PDA

View Full Version : Джордж Гарлин



Derry
08-02-2008, 21:38
Джордж Гарлин
Животът не се мери с броя вдишвания,
а с моментите, които спират дъха ни!

Когато съпругата на Джордж Гарлин починала, Гарлин -известният груб и устат комик от 70-те и 80-те години - написал тази невероятно изразителна статия — толкова уместна и днес, в епохата след 11 септември.

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по¬вече, но научаваме по-малко. Планираме по¬вече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

Харесва ми :)

Crusader
08-02-2008, 22:02
Хубаво е, но за съжаление утопия, все пак прогреса бута цивилизацията напред, не назад, но е добре да сме повече хора!

EJlekTpa
08-02-2008, 22:28
Браво..Много е хубаво!Дано го прочетат повече хора и ги провокира към по-добро.. :roll:

Furious 155
08-02-2008, 22:49
Браво..Много е хубаво!Дано го прочетат повече хора и ги провокира към по-добро.. :roll:

ДАНО!!! :roll:

Speeder
09-02-2008, 00:23
И на мен ми харесва!!! Важното е да остане по нещо от това писание във всеки ;)

J_I_V_K_O
09-02-2008, 00:29
Евала :!: на мен ми въдзейства доста позитивно... лошото е че всеки си мисли - е аз кво мога да направя сам :!: :?: :!:

AlfaRomeo
09-02-2008, 00:33
Едновремешните работи са много вярни,но малко хора ще запомнят нещо от това ;)

MUROMAN
09-02-2008, 11:21
много Вярно и много добре написано.Дано се прочете от повече хора ,а и не само да се прочете а и да се помисли над думите.

Chimev
09-02-2008, 14:26
:th_up: много простичко и много вярно :choice:

Naso
09-02-2008, 15:02
Поредното :) мине се не мине време и некой почне да ни призовава към нещо от сорта :) ама на малчуганите им е сефте :) харесва им :Р

ne0
09-02-2008, 17:06
набирам хора за атентат... при интерес на лични ;)

Naso
10-02-2008, 10:18
набирам хора за атентат... при интерес на лични ;)

Коя кауза ше защитаваме ?

ne0
10-02-2008, 10:39
аз съм по дИструктивното мислИИне.. не защитавам....

Бобби
11-02-2008, 15:41
Че е вярно!...вярно е!...но не виждам, кой ще се върне назад, да живее по старо му :roll:

SFINKS
11-02-2008, 16:32
Доста депресиран е бил тоя човечец за да го напише това ...

Разликата м/у преди и сега е ,че преди са нямали избор как да живеят ,докато сега можеш да избираш м/у двете крайности които тоя депресант описва , може да избереш и среден вариант .

Да не говорим че мен примерно изобщо не ме правят нещастен всичките "проблеми" на съвременният свят , даже напротив :lol:

Derry
11-02-2008, 17:39
Човека нито е депресиран нито иска да си живеете постаро му!

SFINKS
12-02-2008, 12:45
Човека нито е депресиран нито иска да си живеете постаро му!

Мислиш ли .... един позитивен и щастлив човек никога няма да почне да прави такива фатални констатаций как в наше време било по кофти да се живее отколкото едно време когато всичко било много много по убаво

vladu
12-02-2008, 17:25
хе пак опити да се мисли ...
ако бехте мислили, немаше да сте у тоя форум ... :lol: :lol: :lol:

само кат ви гледам подписите ... сте ми ясни ...

Derry
12-02-2008, 19:05
Човека нито е депресиран нито иска да си живеете постаро му!

Мислиш ли .... един позитивен и щастлив човек никога няма да почне да прави такива фатални констатаций как в наше време било по кофти да се живее отколкото едно време когато всичко било много много по убаво

Я вземи ми го напиши същото с позитивен тон и съвременно и ми изложи отвратителното минало и светлото бъдеще.

