PDA

View Full Version : Дебитомер за 265 лв. оригинален BOSCH от Ал. Ауто



wwweb
07-02-2008, 13:38
Току-що се връщам от Александър Ауто и взех дебитомер за 265 лв. Не знам този от 518 лв. какъв е, но на този, който купих, си пише Made in Germany и си отговаря по оригинален номер.

Ненормална работа е да се дадат 518 лв. за тая пластмаса, честно! 265 лв. са много, пък камо ли 518 лв.!

Tinoto
07-02-2008, 13:50
Честито!!! Как става тая хватка?
Веднага им звъня за една ламбда да ми кажат цена. ..

wwweb
07-02-2008, 13:54
Честито!!! Как става тая хватка?
Веднага им звъня за една ламбда да ми кажат цена. ..Ми изглежда толкова си струва :roll: Не са ми познати, така че ...

търтей
07-02-2008, 13:56
да
само дето има неколко вида дебиломери и цената е различна просто :wink: :idea:

Tinoto
07-02-2008, 13:59
Един колега преди 2-3 седмици си поръча от някакъв италиански сайт
за резервни части Дебитомер със същия номер.
Обявата беше, че същия е в промоция за 67 евро!
Поръча и си го получи за толкова пари плюс доставката.

Tinoto
07-02-2008, 14:03
да
само дето има неколко вида дебиломери и цената е различна просто :wink: :idea:

Сподели за какво става въпрос, моля!
Под един номер различни видове?

търтей
07-02-2008, 14:04
не
просто на тс има няколко разлини вида дебитомери според коне години и прочее

wwweb
07-02-2008, 14:07
Това с цените е пълна измама. Изкуствено се надуват, защото точно тези части най-много се търсят. Както е и случая с вариатора. Както е и с немските коли ... един дол дренки са всички коли, ама тъй като е тръгнала приказка "Италианските коли не струват" и на немските изкуствено им се надуват цените.

wwweb
07-02-2008, 14:12
не
просто на тс има няколко разлини вида дебитомери според коне години и прочееПича от Александър Ауто ми го изкара по номер на рама тоя дебитомер. В една от темите колега беше споделил, че в Ал.Ауто дебитомерите са толкова и в момента си се кефи на колицата, пък който има да дава 518 лв., нека ги дава ...

Tinoto
07-02-2008, 14:17
Тука става въпрос за БоШ дебитомер с номер 0280 218 019.
Цена досега 518лв.
wwweb го купува от Александър Ауто за 265лв
www.italiaricambi.it (http://www.italiaricambi.it) EUR 67. info KirilSol.

:director: Цените падат :!:
:drums:

kalvach
07-02-2008, 14:40
Аз съм го казал преди 2-3 месеца, ама нема кои да го прочете. Между другото аз като го купувах (същия) цената беше 230 лв. :wink: .

SamuraiJack
07-02-2008, 15:21
Един колега преди 2-3 седмици си поръча от някакъв италиански сайт
за резервни части Дебитомер със същия номер.
Обявата беше, че същия е в промоция за 67 евро!
Поръча и си го получи за толкова пари плюс доставката.

Той си е поръчал, ама там в доставките не видях да пише България. Има ли някаква тънкост?

На мен Бобо ми каза, че оригиналният Бош имал лепенка, тия от АлексАуто нямат май...

wwweb
07-02-2008, 15:25
Още по-добра цена на дебитомер:

www.axm-auto.com (http://www.axm-auto.com)

В момента ме е яд, че не си го взех от там. Човека е супер коректен, за справка - Фиат форума! Показах му го и каза, че е същият, само че в опаковка на HOFFER за 218 лв. Така че не вярвайте на приказки от 1001 нощ за дебитомер от 518 лв.

Надявам се темата да Ви е била полезна и да не се лъжете повече по измислени цени за едни и същи части!

KirilSol
07-02-2008, 15:32
Потвърждавам думите на Tinoto !!!

Аз си купих дебитомера от Италия за 67,- Евро :lol:

който не ми вярва си е за негова сметка...доставката е с TNT...и си го получих запечатан с всички лепенки и етикети както си идва от Bosch

Novachev
07-02-2008, 16:41
Чакайте да попитам този са 260 лв имали холограмен стикер който при отваряне да се скъсва или няма щото тия за 518лв имат такава лепенка.

SamuraiJack
07-02-2008, 16:57
Потвърждавам думите на Tinoto !!!

Аз си купих дебитомера от Италия за 67,- Евро :lol:

който не ми вярва си е за негова сметка...доставката е с TNT...и си го получих запечатан с всички лепенки и етикети както си идва от Bosch

Добре де, аз също искам да си поръчам, затова ми трябват подробности :oops:

Neokill
07-02-2008, 17:42
Това излиза в EPER като цена на оригинален. :roll:
http://neokill.alfaromeo-bg.com/CM.jpg

nikolaaaay
07-02-2008, 17:46
При положение, че в Солун оригинален дебитомер Бош е 1/2 от 518лева защо да е чудно, че може да струва 265?!

wwweb
07-02-2008, 17:57
Който иска да даде още 250-260 лв. за лепенка, нека ги даде. Оригиналният дебитомер е този по-горе в темата. Потвърди ми го и човек (с авторитет във Фиат форума), който всеки ден се занимава с тези коли. От там натам избора си е личен ... аз излишни пари за глупости нямам.

MitkoVn
07-02-2008, 18:20
Колеги поръ4ах от фирмата по-горе дебитомер и ми казаха 4е е Хофер(като направиха уто4нението 4е пове4ето 4асти на Хофер са с елементи на Бош) цена 163лв (с отстъпката за форума)но е само елемента,нямат в каталога с цилиндъра.Какво ше кажете?

wwweb
07-02-2008, 18:24
Колеги поръ4ах от фирмата по-горе дебитомер и ми казаха 4е е Хофер(като направиха уто4нението 4е пове4ето 4асти на Хофер са с елементи на Бош) цена 163лв (с отстъпката за форума)но е само елемента,нямат в каталога с цилиндъра.Какво ше кажете?Само това ти трябва в крайна сметка. И аз днес го разбрах и сега съжалявам, че не си поръчах същото нещо.

HOFFER правят само опаковката, а вътре дебитомера си е бил BOSCH-овския. Става дума за този, който е 218 лв.(7516006). Другия (7516006A), по-евтиния (115 лв.), си е бил изцяло тяхно производство.

boian
07-02-2008, 19:01
Холограмата гарантира, че продукта наистина е на Бош. Да не стане като мене да си купя свирка за 8лв в опаковка на Бош, имаше даже и каталожен номер :D . Голям смях беше щото свирката я сменях в сервиза на Бош

Novachev
07-02-2008, 20:39
Холограмата гарантира, че продукта наистина е на Бош. Да не стане като мене да си купя свирка за 8лв в опаковка на Бош, имаше даже и каталожен номер :D . Голям смях беше щото свирката я сменях в сервиза на Бош Боян е много прав тук ще ви издам една тайна цената на продажба на дебитомер Бош с този номер оригинален е 295 лв от централен склад с гаранция за качество ,но няма как аз или вие или аз да го купим на тази цена защото не сме дистрибутори на Бош. :!:
Ако цената на която ви го продават е 260 значи го вземат на около 150-160 лв е чудно от къде ще го купуват тогава.
А за лепенката макар че е много лесно да се направи има ли смисъл да казваме какво означава.

KirilSol
07-02-2008, 21:01
понеже всички сте компетентни, искам да ви кажа, че аз моя дебитомер си го купих от Италия, от оторизиран търговец на оригинални части, със сертификат за произход, фактура и гаранционна карта от 1 година (валидна за Италия обаче)...както и да е...казах ви че си го купих за 67,- евро защото беше на промоция от редовна цена от около 330,- евро (или 180,- паунда както каза колегата Neokill по каталог на Eper).

в момента се продава за 70,-Евро и който не вярва може да си го купи.
ясно е че в България цените са нереално високи, и както казаха други колеги търсенето определя предлагането...това е положението
на нещата...който търси намира...повече няма да коментирам въпроса дали е оригинален или не, всеки сам си взима решенията...ние в този форум сме за да си помагаме, а не да се набутваме....

Novachev
07-02-2008, 21:02
Колеги поръ4ах от фирмата по-горе дебитомер и ми казаха 4е е Хофер(като направиха уто4нението 4е пове4ето 4асти на Хофер са с елементи на Бош) цена 163лв (с отстъпката за форума)но е само елемента,нямат в каталога с цилиндъра.Какво ше кажете? Аз съм виждал такъв и нямаше много общо изработката му с оригиналния да не говорим че с него светва лампата на инжекцията като се натиска колата частите моше и да са същите. А за Бош не знам дали си спомняте появи се един колега пишеше се клембутерол и предлагаше Bosch OEM чещки за 150 лв само дето Бош нямат завод във Чехия и така . Искам да ме разберете правилно не съм някакъв върл защитник на Бош но това са цените (Около 400-600) на дебитомерите такива са на Opel на Audi и другите марки автомобили произведени през тези години[/i]

pinko
07-02-2008, 21:32
Колеги поръ4ах от фирмата по-горе дебитомер и ми казаха 4е е Хофер(като направиха уто4нението 4е пове4ето 4асти на Хофер са с елементи на Бош) цена 163лв (с отстъпката за форума)но е само елемента,нямат в каталога с цилиндъра.Какво ше кажете? Аз съм виждал такъв и нямаше много общо изработката му с оригиналния да не говорим че с него светва лампата на инжекцията като се натиска колата частите моше и да са същите. А за Бош не знам дали си спомняте появи се един колега пишеше се клембутерол и предлагаше Bosch OEM чещки за 150 лв само дето Бош нямат завод във Чехия и така . Искам да ме разберете правилно не съм някакъв върл защитник на Бош но това са цените (Около 400-600) на дебитомерите такива са на Opel на Audi и другите марки автомобили произведени през тези години[/i]

Аре да не казвам некои неща за Бош, щото ще ги загубя като рекламодатели. А ти си им дилър и си гониш интереса, но това е друга тема.

Но като цяло качеството на продукцията (ако изобщо която и била част на Бош изобщо може да се нарече качествена) от завода на Бош в Харков, Украйна, никак не е по-лошо от това на германски или таджикитайски бош, така че не виждам смисъл да се дават по една торба пари за "оригинален" немски Бош.

Цялата руска автомобилна промишленост ползва украински Бош и засега проблемите са по-малко, отколкото с т.н. "оригинален" - а в Русия освен Опели, Рена, Фордов, Шевролети и кво ли не вече се сглобяват даже БМВ 7-ци и Хамъри.

Тва е, украинския Бош си е чуден и е на 30% от цената на "немския"

Novachev
07-02-2008, 21:46
. А ти си им дилър и си гониш интереса, но това е друга тема.


