PDA

View Full Version : ЧЕЗ електро "надписва" ток, как да процедирам?



Crusader
12-02-2008, 18:26
Здравейте колеги, имам проблем с ЧЕЗ електро, след като сметката за януари пристигна е 3,4 пъти по голяма от тази за декември, както и 3 пъти-по голяма дори от най големите отчетенеи до сега сметки за последните 3 години. А консумацията ми е сравнително еднаква, защото не ползвам ел. енергия за отопление /на парно съм/
Честно казано като гледам тия няколко хиляди киловата, като че ли всичко да е включено нон стоп, пак не бих могъл да ги консумирам...
...та касиерката в банката ми каза "не е моя работа" и сега честно нямам идея до кого да напиша жалба и въобще как да процедирам от тук нататък...ако някой се е сблъсквал с феномена "енергоразпределение" моля да обясни как да действам...
Иначе сравних показанията на електромера - отговарят на написаното, тоест не е грешка в отчитането а по скоро грешка в показанията на електромера...утре ще направя тест като изключа всичко и да видя, но тия електронни електромери не им личи отчитат ли нещо или не /няма колелце/, но дори и това не е гаранция ако електромера не отчита вярно консумираната ел енергия...
Дайте идеи, съвети...
Благодаря предварително!

trouble
12-02-2008, 20:49
Някой да не краде от тебе ток :roll:

PEPINKO
12-02-2008, 20:56
Колега.....и мойта сметка като я видях щях да полудея.При положение че ме нямало по празниците и не е включвана 90 % от техниката получих колосалните 45 лева за двустаен апартамент-а се топля на парно.мисля тази да я платя а от другия месец ако има разлика да подам жалба.Преди около 10 години получих сметка от 70000-старите пари......и след като подадох жалба платих 7000 лева.......явно някой не е бил с очилата като е писал.Така че ако някой има идея как да се справиме с тези измамници да каже.благодаря предварително :twisted:

proper
12-02-2008, 22:26
В новините тази вечер съобщиха, че масово новите сметки са от 2 до 3 пъти по-високи.............

Аз имам предположение.
Нали искат за икономия да отчитат на 3 месеца тока?!?!?!?
Така ако Януари ти е 100лв вместо 30 например (както до сега редовно е била)....по подразбиране (понеже следващите 2 сметки преди отчитането са еднакви с първата......такъв е принципа) ще ти дойдат още 2 високи сметки и после реална изравнителна.......дотук що годе ОК.
На практика може и да не си ущетен НАКРАЯ!!!

Но 3 месеца реално те се презастраховат да не са "назад" ТЕ, а на ПРАКТИКА, ако твоето потребление си е същото ти ги КРЕДИТИРАШ БЕЗПЛАТНО и те си въртят по влогове или фондове например милиони левове, които не са техни.....
Просто, готино, умно....печелившо и узаконено от държавата :):):)
Честито :)

KGB
13-02-2008, 01:30
Ебати Държава.... :frown:

vladu
13-02-2008, 09:15
@proper

е да бат но в този случай - 2 месеца ниски и после една висока изравнителна се оказва, че си ги набутвал като не си им плащал всичко ... ясно, че те ще си вземат рано или късно своето и накрая ще търкакялт милиони чужди пари, но не и сега.

истината е, че тея капути като разпределително дружество в цената, на която продават влиза и отчитане. изведнъж решават да правят икономия като намаляват 3 пъти задължението си - цената е неудобство за карайния потребител - да не говорим, че някоя леля мое да получи инфаркт кат си види 100те лева приравнителна ... единствения бонус май е, че чак на изравнителна те спират ако не си плащал ... което мък пак е у гъзо на тея дет си палщат редовно.

и кат ще правят икономии да земат да спрат тока на бай мангал завинаги без право на повторно включване, а не като пестят от работни места за инкасаторки ...

другото е да си сложат електромери с отдалечено отчитане ... но тва иска акъл.

Grozdan
13-02-2008, 09:44
Колега и аз съм със същия проблем.Като чели тези електромери,които ги сложиха са нагласени да отчитат повече и дори нереално.След като ми сложиха новия електромер сметките за ток ми се увеличиха двойно.Дали има такъв държавен или частен орган,който да сверява така сложените нови електромери.

mohi
13-02-2008, 09:47
С тия монополисти от енергото на глава трудно се излиза.
Колкото до отчитането, и аз съм чувал, че инкасаторите ги мързи и пишат
някви средни числа горе долу за консумация и после след някой друг месец вземат, че ги засечът реално и се окаже с голяма разлика.
Много убива на джоба, ама кво да ги правиш. Те даже нали обмисляха засичането на ел. енергия да става на 3 месеца.

Като съвет мога да ти предложа да изключиш всички ел. уреди и да видиш електромера, след това да включиш примерно печка която знаеш колко киловата харчи и да засечеш дали електромера е изправен.
Ако нещо се е бъгясал трябва да подадеш няква молба да дойде някой да го провери дали е изправен и ако не е да го сменят, НО както винаги за тази процедура се заплаща даже и самата молба май е към 20лв.

