005, 11:19
Хубаво е не само заглавията да се четат! Като е написал човека немска отвътре няма предвид, че интериора и е немски или двигателя.
А тва, че има високо ниво на пасивна и активана сигурност (пълна с 8 възд. възглавници)

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2296 Високото ниво на сигурност е немски приоритет, така ли :roll: ? Айде покажи ми сериен модел немска кола от 1993 г. от класа на Ланча Делта 2 с два еърбега! Щото Ланчата си ги има серийно. А колкото до заглавията- като видя такова нещо на корицата как да си купя списанието? :evil:

Колега тука се изказа неподготвен :!: Винаги немците са имали по-високи изисквания за сигурност :wink:

hf hpe
04-08-2005, 11:29
...еми и в главите общите неща са само с Фиат Крома - новата - това според еПеро де ...

нищо общо няма със старите двигатели
говоря за 1.9JTS и 2.2 JTS
ми Вальо как да има общи неща с старите мотори като това са абсолютно нови мотори за Алфа Ромео
имах на предвид че за 159-ката се ползва освен общата платформа с ГМ също така и еднакви блокове на моторите
главите са отделна разработка на Алфа Ромео

pooh
04-08-2005, 12:29
@ bass
точно тва е баш шефа "Karl-Heinz Kalbfell, 55, is the boss of both Alfa Romeo and Maserati." ,а освен това и шефа на дизайнерския отдел е немец.

@koolio
Ланчия е най-луксозната италианска марка, за това следва да се сравни с най-луксозната немска, а именно Мерцедес. Делата 2 е в С-сегмента занчи я сравняваме с С-класа. И 2-та модела излизат '93г.С-класа излиза стандартно с 2 възд. възглавници, а Делта2 НИКОГА не се е предлагало 2-ра. Да не говорим, че мерцедес слагат възд. възглавници още '89 на 124 и 190. Така, че не продължавай да говориш наизуст! Не го приемай на вътре. :wink: и аз на твойте години не знаех кой знае какво за автомобилите.

hf hpe
04-08-2005, 13:05
... Делата 2 е в С-сегмента занчи я сравняваме с С-класа....
тука има малка неточност
трябва да сраваняваме С-класата на Мерцедес с Ланча Дедра или със 155-цата все пак
Делтата и 145 примерно можем да сравняваме с тривратата С класа дето не и занм сигнатурата, но ще ме прощавате за това

Dodo 155
04-08-2005, 13:21
Малееее какъв спор заформяте :shock: :wink:
Не само при Алфа Ромео, а и при другите компании нещата малко или много се променят или омешват, за добро или лошо :?
Швабите имат много положителни черти, дори и на мен да не ми харесват техните коли от нисък и среден клас :twisted: Хубавото е, че напоследък свалиха много качеството и това помогна на други производители :D :wink:
Много важно е швабите да приемат на сериозно италянските марки и по-специално Алфа Ромео, защото Германия е много сериозен пазар :wink:
На мен ми се струва, че специално 159 ще разчупи фанатичното мислене на швабата и ще отвори път и на другите италянски марки.
В крайна сметка излъчването на 159 е типично за апенините :D и носи емблемата на Cuore Sportivo :respect: :bowdown: :bowdown:

Dodo 155
04-08-2005, 13:28
... Делата 2 е в С-сегмента занчи я сравняваме с С-класа....
тука има малка неточност
трябва да сраваняваме С-класата на Мерцедес с Ланча Дедра или със 155-цата все пак
Делтата и 145 примерно можем да сравняваме с тривратата С класа дето не и занм сигнатурата, но ще ме прощавате за това
А бе аз си мисля, че не може да се сравняват 2 марки, които макар и в един и същ клас се различават ценово почти 3 пъти :idea:
Цената на най-евтиния С клас е колкото най-скъпата Дедра, накичена с всякакви глезотии :wink: Мерцедес не е народен автомобил, по значението на думата в Германия, докато Ланча е народен в Италия, макар да е аристократична марка.
Може да се сравни Дедра с Вектра А .... няма да коментирам, само се досещате :tooth:
Или Дедра с Пасат (1989г., защото тогава излиза Дедра-та) .... и тук нещата не подлежат на коментар :tooth:
Май трябва да направиме раздел "Разликите м/у Алфа Ромео и останалите" :idea:

valjo
04-08-2005, 16:00
@koolio
Ланчия е най-луксозната италианска марка, за това следва да се сравни с най-луксозната немска, а именно Мерцедес. Делата 2 е в С-сегмента занчи я сравняваме с С-класа. И 2-та модела излизат '93г.С-класа излиза стандартно с 2 възд. възглавници, а Делта2 НИКОГА не се е предлагало 2-ра. Да не говорим, че мерцедес слагат възд. възглавници още '89 на 124 и 190. Така, че не продължавай да говориш наизуст! Не го приемай на вътре. :wink: и аз на твойте години не знаех кой знае какво за автомобилите.

Mercedess C classe e в Д сегмента със 156, Ланча Либра и етц
тва, че се нарича C, не значи че е в "C сегмент" :)
на тая логика понеже няма мерцедес Д класа, значи нямат и кола там :)

а иначе си прав че германците винаги са имали много по високи изисквания за сигурност към автомобилите.
там 2та еърбега са задължителни още от средата на 90тте :unsure:
Мойта примерно е с 1, 5ти99та, и е внесена от Италия;)

pooh
04-08-2005, 16:57
Mercedess C classe e в Д сегмента със 156, Ланча Либра и етц
тва, че се нарича C, не значи че е в "C сегмент" :)
на тая логика понеже няма мерцедес Д класа, значи нямат и кола там :)

Като замисъл 190 е била да точно С сегмент (искали са да конкурират голфа) и С-класа 1 като нейн наследник се намира м/у С и Д. С-класа 2, вече си е в Д сегмента. Сички коли порасват. Погледни, че новото пунто е голямо колкото Форд Фокус. Така, че разгриничаването им е доста условно вече. А и според мен Делта и Дедра са в различни сегменти, колкото ритмо и регата или типо и темпра.

koolio
04-08-2005, 17:15
Нямам предвид Мерцедес и БМВ- там оставаше и за тия цени изискванията за безопасност да не са високи. Говоря за Опел и Форд например. Ако ми кажете, че дори и новите модели на Опел покриват високи критерии за безопасност... Мой приятел, иначе убеден германофил относно колите, като беше на стаж в следствието, ми разказа колко размазани от нищо и никакви удари Кадети и Астри е видял, с жертви вътре. :rip: . @pooh: първо, откъде знаеш колко са моите години? Второ, не съм твърдял, че знам повече от теб за автомобилите, а Ланча с два еърбега съм виждал с очите си- 1.8 LE. А това, че С-класата не е вкласа на Делта го казва и hf hpe, който знае за колите повече от всички във форума, взети заедно. :grandpa:

valjo
04-08-2005, 17:19
Сички коли порасват. Погледни, че новото пунто е голямо колкото Форд Фокус. Така, че разгриничаването им е доста условно вече. А и според мен Делта и Дедра са в различни сегменти, колкото ритмо и регата или типо и темпра.

е това е ясно, както и Браво Брава & Мареа и Делта1 и Призма

а че сичко расте може да видим и по новото Поло, което е голямо колкото Голф 2
лупо-то което стана колкото старото Поло
и така
растееее сичко растеее ;)