SFINKS
13-02-2008, 13:46
Владо има една кола в подписа ми дето вече я нямам , сети се коя е :wink: . А между другото твоя подпис изобщо не показва някаква трезва мисъл или развитие :lol:


за Дери

Бъффф ,

примерно :

преди акахме във външни тоалетни ,малко студено зимата ама много хубаво беше на чист въздух :lol:
преди карахме конски каруци ,за 2 дни стигахме до съседното село ама много хубаво беше щот нямаше катастрофи :lol:
преди нямаше спин , ама като се разболеехме от пневмония и умирахме щот нямаше хапчета :lol:
преди нямаше презервативи , раждахме по 10 деца , хубаво беше :lol:

не мисля че има смисъл да продължавам тоя безмислен спор
ако си мислиш че преди е било по хубаво и тоя за мен депресант е казал нещо смислено твоя си работа ......
Еволюцията обаче няма да спре каквото и да си мислиш :wink: и ако си съгласен с тезата на въпросният депресант и ти си обречен на задълбочаваща се депресия

Derry
13-02-2008, 22:35
"Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни." - с това съгласен ли си?

vladu
13-02-2008, 22:40
А между другото твоя подпис изобщо не показва някаква трезва мисъл или развитие :lol:


vladu, трезвен, мисъл ... тоо па

vladu
13-02-2008, 22:41
"Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни."

оо да кат се задава зверски давам сека година курбан на таа дата ...

аз предпочитам да си дишам. брой ти.

ne0
13-02-2008, 23:07
в групата за атентата вече има 6 човека.... местата се запълват

Derry
13-02-2008, 23:31
в групата за атентата вече има 6 човека.... местата се запълват

Пиши и мене ама гледай да не съм при камикадзетата.

SFINKS
14-02-2008, 09:38
"Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни." - с това съгласен ли си?


моментите които спират дъха ти не правят нищо друго освен да те убиват :wink:
Не можеш да си представиш какво причиняват на нервната ти система постоянните дози адреналин които получава тялото ти в тия спиращи дъха моменти .... И това не е теория , 15 години съм живял в джаза .... не мерси . Ако си на 15-20 години е нормално да мислиш така , аз вече не съм на толкова :wink:

Pinky
14-02-2008, 09:43
Явно на някои хора с възрастта само арогантността им се покачва.

SFINKS
14-02-2008, 11:44
Кое е арогантно бе приателю... да дам на колегата моето мнение за бълнуванията на тоя умопомрачен дядка ли ... не е ли по добре да види и друга гледна точка и да се замисли има ли смисал да се кланя на тая идиотска теория back to the past

За съжалени опита и знанието върви с възрастта ама до един момент след това следва дименцията :wink:

я ми кажи това примерно арогантно ли е :

знаеш ли как се става добър шофер ?.... има един единствен начин - с много много каране ....

mohi
14-02-2008, 12:58
Защо го избивате на караници бе хора :D

На мен също ми допадат некои от нещата дето е писал. А колкото до развитието на човека,... малко съм на мнение, че е нож с две остриета.
В смисъл, че като се измисли нещо ново, нещо революционно, нещо иноваторско, което ни спестява нещо или води до олеснение , то винаги е свързано съответно и с нещо негативно.

Не ми се ще да се нападаме с конкретни примери, но като се позамисли човек нещата са горе долу такива. Като глобален пример: нали повечето неща дето се мислят са за намаляване на разходи на ресурси с по-малко да се постига повече, да обаче е факт, че живота ни постоянно поскъпва.

А колкото до това да се връщаме назад, че било по-хубаво, не се съгласявам, но пък защо тогава като се качиш на планина и се задоволяваш със супер дребни на глед неща, и установяваш с колко малко пак може да бъдеш радостен и щастлив. И как като свърши почивката и трябва да се върнеш в града и мизерията и лудницата и мен специално ме напада за известно време депресия, и не ми се мърда на никъде.

viki
14-02-2008, 14:56
Харесва ми много :D http://www.foxes2.be/phpbb2/images/smiles/flowerysmile.gif

fred
16-02-2008, 22:38
Това, че старото време било по убаво, както е отбелязъл един колега, си е чиста илюзия.Много пъти миналото се идеализира нереално.
Но въпреки еволюцията Човека не е мръднал нито милиметър, като човешки чувства и поведение, още от както е осъзнал че е човек. Завистта, злобата, предателството, алчността, приятелството, любовта и т.н са били и ще бъдата винаги присъща черта на човешкия харектер.Винаги времето в което живеем е трудно и не е идеално. Това, че света се променя, не значи, че хората са станали по щастливи.