PDA

View Full Version : Струва ли си да обжалвам следния АКТ ?



Kris
16-02-2008, 00:04
Здравейте колеги, преди няколко часа една палка се подаде от някъде и ме спря. Карах на халогени и габарити, защото на единия ми фар късите не светят и е на габарит. Съставиха ми акт който гласи: "... колата е с неизправен преден ляв фар, не свети на къси и дълги светлини. Водача ползва допълнителни светлини за мъгла при ясно време и осветен участък на пътното платно..." Някой сблъсквал ли се е с този абсурд и струва ли си да се обжалва??

acko88
16-02-2008, 00:15
Еми принципно акт под 50 лв няма смисал да се обжалва според мен лично!Мой приятел за без фарове плати 11лв глоба в КАТ самнявам се да дадеш много повече само дет е разправията да се редиш на опашката.Аз последния път се редих смисал спах 3 часа на един стол щот бях мъртво пиян и накрая ми казаха некви 460 лв актове и им теглих една мен тук в Италия неми искат тва зеленото талонче така че може и да неси го зимам :) Ами както си решиш моя савет е да не обжалваш няма смисал

gogo23
16-02-2008, 02:46
акта е формолиран доста добре,и според мен няма да мойеш да го успориш,винаги има вратички в закона в случая не са в твоя полза

aMoHuaK
16-02-2008, 05:32
до 50лв неможеш да обжалваш, не само че ти така мислиш :)

vovata
16-02-2008, 07:53
Ще загубиш,защото първо си с неизправни светини и второ си с вкючени халогени в ясно време.
На какво ще се хванеш за да спечелиш !?

П.П. На изхода Бургас са ме спирали за пуснати халогени в ясно време и се оттървах от акт с хиляда уговорки,показаха ми закона кога имаш право да си пускаш халогените !
Нямах представа,че има закон за халогените !

Alexanderbb
16-02-2008, 08:39
еми един път маи са си свършили работата. Все пак колега срамота е да караш с неработещи фарове

Kris
16-02-2008, 12:53
Не знаех, че е под 50 лева. Мерси все пак за съветите и градивната критика :lol: