PDA

View Full Version : КОСОВО......!?!



Бобби
19-02-2008, 08:24
Ще признаят ли, наште политици - дупедавци.....независимоста на Косово???

pent
19-02-2008, 08:40
ще го признаят и още как... и още нещо... в това няма нищо дупедавско :wink:

Бобби
19-02-2008, 08:56
ще го признаят и още как... и още нещо... в това няма нищо дупедавско :wink:...според мен има!.....българина винаги си прецаква съседа!!!!....а за мен тия шиптъри не са ми никакви съседи :!: ...този път пак ще вземем пример от по големия брат(този път американския)...евала на сърбите!...винаги са имали по стоиностни политици! (лично мнение)

pent
19-02-2008, 09:03
...според мен има!.....българина винаги си прецаква съседа!!!!....а за мен тия шиптъри не са ми никакви съседи :!: ...този път пак ще вземем пример от по големия брат(този път американския)...евала на сърбите!...винаги са имали по стоиностни политици! (лично мнение)

:) ми баш съседи са си.... по-добре ги приеми, щото те ще са си там :)

значи ако признаем косово сме дупедавци, а черна гора като се отдели от сърбия - пляскахме... нещо двоен аршин ли имаме колега :)

lazy
19-02-2008, 09:10
Колега, Косово и Черна гора никога не са имали еднакъв статут в бившата Съюзна Федеративна Република Югославия.

Бобби
19-02-2008, 09:13
...според мен има!.....българина винаги си прецаква съседа!!!!....а за мен тия шиптъри не са ми никакви съседи :!: ...този път пак ще вземем пример от по големия брат(този път американския)...евала на сърбите!...винаги са имали по стоиностни политици! (лично мнение)

:) ми баш съседи са си.... по-добре ги приеми, щото те ще са си там :)

значи ако признаем косово сме дупедавци, а черна гора като се отдели от сърбия - пляскахме... нещо двоен аршин ли имаме колега :)...нещо такова се получава :roll: :D ....тези албанци нямат ли си държава?.....те като циганите!...къде ги посееш....все никнат :!:

pent
19-02-2008, 09:22
Колега, Косово и Черна гора никога не са имали еднакъв статут в бившата Съюзна Федеративна Република Югославия.

нали :lol: едните са по-равни от другите :D

заеби тва, да им е честита независимостта! Всичките сега ще се изредим да им честитим и всички ще са щастливи. без сърбите... ама то пълно щастие няма :roll:

Alfa User
19-02-2008, 09:37
Ще ви питам вас, доброжелателните съседи, след няколко месеца - като се повтори епопеята от 1994 ... че те "братята" американци винаги имат няколкостотин тона излишни бомби ...

mim
19-02-2008, 10:01
ще я признаем, няма на къде
а Сърбите естествено че няма да се дадат лесно, това си е тяхно право
те и Гърците още се пънат за Македония, а колко време мина

ама се чудя, що продължават да никнат нови държавици, при положение, че после ще се чудят как да влизат в Евросъюза и да окрупняват пазари

все се надявам, че 21 век е малко късничко за болни национализми, но уви...

търтей
19-02-2008, 10:15
как ше е късно за болни национализми
я що народ в бг гласува за атака :lol: :lol: :lol:

Grozdan
19-02-2008, 10:44
Да ви кажа те сърбите са си заслужили това!Но не трябва да толерираме това отделяне,защото ще провукира вълна от такива самостоятелни отделяня навсякъде по света.А нали това искат американците?Колкото се може по-слаби държави лесни за манипулиране.Сърбия все повече се стеснява,а остава и етническите българи да обявят независимост със столица Димитровград.

търтей
19-02-2008, 10:46
а остава и етническите българи да обявят независимост със столица Димитровград.

мчи кфо пречи?

pr_00f
19-02-2008, 10:53
Я да видим сега какво ще стане с братята хамериканци и племето Дакота

http://www.bgfactor.org/article_print.php?id=13630


Индианците Дакота обявиха независимост от САЩ
Николай Атанасов - 20 Декември 2007
Индианската държава заема част от 5 американски щата – Северна и Южна Дакота, Монтана, Уайоминг и Небраска

Представители на вождовете на северноамериканската племенна общност Дакота (лакота, народите сиу), които са наследници на легендарните индиански вождове Седящия бик и Бесния кон, обявиха, че излизат от подписания преди повече от 150 години договор с правителството на САЩ. Дакота обявиха, че излизат от състава на САЩ, провъзгласяват своя независима държава със същото име и подготвят откриването на свои дипломатически мисии в други държави, съобщава France Presse.

“Ние повече не сме граждани на САЩ и всички, които живеят на територията на 5-те щата, в които се простира територията на нашата страна, могат да се присъединят към нас”, обяви дългогодишният борец за правата на американските индианци Ръсeл Мийнс (Russell Means) пред журналисти и представители на посолството на Боливия в САЩ на специална пресконференция, организирана в църква във Вашингтон снощи.

Държавата Дакота ще обхваща част от щатите Северна и Южна Дакота, Небраска, Монтана и Уайоминг, ще издава собствени паспорти и шофьорски книжки, и живеещите в нея ще са освободени от данъци, след като се откажат от американското си гражданство, заяви Мийнс.

Делегация на племената лакота е връчила декларацията за едностранното си излизане от споразумението с американското правителство с давност повече от век и половина, в Държавния департамент на САЩ в понеделник. В мотивите си те посочват, че споразумението е останало “само думи на хартия, които нямат никаква стойност”. В документа се отбелязва, че “споразуменията със САЩ нееднократно са били нарушавани с цел разхищаването на културните ценности, земите и унищожаването на обичаите на индианците”.

“Лакота са подписали с правителството на САЩ 33 договора, към които ние отсега няма да се придържаме”, допълва друг индиански активист, Филис Йънг (Phyllis Young), участвала в организирането на първата Международна конференция за правата на коренните народи в Женева през 1977 г.

Според Мийнс, излизането от състава на САЩ е напълно легален. “Решението съответства със законодателството на САЩ и преди всичко със 6-тата поправка на Конституцията, както и с международните договори, приети на Виенската конвенция и ратифицирани от САЩ и международната общност през 1980 г. Ние имаме законното право да бъдем свободни и независими”, посочва индианският лидер.

Делегация на дакота вече е посетила боливийското, чилийското, южноафриканското и венецуелското посолства в САЩ и е декларирала, че ще продължи дипломатическата си дейност в съответните държави, посредство откриването на дипломатически представителства през следващите седмици и месеци.
Индианците дакота започват борбата си за независимост още през 1974 г., приемайки декларация за независимост, подобна на Декларацията за независимост на САЩ от Англия. През септември т. г. ООН прие декларацията за правата на коренните народи, въпреки съпротивата на САЩ, които обявиха, че тя противоречи на собственото им законодателство.

“Репресиите от страна на щатското правителство” са взели тежката си дан от народа Дакота, чийто мъже имат очаквана продължителност на живота само 44 години – една от най-ниските в света. Броят на самоубийствата сред тийнейджърите дакота са 150% над средното за САЩ, смъртността сред новородените е 5 пъти по-висока от средната за страната, а безработицата е изключително висока, се посочва на сайта на Движението за освобождаване на Лакота.

“Нашият народ иска да живее, не просто да оцелява, пълзи или да служи просто като талисман. Не искаме да излагаме САЩ, а просто да осигурим възможности за бъдещето на нашите деца и внуци”, заключи Йънг, според която тази битка ще продължи повече от едно поколение






Според вас дали ще им дадат независимост ?
Да пускам ли анкетка ?

Pinky
19-02-2008, 11:11
нямат подкрепата на американците, за да станат независими. Пък и ай сиктир, да са се сетили по-рано.

Derry
19-02-2008, 12:05
Аз съм против. Ако им признаят независимоста трябва да оставят баските, ирландците, кюрдите и незнам си кой още да си прави държава включително и индианците.

Stoyan Georgiev
19-02-2008, 12:08
ще им дадат независимост някой друг път ...

как си го представяте САЩ да дпоуснат 5 щата да престанат да са техни ? Това са пълни глупости ;) Никога няма да се случи във 21 век

по0скоро индианците се опитват да изцицат някой друг милион ;)

търтей
19-02-2008, 12:15
абе младежи кога ше се наумите да различавате истниските новини от майтапите?

фидел кастро подал оставка :
http://iafrica.com/news/worldnews/928040.htm

Бобби
19-02-2008, 14:28
абе младежи кога ше се наумите да различавате истниските новини от майтапите?

фидел кастро подал оставка :
http://iafrica.com/news/worldnews/928040.htm...а бе, пчела....чак до Куба отлетя :D

Crusader
19-02-2008, 14:56
Ех ква темичка сте заформили....някой от Вас да е бил там?.
Мислите, че шиптърите /нещо като нашите цигани ама по мръсно според албанците/ имат толкоз акъл или че им стиска - грешите! Това решение е взето доста по назапад от Прищина...обаче интересно е решението, което ще се вземе източно от Одеса....
А бе в крайна сметка на нас ни дреме на к...ра колко държавички ще има наоколо, важното е България да е цяла аи политиците ни трябва да мислят кое е добре за България /в краткосточен и дългосрочен аспект/. Не бива да забравяме че енергийните потоци определят и политиката /каква ли ще е посоката на Син поток.. :roll: /, колко парички че останат в съпата ни татковина от тия енергийни потоци - ей тва е важното...
А иначе за косово - тва е ебати урялата държавичка 120 км. от Митровица до Призрен - природни богатства - 0 %, промишленост -0%, ефтина работна ръка за запада - 95%...и най важното Най-голяма американска база на Балканите - Бондстийл, та в тоя аспект косово е "моор америка" както се казваше в една популярна карикатура.
Сега дано им дойде пипето на дупедавците в парламента и МС, та да продадат скъпо признаването на косово или съответно на Русия и Сърбия непризнаването - както виждате купувачи има и за едното и за другото, обаче подозирам че по стара педерстка традиция, нашите политици ще извадят х#$я от коша с п%$ките...толоз
Бай дъ уей, в Призрен има крепост, на която викат БЪЛГРСКАТА КРЕПОСТ :wink:

търтей
19-02-2008, 14:59
Сега дано им дойде пипето на дупедавците в парламента и МС, та да продадат скъпо признаването на косово или съответно на Русия и Сърбия непризнаването

хахаха
не знам дали се сещаш ама ес ще има ЕДНА ОБЩА позиция :wink:
та нас реално нема кой да ни пита

а това да си бил някъде и да познаваш ситуацията и хората там е различно
много различно

BatVas
19-02-2008, 16:04
Сега дано им дойде пипето на дупедавците в парламента и МС, та да продадат скъпо признаването на косово или съответно на Русия и Сърбия непризнаването

хахаха
не знам дали се сещаш ама ес ще има ЕДНА ОБЩА позиция :wink:
та нас реално нема кой да ни пита

а това да си бил някъде и да познаваш ситуацията и хората там е различно
много различно

Aми каква тогава е общата позиция на ЕС за Македония - щото макар от ЕС мнозинството да са признали Македония - Гърция не я признава.
Виждам ,че и Румъния отказва да признае Косово. Така, че имаме право на някакъв избор (по скоро както казва Влади Crusader как ще се спазарим да продадем гласа си)
Не съм размишлявал в момента кое е по изгодно - ама просто както каза и влади че имат 0% икономика, някак си не ми се иска да признаем държава с приходи от наркотици - ама ....а сега се сетих - не могат ли Сърбия да спрат всякакви доставки и движение към Косово , да спрат Тока например. Косово има ли Ел централи. Щото Македония и Албания и без това са вносители на ток (та значи и от там няма да вземат ток)....не съм сигурен ама ей така си размишлявам.

търтей
19-02-2008, 16:09
гърция и македония ще се разберат - виж кво е казал брус джексън за предстоящата среща на нато

освен това независимо от позицията на ес косово трева да мине през оон
пък китайците не им се кефят :wink:

ама не може да се гледа само от позицията на балканите
светът отдавна е друг

тъкмо може и западните покрайнини да се обяват за независими след два месеца :wink:

BatVas
19-02-2008, 17:09
Аз мисля, че просто не трябва да ги признаваме веднага ( да поизчакаме)Ако ги признаем по-късно с оправданието ЕС , НАТО няма как, хем няма да си влошим отношенията със Сърбия и Русия , хем ще сме ги признали за да са доволни ЕС и САЩ. Освен това едно непризнаване няма да помогне на никого. От друга страна ако обаче утре албанците в Македония решат да се отцепят и да се пръсъединят към Косово. Ама пък сега Косово така и така не е Сърбия - тъкмо сърбите няма да плащат данъци да издържат камънаците в Косово и ще могат малко да дръпнат. Нестабилността никога не води до разтеж и просперитет и т.н.т Ама колкото повече чета мненията и се опитвам да ги осмисля - толкова по сложен ми се вижда отговора на въпроса "За или против независимо Косово?"
Тук прочетох няколко интересни мнения и тотално не мога да отговоря ей така за себе си, кое е по-добре.
http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=65249&st=20

