PDA

View Full Version : Смуче въздух ( само така се чува )



Novachev
10-02-2008, 19:07
Така значи вдигам капака и давам газ от клапата двигателя леко се зачудва и се изфорсирва при което се чува гаден странен звук докарва на смучене на въздух и идва някъде от към задната страна на смукателния колектор. Някой имал ли е подобен проблем от къде може да е какво да очаквам трудно ли се сваля колектора. Гледам че е направен от две части как са хванати една за друга и как са хванати за блока.
Колата няма и не е имала газово.

boian
10-02-2008, 20:00
Най- вероятно имаш спукан гумен маркуч на колектора. Крис 11 имаше същия проблем- колата му не вървеше, клатеше оборотите и излезе това като причина

Novachev
10-02-2008, 20:17
Най- вероятно имаш спукан гумен маркуч на колектора. Крис 11 имаше същия проблем- колата му не вървеше, клатеше оборотите и излезе това като причина
Е да де ама при мен върви и то доста и не клати оборотите сега даже и при спиране не ги клати но на място сякаш леко проиграват даже не точно проиграват а двигателя не е идеално спокоен леко се тресе. А той нали е съставен този колектор връзката между двете половини как е изпълнена сякаш от там ми се чува ама не съм сигурен.

Derry
10-02-2008, 21:05
И при мене се чува това свистене за малко като се даде газ. Те тия маркучи след дроселовата клапа ли се падат?

kostadin_ls
10-02-2008, 22:19
не пипаите нищо,всички са така за 1 секундa,при рязко подаване на газ.

Derry
11-02-2008, 00:54
Тъкмо се бях съоръжил с чук, отверка, тиксо и лепило и щях да я изкормя, пък то нормално било :band: мерси колега, че предопреди :th_up:

Novachev
11-02-2008, 07:23
не пипаите нищо,всички са така за 1 секундa,при рязко подаване на газ.
Няма нищо нормално в този шум и такова изворсирване на двигателя не трябва да е така.

vovata
11-02-2008, 07:28
И при мен е така.
Чува се това съскане и не можах да открия от къде.
Колата се държи чудесно
маи е нормално

Novachev
11-02-2008, 08:21
И при мен е така.
Чува се това съскане и не можах да открия от къде.
Колата се държи чудесно
маи е нормално апи рязко подаване на газ замисля ли се или се форсирва нормално защото при мен се замисля и тогава се изфорсирва.

toto99
11-02-2008, 09:13
Nova4ev, вх. колектор се държи на два болта, но не бързай да го сваляш, трябва да се разкачат всички кабели. На мен ми бяха изкочили четирите маркуча, не всички заедно, но на ниски обороти се държеше точно така. Аз ги смених с нови, взех водно съединение по размер и си го разрязах на четири....Сменял съм колектора, има разлика в размера

vovata
11-02-2008, 09:46
при мен се замисля и тогава се изфорсирва.
Същото е и при мен
Аз си мисля,че ако смуче въздух би трябвало да мени и обороти или да се появи друга аномалия.

Novachev
11-02-2008, 10:02
Ще се застрелям вече струва ми се че не трябва да е така това нещо и май ще се сваля колектора да се огледа да съм спокоен че не е от него а пук колко жица има не е истина просто ще се разкача и полсе дано всичко да си дойде на място. Гледах гумените маркучи с койтоп се хваща пластмасовия към металния колектоен изглеждат здрави и на място а съсканетоб се чува от към задната страна която се пада към коша и си мисля да не е нещо гарнитурата между двете половини на пластмасовия колектор или и аз вече незнам. А звука който издава е подобен на този едно време на ладата като и махнеш въздушния филтър и подадеш газ се чуваше подобно съскане затова си мисля че може да има някакъв пропуск по системата.
А между другото може да се провери със спрей дали има пропуск някой може ли да ми каже какъв трябва да е спрея, от този който като пръсна около мястото където се съмнявам че има пропуск двигателя да засмуче спрея и да вдигне сам оборотите което ще е със сигурност показател че има проблем по системата.

dilian alfa gtv
11-02-2008, 10:10
и мойта така съска.сега е свалена главата сменям гарнитура понеже губи антифриз и системата надува маркучите.че също смуче въздух и не върви след 3000 оборота заглъхва и трудно ускорява но имам скъсан въздухоовод от дебитомера към филтъра ще сменям него гарнитурата ремъци ролки свещи кабели и ще давам главата на генген да я проверят да не е пукната и т.н.до края на седмицата трябва да е събера и ще кажа къв е резултата колеги дано се оправи.

Novachev
11-02-2008, 10:12
Този маркуч е излекуван вече, но не е от негопри мен специално.

dilian alfa gtv
11-02-2008, 10:13
И при мен е така.
Чува се това съскане и не можах да открия от къде.
Колата се държи чудесно
маи е нормално апи рязко подаване на газ замисля ли се или се форсирва нормално защото при мен се замисля и тогава се изфорсирва.
ще я замисля аз мойта

toto99
11-02-2008, 11:16
Пласмасовия колектор е цял, аз моя го смених с метален, щото минах на газ. Двете части на пласмасовия са слепени в едно цяло тяло, може да ти е спукан колектора, като го провериш мога да ти продам моя...стария....
Кабелите са с различни букси, няма как да ги объркаш, имат разни скобички за прикрепване... Има и маркучи за вакуума...