Не бе Pinko не съм това е друга тема но основното ми занимание не е търговия с авточасти то е между другото и не е основно с някоя фирма имам възможност да намирам части за автомобили с добри отстъпки в ограничени количества. А за украинския завод имаше даже една тема колеги си бяха купували за 150 лв дебитомери от някакъв модел Лада и вършели работа. Просто искам да се изясни че този скъпия не е абсолютно същия като този от 260 може да върши същата работа да издържа същото време и да се окаже че е доста добра инвестиция този от 260 но времето ще покаже.

Boriio
07-02-2008, 23:16
какво времето има да показва,разваля ти се дебитомера,такива като теб ми казват 600лв друг ми казва 200 лв.човека няма много пари,този от 200 е същия номер върши същата работа,ама изработката му била друга.ами боли ме честно..................каква му е изработката,колко ще я караш тая кола 100 години или още една или две годинки и ще и направиш още 50 хиляди километра.нека всеки сам да си решава какъв дебитомер да си закупи:)daje vyv EBAY.UK ima i po 31 paunda

Novachev
08-02-2008, 07:45
какво времето има да показва,разваля ти се дебитомера,такива като теб ми казват 600лв друг ми казва 200 лв.човека няма много пари,този от 200 е същия номер върши същата работа,ама изработката му била друга.ами боли ме честно..................каква му е изработката,колко ще я караш тая кола 100 години или още една или две годинки и ще и направиш още 50 хиляди километра.нека всеки сам да си решава какъв дебитомер да си закупи:)daje vyv EBAY.UK ima i po 31 paunda
Има той изкарва около 6 месеца а относно изработката един въпрос защо не си купувате за вкъщи само китайска техника на разни фирми дето ги чувате за първи път и те вършат същата работа.
Но това все пак е форум тук трябва да си оказваме взаимопомощ мисля че достатъчно се изписа купувайте си каквито части искате и на която фирма искате. Една стара английска поговорка гласи Не съм толкова богат че да си купувам евтини работи.

boian
08-02-2008, 09:29
Никого не ангажирам с мнението си или искам да плаша някого, но стария ми дебитомер изглеждаше външно досущ като на колегата и явно беше сменян. Та на 3-та скорост като ударих прекъсвача и ми светна лампата на инжекциона. При диагностиката си показа завишени стойности на входящия въздух: вместо 8-9л на празен ход отчиташе 14л въздух, оттам и повече гориво, ламбдата се шашка и отчита грешка и тя. И после нов дебитомер/ скъп от Бош, с холограма/ и сонда/ оригинална Бош/. Поне като закачите новите дебитомери, направете една диагностика да се ориентираме и ние, които сме се минали да купуваме скъпи части.

slav40
08-02-2008, 09:47
какво времето има да показва,разваля ти се дебитомера,такива като теб ми казват 600лв друг ми казва 200 лв.човека няма много пари,този от 200 е същия номер върши същата работа,ама изработката му била друга.ами боли ме честно..................каква му е изработката,колко ще я караш тая кола 100 години или още една или две годинки и ще и направиш още 50 хиляди километра.нека всеки сам да си решава какъв дебитомер да си закупи:)daje vyv EBAY.UK ima i po 31 paunda
Има той изкарва около 6 месеца а относно изработката един въпрос защо не си купувате за вкъщи само китайска техника на разни фирми дето ги чувате за първи път и те вършат същата работа.
Но това все пак е форум тук трябва да си оказваме взаимопомощ мисля че достатъчно се изписа купувайте си каквито части искате и на която фирма искате. Една стара английска поговорка гласи Не съм толкова богат че да си купувам евтини работи.
Моят(230лв) като е година и половина и е вече малко над 40 000 км, от които към 30 000 градско София(смятай за какво замърсяване става въпрос) ,защо не се е прецакал още :idea: - говориш наизуст ............ И тая китайска техника дет сме си я купили пише бош на нея :idea: Още повече, че евтиното за което иде реч в тая тема не се различава от скъпото нито по "МАРКА" нито по външен вид .......... освен в цената ...........
темата стана безсмислена :idea: :idea: :idea:

KirilSol
08-02-2008, 09:50
предлагам модераторите да закрият темата...

raiders
08-02-2008, 10:37
предлагам модераторите да закрият темата...

Защо, за мен е полезна тема, нали за това е форума???

slav40
08-02-2008, 10:58
да я заключат ,а не закрият :wink: Няма какво да се пише повече освен спам и спор .........

kalvach
08-02-2008, 11:15
Карах някъде към 10К с 230лв'вия дебитомер и за са немам грижа.
Пък за ръ4кане си ръ4кам до прекъсва4 и то доста и до сега неми е светвал инжекторната лампа.

Tinoto
08-02-2008, 12:19
Що се напъвате толкова не разбирам.
Знам колеги от София дето с дебитомер за 518 пак изкараха по
1 година.

Какво значи да този деботимер изкарва 1 година или 6 месеца? :hehe:
Ако карам по 6-7хиляди на месец колко ще ме изкара?

spe4elist
08-02-2008, 13:28
Не се карайте, моля! Наближават редовните срещи, ще пием по бира и ще изгладим разногласията 8)

Novachev
08-02-2008, 14:34
[
Моят(230лв) като е година и половина и е вече малко над 40 000 км, от които към 30 000 градско София(смятай за какво замърсяване става въпрос) ,защо не се е прецакал още :idea: - говориш наизуст ............ И тая китайска техника дет сме си я купили пише бош на нея :idea: Още повече, че евтиното за което иде реч в тая тема не се различава от скъпото нито по "МАРКА" нито по външен вид .......... освен в цената ...........
темата стана безсмислена :idea: :idea: :idea:
Не си ме разбрал не съм имал в предвид ежтин Бош а евтин дебитомер Хофер външно изглежда същия но като го отвориш и видиш сензора вътре който всъщност е жажната част не прилича на Боша. И такъв дебитомер взех от колегата Neokill от неговата кола сложихме го на моята и пробвах на първа и втора стигна прекъсвача но на трета светна лампата на 6500 така че не приказвам наизуст а от опит.

KGB
08-02-2008, 14:40
Нека дискусията върви с нормален тон. Всеки има гледни точки и мнения, няма смисел от хабене на нерви и както не веднъж съм споменал, всеки си има глава на раменете, сам решева как да си я счупи.

Ако започнете с обиди един към друг, ще съм принуден да трия мнения и да заключа темата.

wwweb
08-02-2008, 15:13
В темата никой не хвали евтиния вариант на HOFFER за 115 лв. Ясно е, че той не е препоръчителен.

Въпроса е, че дебитомер BOSCH (оригинален) се намира за 265 лв. в Алекс Ауто ... това е!

Да не се повтарям по няколко пъти и да обобщим темата:

BOSCH оригинален с холограмен стикер == 518 лв.
BOSCH оригинален без холограмен стикер == 265 лв.
HOFFER (само опаковката е на HOFFER), а вътре дебитомер на BOSCH == 218 лв.
HOFFER (изцяло тяхно производство) == 115 лв. (не е препоръчителен)

Това е ... всеки сам да преценява какво да купува. Аз моя избор го направих, а гледам , че и други са направили същия и не се оплакват. В края на краищата си купуваме дебитомер, а не опаковка за дебитомер!

Друг е въпроса, че може да се смени само сензора без кожуха, което още повече сваля цената.

Тези дни, като си сложа BOSCH-а, ще направя коментар ...

boian
08-02-2008, 15:14
"Не си ме разбрал не съм имал в предвид ежтин Бош а евтин дебитомер Хофер външно изглежда същия но като го отвориш и видиш сензора вътре който всъщност е жажната част не прилича на Боша. И такъв дебитомер взех от колегата Neokill от неговата кола сложихме го на моята и пробвах на първа и втора стигна прекъсвача но на трета светна лампата на 6500 така че не приказвам наизуст а от опит."

И при мене точно това се случи :?

wwweb
08-02-2008, 15:21
И друго ... в крайна сметка сме се събрали да си помагаме, а не да си продаваме части един на друг или да търсим изгода от форума, нали?

BO
08-02-2008, 15:28
"Не си ме разбрал не съм имал в предвид ежтин Бош а евтин дебитомер Хофер външно изглежда същия но като го отвориш и видиш сензора вътре който всъщност е жажната част не прилича на Боша. И такъв дебитомер взех от колегата Neokill от неговата кола сложихме го на моята и пробвах на първа и втора стигна прекъсвача но на трета светна лампата на 6500 така че не приказвам наизуст а от опит."

И при мене точно това се случи :?

Точно Хофер-а, който е цял, като го отвориш, вътре е точно 1:1 елемент на Бош, както е първия (оригиналния) монтиран на колата.
То дори няма никаква разлика и на външен вид.
Да не говориш за елемент на Хофер


пп. НЯМА оригинален дебитомер Бош само елемента.

Violator
08-02-2008, 15:37
И друго ... в крайна сметка сме се събрали да си помагаме, а не да си продаваме части един на друг или да търсим изгода от форума, нали?
:clap2: :clap2: :clap2:

nikolaaaay
08-02-2008, 17:36
Не знам за какво е този спор, след като колегите с Бош по 265 лв. казаха вече, че са си съвсем наред дебитомерите. Просто цената се определя от търсенето и предлагането, а не от производствената цена на продукта или вложените в него материали. Досега не е имало предлагане на читави дебитомери и затова Бош са ги продавали по 518. Аз ако продавах дебитомерите и нямаше друг вносител щях да ги продавам по 1000 лева. :D

spe4elist
08-02-2008, 18:18
...Досега не е имало предлагане на читави дебитомери и затова Бош са ги продавали по 518. Аз ако продавах дебитомерите и нямаше друг вносител щях да ги продавам по 1000 лева. :D

Философията на Бош е следната: "Ние не продаваме евтини стоки, ние продаваме качествени стоки сгаранция и затова са скъпи" :?: В Бош много добре знаят, че има и по-евтини дебитомери, но не свалят цената, защото:
1. Оригинален дебиломер през официален вносител е много по-скъп.
2. Имат изградена сервизна и гаранционна система, която функционира.
3. "Това е АЛФА, а не шкода".
4. Виж т.1, т.2 и т.3

Тези твърдения са базирани на лични контакти

Violator
08-02-2008, 18:50
Като е алфа да не е ферари, джаджата вътре нали е същата като за някои лади, 600 и нагоре за нещо с произдодствена цена 5 евро и гаранция само 1 година, не мерси.............

nikolaaaay
08-02-2008, 22:08
...Досега не е имало предлагане на читави дебитомери и затова Бош са ги продавали по 518. Аз ако продавах дебитомерите и нямаше друг вносител щях да ги продавам по 1000 лева. :D

Философията на Бош е следната: "Ние не продаваме евтини стоки, ние продаваме качествени стоки сгаранция и затова са скъпи" :?: В Бош много добре знаят, че има и по-евтини дебитомери, но не свалят цената, защото:
1. Оригинален дебиломер през официален вносител е много по-скъп.
2. Имат изградена сервизна и гаранционна система, която функционира.
3. "Това е АЛФА, а не шкода".
4. Виж т.1, т.2 и т.3

Тези твърдения са базирани на лични контакти
Ама нали евтините дебитомери пак са БОШ. Тук не става въпрос за друго качество. Освен това от баш най-оригиналните има такива, които изкарват 1 година, както разбрахме по-горе. Пък и гръцкия официален вносител ги продава доста по-евтино от българския. Абе фактите са ясни, всеки си решава.

KGB
09-02-2008, 00:08
Пък и гръцкия официален вносител ги продава доста по-евтино от българския. Абе фактите са ясни, всеки си решава.

Това е най-абсурдното в цялата ситуация. До преди година ни лъжеха и мажеха, че не сме в ЕС и митата били страшни...сега сме в ЕС и пък същото.

Дебитомера за моята колица в Гърция в официален вносител на Алфа Ромео е 300лв. в БГрия в АутоИталия е 650лв.

В "официален" (имахуджи, не знам дали найстина са такъв) дилър на БОШ е 450лв. без холограмен стикер.

пс: Чудя се от няколко седмици дали да пусна една тема за дилърите на БОШ в БГрия...и как два различни дилъра на БОШ (100% официални) имат огромна разликата в цените на предлаганите от тях неща. При единия е 130лв. ремонт+частите при другия е 400лв.

Speeder
09-02-2008, 01:00
Пък и гръцкия официален вносител ги продава доста по-евтино от българския. Абе фактите са ясни, всеки си решава.

Това е най-абсурдното в цялата ситуация. До преди година ни лъжеха и мажеха, че не сме в ЕС и митата били страшни...сега сме в ЕС и пък същото.

Дебитомера за моята колица в Гърция в официален вносител на Алфа Ромео е 300лв. в БГрия в АутоИталия е 650лв.

В "официален" (имахуджи, не знам дали найстина са такъв) дилър на БОШ е 450лв. без холограмен стикер.

пс: Чудя се от няколко седмици дали да пусна една тема за дилърите на БОШ в БГрия...и как два различни дилъра на БОШ (100% официални) имат огромна разликата в цените на предлаганите от тях неща. При единия е 130лв. ремонт+частите при другия е 400лв.

При положение, че това ще спести доста пари на хората... ;)
Сподели информацията

MitkoVn
09-02-2008, 13:27
Току що полу4их поръ4ания дебитомер на Хофер (само дат4ика).Кутията е на Хофер а вутре дат4ика е Бош 1:1 с моя оригиналния.Не видях никаква разлика.Сложих го и първите впе4атление са добри.Колата върви пове4е на 2-ра и 3-та.на старт върти здраво гумите а преди забиваше муцуната в първия момент.Не съм излизал на магистралата да я пробвам още а само в града.

BO
09-02-2008, 14:53
Току що полу4их поръ4ания дебитомер на Хофер (само дат4ика).Кутията е на Хофер а вутре дат4ика е Бош 1:1 с моя оригиналния.Не видях никаква разлика.Сложих го и първите впе4атление са добри.Колата върви пове4е на 2-ра и 3-та.на старт върти здраво гумите а преди забиваше муцуната в първия момент.Не съм излизал на магистралата да я пробвам още а само в града.
Както казах не веднъж. НЯМА само елемент от Бош. Никой няма право да продава само елемента. Ако е оригинален, то едното от задължителните условия е да е заедно с корпуса!

155super
09-02-2008, 16:38
Пичове , само да ви светна . Тез дебитомерки тук от 518лв. клиент и 300лв . не клиент , патуват с камйончето от Германия !

А дебитомерчетата в Алекандър ауто , патуват с камйончето от Турция .

Вече въпроса е кой от коя поточна линия слиза .

Другото нещо . Ако се провери по оригинален номер по Бош към вносителя , ще ви излезе 1 налична бойка 518лв. клиент , в централен склад . А в Александър ауто имат доста . Знайте само че двата дебитомера идват от различно място , но може да тръгват от едно и също , примерно от Германия .

Давам друг пример .

Аз съм производителя . Дебитомера от поточната линия слиза на 30лв .

Имам поръчка от България за по 15 дебитомера годишно (за бедните Българи който си купуват все не оригнални части) . Според оборота който прави България им ги пускам на 300лв. без транспорта . А и Българите щот са неверници , държат на холограмата която и тя оскъпява продукта .

Но пък имам поръчка от Турция за по 5 000 дебитомера годишно . Тогава им ги давам на по 75лв . Заради големия оборот . Хората имат вярата и не държат на холограмата .


От там примерно се появява едно " гъзе " Александър ауто и решава че ще има по-голяма печалба ако вземе дебитомера от Турция за 100лв и го продаде тук за 250лв. , вместо да го вземе тук от вносителя за 300лв. и да се опитва да го продаде за 518лв.


Така че момци споровете са ви безмислени . Всичко е въпрос на математика .

Може дебитомерита да са си от една и съща поточна линия и само тука да се джавкате.

Аз лично ще си взема дебитомерче от вносителя за 300лв , защото съм беден за много а не за малко , също така защото камиончето след като го донесе и му се разгледа картата на GPS'а , пише че е ходил в Германия в Роберт бош :D

wwweb
09-02-2008, 16:48
Сложих дебитомера от Алекс Ауто ... колата влезна в ритъм! Всякакви други коментари са излишни!

KGB
09-02-2008, 21:11
Обяснете ми само следната разлика....

Дебитомер Гърция Дилър Алфа....300лв.

Дебитомер България Дилър Алфа...650лв.

