PDA

View Full Version : Пак сменяме номерата на колите



Old Fox
25-02-2008, 13:35
http://www.standartnews.com/bg/article. ... cle=223212 (http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-02-25&article=223212)
Ей много обичат да си играят с тия номера значи :dark2:

"Смяната на табелите се налага заради приравняване към нормите на ЕС."
И кви са тия норми щото аз се сещам за няколко членки на ЕС дето не са с такива номера?

fred
25-02-2008, 13:37
И аз се сещам, и ако не блокираме София, пак ще плащаме за фирмите на управляващите и ще си губим времето. Има и някаква нотка на разумност, защо от това, което видях в Стандарт излиза, че няма да има краен срок, а и МВР ще препоръчва на автомобилите, които често излизат в чужбина /тосет може и с досегашния номер/ да си сменяли номера.

Alexanderbb
25-02-2008, 13:47
Ами така е докато си траем ще ни доят. Аз лично съм виждал в Италия поне 4 вида номера без на никой и през ум да му минава да ги сменя

търтей
25-02-2008, 13:50
вътрешният министър Румен Петков ... обясни, че тя няма да има краен срок и няма да бъде задължителна.

Old Fox
25-02-2008, 14:03
То ясно че не е задължително.
Мен ме издразни това, че смяната се била "налагала", от еди си кво.
А да и че ще е по лесно да се пътува с новите номера. Щото ако си със старите вИднага те спират в Австрия примерно и се почва "Ауууу с какви номера си... без знаменце на ЕС". Приказваме ей така барем се излъже някой.

Alexanderbb
25-02-2008, 15:33
а най-смешното е че в Shell от миналата година продават лепенки за този който иска да си залепи върху номера със звездите на евросъюза вместо българското знаме

търтей
25-02-2008, 15:35
които уепенки са силно незаконни :wink:
само не мога да разбер акъф точно е проблемът този път :shock:
никой никого нищо не кара да прави
протсо новите номира ще са със звездите на ЕС както е нормално според мен да е :idea:
и като не езадърлжително кво точно ви пречи???? :shock:

Old Fox
25-02-2008, 15:53
Проблема е, че се пускат лафове от рода на "ще има проблеми извън страната със старите номера" като официална информация. Един вид "за ваше добро идете и фърлете еди си колко лева за нови номера".

А за лепенките от Шел не знам, но Меглена Кунева (на 01.02.2006) обяви "...че наистина има изискване, след 1 януари 2007 г. на номерата да има знамето на Евросъюза. От КАТ обаче подготвят стикери, които ще се раздават безплатно и ще ги лепим върху българското знаме на сегашните номера."

търтей
25-02-2008, 15:57
четенето на тъпи вестници води до оглупяване

cvetelin
25-02-2008, 16:25
аз съм с такива лепенки от миналата година ... даже днеска си ги смених че са бяха поожулили ... никъкви проблеми никъде с тях ...пътувал съм извън бг с тях... аз и за това си ги залепих де...:lol:
кви са тез глупости смяна ...
мога да дам пример испания ... там си има номера със знаме на ЕС има и стари номера... който иска с такива ша си кара... докато след няколко месеца не кажат "ЕС каза, че трябва всички да са с такива номера" и пак ша настане една лудница в КАТ-овете ....
тая държава упрвавия няма...

fred
25-02-2008, 16:55
Е то аз и без лепенки не съм имал проблеми, специално у Гръцко, но у нас има едно такова положение, че днес е така, а утре може и онака.Те затова всички сме с нови номера, а по ЕС си карат вътрешно и със старите.