Novachev
11-02-2008, 12:15
Колега благодаря ти за съпричастността надявам се да не е пукнат колектора (нямам газ да е от това ама може и от друго да е ) аз мислех че има гарнитура между двете половини а щом е цял остава или някой маркуч има вакуумчета и за маслените пари или гумените маркучи с които се съединява пластмасата и металния колектор да са заминали но да е от долна страна и да не се вижда.

boian
12-02-2008, 10:58
И какво излезе- спукани ли са гумените тръби?

Novachev
12-02-2008, 11:42
Незнам ама смятам да ги сменя събота ще е деня на истината.

dilian alfa gtv
12-02-2008, 12:00
и мойта смуче по същия начин и в момента е свалена главата и сега е момента да се види от къде е.точно отзад от колекторите се чуваше съскане.

Novachev
12-02-2008, 12:09
Айде и разказвай дали е от колектора нещо или маркучите са напукани ча да знам какво ме чака. Един колега каза че е отварял и е цял тоест ако няма газово и не е гармяло вероятността да е спукан самия колектор е малка.

50 cent
12-02-2008, 14:43
Чувал съм, че номера със спрея ставал с обикновен дезодорант. Защо не пробваш това преди да си разглобиш колата?

dilian alfa gtv
12-02-2008, 15:11
в момента ми правят главата шлайф смяна клапани гарнитура глава и т.н като е събират ще видят от къде смуче въздух но съм сигурен че проблема е като при теб прави по същия начин както го описваш ти колега.моят мотор също е 1.8 към края на седмицата ще събират ще споделя.сменям всичко по главата също и кабели свещи ремъци ролки термостат нов радиатор чистят ми в момента и дюзите и дебитомера остава една ламбда сонда но се чудя че много пари стана.баах тая каруца

krasy k
12-02-2008, 16:07
Инвестицията е сериозна ! Най-много се дразня ,когато си продаваме колите и някой каже " Абе много са й парите.Еди къде си ги внасят на 1/2 цена от тази" А не се замислят за подръжката и състоянието на колата ти .

mll
13-02-2008, 19:57
Незнам ама смятам да ги сменя събота ще е деня на истината.

абе те бензинките си имат едно специфично съскане май, ....пиши после кво излизи и докъде я докара...

dakata
15-02-2008, 08:22
Колега иди в някой сервиз за газови уредби или за климатици те ползват такива спрейове поне ще ти кажат от къде можеш да си купиш :)

156
15-02-2008, 14:31
Аз също имам такова съскане. Даже го имам записано някъде, като го намеря ще кача линк. Но ми казаха и на мен че било нормално :roll:

156
16-02-2008, 19:13
Ето това (http://bigbug.data.bg/156.amr) се чува при мен :roll:

Novachev
17-02-2008, 14:39
След много псувни и за сваляне на колектора и издрани ръце смених четирите гумени конектора на пластмасовия към металния колектор бяха се повтвърдили. След пръскания със спрейове и ослушване се оказа че шума който издава двигателя си е такъв така си шуми по принцип. Оказа се че гумения маркуч който свързва дебитомера и дросела пак се е поразцепил на ново място и пак го закърпих като загрее колата се изфорзирва нормално без да се зачудва чува се само специфичния шум. Обобщенията са че наистина такъв му е шума на мотора това е сменям заглавието на темата

kostadin_ls
17-02-2008, 16:31
Еее,най накрая да мирясате,ама не слушаш какво ти се казва.

Novachev
17-02-2008, 16:43
Еее,най накрая да мирясате,ама не слушаш какво ти се казва.
Еми така е ахмак глава юнак ръка

dilian alfa gtv
18-02-2008, 16:09
значи не е съскала истински колеги мойта е сглобиха след ремонт на главата смяна гарнитура също и гарнитурата на колекторите и т.н и спря да се чува.сега вече върви нормално

JUGiTO
31-03-2008, 14:25
колеги и моята болка е с16тата 4ъжа 6е се това с1скане и мисля 4е е ит с16тите марку4и 4етириса излизат от джигателя и отижат к1м твин спарка 4ъва6есе това с1скане и видях 4е единият е пукант от долу притегнах го да видим как е и се пооправи колата ама така се не канех да го сменя и един ден я поизпробвах на 2 скорост 90 на 3 150 :дриве: :боост: и така една обиколко и след 5 мин карам си нормално и вклу4вам на втора и се 4ъва едно страхготно г1рмене :бан :цръбабъ: :оопс: :оопс: :шоцк: :шоцк: колата огасна и не пали а бях на гас не 6те и не 6те на бензин 4ак на 3 п1т запали с големи м1ки я прибрах пак гаснесхе и не в1рви и така се пребирам и ми мина през главата за марку4а не знам в1здухопровод ли се казват то4но оба4е бесхе се цепнал като наилон :лол: :лол: и така някои ако може да ме оп1ти как се казва 4е да мога да си взема с16тия и ако знае колко пари е мн 6те с1м благодарен да но да нее нещо сериозен четох нещо тука по темата че за тея дето имали газови е лошо :бовдовн: :гас:

zimin
25-04-2008, 21:20
пич научи се да пишеш :wink: