PDA

View Full Version : Въпрос за халогени на 156 без да има фабрично?



WarsteineR
14-02-2008, 18:59
значи колата ми си има самите халогени но вътре конзолата е с копче само за задните светлини за мъгла,та въпроса ми е дали ще има окабеляване за халогени, понеже мисля да си взема конзолка с двете копчета :?: :roll:

KirilSol
14-02-2008, 20:43
ами до колкото разбрах от Tinoto си има всичко...той го имаше същия проблем...само си сменяш конзолата...питай го все пак

Novachev
15-02-2008, 11:53
значи колата ми си има самите халогени но вътре конзолата е с копче само за задните светлини за мъгла,та въпроса ми е дали ще има окабеляване за халогени, понеже мисля да си взема конзолка с двете копчета :?: :roll:
Окабеляване може да има но копчето е сензорно халогенит се пускат от реле което се намира във жапката трябва и това реле да го имаш за да стане и кабели от него до самите халогени.

WarsteineR
18-02-2008, 18:20
тц тц тва голяма галимация ми звучи.. ама ще се мъчим.. :wink:

Кокич
21-02-2008, 13:14
Колега, наскоро сложих халогени на мойта кола. Макар и с бутон за задни светлини за мъгла, фабрично няма нито окабеляване за фарове, нито реле, нито пък може за фаровете да се използва съществуващият бутон за задните светлини. На мен ми монтираха фаровете за около 2 часа. Аз сам си ги купих и им ги дадох. Всичко останало беше от сервиза. Като се има предвид, че чисто новите фарове ги взех като пръв любител от първия ми попаднал магазин за 112 лв. комплекта + крушки за 10 лв. Това го споделям само като опит - разбирам, че при теб фаровете са налице. Всичко останало е от сервиза, включително и бутон за включване на светлините. Е, не е нито оригинален, нито на таблото между седалките, но важното е, че върши работа и е почти невидим. За работата и останалите чарколяци ми взеха още около 50 лева. Не съм го мислил изобщо това с релето и окабеляването. Ако си решил да си оправиш халогените, и не си се вманичаил всичко да ти е като от завода, изобщо не се впрягай да търсиш чарковете и да пресмяташ какво точно ти е нужно. Това е не особено скъпо подобрение, което се побира в до 200 лв. (за теб - по-малко), но пък си заслужава. Достатъчно е да си помислиш за сигурността на хората в колата и извън нея в мъгла. Това което ти дават фаровете за мъгла не могат да ти го дадат конвенционалните фарове, затова са и предвидени. Успех!