Derry
10-02-2008, 09:31
По богати сме от гърците :)

fiore
10-02-2008, 15:54
е хайде и аз да ви кажа моя опит. преди време си смених дебитомра със същият за който говори колегата- бош"оригинален" от александър ауто(265лв). след 1 месдец и около 3000 км лампата на инжекциона започна доста често да свети. Смених го като сложих оригинален бош (с холограмен стикер). от тогава вече 9 месеца и около 30 000 км нямам абсолютно никакъв проблем. разходът ми е добър, колата върви перфектно и не съм виждал от смяната оранжевата лампичка да свети. никого не убеждавам в едно или друго. изборът е индивидуален.

slav40
11-02-2008, 13:47
е хайде и аз да ви кажа моя опит. преди време си смених дебитомра със същият за който говори колегата- бош"оригинален" от александър ауто(265лв). след 1 месдец и около 3000 км лампата на инжекциона започна доста често да свети. Смених го като сложих оригинален бош (с холограмен стикер). от тогава вече 9 месеца и около 30 000 км нямам абсолютно никакъв проблем. разходът ми е добър, колата върви перфектно и не съм виждал от смяната оранжевата лампичка да свети. никого не убеждавам в едно или друго. изборът е индивидуален.
И моят Фотоапарат Сони за 1000лв на 2-рия месец не искаше да стартира от копчето ,но на един познат неква куче марка за 250 лв вече 2 години е без проблем! Пичове - търсете само куче марки,че сонитата се развалят на 2-рия месец! :crazy:
Е време е за катинар,че темата се изроди!

spe4elist
11-02-2008, 15:03
За последно се включвам в тази тема. Това е линк към официалната страница на Бош България. Дистрибуторите СА длъжни да се придържат към нея. http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/pricelist/index.htm

Bottata
11-02-2008, 16:08
Те да не са микрософт. Опитват се по съшия начин да ни товарят с цените.
Преди 10-на години Computer2000 като най-големия дистрибутор на компютри и софт в Германия (за европа не съм сигурен) вземаше windows 98 на 15-на евро и го продаваше на 36 (това по спомен).
Представителството на Майкрософт искаше над 100. И кофтито е че им подрязаха крилата и наложиха на тази цена да продава и computer2000, като ги задължиха да вземат от тях.
Е дали са различни операционните системи?
А дали са различни Дебиломерите?
Всеки сам да си прави изводите и избора.
Аз излишни пари заради това че бил официален представител няма да дам!

MitkoVn
12-02-2008, 11:08
Аз преди няколко дни си купих от тези Бош които уж не били Бош,Колата си върви супер добре,ядове нямам засега,излезе ми 3 пъти по-ефтино!Боли ме таза дали е от официалния вносител или не!Не смятам да им пълня гушите на разни вносители монополисти!Парадокс:на БМВ дебитомера(оригинален) е по ефтин от Алфа!!!

toto99
13-02-2008, 09:44
По въпроса за камиончетата от Германия...
Не знам за дебитомерите, но да не се окаже като за дюзите на BOSCH.
Със сигурност знам, че няма завод за дюзи в Германия, заводите са два в Бразилия и Индия...хората си изнасят производството,само шапката е в Германия. Свищи BOSCH също се произвеждат в Бразилия.

136
13-02-2008, 10:12
Дебитомера от Александър ауто, при монтаж от 15 лв при тях има гаранция 6 месеца. Аз карам вече 2 месеца или около 5000 км , разхода ми падна 0.5 - 0.8 литра колата върви ОК. Става вапрос за 156 2.4.

ФЕРАРИСТ
28-04-2008, 12:01
Днес ми дойде дебитомер от едно англичанче от Ибея, стар продавач, с доста богат опит и позитивни отзиви - около 6000 доволни клиента, и около 3 лоши отзиви, което си е перфектно.....излезе ми 40 лири с доставката до БГ, което като го умножите по 2.45 за лира и можете да си направите сметката каква надценка си слагат тия у нас....
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370046355220

wwweb
28-04-2008, 12:53
Днес ми дойде дебитомер от едно англичанче от Ибея, стар продавач, с доста богат опит и позитивни отзиви - около 6000 доволни клиента, и около 3 лоши отзиви, което си е перфектно.....излезе ми 40 лири с доставката до БГ, което като го умножите по 2.45 за лира и можете да си направите сметката каква надценка си слагат тия у нас....
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370046355220Ми тази пластмаса и 50 лв. не струва реално, но ти стой спокоен ... сега ще ти обяснят, че си се прецакал, защото това, което си си купил няма холограмен стикер, вероятно няма и опаковка или ако има е направена от ментелив картон, който допълнително поврежда работата на сензора. Само в Бош имат качествена опаковка за запазване качествата на дебитомера, която заедно със стикера вдига цената с около 400 лв. :mrgreen:

ФЕРАРИСТ
28-04-2008, 13:17
Хич не ми дреме кой какво ще ми обясни, предполагам че 2-3-4-5-6-7 човека могат да ми обяснят как съм фърлил пари на вятъра, но аз предпочитам да видя как тука http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=theairflowmetercompany&ftab=FeedbackAsSeller близо 6000 човека са оставили позитивни отзиви за въпросния продавач.......и само това има значение за мен - сега го сложих, не виждам разлика в вървенето между новия и стария, не мисля че стария е бил развален, просто реших че да имам още един е добра идея, пък и като цена не е много....така че ще си имам един резерва.....
Иначе мислех да го снимам как е пристигнал, с каква опаковка и прочее, но нещо се отказах....дори и да го направя мисля че всеки е най - добре да стигне само до изводите който сам смята за правилни......

