PDA

View Full Version : Най после двигателя си е при мен



Stefan Caromov
02-02-2008, 15:42
И ето , вече и аз си имам мотор.( Ники от Кюстендил го свали от колата си и аз го прилапах ::)) Тази седмица трябва да бръмча и аз .... наййййй после :P :P :P :P

fred
02-02-2008, 16:02
Честито, да върви като "пушка" :shoot:

Intrepid
02-02-2008, 16:37
Честито и от мен :) Колко станаха вече 3? - Казват че 3 е щастливо число ;)
Ако е онзи мотор за който си мисля (с копмпресора от G60) не би трябвало да върви... а да лети ниско под тополите :lol:


ПС. за този същия мотор ли става въпрос?

RoMeO_156_GTA
02-02-2008, 17:14
Честито и от мен отново 8) Време беше вече , много се измъчи :?

Mury
02-02-2008, 17:46
А ще му правиш ли ревизия :?: :?: :?: Успех :wink:

marian
02-02-2008, 18:05
Е браво Стефане,наи после.

Stefan Caromov
02-02-2008, 20:35
това е двигателя от колегата nkn66 . всичко вътре свети , само едни биелни лагери в понеделник купувам ,щото тия били леко тръгнали и гарнитури и съм на пистата .

alra
02-02-2008, 20:57
Браво колега, радвам се за теб! знам какво е! Много безаварийни километри!

petko
03-02-2008, 14:39
това е двигателя от колегата nkn66 . всичко вътре свети , само едни биелни лагери в понеделник купувам ,щото тия били леко тръгнали и гарнитури и съм на пистата .

Колега, отдавна ти чета постовете и проблемите ти с 2 литровия мотор. Бих искал в таzи враzка да ти кажа, че Фиат съвсем официално си приzна, че е имало "некой пропуски" при проиzвоството му, а по точно ниско качествен материал полzван точно zа теzи лагери. В Европа почти всяка 3 та Алфа с тоя прословут с проблемите си мотор е дала фира. НеЗнам Защо тук това се премълчава, ако и да е много добре иЗвестно.

.

fred
03-02-2008, 21:28
[quote=]
Колега, отдавна ти чета постовете и проблемите ти с 2 литровия мотор. Бих искал в таzи враzка да ти кажа, че Фиат съвсем официално си приzна, че е имало "некой пропуски" при проиzвоството му, а по точно ниско качествен материал полzван точно zа теzи лагери. В Европа почти всяка 3 та Алфа с тоя прословут с проблемите си мотор е дала фира. НеЗнам Защо тук това се премълчава, ако и да е много добре иЗвестно.

.

Интересно, а пък викаш при 1.6 и 1.8 са използвали висококачествен материал, а точно на 2.0 - намират и прас - забъркват нискокачествен. :screwy: Нещо не ми звучи логично, ама както казваш - тия дето знаят мълчат и ние тънем в неведение......

petko
03-02-2008, 21:56
Ами навремето така беше при Мерцедес 260Е и 300Е с горния вал, просто скапан материал... ама 300Е 24 и 230Е и 200Е си беше ОК.

Случват се такива работи, уж при ЖТС/а нещата са други......Дано


.

fred
04-02-2008, 09:05
Ами навремето така беше при Мерцедес 260Е и 300Е с горния вал, просто скапан материал... ама 300Е 24 и 230Е и 200Е си беше ОК.

Случват се такива работи, уж при ЖТС/а нещата са други......Дано

.


Е в крайна сметка всичко е въможно, някъде из форума четох преди време друго обяснение, което ми се видя по приемливо - накратко, при мърляво обслужване на колата, пренебрегване редовна на смяна на маслото, то вече губи свойствата си и като се добави по яко карене, то резулата е че тия биели се скапват. Не съм специалист, ама това ми звучи по приемливо.

vladu
04-02-2008, 09:52
Защо тук това се премълчава, ако и да е много добре иЗвестно.

.

кой премълчава? аз отдавна съм го обявил за пълен боклук тоо мотор ... ма ме модерират като откровенича ... ша знайш.

fiore
04-02-2008, 13:32
Защо тук това се премълчава, ако и да е много добре иЗвестно.