Абе обирджии са си. На мен преди време като ни караха да сключваме договори за фирмата и трябваше да депозирам 200лв като гарант, да не би фирмата да е в несъстоятелност да си плати тока, и в последствие се оказа че е незаконно това, ама к'во да им обяснявам и как да си взема парите :evil: .

Така колко парички са лапнали на пред не е истина.

vovata
16-02-2008, 09:31
Как така става,че на половин БГ сметките са в повече ????
При мен е дубал ! Ужас

vladu
16-02-2008, 09:38
При мен е дубал ! Ужас

ъхъ. и при мен. да им седят децата на тъмно дано.

alra
16-02-2008, 09:45
Колега и аз съм със същия проблем.Като чели тези електромери,които ги сложиха са нагласени да отчитат повече и дори нереално.След като ми сложиха новия електромер сметките за ток ми се увеличиха двойно.Дали има такъв държавен или частен орган,който да сверява така сложените нови електромери.



Органът се казва "Държавна агенция по метрология и технически надзор", но те са такива мошеници - същите като ЧЕЗ.

А и наче по отношение на жалба за обжалването на сметките - Държавна комисия по енергийно и водно регулиране, Бул. Дондуков 8, лично до Шушулов. И с по-остър език, за да обърнат внимание, защото мното не си го слгат на сърце! Успех

bass
17-02-2008, 17:52
При мен е дубал ! Ужас

ъхъ. и при мен. да им седят децата на тъмно дано.

Тоже :bad_evil:

trustworthy
17-02-2008, 22:18
При мен е дубал ! Ужас

ъхъ. и при мен. да им седят децата на тъмно дано.

Тоже :bad_evil:

И аз, и аз :jumping: дубъл ми зеха тоя път

wasp
20-02-2008, 08:09
Моята е 260 този месец. За другия, по показания на електромера ще иде на 400. Ай сиктир ... с 2 климатика и 2 бойлера ... психо държава.

viki
20-02-2008, 11:44
И аз, и аз :jumping: дубъл ми зеха тоя път
моята беше нормална :shock: ама
другия месец сигурно ще е тройна..http://place.forumotion.com/users/84/14/08/smiles/11560.gif

Neokill
20-02-2008, 17:54
На всички е с които съм говорил е по висока сметката и то х2 горе долу. Казват заради по големия период на отчитане и че в този период влизат всички почивни дни. Ама да цакат по две ........

code
20-02-2008, 18:00
Еха и аз в клуба - от 120лв на 210 :shock: Вкъщи съм с парно, готвим на газ и 210лв ток - американска работа . .

raitchev
20-02-2008, 18:11
направо разцепиха този път
от редовни сметки около 200 лв. зимата (в нас всичко е на ток) последната е 370.....
бесен съм
а нищо повече не е включвано.
всичко си е както октомври, ноември, декември

Naso
20-02-2008, 19:28
Е при мен от 240лв скочи на 280 :) не е много, ама аз съм на промишлен ток и май строителя го отчита :Р

trustworthy
20-02-2008, 21:34
Е при мен от 240лв скочи на 280 :) не е много, ама аз съм на промишлен ток и май строителя го отчита :Р

На промишлен ток и на бензин...що са измъчваш така бе :lol:

vladu
21-02-2008, 08:44
Е при мен от 240лв скочи на 280 :) не е много, ама аз съм на промишлен ток и май строителя го отчита :Р

На промишлен ток и на бензин...що са измъчваш така бе :lol:

ми иначе ги дава за наркотици.

Crusader
21-02-2008, 10:36
Явно отворих "болна" тема, та продължението...
...вчера дойдоха да пробват електромера с някакъв еталон /по принцип стувало пари, но ми се размина щото тъста работи в ЧЕЗ - демек връзкар съм :wink: / както и да е електромера ми работи с 0.03% грешка - значи не е от измервателния уред...та направо съм в шах, както и да е оправих вече тройната сметка, обаче за следващия месец май се заформя още една такава /като гледам новите показания/...а нищо "екстра" не се сключва и пак отчита много електромера....като че ли ми "писна" майната му колкото - толкова

nicks1
21-02-2008, 11:40
Колега, вземи двете поредни бележки и погледни отчетния период.
Почти съм сигурен, че ще има много голяма разлика в дните.

При мен е: период за отчитане 21.11.07-16.12.07 - 26 дни.
17.12.07-21.01.08 - 36 дни. Плюс това от 20.12 до към 02.01 бяха празници и консумацията на ток е по-висока от обикновеното.

Ама ние сме си свикнали все друг да ни е виновен. :frown:

vladu
21-02-2008, 11:43
Колега, вземи двете поредни бележки и погледни отчетния период.
Почти съм сигурен, че ще има много голяма разлика в дните.

при мен няма ... пък си е х2.
включвало било празниците - аз не съм си бил вкъщи по празниците ... а бе мангалска ралта.

Crusader
21-02-2008, 11:56
Гледах го тва, отчетния период е 32 дни и пак не връзва със сметка Х3 - дето вика колегата "мангалска ралта"