PDA

View Full Version : референдума в бургас пропадна - що???



търтей
18-02-2008, 16:50
що така не гласувахте бе колеги?
:shock:
се тая ли ви е какво става :shock:

mim
18-02-2008, 16:53
явно им е все тая
ама после да не са и посмели да роптаят, щото като са ги питали, са мълчали

Бобби
18-02-2008, 17:01
За нещо вече решено!....има ли смисъл да се гласува?

Alfa User
18-02-2008, 18:27
Някои хора и по ТВ-то обясниха, че решението вече е взето, и цялата шумотевица около тоя референдум, е просто прах в очите... Аз се питам що обаче хората не си търсят правото сами да избират как да живеят, а чакат някой да им натресе някаква простотия (в общия случай) и после започват да се оплакват ?!?

BillyBoy`
18-02-2008, 18:27
еми разбира се от цялата тая работа ние ще сме на келепир :wink:

code
18-02-2008, 18:58
Не гласувах защото:
1. Никой няма да тръгне да прави нещо антиекологично 2008г в страна от ЕС - много шум за нищо.
2. Целия тоя референдум е театър от управниците в Б-с, които обещаваха преди изборите референдум /никой не каза тогава, че тоя референдум няма никаква правна ст-ст./ и сега няма как да се отметнат от това си обещание.
3. Не мисля, че танкерите като се разхождат нагоре надолу е по-екологично.
4. Не ми харесва идеята "кажете си мнението, не че на някой му пука".
5. По СКАТ предната вечер, казаха: Тия които утре не гласуват са мърши!
Мършите сте вие, да ви е.. м....., няма да гласувам.

fred
18-02-2008, 19:03
В Бургас обаче се оказа че има 26 или 28 % граждани, браво на тях.

code
18-02-2008, 19:14
Ами да много е гот да си даваш мнението с бюлетина като никой не те пита, само не знам откъде идват парите за тия удоволствия?!?

fred
18-02-2008, 21:14
Ами да много е гот да си даваш мнението с бюлетина като никой не те пита, само не знам откъде идват парите за тия удоволствия?!?

Е ако чакаме да те попита някой по въпрос, който не изнася на правителството може и да не дочакаш никога.То на изборите пък като ни питат, не можеш да се добереш до секцията от мераклии за гласуване.Разходите сигурно са пак от нас, ама са 1/100 от ежедневната издръжка само на някоя областната администрация.

trustworthy
18-02-2008, 22:27
що така не гласувахте бе колеги?
:shock:
се тая ли ви е какво става :shock:

Ти сега не се мъчи да отвлечеш вниманието на хората от проблема със записването в детска градина :lol:

търтей
18-02-2008, 22:43
що така не гласувахте бе колеги?
:shock:
се тая ли ви е какво става :shock:

Ти сега не се мъчи да отвлечеш вниманието на хората от проблема със записването в детска градина :lol:

ти нали висе 10 часа на студа
ко ривеш ся ааа

Stoyan Georgiev
19-02-2008, 03:00
първо, този референдум, както се каза няма никаква стойност
второ, също както се каза, каквото е решено да се направи, ще се направи
трето, аз съм за нефтопровода, но не и за буя, вместо терминал. когато е буй 110% е гарантирано, че ще има разливи, а бургаски залив и блатата наоколо както всички знаем имат толкова ендемити, къде по цяла Европа няма.

:roll: жалка картинка общо взето

fiore
19-02-2008, 07:36
Не гласувах защото:
1. Никой няма да тръгне да прави нещо антиекологично 2008г в страна от ЕС - много шум за нищо.
2. Целия тоя референдум е театър от управниците в Б-с, които обещаваха преди изборите референдум /никой не каза тогава, че тоя референдум няма никаква правна ст-ст./ и сега няма как да се отметнат от това си обещание.
3. Не мисля, че танкерите като се разхождат нагоре надолу е по-екологично.
4. Не ми харесва идеята "кажете си мнението, не че на някой му пука".
5. По СКАТ предната вечер, казаха: Тия които утре не гласуват са мърши!
Мършите сте вие, да ви е.. м....., няма да гласувам. е затова сме на този хал- като може де си кажеш мнението- мълчиш, после роптаеш. това ли е активната гражданска позиция? ама к`во се учудвам. те по морето си протестират само когато са им засегнати личните интереси. Мислите ли че застрояването по плажове и крайбрежна ивица не влияе на екологията. Ама собствениците си плачат че не могат да строят. 100% ако терминала беше непосредствено до ваши места, щяхте да протестирате и не на референдум а голи пред булдозерит е щяхте да легнете.

fred
19-02-2008, 15:35
То затова е казано, че свободата е осъзната необходимост.

milenamr
19-02-2008, 16:37
Е да, всеки се сеща да се размърда като му запари на дупенцето :twisted:....но обикновено тогава вече е прекалено късно ,а до тогава си вика...кво ми дреме,тва не ме засяга...да се оправят другите, на мен си ми е добре....въобрзявайки си ,че разполага с тази тъй осъзната необходимост,наречена СВобода 8)........

Stoyan Georgiev
19-02-2008, 16:41
:roll: май нещо пропускате, че хората просто знаят, че в случая тяхното мнение няма никаква меродавност и стойност.

резултатите от местен референдум не обвързват местната власт с нищо. това си е чисто и просто анкетка, с по-интересно и високопарно име.

търтей
19-02-2008, 16:43
а в нови хан що гласуваха? :wink:

lyuli
19-02-2008, 20:20
аз също съм възмутена от ниската активност на референдума!

освен това именно тази ниска активност го прави невалиден!!!!

me_to_u
19-02-2008, 20:34
... аз съм за нефтопровода, но не и за буя, вместо терминал. когато е буй 110% е гарантирано, че ще има разливи...
А ти 110% ли си убеден в този факт? :roll: Обосновка?

Neokill
19-02-2008, 20:38
[quote="Stoyan Georgiev":2qz8xcqt]... аз съм за нефтопровода, но не и за буя, вместо терминал. когато е буй 110% е гарантирано, че ще има разливи...
А ти 110% ли си убеден в този факт? :roll: Обосновка?[/quote:2qz8xcqt]

Я ти поне знаеш за какво става въпрос. Вземи им обясни на всички ,,четящи изявлвния" за какво става въпрос. Имам доста приятели твои колеги и не ми се пише като посредник. Единственото лошо е че е доста близо до брега.

trustworthy
19-02-2008, 22:46
Я ти поне знаеш за какво става въпрос. Вземи им обясни на всички ,,четящи изявлвния" за какво става въпрос. Имам доста приятели твои колеги и не ми се пише като посредник. Единственото лошо е че е доста близо до брега.

Абе какво ше даваме думата тука на някакви морски лица, със сериозен стаж на танкери?! Какво пък разбират те?! Пита се природозащитниците или още по-добре - журналистите. Те зная всичко :lol:
А когато морето в Бургаския Залив почне да се развълнува така, както е в района, където е потънал 'престиж', тогава би могло да се прави аналогия с инцидента ;) да не говорим, че там разливът е станал не в следствие на неправилна манипулация при товарни/разтоварни операции, кавито са опасенията в случая с тоя буй, а е чиста проба морска авария.
Разбира се, работата се раздухва излишно не без любезното съдействие на медиите, които, както обикновено, са супер-некомпетентни по морските въпроси. Бях онемял, когато преди време бях чул една репортерка от ВАРНЕНСКО радио да казва по повод инцидента с кораб "Елена' как моряците се 'били скрили в СЕВЕРНАТА ЧАСТ НА КОРАБА", при условие, че корабът е бил в открито море, при лошо време и моряците сигурно им е било трудно да определят кое е 'горе' и кое 'долу', камо ли посоките на света. За глупостите по повод потъването на "Ванеса' пък да не говорим, защото лично познавах капитана и с колегите изпадахме с тих бяс от безхаберието на медиите при отразяването.
Ай спирам, че пак се ядосах :evil:

Stoyan Georgiev
20-02-2008, 00:41
[quote="Stoyan Georgiev":30ptic56]... аз съм за нефтопровода, но не и за буя, вместо терминал. когато е буй 110% е гарантирано, че ще има разливи...
А ти 110% ли си убеден в този факт? :roll: Обосновка?[/quote:30ptic56]

леля ми работи като главен инженер в една от най-големите корпорации за строеж на нефтени платформи и терминали в света (кеппел нещо си, в Сингапур) в продължение на 6 години,

от нейния опит и това са нейни думи, буят е най-мръсната технология, и ВИНАГИ има разливи, при всяко закачане и откачане се изсипва малко нефт, да не говорим при по-големи аварии и прочее.

Neokill
20-02-2008, 01:51
[quote="me_to_u":21oo6eo4][quote="Stoyan Georgiev":21oo6eo4]... аз съм за нефтопровода, но не и за буя, вместо терминал. когато е буй 110% е гарантирано, че ще има разливи...
А ти 110% ли си убеден в този факт? :roll: Обосновка?[/quote:21oo6eo4]

леля ми работи като главен инженер в една от най-големите корпорации за строеж на нефтени платформи и терминали в света (кеппел нещо си, в Сингапур) в продължение на 6 години,

от нейния опит и това са нейни думи, буят е най-мръсната технология, и ВИНАГИ има разливи, при всяко закачане и откачане се изсипва малко нефт, да не говорим при по-големи аварии и прочее.[/quote:21oo6eo4]

Питай леля ти за нефтено пристанище какво и е мнението. То такова си имаме отдавна

lyuli
20-02-2008, 09:31
[quote="me_to_u":2mi01snv][quote="Stoyan Georgiev":2mi01snv]... аз съм за нефтопровода, но не и за буя, вместо терминал. когато е буй 110% е гарантирано, че ще има разливи...
А ти 110% ли си убеден в този факт? :roll: Обосновка?[/quote:2mi01snv]

леля ми работи като главен инженер в една от най-големите корпорации за строеж на нефтени платформи и терминали в света (кеппел нещо си, в Сингапур) в продължение на 6 години,

от нейния опит и това са нейни думи, буят е най-мръсната технология, и ВИНАГИ има разливи, при всяко закачане и откачане се изсипва малко нефт, да не говорим при по-големи аварии и прочее.[/quote:2mi01snv]

и основния фактор - работниците ще са българи, което прави вероятността за разливи мнооооооооого голяма

Neokill
20-02-2008, 10:00
[quote="me_to_u":lnkpk7ha][quote="Stoyan Georgiev":lnkpk7ha]... аз съм за нефтопровода, но не и за буя, вместо терминал. когато е буй 110% е гарантирано, че ще има разливи...
А ти 110% ли си убеден в този факт? :roll: Обосновка?

леля ми работи като главен инженер в една от най-големите корпорации за строеж на нефтени платформи и терминали в света (кеппел нещо си, в Сингапур) в продължение на 6 години,

от нейния опит и това са нейни думи, буят е най-мръсната технология, и ВИНАГИ има разливи, при всяко закачане и откачане се изсипва малко нефт, да не говорим при по-големи аварии и прочее.[/quote:lnkpk7ha]

и основния фактор - работниците ще са българи, което прави вероятността за разливи мнооооооооого голяма[/quote:lnkpk7ha]

Зависи от доста работи, най вече от тези които ще управляват съоръжението. Има начин и българинът да се научи да работи свястно :wink:

Sashe
20-02-2008, 10:18
Написах един пост и го изтрих. Много болна тема. Бургазлия съм и вианги съм бил горд с това, макар че по 5,6 години съм живял и в София и във Варна. Много ми е мъчно що за село е станал Бургас и как малкото умни и работливи хора там са удавени в селянията... Идеала на бургазлията е да не работи, да си сложи анцуга, да се качи на джипа си и да иде на кафе, което е на 5 мин пеша от тях. Някак си не е разбрал, че вече не сме 90та година.
Тоя град един плаж има и без него ще остане, ама що да излизаш навън в студа, по-лесно е да си намериш хиляди оправдания да не го правиш, нищо че ще газиш лайна след някои и друг месец...

trustworthy
20-02-2008, 11:25
...и основния фактор - работниците ще са българи, което прави вероятността за разливи мнооооооооого голяма

кои работници :?:

ALFA155Ts
20-02-2008, 11:48
Пропадна ........ Някои известни бургаски "бизнесмени" вече са купили част от земите където ще минава тръбопровода как така няма да ги продадат после с печалба........ после някои други известни "политици" ........ пак няма да коментирам ,че да не ме лопнат някъде накараха турците пак с реисовете да доидат да гласуват "ЗА" тъй като са си купили и те земи ........

Stoyan Georgiev
20-02-2008, 12:42
Написах един пост и го изтрих. Много болна тема. Бургазлия съм и вианги съм бил горд с това, макар че по 5,6 години съм живял и в София и във Варна. Много ми е мъчно що за село е станал Бургас и как малкото умни и работливи хора там са удавени в селянията... Идеала на бургазлията е да не работи, да си сложи анцуга, да се качи на джипа си и да иде на кафе, което е на 5 мин пеша от тях. Някак си не е разбрал, че вече не сме 90та година.
Тоя град един плаж има и без него ще остане, ама що да излизаш навън в студа, по-лесно е да си намериш хиляди оправдания да не го правиш, нищо че ще газиш лайна след някои и друг месец...

много добре го каза... всеки път когато се върна в Бургас картинката е все по-жалка и мизерна...и на мен ми е много болно защото както ти го каза града и половината хора в него приличат на извадени от 93-та, само дето има 5 по-хубави кафета и 2 дискотеки повече...

иначе всеки ги знае "редовните" "мутри" и комбати дето се движат по кафетата и клубовете все едно са техни, и малките лапета ги знаят до един и се носят облечени като тях и се мутреят с "ансуЗИТИ" тип кюстендилски комбат и всички искат да са дилърчета и да ги знаят всички ...

а беше толкова хубав град ... :?

code
20-02-2008, 17:07
Sashe още от "идеала на бургазлията" си в тотална грешка. В Бургас живеем различни хора, говори за себе си. Със Stoyan Georgiev също не мога да се съглася, хора по анцунг аз не съм видял по клубовете, а тия дето се мутреят и се мушкат с ножове са най-големите цървули и обикновенно въобще не живеят в Бс. Всеки случай ако някой е дошъл от някъде и си е мислел, че ще се мутрее и ще му се размине няма как да стане :) Ако не си комплексар и си излязъл да се забавляваш никой няма да дойде да ти чупи кефа. Относно тръбата половината ми приятели гласуваха, другата половина не - личен избор, а какво що никой не може да съди другия :twisted: