PDA

View Full Version : Какво трябва да знам преди да си купя Алфа 156?



valentinno
10-02-2008, 10:45
колеги, искам да ви питам, за проблемите с ламбда сондите и дебитомерите, при всички модели на Алфа ли ги има или само при 156. Харесали сме си с жена ми Алфа 156, ама се чудим дали да е 2.0 16v или JTD.Благодаря Ви предварително.И още нещо бензин или дизел. и кои са най-добрите мотори за Алфа 156. Благодаря .

KGB
10-02-2008, 11:25
Заглавието на темата трябва да е смислено и информативно

На тема със заглавие: Проблем...можете да получите отговор" Решение"


Иначе, по темата има изписано страшно много. Най-добре е преди да се купи колата да се закара до ВантоТрейд или Бобо да я погледне...спестява много нерви и пари.

valentinno
11-02-2008, 09:34
извинявайте това ми е първата тема , и затова незнаех как да я формулирам. А как мога да се свържа с Бобо. новак съм все пак. Благодаря ви.

wwweb
11-02-2008, 12:25
Трбява да знаеш, че ти трябват поне 1500 лв. за след покупката.

Дебитомерите, ламбдите ... готви се да ги сменяш! От сега ти казвам - празни надежди, че ще вземеш 156 без проблеми, не залагай!

Харесваш я, караш я задължително на диагностика и проверка на ходовата част и ако разходите са що годе в нормални граници, взимаш!

Е, да видиш цените за първоначално обслужване:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 712#229712 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=229712#229712)

Успех!

Djalev
11-02-2008, 16:16
Има бая изписано по тази тема !!! Успех :drive:

petko
11-02-2008, 17:23
...ама се чудим дали да е 2.0 16v или JTD.Благодаря Ви предварително.И още нещо бензин или дизел. и кои са най-добрите мотори за Алфа 156. Благодаря .

Ако искаш да ставаш Автомонтьор си купи Алфа 156 с 2.0 16V мотора, ако искаш само да караш и почти нищо да не пипаш си купуваш ДИЗЕЛОВА АЛФА. Вобще моя съвет е да Забравиш За бенЗинов мотор в Алфа.

.

vovata
11-02-2008, 18:47
Вобще моя съвет е да Забравиш За бенЗинов мотор в Алфа.

ЗАЩО ?

Versace
11-02-2008, 18:52
...ама се чудим дали да е 2.0 16v или JTD.Благодаря Ви предварително.И още нещо бензин или дизел. и кои са най-добрите мотори за Алфа 156. Благодаря .

Ако искаш да ставаш Автомонтьор си купи Алфа 156 с 2.0 16V мотора, ако искаш само да караш и почти нищо да не пипаш си купуваш ДИЗЕЛОВА АЛФА. Вобще моя съвет е да Забравиш За бенЗинов мотор в Алфа.

.
Доста грубо май се изказваш.Аз не мисля че няма да прави дизела то всичко по-нови коли вече повече се чупят така че.....

mll
11-02-2008, 21:51
...ама се чудим дали да е 2.0 16v или JTD.Благодаря Ви предварително.И още нещо бензин или дизел. и кои са най-добрите мотори за Алфа 156. Благодаря .

Ако искаш да ставаш Автомонтьор си купи Алфа 156 с 2.0 16V мотора, ако искаш само да караш и почти нищо да не пипаш си купуваш ДИЗЕЛОВА АЛФА. Вобще моя съвет е да Забравиш За бенЗинов мотор в Алфа.

.

Петко е пич.... :headbang: ....само дето бензинките сега ще те хапнат.... ща подкрепям...

mll
11-02-2008, 22:07
...те такъв труден въпрос като забие някой, ....... колега,чети форума и ще разбереш какво трябва да се знае....нали не очакваш всички да скочим и да те агитираме колко велика е алфа...ейййй,ама си умен - кой е най- добрия мотор...начи ние да си каркаме квото сме си купили, а ти - хоп-в десяткятя/шегичка/.....а това ...разни дебитомери,крушки,филтри са си консумативи като при всички други...и алфа са карани коли-като всички други....и като я вземеш,обикновенно я стягаш....Я ВИЖ В "ОБЩИ ПРИКАЗКИ" темата" КАК СИ КАРАТЕ КОЛИТЕ" и ще ти се изясни всичко около проблемите с алфи...
А естествено най-важното при закупуване на всички секънд-хенд коли ...е да си отваряш очите като купуваш, или да си наемеш компетентни "очи"да ти помагат..... щото като ти нахарзуля някой търговец нещо не-читаво ...просто после даваш доста повече пари....за всичко друго - чети из форума, и ще научиш квото трябва да знаеш...поздрави,успех...

petko
11-02-2008, 22:27
Вобще моя съвет е да Забравиш За бенЗинов мотор в Алфа.

ЗАЩО ?

Ами колега,
сега да седиме и да се правим, че нищо не Знаем е просто глупаво. Не мислиш ли ? Шанса 2.0 16V да роди е мисля доста големичък, особенно като е внесена от някъде си на беЗброй километри. А ДИЗЕЛАКА поне те воЗи и може да съЗдава някой дребни проблеми ама няма да ти трябва да правиш основни ремонти и/или да търсиш да си купуваш мотор.

digitalundgrd
11-02-2008, 22:38
Това за Бензиновия мотор и за Алфа 147 ли важи или говориш само за 156? Понеже съм си харесал 2.0 бензин, а дизела не ме влече...Предполагам, че в 147 като по-нов модел са "пооправили" нещата или греша?

DanewRomeo
11-02-2008, 23:38
Какво да са "пооправили"? Това НЕ е нова кола! Ако е карана душмански, без редовен сервиз, смяна масло и прочие, можеш да очакваш ВСИЧКО. А лично аз за родила дизелова алфа тук не съм срещал информация, за сметка на това калпавия Туинс Парк на Фиат и най-вече 2.0 конфигурацията се е доказала в родилните способности. Колко теми по този въпрос има тук не ми се коментира, но е факт. И това не е защото бензинът е по-лош от дизела, а защото явно бензиновите агрегати за много по-придирчиви, когато стане дума за правилна поддръжка на кола. Моята е на 121 000 км по километраж, струва си меко казано нереална цифра пробег. Но двигателят е в отлично състояние. Е, аз треперя над колата и държа да е в час. Не пестя средства и време. Но понякога и това не стига.
Вземеш ли Алфа Ромео, обгрижвай я редовно и не очаквай благодарствени ноти. Пестенето на средства НЕ е част от съвместителството тук. Лека нощ!

mll
12-02-2008, 02:13
...

mll
12-02-2008, 02:14
Какво да са "пооправили"? Това НЕ е нова кола! Ако е карана душмански, без редовен сервиз, смяна масло и прочие, можеш да очакваш ВСИЧКО. А лично аз за родила дизелова алфа тук не съм срещал информация, за сметка на това калпавия Туинс Парк на Фиат и най-вече 2.0 конфигурацията се е доказала в родилните способности. Колко теми по този въпрос има тук не ми се коментира, но е факт. И това не е защото бензинът е по-лош от дизела, а защото явно бензиновите агрегати за много по-придирчиви, когато стане дума за правилна поддръжка на кола. Моята е на 121 000 км по километраж, струва си меко казано нереална цифра пробег. Но двигателят е в отлично състояние. Е, аз треперя над колата и държа да е в час. Не пестя средства и време. Но понякога и това не стига.
Вземеш ли Алфа Ромео, обгрижвай я редовно и не очаквай благодарствени ноти. Пестенето на средства НЕ е част от съвместителството тук. Лека нощ!


......разбира се че е така...бих добавил..аз на няколко пъти във форума споменах думата компресия,и двама трима колеги ми се изсмяха....е, и аз се поусмихнах....това е най-важният фактор...оттам нататък ни дебитомери,ни обновявания,ни чипове не могат да типомогнат...не вървели-а как да вървят...алфите са "вървящи" коли, и обикновенно са карани,та карани...не случиш ли да ти е останал все пак някакъв ресурс...гориш и отиваш на ремонти,дето парите са съвсем други/не че съм от стиснатите, но и не съм от неценящите/... от компресията се започва, и ако не е съвсем читава-моли се да е от клапани...ако основните ти елементи-бутало-мотовилковата група са ти лай.. , забрави за дебитомери и тем подобни....

code
12-02-2008, 20:24
Абе не може да си вземеш 156 и да очакваш да поддържаш Браво. Това е то, да сравняваш Alfa с Fiat е все едно да сравняваш BMW с Opel. Цените втора ръка са ниски ама след няколко месеца си е в реда на нещата да си я умножил по 1,5.

Marilyn
12-02-2008, 21:05
...ама се чудим дали да е 2.0 16v или JTD.Благодаря Ви предварително.И още нещо бензин или дизел. и кои са най-добрите мотори за Алфа 156. Благодаря .

Ако искаш да ставаш Автомонтьор си купи Алфа 156 с 2.0 16V мотора, ако искаш само да караш и почти нищо да не пипаш си купуваш ДИЗЕЛОВА АЛФА. Вобще моя съвет е да Забравиш За бенЗинов мотор в Алфа.

.[
ееееееееееееее стига бее/quote]