PDA

View Full Version : средно гърне -> резонатор?



търтей
15-08-2005, 17:43
значи средно гърне и но-точно четириъгълната му част е пробито и е за смяна
предлагат ми евтин вариант да сложат резонатор вместо тази част

идеи дали ща стане шумна колата и прочее приемам секви

Bobo
15-08-2005, 23:27
С добре направен резонатор няма да има разлика :wink:

Red Devil
16-08-2005, 00:20
Колега ЕМ Комплект 33 е решението мен ако питаш аз там свърших тая работа зеха ми 35лв с предупреждение че ще ми е по шумна колата, което обаче на мен лично не ми направи впечетление....но не ми се връзва едно нещо-ако е средно гърне не би трябвало да ти слагат резонатор а друго гарне,аз си сложих резонатора на мястото на катализатора, а средното гърне(които би трябвало да са 2 защото с катализатора са 4 на брой гърнета)го замених с тръба именно защото 4 гърнете ми се струват много...но не знам дали на място на друго гърне а не на катализатора се слага резонатор...някой по разбиращ да каже

Dodo 155
16-08-2005, 22:44
Ако сложи резонатор, може и да стане 1 идея по-шумна, но пък ще е по-бръз :spiteful: :Tease:
Както каза Бобо, ако се сложи хубаво гърне, няма да има разлика :wink:
Търтей, ако говориш за триъгълното гърне под задна лява седалка, то можеш да си го спестиш - сложи една тръба там и си :whistle: Аз така направих и сега има малко по-басов звук :tooth: :tooth:

търтей
16-08-2005, 23:06
става въпрос за предпоследната джаджа - втората от дясно наляво

http://turtey.alfaromeo-bg.com/pics/generacia.gif

Dodo 155
16-08-2005, 23:11
... става въпрос за предпоследната джаджа - втората от дясно наляво
Анджък :wink: Това гърне е на такова ш****о място, че трудно биха вкарали друго :roll: По-скоро да вземе да ти прихлопва тук-там, което адски много дразни :wink:
Сваляй го и смело го заменяй с тръба :wink:

търтей
16-08-2005, 23:13
Анджък :wink:

как го видя триъгълно незнам :pfbbt:
утре ще ходя - мисла да пробваме дали може да се вкара резонатор - ако не кривка и квото излезе

Dodo 155
16-08-2005, 23:17
... как го видя триъгълно незнам :pfbbt:
утре ще ходя - мисла да пробваме дали може да се вкара резонатор - ако не кривка и квото излезе
Е утре ще видиш, че е триъгълно :pfbbt: :pfbbt:
Нали ти казах, че съм го махнал и видях как изглежда :tooth: :tooth: :tooth:
Слагай си кривката и си :biker: :drive:

търтей
16-08-2005, 23:19
[quote="търтей":ykdj7bj0] :pfbbt:

:pfbbt: :pfbbt:
:tooth: :tooth: :tooth:
:biker: :drive:[/quote:ykdj7bj0]

аз съм го свалял да го лепя тва гърне отгоре та ноо добре знам как изглежда :devil: :metal: :lsabre:
но се надявам да влезе резонаторче че искам да е тихичка каляската :holiday:

Kostadin
17-08-2005, 08:26
много скоро след като я купих моита тва гърне ми се издъни много жестоко и сложих тръбичка без да се замисля разлика в звука почти нямаше ама сега пак го имам въпросното гърненце след като смених цялата генерация относно формата му бе то едно изчанчено не е истина :wink:

търтей
17-08-2005, 16:40
последно сложихме тръба - дига поне 5 коня
:biker:
а звека - ми аз разлика не виждам - т.е. по-добре от с пробито гърне
чува се рева мотора над 4000-4500 и това е

Mury
17-08-2005, 16:44
Аи колкото по малко гърнета толкоз по-добре нали :wink: :wink:

търтей
17-08-2005, 16:50
Аи колкото по малко гърнета толкоз по-добре нали :wink: :wink:
Хапсолутно
кса ше требе да сменям подписа на поръчкоф ауспуф :drums:

и така - сметкака ко показва - две уепенки по 15 кс щото са големи, хауспуф ултра туненк спортен 5 кс + 129 сток = 164 кобили + едно магаре зад волана

желаещи за ластик? :devil:

Alfa User
17-08-2005, 19:19
Хъх... мойте уепенки понеже са маркови , а цукалото - оригиналдъ от Тюркменистан :hehe: , ша та скъсам преди да си тръгнал още :Bolt:

