PDA

View Full Version : ЧИП ЗА 2,4 JTD



ID
02-02-2008, 10:57
Дайте предложения за чипове с цени и имат ли негативни последици върху моторите.

KGB
02-02-2008, 12:20
Има доста теми за "чиповете", потърси с търсачката.

Иначе ДигиталТунинг около 1 000лв. погледни им на сайта точно колко е.

Ние ги правиме за 250, има и още много фирми и хора които се занимават с това.

ID
02-02-2008, 19:19
има ли гаранции за безупречна работа след това и колко точно се всига мощността и разхода?

KGB
02-02-2008, 19:49
Ако колата е в добро техническо състояние, колата ще работи безупречно.

Мощноста се вдига средно с около 35коня, разхода при същото каране както преди "чипа" пада с около 0.5 литър. Някой хора твърдат, че разхода им пада с повече, но това си зависи до голяма степен от стила на каране.

pininfarina
03-02-2008, 20:54
Ако колата е в добро техническо състояние, колата ще работи безупречно.

Мощноста се вдига средно с около 35коня, разхода при същото каране както преди "чипа" пада с около 0.5 литър. Някой хора твърдат, че разхода им пада с повече, но това си зависи до голяма степен от стила на каране.

И за имам мерак за чип май. Има ли варианти за настройки, за тези чипове които вие предлагате. Не искам мощността да скача много, съответно и пушенето да е нимимално, искам да намаля предимно разхода.

KGB
03-02-2008, 21:14
Има разбира се, на колегата Пинко 156тицата е с такъв "чип". Може да го питаш на ЛС. или ако той види темата да напише, как е колата.

mll
04-02-2008, 09:00
Ако колата е в добро техническо състояние, колата ще работи безупречно.

Мощноста се вдига средно с около 35коня, разхода при същото каране както преди "чипа" пада с около 0.5 литър. Някой хора твърдат, че разхода им пада с повече, но това си зависи до голяма степен от стила на каране.

И за имам мерак за чип май. Има ли варианти за настройки, за тези чипове които вие предлагате. Не искам мощността да скача много, съответно и пушенето да е нимимално, искам да намаля предимно разхода.


...ако се спреш на добри "чип-осници" за варна, обаждай се да правим комбина...имам 2 алфи за чип...а аз имам 2 питания: увеличава ли се по принцип максималната скорост на движение/питам не щото смятам да летя с над 210.../; ...и, при чипосване пипа ли се механичната настройка на турбото ?? ако знае някой-мерси...

trustworthy
04-02-2008, 12:32
Какво ще рече 'механична настройка' на турбото? По принцип се 'пипа' управлението на впръскването и надува на турбината, но намесите са само от софтуерно естество

MitkoVn
04-02-2008, 18:16
И аз може да се вклю4а в групата за чипосване,току виж ни направили отстъпка за коли4ества

mll
04-02-2008, 19:04
Какво ще рече 'механична настройка' на турбото? По принцип се 'пипа' управлението на впръскването и надува на турбината, но намесите са само от софтуерно естество

...това ми бе въпросът...само софтуерно ли е??? ...а, механична настройка на турбото има чрез датчика за налягане,който го управлява.....т.е. точно кога да го разтоварва....в смисъл доколко да пренадува двигателя...


ето и митко се включи...можем да направим комбина,че и отстъпка да хванем....ако сте навити де...

KGB
04-02-2008, 23:35
Всичко се прави чрез промени в софтуера, но той контролира хардуеара така че :D

MitkoVn
05-02-2008, 09:08
Ами с mill и pinafarina ставаме 4 алфи ако не се лъжа...това предполага 4е може да се говори за добра отстъпка, току виж още някои се вклю4ил!

mll
05-02-2008, 09:24
Има разбира се, на колегата Пинко 156тицата е с такъв "чип". Може да го питаш на ЛС. или ако той види темата да напише, как е колата.

...аз го четох пинко преди 2-3 седмици се хвали с първото зареждане на гориво след чипосването ..вече колко километра бил минал...отзивите му бяха положителни...доколкото си спомням....

mll
05-02-2008, 09:40
Ами с mill и pinafarina ставаме 4 алфи ако не се лъжа...това предполага 4е може да се говори за добра отстъпка, току виж още някои се вклю4ил!

mitkoVn,pinafarina и mll- наистина сме 4 алфи - ...събираме се група....ако има и други колеги от варна, а и желаещи от добрич и да речем от Бургас...имаме оферта от КГБ че ще дойдат до варна,макар че пътя е много....Нека и други колеги да информираме за чипосване, за да може идващите да си избият пътя поне....Вижте колеги от Варна: аз лично съм твърдо навит, и ще чипосам 2 алфи, на колегите от софето им имам доверие, челсъм отзиви за работата им, а и са правили алфи...който желае твърдо - да се присъединява с Име и телефон - ще направя списък за контакт помежду Ни, с тенденция примерно към края на месеца/да има време всеки да си осигури денят/ според прогнозата за времето да изберем един ден-дата, в който да ги поканим евентуарно да дойдат; Имам доста голяма вероятност да осигуря едно голямо хале за половин-един ден/и то ако е събота или неделя-най добре/за да работят на закрито....нещо такова-ако иска накой друг може да организира нещата..но цената която предлагат си е добра, и казаха че евентуално отстъпка е възможна...предлагайте;

pininfarina
05-02-2008, 12:44
Ами с mill и pinafarina ставаме 4 алфи ако не се лъжа...това предполага 4е може да се говори за добра отстъпка, току виж още някои се вклю4ил!

mitkoVn,pinafarina и mll- наистина сме 4 алфи - ...събираме се група....ако има и други колеги от варна, а и желаещи от добрич и да речем от Бургас...имаме оферта от КГБ че ще дойдат до варна,макар че пътя е много....Нека и други колеги да информираме за чипосване, за да може идващите да си избият пътя поне....Вижте колеги от Варна: аз лично съм твърдо навит, и ще чипосам 2 алфи, на колегите от софето им имам доверие, челсъм отзиви за работата им, а и са правили алфи...който желае твърдо - да се присъединява с Име и телефон - ще направя списък за контакт помежду Ни, с тенденция примерно към края на месеца/да има време всеки да си осигури денят/ според прогнозата за времето да изберем един ден-дата, в който да ги поканим евентуарно да дойдат; Имам доста голяма вероятност да осигуря едно голямо хале за половин-един ден/и то ако е събота или неделя-най добре/за да работят на закрито....нещо такова-ако иска накой друг може да организира нещата..но цената която предлагат си е добра, и казаха че евентуално отстъпка е възможна...предлагайте;

Аз съм за, но все пак искам да знам колко ще ми струва удоволствието с идването на колегите.
За площ и аз мога да осигуря без никакъв проблем. :-)

MitkoVn
05-02-2008, 16:11
Ами нека наистина колегите от Сф да дадат оферта за 4бр алфи (евентуално и пове4е) и да се уговаряме за6тото аз след 23 февруари ще пътувам и бих искал до тогава да го направим!

mll
05-02-2008, 19:46
Ами...значи площта е уредена...По нагоре КГБ казва ,че ги правят за 250...вече при група ако правят нещо - те казват?! Може би кгб е време да се произнесе ?

mll
05-02-2008, 21:11
Дават цена 250.-лв; Калегата КГБ - сам ще го напише; Аз съм твърдо да за 2 коли; Предлагам колегата ID чиято е темата да и промени заглавието с насоченост събиране и на други колеги желаещи да се включат. Колегите от сф все пак ще имат поне 200-300 лв разходи по идването/всичко това е мое лично мнение/,та ако се съберем още, поне да си избият пътя-без да агитирам-мисля,че цената е добра...
Друго: Те можели да дойдат идната събота-неделя, или началото на март...Предлагам да е за началото на март,та ако можем да съберем и други колеги/примерно дори Добрич,Бургас/, единствено с цел да е по рентабилно за колегите от Сф. Моля, дайте предложения и мнения...Ако е за тази седмица-решаваме най-късно до четвъртък...За мен лично няма значение кога ще е...

Tinoto
06-02-2008, 12:53
За кои двигатели имат чипове? За 1.8ТС има ли?

А и знам, че трябва препрограмиране в моя случай, а не подмяна
на самия чип. И ако е препрограмиране има ли как да се върнат след
това заводските настройки? Какво е предложението?

mll
06-02-2008, 17:40
Колегата КГБ я чете темата-той да каже...

boian
06-02-2008, 18:39
Би трябвало да има за 1.8 ТС. Препограмира се чипа през OBD буксата за диагностика. Старото инфо не знам и аз какво става с него. Но как стои въпросът с гаранцията пред Бош, след като съм сменил сонда и дебитомер, с новия софтуер дали ще важи? И на годишния технически преглед да не ни гръмнат, че цапаме много атмосферата? Иначе съм навит.