Bloodless
28-04-2008, 21:28
Относно тази цена за дебитомера на Bosch. Точно преди великденските празници бях в Бош във Варна срещу Метро и си говорихме там с Галин (човека който прави диагностика). Каза, че доста са намалили дебитометрите тъй като за един Опел струвал 200 и няколко лева, а за Алфите по 500-600лв. Намалени били с около 4-5 пъти :D

ФЕРАРИСТ
28-04-2008, 21:34
Да си ги продават.....

Novachev
29-04-2008, 07:44
аз пък да ти кажа че за една корса примерно 1999г 1,2 мотора дебитомера е 450лв не е много по различен като цена от този на Алфата

Neokill
29-04-2008, 10:14
Да не стане като моя дето седи в багажника 2 месеца и взе да харчи по една туба на 100. Беше китайски и казват че държали ама с моя късмет ....

spe4elist
29-04-2008, 11:56
Относно тази цена за дебитомера на Bosch. Точно преди великденските празници бях в Бош във Варна срещу Метро и си говорихме там с Галин (човека който прави диагностика). Каза, че доста са намалили дебитометрите тъй като за един Опел струвал 200 и няколко лева, а за Алфите по 500-600лв. Намалени били с около 4-5 пъти :D

Сто тридесет и няколко лева с ДДС!!!

krasy k
29-04-2008, 13:57
Относно тази цена за дебитомера на Bosch. Точно преди великденските празници бях в Бош във Варна срещу Метро и си говорихме там с Галин (човека който прави диагностика). Каза, че доста са намалили дебитометрите тъй като за един Опел струвал 200 и няколко лева, а за Алфите по 500-600лв. Намалени били с около 4-5 пъти :D

Сто тридесет и няколко лева с ДДС!!!

Къде ги има за тези "сто тридесет и няколко с ДДС" ?

50 cent
29-04-2008, 14:05
Потвърждавам думите на Tinoto !!!

Аз си купих дебитомера от Италия за 67,- Евро :lol:

който не ми вярва си е за негова сметка...доставката е с TNT...и си го получих запечатан с всички лепенки и етикети както си идва от Bosch
Аз също бях в групичката ;) Краси от форума ги поръча и излезна доста тънко:) Нямаше холограмен стикер ама сякаш не си струва за този стикер да дам 300 лв. отгоре. Примерно.

krasy k
29-04-2008, 14:10
Да,знам за тази доставка /аз "закъснях за влака"/ ,но мислех че тук в Бг ги има на тази цена.

pininfarina
29-04-2008, 16:16
Да,знам за тази доставка /аз "закъснях за влака"/ ,но мислех че тук в Бг ги има на тази цена.

Абе колега, SPE4ELIST нали ти написа - вече в бош цената е малко под 140 лева.

MBlaST
29-04-2008, 18:28
Още в тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... c&start=15 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=17926&postdays=0&postorder=asc&start=15) с колегата DanewRomeo повдигнахме въпроса за тези дебитомери, но много хора явно не са обърнали внимание. Имам чувството , че голяма част от членовете на форума са свикнали да ги доят яко покрай тези коли, а има и такива, както тук в темата,които пък им обясняват ,че така трябва.. :gruebel:

ФЕРАРИСТ
30-04-2008, 20:44
Днес се лепнах ламбдичката дето е от същия продавач дето взех и дебитомера......заспа...http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=230246205112&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=013...ламбдичка за 95 кинта да се убия в БГ не моа намеря........обичам свободната търговия......

krasy k
30-04-2008, 22:40
Да,знам за тази доставка /аз "закъснях за влака"/ ,но мислех че тук в Бг ги има на тази цена.

Абе колега, SPE4ELIST нали ти написа - вече в бош цената е малко под 140 лева.
Днес питах в " АУТО ПЛЮС "- Плевен и ми казаха 131лв. ,но нямат в наличност точно сега и неможах да го видя поне дали прилича на истинския БОШ . Мисълта ми е да не е като онези по 100лв без никакви отличителни знаци,а само щампован каталожния номер и карат по 1500км

spe4elist
30-04-2008, 23:58
Пробвай в "Киров" - Бош, гарантирам ти, че са истински :!: :!: :!:

Andy
02-05-2008, 17:04
Мога да дам още пример за разликата в цените на една част. Става въпрос за стоп за мотор. Значи, за моя мотор като звъннах в Ямаха - България, ми казаха нищожната цифра от 465 лева!!! Ма кво му плащам, евтиния! Купих си го от Германия в кашончето за ... внимание ... 37,50 евро. Даже има вградени светодиоди за мигачите до червените основни! Шукарийка, хе-хе.
Когато си купя Алфа Ромео и през акъла ми няма да мине да дам над 500 лева за един кирлив дебитомер!
Цените падат. Това е добрата новина. За разлика от цените на хранит. стоки, но това е друг въпрос. Това е бъдещето - евтини коли, поносими цени на частите (пак ще са скъпи според как ги намериш), скъпо гориво и много пари за храна.

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 17:24
Цените падат.
Ако питаш мен цените не падат особенно......надценките падат.....

Andy
02-05-2008, 23:32
Конкуренция, бате.