Бобби
25-02-2008, 17:12
четенето на тъпи вестници води до оглупяване....и създаване на напрежение :shock:

cvetelin
25-02-2008, 17:15
четенето на тъпи вестници води до оглупяване

ти па щото само нетъпи четеш и за тва си такъв капацитет.... :lol:

търтей
25-02-2008, 17:17
четенето на тъпи вестници води до оглупяване

ти па щото само нетъпи четеш и за тва си такъв капацитет.... :lol:

ский ся - мноо неща не са ти ясни

аз чета ВСИЧКИ вестници :idea:

ама за разлика от ... примерно мога да пресявам инфото :wink:

Бобби
25-02-2008, 17:22
[quote="търтей":1hcvqzq4]четенето на тъпи вестници води до оглупяване

ти па щото само нетъпи четеш и за тва си такъв капацитет.... :lol:

ский ся - мноо неща не са ти ясни

аз чета ВСИЧКИ вестници :idea:

ама за разлика от ... примерно мога да пресявам инфото :wink:[/quote:1hcvqzq4]
:D :D ...предсказах, че ще има напрежение :roll:

vladu
25-02-2008, 18:35
примерно мога да пресявам инфото :wink:

търтея може да отсее секво инфо. примерно всеки ден отсява каката от последната страница на 7дни, а анастасия мозер само уикендите.

търтей
25-02-2008, 21:58
примерно мога да пресявам инфото :wink:

търтея може да отсее секво инфо. примерно всеки ден отсява каката от последната страница на 7дни, а анастасия мозер само уикендите.

ти ся кво
станахте на 13
влезнахте в пубертета
и зе да са отвараш м? :tongue:

lyuli
25-02-2008, 22:09
четенето на тъпи вестници води до оглупяване

верно е т'ва и ето го поредния пример:

http://www.standartnews.com/bg/article. ... cle=221106 (http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-02-08&article=221106)

този човек, за когото пише, че е ерген, лично го познавам и му бях на сватбата миналата година (ожени се за една моя братовчетка, първо в Италия, после и парти в БГ имаше)!!!! нямам думи!

vladu
25-02-2008, 22:14
станахте на 13


мани ми ни даваа да ядем канцерогенна торта синьо с оранживо.

търтей
25-02-2008, 23:09
станахте на 13


мани ми ни даваа да ядем канцерогенна торта синьо с оранживо.

нинам за канцерогенното ма имаше гадни балони у хасенньари
и з акапак си аресах ина кака от вторио еташ
требе ма запузнаиш :)
видех я на тираскътъ

PEPI-2ALFA
26-02-2008, 14:42
..."Смяната на табелите се налага заради приравняване към нормите на ЕС."
И кви са тия норми щото аз се сещам за няколко членки на ЕС дето не са с такива номера?
Сещам се сега и за паспортите. Щели да ги сменяват с такива с чип. А понеже работя в хотел да ви кажа с какви лични карти пристигат гърците в България. На ръка написани данни- имена ,рожденни дати , адреси -всичко. Някои от по-старите дори са написани само на гръцки (без латиница) да се чудя как да ги регистрирам :shock: . С изтрит от времето химикал и после повтаряно отгоре. Гледаш баба на 70 г. ,а на снимката някаква черно-бяла кака. Та се чудя " нормите на ЕС " само за българи ли са.
П.П. Да не ви казвам как преди 01.01.2007г. как са ми идвали групи от по 40-50 човека с 30 паспорта. На един паспорт добавени на ръка 25-26човека :shock: - имена и адреси.

virusalfa
26-02-2008, 14:58
[quote="Old Fox":39ogk5zc]..."Смяната на табелите се налага заради приравняване към нормите на ЕС."
И кви са тия норми щото аз се сещам за няколко членки на ЕС дето не са с такива номера?
Сещам се сега и за паспортите. Щели да ги сменяват с такива с чип. А понеже работя в хотел да ви кажа с какви лични карти пристигат гърците в България. На ръка написани данни- имена ,рожденни дати , адреси -всичко. Някои от по-старите дори са написани само на гръцки (без латиница) да се чудя как да ги регистрирам :shock: . С изтрит от времето химикал и после повтаряно отгоре. Гледаш баба на 70 г. ,а на снимката някаква черно-бяла кака. Та се чудя " нормите на ЕС " само за българи ли са.
П.П. Да не ви казвам как преди 01.01.2007г. как са ми идвали групи от по 40-50 човека с 30 паспорта. На един паспорт добавени на ръка 25-26човека :shock: - имена и адреси.[/quote:39ogk5zc]А аз понеже пък им проверявам книжките,те са едни розови,а снимките са закопчани на тях като с копчета тик-так :idea: Тия от Брюксел са пълни иднианци!