PDA

View Full Version : Проблем при начален старт



Moris_zh
27-02-2008, 09:19
Здравейте колеги
Много ще Ви бъда благодарен ако ми помогнете да разреша един проблем който ми си случи преди два дни. Алфата ми /1.4 TS 00/ започна неестествено да си мени оборотите и то в доста голям диапазон 900-1400. Водех я на диагностика и уж изчистиха някаква грешка /оказа се МПХ/. Оправи се но съвсем за кратко. Тогава един майстор разглоби моторчето /като естествено изпочупи пластмасовите скобички/ и каза че нищо му няма. Обаче сега когато я паля сутрин оборотите не се качват на 1500 както беше преди, а стигат до 2800. Задържат се така за около 2 минути и тогава слизат надолу до 1300-1400. Иначе колата си загрява нормално, термостата съм го сменял и не ми е създавал проблеми. Кажете да го сритам ли този майстор и как до отстраня проблема с тези високи обороти.

viper70
27-02-2008, 21:09
ако сте дали на контакт с изваден мотор за празният ход се е загубило крайното положение и сега се отваря пове4е .... за целта мотора се сваля отново притиска се конуса с пръст и се дава на контакт при което се връща в 1вона4ално положение и се кротват нещата

Moris_zh
28-02-2008, 08:13
Благодаря за съвета колега. Само ми подскажи кой конус трябва да се задържи?