PDA

View Full Version : Поддръжка на дизелов двигател. Добавки



MainaCore
20-02-2008, 11:36
Колеги искам да ви питам как поддържате дизелите си през зимата. Дали когато е студен автомобила чакате на място да вдигне малко градусите или тръгвате веднага и етц. Другото, което искам да питам е дали слагате някакви добавки, защото чух мнения, че добавките за гариво, които се наливат всеки път, разяждали някакви уплътнения на горивната помпа.
Вчера сложих две добавки на тутела - една за цитановото число и една за почистване на дюзите. Ще видя дали има ефект и ще споделя.Ще ви помоля и вие да споделите мнения за добавките за дизел.

trustworthy
20-02-2008, 12:08
Използвай търсачката! Има писано много по темата ;)

vladu
20-02-2008, 18:39
Паля, чакам 30 секунди и потеглям. Дизела няма да загрее на едно място и седмица да седи при ниски температури. Пинко само загрява, но той е с печка на печката.

аз слагам GoldEagle DieselPower! червена капачка ежегодно/ежедневно и лилава при прогнози за температури под -10.
http://www.goldeagle.com/dieselpower/products.htm

има ги по ЕкоЕлда бензинстанции.
Доволен съм. Но и Redex съм пробвал и пак имаше + разлика...

търтей
20-02-2008, 18:46
аз па нищо не слагам и пак си пали от раз при минус 15 послединя път с един умрел акумулатор 62 Ач на 5 години

trustworthy
20-02-2008, 20:57
аз па нищо не слагам и пак си пали от раз при минус 15 послединя път с един умрел акумулатор 62 Ач на 5 години

Е кажи и каква нафта слагаш де ;) Изплюй камъчето :)

MainaCore
20-02-2008, 21:12
аз бях с 50 амеров акумулатор и палеше трудно при минус 10, при минус 16 отказа, взех 65 амперов май, не съм сигурен и си пали ОК. Но наистина температурата е вдига много бавно.
Сега се появиха някакви кофти вибрации в купето на празен ход и ме посъветваха да сложа добавки и да видя дали ще има файда и така, затова питам за добавките.

търтей
20-02-2008, 21:33
шел в-повер наливам и да букам на дърлво няма яд
даже и не харчи много
последното сазичане баш у студо пълно пълно чисто градско даде 700 км с 55 литра

Crusader
21-02-2008, 08:24
Не слагам добавки, онзи ден запали с едно подгряване на -13 /все пак я имам от скоро/ Мисля че читав дизел с читава нафта, не се нуждае от добавки, освен може би от време на време за почистване на дюзите.
Но има и другото че 5-така пали като че ли по-лесно от другите дизели, а и честното ми мнение че 2.4 ЖТД е като че ли един от най-сполучливите мотори на Фиат /ако не обръщаме внимание на повредите на датчици по ДВГ :wink: /

vladu
21-02-2008, 08:41
колеги ... аз не сипвам щото ми е скапана колата, а щото е скапана нафтата. отделно се усеща разлика с и без добавката.

vladu
21-02-2008, 08:42
шел в-повер наливам

е сине тя си е с добавките ...

toshi...9
21-02-2008, 09:23
здравеите момчета аз слагам само шелл в повер и сам много довелен гори по малко от всички други нафти а добавка слагам на 3000 - 4000 км няма смисал постоияно моята алфа 156 е сас чип и няма ядове

Crusader
21-02-2008, 10:06
колеги ... аз не сипвам щото ми е скапана колата, а щото е скапана нафтата. отделно се усеща разлика с и без добавката.
Днес ще пробвам да добавя някаква добавка /най-вероятно Редекс/ а иначе нафтата от Лук...горе-долу я бива като за българските стандарти. Не очаквам моя "параход" да литне от добавката...в същност не знам какво да очаквам, динамиката е добра и сега, пали си ОК, но ще пробвам :wink:

П.П. Тя една пробвала и...родила :wink:

vladu
21-02-2008, 11:12
аз сипвам само ЕкоЕлда - казват, че е добре по гръцките стандарти ...

търтей
21-02-2008, 11:22
еми не знам за екото
на мен лично с вповер арчи по-малко :shock:

trustworthy
21-02-2008, 14:10
шел в-повер наливам

е сине тя си е с добавките ...

Точно, щото го знам с кво кара, го помолих да си признае ;)

търтей
21-02-2008, 14:16
шел в-повер наливам

е сине тя си е с добавките ...

Точно, щото го знам с кво кара, го помолих да си признае ;)

да ама простата сметка е че така ми излиза по-евтино като цена на километър отколкото да си джуркам сам нафта+добавки :wink: