PDA

View Full Version : въпрос за акумулатор, колко амh и марка.



Violator
13-02-2008, 18:54
Нещо акумулатора ми май замина, той е монбат 55амh, пробвах се един път да го зареждам 11 часа с някъкво устройство допотопно но колата ми пали от 2-3 път като днес добре, че бях паркирал нанадолнище (в Търново нанадолнища да иска човек) и така и незапали едва я подкарах. В един два магазина видях, че цените на бг акумулатори са скочили сташно много за 1 година а и определено вече не искам такъв. Та какво ще кажете за тази марка и кой точно да си взема. http://www.axm-auto.com/batts.php?batt=1
Или някоя друга марка с ориентировъчна цена. Тъкмо бях събрал пари за каре и музика :wallbash:

wwweb
13-02-2008, 19:12
Exide Excell имах на Бравата и за близо 2 години, докато не я продадох, не ме предаде, а имах зверска музика в колата ;)

Това е твоят акумулатор:
12v62Ah L+ / Excell 540 A (242x175x190) - 86 лв.

Няма да сбъркаш, ако си вземеш!

mll
13-02-2008, 19:13
от тия не съм ползувал,незнам с какво качество са,...но наистина много атрактивни цени ....аз съм от 2 месеца с български-към 166 л в дадох-2 год гаранция...... с българските последните 10-тина години нямя проблеми...издържат си гаранцията,добре се държат, ясно що не ги харесваш...а кере-външно втора ръка мога да ти предложа на половин цена... в комплект с нов маншон ,ако искаш разбира се...

de4o
13-02-2008, 21:16
Аз също съм със exite и съм много доволен а и на другата ми кола също е ексаит от 2 години .Обаче или цените в саита са стари или аз съм се набутал щото дадох 166лв. за 62 Аh преди месец.

lord_chuldarkar
13-02-2008, 23:03
че аз като смених моя с монбат 120 или 140 беше ама не помня колко A/h май 62 или 65 пък твоя ако е 55 може за това да е свършил курса по бързо.

иначе на един 12так имах монбат държа 2-3 години нормално но колата не се караше особено, пък братовчед ми си взе Искра за една шкода и като я предаде на вторични ми даде акумолатора вече около година искара на кадета (сега баща ми го кара) та незнам защо си с такова лошо мнение за БГ производството :)

wwweb
13-02-2008, 23:33
За 1.8 в книжката си пише - от 50 до 60 Ah. Това са препоръчителните акумулатори.

Аз в момента съм с 62 Ah :D

Violator
14-02-2008, 00:09
Защото тоя е май на година и нещо, а се гътна като циганин и форд отведнъж :) а пък и ако е 20-30 лв разликата предпочитам да си взема някакъв по стабилен. До началото на януари палеше винаги от първия път и след това какво му стана незнам, ходих мериха го и казаха да го заредя за 12 часа на три ампера, зареждах го незнам на колко ампера защото никъде не ми отчиташе но почна да си бълбука леко и след 1 седмица пак ме предаде.

Violator
14-02-2008, 12:44
Нямат акумулатори защото има завишение на цените, явно ще се мъча да съживя мъртвеца :roll:

Moris
14-02-2008, 13:00
Аз по принцип съм си патриот и харесвам българските акумулатори. Но само да не са "Искра"- Пазарджик. Не стават за нищо. С мой приятел заедно си купихме по един / 55 и 62 Ah/. Още на втория месец при първото застудяване под +5 градуса и се скапаха и двата. Върнахме ги в магазина, зареждаха ги и след 1 месец - пак същата ситуация. Големи ядове с тях. На всичкото отгоре вече не искат да ги зареждат и не искат да ни ги сменят. Писахме писма до завода в Пазарджик. Никой не ни обърна внимание. За Бога братя - не купувайте "Искра" - ще си берете ядове.

fred
14-02-2008, 16:04
Лично аз съм доволен от двата модела-и от Искра и от Монбат, изкарвали са ми еднакво, по около 4 години, без много да се грижа за тях /не на алфва/.
Може би си случил на някакви лоши, или пък тоя дето ги продава, кой знае какво ги прави, но за алфата си мисля нещо вносно, от типа на "сухите".