Бобби
19-02-2008, 17:13
гърция и македония ще се разберат - виж кво е казал брус джексън за предстоящата среща на нато

освен това независимо от позицията на ес косово трева да мине през оон
пък китайците не им се кефят :wink:

ама не може да се гледа само от позицията на балканите
светът отдавна е друг

тъкмо може и западните покрайнини да се обяват за независими след два месеца :wink: ....Евала бе пчела...много натоварен хард диск имаш!!...тоез голямо инфо притежаваш, не само за автомобилите... :info: ....направо си непрочетена книга :idea:

pent
19-02-2008, 17:14
хем няма да си влошим отношенията със Сърбия и Русия

не мисля че има значение, повече-влошени или по-малко влошени.. това ще е факт.
но ми се ще да си го кажем още днес... 'да признаваме косово' отколкото последни уж никой няма да ни забележи като ги признаваме ;)

bager
19-02-2008, 18:01
Гнусните шиптари, с помощта на шибаните американци, си постигнаха целта. Областта Косово никога не е била отделна държава, даже напротив-винаги е била част от Сърбия. За каква държава говорим тогава??? Значи всеки може да си прави държава навсякъде, така ли? Сега ще видите в "обединена" Европа колко претенции за нови държави ще има!
А нашите нещастници в парламента ще признаят тая " държава"- не се съмнявайте.

fred
19-02-2008, 18:44
Сръбскта комунистическа партия и Милошевич направиха така, че Сърбия загуби всичките си провинции и Косово, та потвърдиха поговорката- каквото сам си направиш и цяло село не може.
Аз не съм фен на албанците, но Косово никога вече няма да бъде сръбско.Така че признанието е неизбежно. След 10 години безмислени кланета и войни загубиха и присъединетите си "републики" и собственото си Косово, в което никога преди не е имало движние за отцепване.
А като прибавим антибългарската политика на Сърбия в Македония след 1944 г и към българите в Западните покрайнини въобще не им съчуствам /на сърбите/.Сърбите никога не за защитили Българска позиция или интерес. Даже след Съединението, докато нашите войски чакат на българо-турската граница да ни нападне Турция, крал Милан се засилил да влиза на бял кон в София, но само до Сливница е можела да се докопа.Да не говорим за антибългарската политика в Македония и Западните покрайнини.

VFTI
19-02-2008, 21:01
http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic. ... 26&start=0 (http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=24026&start=0)

Ето от колегите от Фиат форума :)

tifoza
19-02-2008, 21:23
хем няма да си влошим отношенията със Сърбия и Русия

не мисля че има значение, повече-влошени или по-малко влошени.. това ще е факт.
но ми се ще да си го кажем още днес... 'да признаваме косово' отколкото последни уж никой няма да ни забележи като ги признаваме ;)Това че на теб ти се иска да се признае независимо Косово вече е ясно на всичко Най-хубавото е че повечето трезво мислещи не разсаждават така

pent
19-02-2008, 22:27
Това че на теб ти се иска да се признае независимо Косово вече е ясно на всичко Най-хубавото е че повечето трезво мислещи не разсаждават така

ето затова съм учил толкова, и продължавам да уча.. за да се различавам от 80% от 'трезво мислещите' хора в БГ ;)

а и няма значение какво мислиш ти или другите като теб, чети ми постовете и после гледай новините.. ще изпиташ дежа вю ;)

tifoza
20-02-2008, 19:05
Това че на теб ти се иска да се признае независимо Косово вече е ясно на всичко Най-хубавото е че повечето трезво мислещи не разсаждават така

ето затова съм учил толкова, и продължавам да уча.. за да се различавам от 80% от 'трезво мислещите' хора в БГ ;)

а и няма значение какво мислиш ти или другите като теб, чети ми постовете и после гледай новините.. ще изпиташ дежа вю ;) ОК...... 8)

Бобби
20-03-2008, 08:50
И какво стана!?!....ниско навеждане :moon: ...и след това искай да се разбираш със съседите си!