.

кой премълчава? аз отдавна съм го обявил за пълен боклук тоо мотор ... ма ме модерират като откровенича ... ша знайш. бах тоа боклук, дето ако се грижиш за него си е перфектен. Е капризничко си е агрегатчето, иска си хубаво масълце, редовна смяна, качествено гориво и май най вече мислещо задкормилно устройство. не е дуракоустойчиво!

Mury
04-02-2008, 18:35
Говорите глупости :idea: :idea: :idea: проблемите на този мотор идват от блока на Ланча,и по точно на високи обороти няма мазане на коляновия вал :idea: :idea: :idea: затва повечето раждат с висока скорост :idea: :idea: пример Бат Вас :wink: :wink:

Furious 155
04-02-2008, 18:38
Говорите глупости :idea: :idea: :idea: проблемите на този мотор идват от блока на Ланча,и по точно на високи обороти няма мазане на коляновия вал :idea: :idea: :idea: затва повечето раждат с висока скорост :idea: :idea: пример Бат Вас :wink: :wink:

Дам, обратните маслени магистрали са тесни и един зле поддържан мотор ражда, поради това че маслото се качва в главата, магистралите са по-тесни от старо масло и не може да се маже коляновия вал... за съжаление...

vladu
04-02-2008, 19:30
Говорите глупости :idea: :idea: :idea: проблемите на този мотор идват от блока на Ланча,и по точно на високи обороти няма мазане на коляновия вал :idea: :idea: :idea: затва повечето раждат с висока скорост :idea: :idea: пример Бат Вас :wink: :wink:

раждат при висока скорост или с висока скорост. за мен и двете са верни.

хе батвас.. ако си мислиш, че твойта роди на паркинг ...

Mury
04-02-2008, 19:39
... ако си мислиш, че твойта роди на паркинг ...

Знам че не е,но при нея имаше и друг фактор-метан :evil: :evil: :evil:

vladu
04-02-2008, 19:46
а бе ще си карам дизелта аз ... пък някой ден мое пак да повярвам в бензина ... но от турбината НЕ се отказвам за нищо!

да ти е жива и здрава и само за бензин да ти иска, бат мъро.

Mury
04-02-2008, 19:48
да ти е жива и здрава и само за бензин да ти иска, бат мъро.


Мерси бате,вече една година ме слуша,е от време на време кривва от правия път,ма е в допустимото :wink: :wink: :wink: Само дебитомера не беше сменен в тази кола,но вече и той е нов :twisted: :twisted: :twisted:

vladu
04-02-2008, 19:53
е време и беше да се укроти ... и аз да бех и аз да ми е писнало у бокса да седя ... иначе за дебитомера беше си за смяна още га бе у мен ... беше планирам за смяна, но ти много дава зор да я земаш...

nicks1
05-02-2008, 08:47
Говорите глупости :idea: :idea: :idea: проблемите на този мотор идват от блока на Ланча,и по точно на високи обороти няма мазане на коляновия вал :idea: :idea: :idea: затва повечето раждат с висока скорост :idea: :idea: пример Бат Вас :wink: :wink:

Инересно защо няма родила Ланча с този мотор? А този блок се ползва и при турбо моторите.

Mury
06-02-2008, 19:10
Говорите глупости :idea: :idea: :idea: проблемите на този мотор идват от блока на Ланча,и по точно на високи обороти няма мазане на коляновия вал :idea: :idea: :idea: затва повечето раждат с висока скорост :idea: :idea: пример Бат Вас :wink: :wink:

Инересно защо няма родила Ланча с този мотор? А този блок се ползва и при турбо моторите.

Покарай няколко пъти Ланчата с 200+ и пак ще си говориме :wink: :wink:

nicks1
06-02-2008, 20:34
Не искам да влизам в безмислени спорове. При Ланча мотора си е ок-140 к.с., при Алфа-155 к.с. мотора е напомпан излишно и затова има проблеми. :wink: А за петака няма да говорим. Питай ако искаш Бобо да си каже мнението за този мотор. :wink:

Stefan Caromov
06-02-2008, 22:54
момци , след първия инцидент сд оригиналния двигател , искам само да кажа ,че с тази ,или която и да било друга кола макс спиид ми е 100 км в час на магистрала. А следващите чупения на двигателя са билипри скорост паркинг - паля сутрин ,за да загрее- последния път , първия пред нас запалена да загрее и втория на път за Враца . Дано нямам проблеми с тоя двигател .... апропо купих си от инат нови биелни лагери и си ги сложих Двигателя вече е качен ,утре само трябва да я накичим и паля . И вярвайте ми повече от 140 тази колая няма да вдигне в жимота си повече

fiore
07-02-2008, 01:27
момци , след първия инцидент сд оригиналния двигател , искам само да кажа ,че с тази ,или която и да било друга кола макс спиид ми е 100 км в час на магистрала. А следващите чупения на двигателя са билипри скорост паркинг - паля сутрин ,за да загрее- последния път , първия пред нас запалена да загрее и втория на път за Враца . Дано нямам проблеми с тоя двигател .... апропо купих си от инат нови биелни лагери и си ги сложих Двигателя вече е качен ,утре само трябва да я накичим и паля . И вярвайте ми повече от 140 тази колая няма да вдигне в жимота си повече това на втора скорост ли?:))))

fred
07-02-2008, 08:46
момци .............................................., , първия пред нас запалена да загрее и втория на път за Враца . Дано нямам проблеми с тоя двигател .... апропо купих си от инат нови биелни лагери и си ги сложих

Тезии подгрявания са малко спорни.Това си е от времето на Москвичите и другите соц коли.
Като запалиш, нека поработи минута две и тръгвай, без да ръчкаш на високи обороти разбира се.ИЗключение може дас е прави само за много студени дни, примерно под -10 градуса.Загрява по бързо, като караш НЕбързо, не на високи обороти на 3 та-4 та скорост, в зависимост от ситуацията.
Пиша ти, защото бях ти чел преди това описанието, че си отишъл да се къпеш и т.н. - е това е поне над 20 минути на място / не че от това ти се е скапал двигателя/,но е напълно излишно според мен.

Mury
07-02-2008, 16:53
Питай ако искаш Бобо да си каже мнението за този мотор

Пич аз мнението на Бобо за 5-ака много добре го знам :idea: :idea: :idea: И само да ти вметна че разликата между Ланчовия/Фиатовия мотро и Алфовия е в главата :idea: :idea: която почти никога не стздава проблеми,а проблема е в блока :idea: :idea:

П.С.На всички ни е ясно че този 5 цилиндър е напълно излишен :wink: :wink:

Xtrime7
07-02-2008, 20:52
Не искам да СПОРЯ но 5ака е много по-уравновестен вигател.Има и други фактори но ме мързи да изброявам.

Novachev
07-02-2008, 22:10
Не искам да СПОРЯ но 5ака е много по-уравновестен вигател.Има и други фактори но ме мързи да изброявам.
Аз пък учих един предмет динамика и трептения на транспортната техника и там имаше едни хармоници от първи втори и трети ред и професора( който е известен в тази област с това че е създал формули и са кръстени на негово име) разправяше че един от най зле балансираните двигатели е 5 цилиндровия а най добре балансирания е 16V( 16цилиндъра V-образен) Айде а не изпадаме в теории и формули.

JJJ
08-02-2008, 01:11
Не искам да СПОРЯ но 5ака е много по-уравновестен вигател.Има и други фактори но ме мързи да изброявам.
Аз пък учих един предмет динамика и трептения на транспортната техника и там имаше едни хармоници от първи втори и трети ред и професора( който е известен в тази област с това че е създал формули и са кръстени на негово име) разправяше че един от най зле балансираните двигатели е 5 цилиндровия а най добре балансирания е 16V( 16цилиндъра V-образен) Айде а не изпадаме в теории и формули.

Севастакиев е голяма работа :bowdown:

nicks1
08-02-2008, 08:38
Не искам да СПОРЯ но 5ака е много по-уравновестен вигател.Има и други фактори но ме мързи да изброявам.
Аз пък учих един предмет динамика и трептения на транспортната техника и там имаше едни хармоници от първи втори и трети ред и професора( който е известен в тази област с това че е създал формули и са кръстени на негово име) разправяше че един от най зле балансираните двигатели е 5 цилиндровия а най добре балансирания е 16V( 16цилиндъра V-образен) Айде а не изпадаме в теории и формули.

То този професор по-умен от цялото инженерно подразделение на Фиат ще дойде.

А това дали е излишен или не 5-ят цилиндър май няма смисъл да спорим. Само да питам защо 2.4 дизела не е 4 или 6 цилиндров?

И защо инженерите от Ф1 преди да се въведат ограниченията правеха 10-цилиндрови мотори, а не 8 или 12 ?

Crusader
08-02-2008, 09:48
Ма те не само Фиат са тъпи, то и в Мерцедес има идиоти дето правят 5 цилиндрови двигатели...

Mury
08-02-2008, 09:50
Не искам да СПОРЯ но 5ака е много по-уравновестен вигател.Има и други фактори но ме мързи да изброявам.
Аз пък учих един предмет динамика и трептения на транспортната техника и там имаше едни хармоници от първи втори и трети ред и професора( който е известен в тази област с това че е създал формули и са кръстени на негово име) разправяше че един от най зле балансираните двигатели е 5 цилиндровия а най добре балансирания е 16V( 16цилиндъра V-образен) Айде а не изпадаме в теории и формули.

То този професор по-умен от цялото инженерно подразделение на Фиат ще дойде.

А това дали е излишен или не 5-ят цилиндър май няма смисъл да спорим. Само да питам защо 2.4 дизела не е 4 или 6 цилиндров?

И защо инженерите от Ф1 преди да се въведат ограниченията правеха 10-цилиндрови мотори, а не 8 или 12 ?

Ти нещо май се поубърка :idea: :idea: сега намесваш и 2.4 ЖТД,който нема нищо общо,айде спомни си за какво беше темата :idea: :idea: :idea:

П.С.Искам да те питам какво общо имат твоя двигател 2.0 20в и концепцията която използват във Ф1 :?: :?: :?: А и като е толкова хубав бензиновия 5-ак,що не го правят вече :?: :?:

nicks1
08-02-2008, 10:02
Ми се си мисля, че 10 цилиндровия е двоен 5 цилиндров.

И по основната тема. Защо само 155 к.с. мотора е проблемен?
На 155-та не ли същия блок? Що там няма толкова проблеми?

Mury
08-02-2008, 10:09
Ми се си мисля, че 10 цилиндровия е двоен 5 цилиндров.

И по основната тема. Защо само 155 к.с. мотора е проблемен?
На 155-та не ли същия блок? Що там няма толкова проблеми?

щом така мислиш ОК :idea: :idea: На 155 2.0 8в блока няма нищо общо,защото е с ризи и си е Алфов,затова няма проблеми :idea: :idea: Инче не само 155 коньовия мотор е така а всички ТС-и които са с блок на Фиат :idea: :idea:

nicks1
08-02-2008, 10:19
Сигурно си прав. Но от това, което чета във форума само от 2.0 се оплакват. Но както и да е. Тази неделя имате ли среща? И от колко часа? Да поспорим на чаша бира. :wink:

Mury
08-02-2008, 10:21
Сигурно си прав. Но от това, което чета във форума само от 2.0 се оплакват. Но както и да е. Тази неделя имате ли среща? И от колко часа? Да поспорим на чаша бира. :wink:

Има 14:00 на Невски :wink:

Z:)m
08-02-2008, 15:25
Ма те не само Фиат са тъпи, то и в Мерцедес има идиоти дето правят 5 цилиндрови двигатели...
...по тази тема знам, че българин е човекът, който е дал вярното решение за балансирането на 5 цилиндровия ДВГ на Mercedes.
А относно балансирането на ДВГ'тата, като цяло знам, че най-лесно се балансира двигател, чийто бр. цилиндри е кратен на работните тактове на агрегата. Или с др думи - за 4-ри тактов двигател, най-лесно се балансират 4,8,12 и т.н цилиндрови агрегати...