PDA

View Full Version : проблем с мигачи на Алфа Ромео 155



bagent
19-02-2008, 19:54
Здравейте! От една седмица се прехвърлих от Ситроен Ксантия на Алфа. За неудобствата на новата ми кола знаете по-добре от мен, но аз си я харесвам, защото е много запазена и върви като изтребител. Само, че има огромен проблем!!! Не свети заден ляв мигач. Проверих лампата, но се оказа, че не достига ток до конзолата. Много ще Ви бъда благодарен за някаква идея. Не искам да се разочаровам толкова рано, още повече, че за повече от 4 години не съм имал никакви проблеми със Ситрото.

XaBu4ko
19-02-2008, 20:16
Да ти е честита коега. Със здраве да си я караш.
Та за мигачите провери първо релетата. След това може да е самото лостче и разбира се някой прекъснат кабел или букса

fazana
19-02-2008, 21:03
Най вероятно е прекьснат кабел.Като вдигнеш капака на багажника в ляво се намира едно гумено уплатнение там се намират кабелите.Издьрпваш го намираш кабела,сьеденяваш го едно парче кабел изолация и си готов.Иначе майстор взима 10-20лв.

ALFA CORSE
19-02-2008, 21:18
Най вероятно е прекьснат кабел.Като вдигнеш капака на багажника в ляво се намира едно гумено уплатнение там се намират кабелите.Издьрпваш го намираш кабела,сьеденяваш го едно парче кабел изолация и си готов.Иначе майстор взима 10-20лв.
Е ти де си видял мигач на капака :)

Wolfy
20-02-2008, 17:18
Най вероятно е прекьснат кабел.Като вдигнеш капака на багажника в ляво се намира едно гумено уплатнение там се намират кабелите.Издьрпваш го намираш кабела,сьеденяваш го едно парче кабел изолация и си готов.Иначе майстор взима 10-20лв.
Е ти де си видял мигач на капака :)

fazana говори за снопа кабели, които влизат към самия багажник, не конкретно за мигачите

Бобби
20-02-2008, 17:19
Сигурно има някаде прекъсване, ако предния работи!...някой ел. специалист да проследи веригата и ще го открие :idea: ....бели кахъри са това.... :wink:

fazana
20-02-2008, 20:30
Ей що се бьзикате,тес кабели де мислите,че отиват.Що не помагате на колегата бе разберате ли :director:

pr_00f
21-02-2008, 10:45
Аз поне съм чувал че често се губи маса.
Та колега провери дали не ти се е загубила само масата.
Иначе най- вероятно е просто прекъснато кабелче някъде.