PDA

View Full Version : Тресе ненормално като е студена(ТД)



SVETKO
14-02-2008, 22:17
Значи от едно известо време като я паля студена сутрин примерно (и не само) тресе толкова силно,че даже блъска...Абе имам чувството направо че работи на 2 цилиндъра и половина..И като работи работи и се усещат едни такива детонации през ауспуха,все едно има въздушна възглавница някаква и я изхвърля, не гърми-просто се усеща как изхвърля въздух... :roll: Като поработи 5 минути се оправя... Ясно ми е че дизела тресе-но това е нечовешко :shock: Отначало мислих че е от времето,ама и като е по-топло пак го прави. Нафтата викам да е кофти-смених я и оттова не е.,въздушния филтър и той е сменен...
Иначе из търсачката само теми за тия модерните трактори ЖТД за моя не открих... :oops:
Някой ако може да даде акъл,ще съм много благодарен :)

И още един въпрос имам-много бавно ми се пълни резервоара в смисъл като сложа пистолета и веднага изключва- 10литра ги вкарвам за 5 минути сигурно :!: нещо пречи.Проверих да няма нещо по пътя от гърловината надолу,но нищо не се усеща...резервоара ли трябва да свалям за прочистване или...?

И наздраве на празнуващите :D

RUSEV-BGR
14-02-2008, 22:32
наи вероиатно имаш изгорели свещи поне две..проверката не е много трудна,разкачаш захранващата шина и после с един кабел от плуса на акумулатора-опираш го към всиака една свеш коиато е здрава триабва да искри-изгориалата не реагира.пробваи това.....после дузи и тнт

Jororacing
15-02-2008, 09:36
а относно резервоара просто сменяй положението на пистолета аз като го завъртя настрани и се оправя

trustworthy
15-02-2008, 09:55
Според мен ти бачка на по-малко от 4 цилиндъра и затова така тресе. Пушеци някакви отзад виждат ли се?

rtfm
15-02-2008, 10:18
Тресе ти от автоматичния обогатител. Сигурно ти работи на 600 оборота. Ако работи нормално обогатителя трябва да я държи на 1100. То е едно малко палче на помпата можеш да си го мруднеш на ръка когато е студена и ще видиш че ще спре да тресе. Иначе това става само като е студено просто си подаваи газ да я държи около 1000 оборота.

SVETKO
15-02-2008, 11:18
значи оборотите си ги държи нормално на около 1000 още като я запаля и не й играят изобщо... пушеци през тези първи 5 минути, в коит о тресе като ненормална има много :!: после като започне да работи нормално и къдежа изчезва... А цялата мизерия я прави не само когато е студено времето ами по всяко едно време,когато поизстине малко самата кола...

колкото до зареждането- пистолета как ли не го суча и в какви ли не позиции не го слагам все така,сложи 200грама и спре :x на всяка бензиностанция

а за проверката на свещите,ако си работят нормално не трябва ли да почне да грее,да се зачервява а не да искри самата свещ? :roll:

Novachev
15-02-2008, 11:49
а за проверката на свещите,ако си работят нормално не трябва ли да почне да грее,да се зачервява а не да искри самата свещ? :roll:
Идеяат на колегата е изобщо да не ги развиваш свещите а както са на място да ги пробваш само ще им разкачиш захранващите кабелчета ако свеща работи като дадеш на контакт и започне да подгрява ще има консумация на ток и като подадеш захранващото кабелче към свеща ще прескачат искри, а ако не прескача означава че въпросната свещ не работи и трябва да се смени. Може да отидеш и да замерят свещите по съпротивление или ти сам да ги замериш.

trustworthy
15-02-2008, 11:56
Бяло ли кади?

SVETKO
15-02-2008, 20:04
Бяло ли кади?
не, пушека е тъмно сив-синкав. не е бял, нито черен :roll:

trustworthy
15-02-2008, 20:19
А маслото пипа ли го?

SVETKO
15-02-2008, 21:20
А маслото пипа ли го?
ами не, не бих казал. Или да кажем,че е в границите на нормалното.
Маслото е 'Мобил-1' минерално, на 4хил. км...Преди това пак е била с такова и не правеше така,значи едва ли е от маслото..
А възможно ли е да прави така от забит катализатор,щото я взех преди 5,6хил. км колата,а още не съм й гледал гърнетата обстойно :oops: и ако е от него не трябва ли постоянно да тресе така,а не само в началото :?:
И Мерси на всички колеги,които споделят мнение и се опитват да помогнат :notworthy:

viper70
15-02-2008, 21:47
имаш 2 изгорели подгревни свещи минимум смени ги и ще
се оправи

trustworthy
15-02-2008, 22:22
имаш 2 изгорели подгревни свещи минимум смени ги и ще
се оправи

Е защо 5 минути се тресе тогава? Ако са само свещи, ще изпуши едно хубаво след като запали и ще спре :roll:

alra
15-02-2008, 23:22
разхода на гориво по-голям би е от преди да започне да тресе сутрин. На мен преди ми гореше клапани и тресеше по същия начан, но не преставаше, защото са клапани, а на теб престава, защото са свещи. Сигурно наистина са те!

reptli
16-02-2008, 00:14
Тресе ти от автоматичния обогатител. Сигурно ти работи на 600 оборота. Ако работи нормално обогатителя трябва да я държи на 1100. То е едно малко палче на помпата можеш да си го мруднеш на ръка когато е студена и ще видиш че ще спре да тресе. Иначе това става само като е студено просто си подаваи газ да я държи около 1000 оборота.

колега знам за кое палче говориш!на какъв принцип е защото виждам че има някакво ухо за жило... което обаче липсва :roll: на твоя мотор деиства ли...автоматично ли е... ако можеш дай ми някаква информация за този "автоматичен обогатител"...как деиства и т.п.