За пояснение :

http://alfa_user.alfaromeo-bg.com/Graphic1.jpg
и
http://alfa_user.alfaromeo-bg.com/Graphic2.jpg

P.S. За колегата Андрей - и аз бях много учуден да видя надписа Cuore Sportivo отзадзе на твойта bellisima ... Само дет не си спомням да сме се наговаряли :bounce8:

kris11
17-08-2005, 22:09
До края на седмицата ще сменям гъвкавата връзка между 789-229 и 099 088, ако има пари може и да кърпя или сменя и 100-157. Ще дам инфо за цените.
@Alfa User .Ами нашият ниско летящ самолет 155 TS 2,0l e с такъв накрайник отзад
@Dodo 155 -Нисколетящ самолет Алфа без малко по-басов звук просто не върви.
И като махнем гърнето може катърите да станат от 143 на 150 -дай боже.
И имам много големи съмнежи, че е позапушено 099-008 и повече излиза през тръбата преди него.Ами може катърите да станат и 155 колкото е името на колицата.

Alfa User
17-08-2005, 22:25
@Alfa User .Ами нашият ниско летящ самолет 155 TS 2,0l e с такъв накрайник отзад

Да, само че мойто не е само накрайник ... нарочно гърнето е избрано със същия вид на накрайника :twisted:

alf
18-08-2005, 10:41
P.S. За колегата Андрей - и аз бях много учуден да видя надписа Cuore Sportivo отзадзе на твойта bellisima ... Само дет не си спомням да сме се наговаряли :bounce8:
ми и аз ся виждам че там си я боцнал ма то га че там е най подходящото от гледна точка на аеродинамиката и разпределението на масите.... пада се диагонално на шофьора т.е. компенсира тежеста на тялото спрямо задния мост и се постига перфектен баланс между ляво и дясно колело. също индикирайки лекия десен наклон от около 1градус естествен за всеки път, ръбчето на лепенката предизвиква допълнително завихряне на въздушния поток, което в долната част на стикера действа с повдигаща сила, която по мои изчисления изравнява дясната част на автомобила спрямо хоризонта при което колата добива отлично пътно поведение и управление.... :hmm: :screwy:

търтей
18-08-2005, 10:43
:hmm: :screwy:
много тежък чрд е било като гледам :drums: :devil:

Alfa User
18-08-2005, 12:14
:clap: :roll2:
a на колегата за научното обяснение - :respect: и :cheers:

kris11
18-08-2005, 12:59
До края на седмицата ще сменям гъвкавата връзка между 789-229 и 099 088, ако има пари може и да кърпя или сменя и 100-157. Ще дам инфо за цените.
@Alfa User .Ами нашият ниско летящ самолет 155 TS 2,0l e с такъв накрайник отзад
@Dodo 155 -Нисколетящ самолет Алфа без малко по-басов звук просто не върви.
И като махнем гърнето може катърите да станат от 143 на 150 -дай боже.
И имам много големи съмнежи, че е позапушено 099-008 и повече излиза през тръбата преди него.Ами може катърите да станат и 155 колкото е името на колицата.
Днес в 14:30 отивам да взема самолета .Ще има нова гъвкава връзка и вместо катализатор гърненце. Ще ме обръснат 115 лв. с труда.
Обръснаха ме. Катализатор - но , ама проходимост през бившият катализатор почти никаква- заради това меката връзка е пробила.
За съжаление сега не ревем.Сякаш карам друга кола без никаква слухова визия/ сякаш е някаква пенсионерска количка/.
Но другият месец ще вземем мерки със задното т.н тригълно гърне -ще олекотим конструкцията с 1 тръбичка- няма да губим мощност.

Е ами то бива ама много гърнета има тази Алфа - освен ,че тежат и трябва пари за тях има и загуба на мощност. Най добре си е 1 тръба без гърнета и да е по -къса / да излиза след предната врата в страни.Ще има идеален слухов ефект.

Bobo
18-08-2005, 21:55
Аве как сте подхванали да дигате коне от резонатори и лепенки да ви преместим у тунинг-бг а :?: :twisted: :choice:

Alfa User
18-08-2005, 23:25
Ааааа, ние с тях ни мойм са мери ... Там са все майсторчета на стикер-тунинга. Ние сме светлини години назад тука :hehe: