PDA

View Full Version : Клати се скоростния лост!



slav40
12-02-2008, 17:03
Клати ми се скоростия лост като,че да е откачен! Няма значение дали е на скорост или не - клати се яко!Може би луфта е от порядъка на 10 -15 см :shock: Проблема е от няколко месеца и все не се сещам да пиша ............ ! Всички жила са си закачени ............. Има ли някаква част която да се сменя или пружина го държи или ....... Като карам и по завоите играе из купето - иначе си превкючва без проблем скоростите ...

krasy k
12-02-2008, 18:41
При подаване на газ мърда ли лоста,при потегляне чували се тропане ? Ако е " ДА" си огледай тампоните на двигателя. Казвам го от личен опит с други коли.

Neokill
12-02-2008, 19:19
Клати ми се скоростия лост като,че да е откачен! Няма значение дали е на скорост или не - клати се яко!Може би луфта е от порядъка на 10 -15 см :shock: Проблема е от няколко месеца и все не се сещам да пиша ............ ! Всички жила са си закачени ............. Има ли някаква част която да се сменя или пружина го държи или ....... Като карам и по завоите играе из купето - иначе си превкючва без проблем скоростите ...

Свали ли коженият калъф откъм купето да погледнеш дали отдолу всичко е наред :?:

alfa_R
12-02-2008, 21:00
Най-вероятно ти се е счупила ябълката, която държи лоста. И на мен ми се беше счупила и ми струваше 110лв. да ми го оправят.

slav40
13-02-2008, 11:06
Няма никакви симптоми на тропане нито мърда като тръгвам - на завои се клати наляво и дясно щот явно няма какво да го държи!
кожения калъф съм го махал ,но нищо не разбрах -всичко си ми изглежда ок ...........
Предполагам алфа_р е прав
Къде ти го правиха ........... !?

alfa_R
13-02-2008, 14:00
Оправиха ми го в едно сервизче в зона б5, ама те съветвам да не е там ... 9 часа им отне :)

mll
13-02-2008, 20:00
Няма никакви симптоми на тропане нито мърда като тръгвам - на завои се клати наляво и дясно щот явно няма какво да го държи!
кожения калъф съм го махал ,но нищо не разбрах -всичко си ми изглежда ок ...........
Предполагам алфа_р е прав
Къде ти го правиха ........... !?

...ами колега...разбира се с най- добри намерения...като го гледаш и не можеш да го видиш,как да ти помогнем...мненията горе обхващат проблема ти, ще ти пусна на лс и картинки на възела...ако разтълкуваш-добре,ако не -виж някой да ти помогне....успех...

slav40
14-02-2008, 12:56
Ok чакам снимки - :wink: Благодаря