PDA

View Full Version : молба до всички - трябва ми примерно обжалване на НП КАт



WhitePower
05-02-2008, 11:25
трябва ми примерно обжалване на наказателно постановлениеза пред КАТ защото ми съставиха акт за 36км отгоре (96)км при УЖ разрешени 60
ДАДА АМА НЕ -знак нямаше за 60 км и сега ми изтича акта и ще обжалвам - имам и свидетел - жена ми беше с мене в колата
и ми трябва някаква бланка или да ми кажете къде и какво се пише и къде се дава след като ти връчат НП. за да е малко по юредически издържано
мерси предватително на всички

WhitePower
05-02-2008, 11:51
а някой да има адвокат и телефон и какви пари да го питам

JORDI
05-02-2008, 12:31
Струва ми се наказателно постановление се обжалва пред съда а не пред КАТ! Ами ти направил ли си Възражение на акта по реда в 3-дневен срок след съставянето му?

KikoBo
05-02-2008, 13:34
Честито, аз чакам вече 7-ми месец. Направо изкарах една бременност... :D

http://photo-forum.net/bg/index.php?APP ... R_ID=29915 (http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=791606&USER_ID=29915)

WhitePower
05-02-2008, 16:55
аз се отказах
оказа се трябва да ходя на дело в ловеч с което ще има поне 2 дела
и с свидетелите и отпуската и пари за път
а знак нямаше и все още няма даже имам и снимки как знака е обърнат и съборен
ходи доказвай че нямаш сестра
Да им ЕБА МАИКАТА СКАПАНА На всички Катаджии Тарикати.Не съм виновен но поради сложността на обжалването то излиза че е по ефтино за тебе да си виновен

Furious 155
05-02-2008, 17:31
аз се отказах
оказа се трябва да ходя на дело в ловеч с което ще има поне 2 дела
и с свидетелите и отпуската и пари за път
а знак нямаше и все още няма даже имам и снимки как знака е обърнат и съборен
ходи доказвай че нямаш сестра
Да им ЕБА МАИКАТА СКАПАНА На всички Катаджии Тарикати.Не съм виновен но поради сложността на обжалването то излиза че е по ефтино за тебе да си виновен

Силно съжелявам за това в тая държава... ама баш така си излиза... а Очите и Максим ги осъдиха а - хахахахха да бе .... недай си боже да прегазиш някой и ще го лежиш доживот, но за тях няма такива неща - условно!!! Е КАК ДА ИСКАМЕ ДА ЖИВЕЕМ ТУК...

BatVas
05-02-2008, 23:04
аз се отказах
оказа се трябва да ходя на дело в ловеч с което ще има поне 2 дела
и с свидетелите и отпуската и пари за път
а знак нямаше и все още няма даже имам и снимки как знака е обърнат и съборен
ходи доказвай че нямаш сестра
Да им ЕБА МАИКАТА СКАПАНА На всички Катаджии Тарикати.Не съм виновен но поради сложността на обжалването то излиза че е по ефтино за тебе да си виновен

Абе скоро имаше едни промени в законите и май административно наказателни постановления се обжалват в административен съд (дано не греша името) ама става в София :? :roll:И решението му не послежи на обжалване

WhitePower
06-02-2008, 10:02
не се обжалват
ама сега един колега го викат в кнежа ;)

Mury
06-02-2008, 18:58
имам и свидетел - жена ми беше с мене в колата

Жена ти неможе да ти е сявидетел,тя е страна :idea: :idea: Това ми го казаха КАТ преди около месец,когата една коза одра Полото :wink: :wink: :wink:

Detron
18-04-2008, 12:36
През август миналата година ми съставиха акт за превишени 18 км на изхода на Плевен. След 3 месеца дойде решението, в което объркали 18 с 28 км и ме наказват с глоба 50 лв, вместо 30.
Написах жалба до началника на КАТ-Плевен с молба да коригират грешката си. Те пък я прехвърлили до Районния съд в Плевен и през март ме призоваха на дело. Уверен в правотата си се вдигнах и отидох.
Както се и очакваше в Глупавата ни Съдебна Система, представители от КАТ не бяха призовани. Молбата ми към съда беше, да се коригира решението на наказателното постановление и да си платя правилната глоба от 30 лева и да ми се поемат пътните разходи. За последните категорично отказаха.
Изненадата беше пълна и смешна, когато преди 2 дни получих решението на Районния съд - "Оставя без разглеждане жалбата като недопустима" :?: :?: :?:
Имам право в 7-дневен срок да обжалвам, но вече пред Административния съд и пак в Плевен.
Чудя се, дали да се дръвча като петел и да обжалвам последното решение или да си платя кротко 50-те левчета и да приключа дотук със случая. Както гледам, нямам никакъв шанс да се преборя сам срещу Глупавата ни Съдебна Система и всяко продължение на тази трагикомична история бърка в собствения ми джоб.