Skip_01
03-08-2008, 00:41
Хич не ми дреме кой какво ще ми обясни, предполагам че 2-3-4-5-6-7 човека могат да ми обяснят как съм фърлил пари на вятъра, но аз предпочитам да видя как тука http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=theairflowmetercompany&ftab=FeedbackAsSeller близо 6000 човека са оставили позитивни отзиви за въпросния продавач.......и само това има значение за мен ... 1. В e-bay получаваш стоката, имаш време да я монтираш и като видиш че работи ... и даваш положителният отзив.
Но ако след 2 месеца се скапе - системата в e-bay е така направена, че нямаш вече възможност да си корегираш отзива. Като са с нови сензори - всички дебитомери ще са ОК.
Затова си мисля, че ако в БГ ги продават с някаква гаранция, дори и малко по-скъпо, но е по-добрия избор.

2. Като знам какви бяха цените на дебитомерите - не вярвам никой да не се е престрашил да вземе този на HOFFER за 115 лв. Всички пишете че изкарват малко, но не видях това да го е писал някой, който да си го е купил. Все преразкази в трето лице ...
Аз сложих дебитомер на HOFFER (RF 280 218 019) на JTD 105 през февруари 2007 и вече повече от година и половина (30 000+ км) нямам грижи .. Преди 2 месеца бях на диагностика (във Вантотрейд) и всички показания си бяха в нормите ...
Не споря, само споделям личен опит ...

fred
03-08-2008, 16:48
Това с цените е пълна измама. Изкуствено се надуват, защото точно тези части най-много се търсят. Както е и случая с вариатора. Както е и с немските коли ... един дол дренки са всички коли, ама тъй като е тръгнала приказка "Италианските коли не струват" и на немските изкуствено им се надуват цените.


Така е друже, ама не точно-ако мислиш, че наистина е така купувай по 20 евро, продавай по 100 и готово, давай и гаранция .С други думи цената на стоката е нещо относително, ама зависи от много фактори.С други думи нямам нищо против да си купя вариатор за 100 лева.Есетествоно че има надувка в цялата работа, ама всеки пише и никой не прави нищо за да измени или спечели може би от ситуцията /с малки изключения може би /
Та ако някой продава такъв за 516 лев в гаранция, залага си името, както му е реда, за 150 лева, го купувам немедлено.

ФЕРАРИСТ
04-08-2008, 12:55
1. В e-bay получаваш стоката, имаш време да я монтираш и като видиш че работи ... и даваш положителният отзив.
Но ако след 2 месеца се скапе - системата в e-bay е така направена, че нямаш вече възможност да си корегираш отзива. Като са с нови сензори - всички дебитомери ще са ОК....
Предвидих го това, и контактувах с няколко купувача дето бяха купували такива отпреди половин година, и нямаха ядове......в западните сайтове има чак закачени теми за Портландските дебитомери, и все противоречиви мнения, и нямаше как да не опитам.....



2. Като знам какви бяха цените на дебитомерите - не вярвам никой да не се е престрашил да вземе този на HOFFER за 115 лв. Всички пишете че изкарват малко, но не видях това да го е писал някой, който да си го е купил. Все преразкази в трето лице ...
Аз сложих дебитомер на HOFFER (RF 280 218 019) на JTD 105 през февруари 2007 и вече повече от година и половина (30 000+ км) нямам грижи .. Преди 2 месеца бях на диагностика (във Вантотрейд) и всички показания си бяха в нормите ...
Не споря, само споделям личен опит ...
Гледах и още една марка дебитомери, но просто тук в БГ не виждам надеждно място откъдето да си взема, а западните са доста скъпи.....иначе аз не робувам на марката на частите...само на колите.....

ФЕРАРИСТ
13-08-2008, 22:04
Къде мога да намеря пълния каталог с цените на Бошовските дебитомери за всички видове Алфи....????????

spe4elist
14-08-2008, 00:55
Къде мога да намеря пълния каталог с цените на Бошовските дебитомери за всички видове Алфи....????????

Такъв каталог няма, има електронен каталог за всички марки автомобили, за цялото оборудване на бош, казва се ESI tronic.
Колкото до цените, те постоянно се менят, за сметка на това има он-лайн ценова листа на този адрес (http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/pricelist/index.htm)

pinko
14-08-2008, 01:57
В понеделник си купих оригинален дебитомер Бош 0 280 218 019 за 166-цата от Киров-Бош на ул. Симеон за 131 лева и някакви стотинки.

Дадоха ми и 1 година гаранция:tongue:

Монтираха ми го за 12 лева във Вантотрейд и нафтовата печка полетя:pp:

ФЕРАРИСТ
14-08-2008, 08:48
Такъв каталог няма, има електронен каталог за всички марки автомобили, за цялото оборудване на бош, казва се ESI tronic.
Колкото до цените, те постоянно се менят, за сметка на това има он-лайн ценова листа на този адрес (http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/pricelist/index.htm)
Видях го тоя адрес, ама нещо цените им или са стари, или и аз не знам....
Артикулен номер: 0 280 218 019
Наименование: ВЪЗДУХОМЕР С ГОРЕЩ СЛОЙ
Препоръчителна продажна цена без ДДС: 440.08 лв
Ай сектир.....

spe4elist
14-08-2008, 11:20
И аз го видях...сори
Понеже използвам друга он-лайн програма, която е оперативна за доставки, там цените са абсолютно актуални. Явно в този рекламен сайт, няма кой да се занимава да го актуализира... :comphits:
... 019 е с цена 131,31 лв с ДДС, работим по въпроса с цените и на другите скъпи дебитомери... търпение, плийз :grandpa:

kolio81
24-08-2008, 15:34
И аз си купих дебитомер Бош от "Киров" на "Симеон" за 131 лева с артикулен №0 280 218 019.

ФЕРАРИСТ
24-08-2008, 17:04
В запечатана кутия с холограмен стикер ли беше.....