Novachev
06-02-2008, 19:16
Би трябвало да има за 1.8 ТС. Препограмира се чипа през OBD буксата за диагностика. Старото инфо не знам и аз какво става с него. Но как стои въпросът с гаранцията пред Бош, след като съм сменил сонда и дебитомер, с новия софтуер дали ще важи? И на годишния технически преглед да не ни гръмнат, че цапаме много атмосферата? Иначе съм навит.
Нямаш грижи знаеш че чип има стария софтуер остава при този дето записва новия по принцип се сваля стария записва се изпраща се старата програма защото по нея се прави новата програма даже би трябвало за вашите коли да запишат различни програми за всеки да направят нова програма защото тя се влияе и от състоянието на двигателя до една степен а компютъра е адаптирал старата програма за двигателя който управлява. Пращат се програмите в чужбина и после се връща нова програма направена по старата. зареждат новата и си ти. Върви по добре тръгва по добре от ниските обороти прекъсвача е на 8000 но стрелката подминава 8 и тогава се чува (това знаете че не е много добре да се прави), разхода на гориво извън града пада пада с около 5,0 л/100км вдига се разхода в града с около 1-1,5 л повишава се и разхода при работа на място, наслото трябба да е наистина добро селения рейсинг например и бензина задължително 100 октана . Друг недостатък ако може да се каже така губи се старта на колата - или по точно трябва да се адаптирате много по лесно върти гуми и се палят.
А за гаранцията на Бош по принцип дебитомера знам че има ама сондата и как ще разберат че е сменен софтуера нямаш проблеми с това. Виж за прегледа не знам как стоят работите може и да се сърдят ...ба ли ги :D

mll
07-02-2008, 11:47
:cry: на мен единственото ми притеснение е съединителя...сега си е с текущ ресурс...дали няма да ме вкара значително по-рано в бокса...че там си е едно чакане и плащане...не ,че след време няма да му дойде времето...

trustworthy
07-02-2008, 12:11
на мен единственото ми притеснение е съединителя...сега си е с текущ ресурс...дали няма да ме вкара значително по-рано в бокса...че там си е едно чакане и плащане...не ,че след време няма да му дойде времето...

Еми въртящият момент си иска жертви :)

KGB
07-02-2008, 19:35
:cry: на мен единственото ми притеснение е съединителя...сега си е с текущ ресурс...дали няма да ме вкара значително по-рано в бокса...че там си е едно чакане и плащане...не ,че след време няма да му дойде времето...

Зависи от три неща.

1. Най-вече от това как се кара колата, ако караш много на полусъединител ще замине бързо и без чип, или пък ако тръгнеш нон стоп по гонки.

2. От това какъв "чип" искаш

3. Ако вече си е "тръгнал" съединителя.

emo1070
08-02-2008, 22:47
ехоооо
на 100% идваме от добрич с две 156-ци 2.4
само кажете кога и къде
за контакт 0885336222

KGB
08-02-2008, 23:57
Посещението най-вероятно ще е на 15-16 или на 22-23 МАРТ.

Преди това няма да можем, защото едната събота и неделя имаме ходене до пистата в Серес-Гърция да караме там 3 дни. После сме на Женевския салон около седмица и т.н.

Иначе за Пловдив и района няма проблем, Алфаманиака пътува на там по няколко пъти седмично.

Враца, Мездра, Монтана и Видин аз ходя почти всяка седмица.

Така, че ако има някой от тези райони може и по-скоро да го направиме.

Иначе за Март месец, тамън и времето вече трябва да е по пролетно, пък и малко организационна работа около Пролетния Събор може да свършим.

pininfarina
28-02-2008, 12:54
Ами за тия дати по принцип става за Варна, аз ще осигуря сервиза. :-)
А колко време е необходимо за един автомобил

KGB
28-02-2008, 22:35
Живот и здраве в неделя рано сутринта заминаваме за Женевския Салон и се връщаме в края на седмицата.

Така, че живот и здраве 14-16 Март трябва да минем по марширута Пловдив, Сливен, Бургас, Варна, В.Търново...София.

Средно една кола се прави за около 40-50мин.

Сервиз не ни трябва, трябва ми маса, стол спокойствие и ако се наложи интернет връзка.

За не Италиански коли, ако има такива процедурата може да отнеме и малко повече време...но за тях трябва предварително да знаем, за да може и цена да кажем на хората с не италианки.

mll
11-03-2008, 21:56
...колеги от Варна...преди месец обсъждахме да се организираме желаещи за "чип-2.4jtd" , от колегите KGB & company ...които да дойдат да ни чипосат колите...Предложената от тях цена е 250.- лв; Предлагам да се организираме, и който не се е отказал, и който допълнително желае да се включи - пускайте ми на лс /за да не се разтяга темата/данни във формат: ник- име-моб.тел, а списъкът ще го качвам тук, с оглед-до началото на следващата седмица, да приключим набирането на кандидати и за края на другата седмица, да ги поканим колегите за самото чип-осване....поздрави...
...имаше питане към КГБ относно чип на 1.8 и 2.0 - бензинки от тиното и др колеги....моля го лично да се произнесе по въпроса...
1. mll - 2.4 jtd;
2. pinifarina - 1.9 jtd
3.boby - 2.4 jtd ;
4.

pininfarina
11-03-2008, 22:30
и аз ще се включа - 156 2,4jtd 99g.