1115
18-04-2008, 18:07
Значи, понеже често ми се случват тези неща да ви кажа как става всичко.

От момента на връчването на наказателното постановление (НП) в 7 дневен срок може да се обжалва в районен съд.
Това става, като се занесът две копия на жалбата в КАТ и те си го придвиждат до съда. По некое време получавате призовка за съда на която не сте длъжни да се явите. (т.е. може да не се явите, както ще направи другата страна КАТ). Месец след това съдът излиза с решение и загубилата страна (много често КАТ) може да обжалва в 14 дневен срок пред Административен съд. Пише се една "касацонна жалба" и се чака призовка. Там пак може да не се явите. Решението на съда излиза 1...2 месеца по-късно и окончателно.

При мен делата се точат повече от 1г и вече станаха 2.

През това време може да карате с НП, но трябва да го заверявате в кат на всеки 3 месеца.

Ето и едно решение на съда.

Detron
18-04-2008, 20:23
Много ти благодаря за изчерпателните разяснения и като гледам, половината път вече съм изминал :D .
Не съм в час със съдебните термини и би ли казал какво представлява тази "касационна жалба"? Ако откажа да се ява в съда, няма ли да ме санкционират, защото на гърба на призовката пише следното:

1115
18-04-2008, 23:46
Ами и аз не съм много наясно (даже никак).
Това не е "сериозно " дело и не е задължително явяването.
Касационна жалба като гледам е жалба до втората и последна инстанция Административния съд.
Утре ще поразпитам по-подробно.
Ако има въпроси - пишете ги за да отговоря.

Detron
21-04-2008, 11:48
Явно малцина са се занимавали с подобни съдебни спорове, но не искат да бутнат едно рамо по темата. Аз се поразрових в нета и намерих някои определения и примери.

Доколкото разбрах, Касационната жалба е против решение по НАХД (Наказателно административен характер дело) на районния съд и както всяка жалба трябва да се подаде в определения от закона срок. Остават ми няколко дена и ще се опитам да "сътворя" една такава жалба.

1115, предполагам ще бъда редовно призован по второто дело и ако не отида, как то ще протече в моя полза, след като не съм се явил?

1115
21-04-2008, 22:20
Ами утре ще попитам моя човек, който ми движи нещата. Той ми каза че няма сми да си губя времето и да ходя.

Detron
21-04-2008, 22:49
Подготвих касационна жалба и утре съм решил да я внеса в местния КАТ за да я впишат и издадат входящ номер. След това ще очаквам развитие на нещата в моя полза, но ... знае ли се какво ще стане.

1115
22-04-2008, 08:43
Причината да не се явиш, е че делото се гледа при облекчена процедура. Важното само е да си редовно призован, иначе ти се нарушават правата.



Подготвих касационна жалба и утре съм решил да я внеса в местния КАТ за да я впишат и издадат входящ номер. След това ще очаквам развитие на нещата в моя полза, но ... знае ли се какво ще стане.


Това е грешно и няма да ти я приемат. Винаги се внася там където е делото или Н.П.

т.е. Ако е Н.П. се внася в КАТ, ако е дело в Районния съд, внася се там.
Ти трябва да я внесеш там където ти е било делото. Подготви си я в 2...3 екземпляра и си вземи задължително входящ номер.

Detron
22-04-2008, 08:51
Делото беше в Плевен, а аз съм от Благоевград. Все пак би трябвало да мога тук да я внеса и да ми дадат входящ номер. Сега ще отида и ще проверя какъв е начина.

Detron
24-04-2008, 09:00
Значи реда е следния: подаването на жалба срещу КАТ за намаляване или отмяна на наказание се извършва на гишето на "Административна-наказателна дейност" или това е мястото, където си взимаме Наказателното постановление. На същото място може да се подаде жалба и до Районния съд, където е направено нарушението.
За подаване на жалба до по-горната инстанция - Административния съд, всеки трябва да избере един от следните начини: подаване на място, чрез куриер, чрез писмо с обратна разписка или чрез препоръчано писмо.