PDA

View Full Version : Пребоядисвана ли е?



JAMAL
15-02-2008, 16:13
Здравейте колеги, мисля скоро да влезна в тази част на форума, с други думи да се метна на 156, 2,4JTD. Набелязал съм жертвата, но нещо ме съмнява, понеже съм я виждал само на снимка засега. На всички Алфи от този модел, които видях, на предната броня пластмасовите елементи са черни, а на тази са в цвета на колата. Възможно ли е или е пребоядисвана и въобще да не обикалям БГ.

търтей
15-02-2008, 16:17
пребоядисвана е
тези дето фабрично са така и огледалата са в цвета на купето
ма кво ти пука това?

Novachev
15-02-2008, 16:20
Сигурно е че е пребоядисвана поне предна броня но няма как броните на повечето коли са боядисвани поне по веднъж тези елементи винаги пострадват първи няма как просто ,но това не е гаранция че колта е удряна лошо може да е просто ужулвана или посурната тук таме нормално е все пак се карат по улиците колите не стоят по ветрините. Огледаяй добре фугите на предния капак и калниците на калниците и пребната броня между фаровете и предния капак гредичката под предния капак дали са равни и еднакви от всякъде ако е така няма какво да те притеснява , но ако имаш съмнения консултирай се с някой който разбира от тези работи да не случиш на някой помлян екземпляр.

JAMAL
15-02-2008, 16:21
Пука ми, защото е направено с някаква цел....

sergey_sabev
15-02-2008, 16:25
Верно казва търтея.Моята е с боядисани елементи и огледала ,но оргиналдъ. Отнеси я като куцо пиле домат!

nickalas
15-02-2008, 16:28
И други съм виждал така да са боядисани, мисля че някои дори така излизат от завода.
Колега, на мен дори повече ми харесват да са боядисани лайстните. Повече я отваря. А за боядисване, може да я поразгледаш по обстойно, или да вземеш някой бояджия с теб, ако си разбира от работата ще усети дали е правена.
А и да е правена не означава че е било нещо сериозно, може да е била одраскана бронята и после да е пръсната с нова боя.
Ако ти е на сърце я взимай. Почти на всички коли все им е правена някаква козметика дали било там в чужбина или тука в БГ.
Може при паркиране някой да те бутне, да те одере или да ти пукне бронята и после хайде боядисвай. Така че успех и късмет с избора!!!
Въпрос на вкус е това, за мен дори така се отваря още повече колата.
Тука има още няколко 156-ци с пръснати така лайстни -
http://www.autoh.net/?go=home#search

JAMAL
15-02-2008, 16:28
Окей, ще отида на огледа все пак, а хареса ли ми, директно я отнасям. А да кажете за този модел, да гледам за някоя слабост, колата е 99-та година.

търтей
15-02-2008, 16:31
Верно казва търтея.Моята е с боядисани елементи и огледала ,но оргиналдъ. Отнеси я като куцо пиле домат!

оригиналдъ друг път :wink:

Novachev
15-02-2008, 16:34
Нека колегите с дизелите д акажат ама след огледа за удари е хубаво са се олгеда около турбото за течове да се услушаш за нехарактербни шумове да чуеш дали се чува добре турбината да видиш маслото как е и как и какво пропушва през аспуха но последните двае много умело могат да се прикрият с прибавки.
Е разбира се забравих нещо ОКАЧВАНЕТО.

JAMAL
15-02-2008, 16:50
Дано да има повод да се похваля скоро. А и като се има впредвид колко са кончетата.....

jimmyfloyd
15-02-2008, 16:53
Немога да разбера като е пребоядисана какво?
колата е освежена и изглежда като по-нова... :wink: трябва си боя... но качествено направена не у некой гараж :D

JAMAL
15-02-2008, 16:56
Е нищо, любопитно ми е 8)

slav40
15-02-2008, 17:00
Ако има възможност виж от вътрешната страна на бронята дали има "шевове-заварки"от евентуален сблъсък :wink: - погледни отдолу как е хваната бронята, дали има счупени щипки, ако не откриеш нищо значи е направена качествено и тогава търси за евентуални дефекти по двигателя.
Успех :!:

nikolaaaay
15-02-2008, 17:50
Верно казва търтея.Моята е с боядисани елементи и огледала ,но оргиналдъ. Отнеси я като куцо пиле домат!
На твоята някой е боядисал и захващането на огледалата, което по принцип е черно, така че май не е баш оргиналдъ.

DJraceman
15-02-2008, 18:06
Оригинално или не както казват хората who cares ако те кефи купуваш ако не отиваш на следващата оригинално лаисните предна/задна са боядисани на 156 2.5 в6 и на гта но те имат и пръскалки на фаровете а за огледалата аз мисля ,че когато са в един цвят са много по-добре (въпрос на вкус)

P.S.И това ,че са боядисани не значи ,че колата е била удряна :D