PDA

View Full Version : Смяна на тампоните на стабилизираща щанга Alfa 147 в Бургас



enforcer
27-02-2008, 21:09
Здравеите и от мен колеги.След 1 година отсъствие от форумите(Бивш
член на Фиат форума съм)имах Fiat Coupe сега съм притежател на Alfa 147 1.6 16v. 120k.c.-dist.та по темата.Купих колата с едно много дразнещо потропване в предницата.След седмица ходене по мъките(смяна на кормилна щанга тампони на носач и т.н.)нищо такаа.Ядосах се и след обстоино изследване на мнения тук във форума стигнах до извода смяна на тампони на стаб. щанга дотук добре ама ,като всички са супер против Кафеджиев аз си хванах шапката и право там питах за цена казаха ми 74лв. с работата бях вече много обезверен че няма да стане защото тоя в сервиза вика -гаренция че не е това.Въпреки това му казах сменяи и му стоях на главата през цялото време и О ЧУДО вече никакво тропане с голям кеф направих 2-3 кръгчета на града и се прибрах спокоен.Та така ,ако някои има нужда от тази манипулация да знаете че се извършва. :wink: :D

Novachev
27-02-2008, 21:16
А какви тампони сложи Прът (Birth) ли?
Защото ако си сложил обикновени тампони до 5-10К км ще се наложи да се оправят отново тогава си поръчай полиуретанови за да нямаш грижи. и иди да ти ги сменят в сервизчето зад Колежа по туризъм там цената на смяната е 30лв а самите тампони струват около60 лв но трябва да си ги поръчаш от София.

code
27-02-2008, 21:20
Много хора са против Кафеджиев, особен бил, аз си правя 4-те коли при него и съм доволен.

enforcer
27-02-2008, 21:29
А какви тампони сложи Прът (Birth) ли?
Защото ако си сложил обикновени тампони до 5-10К км ще се наложи да се оправят отново тогава си поръчай полиуретанови за да нямаш грижи. и иди да ти ги сменят в сервизчето зад Колежа по туризъм там цената на смяната е 30лв а самите тампони струват около60 лв но трябва да си ги поръчаш от София.
Даа точно такъв прът успяхме да намерим за момента но кво да се прави като се разтропат полиуретанови дет викаш ама мисалта ми беше че добре се справиха от сервиза и не взеха много пари.

b_angelov
27-02-2008, 21:36
Аз не съм доволен от Кафеджиев... Напразно искаха да ми сменят сегменти или клапаните, порадищото съм нямал компресия в 2 цилиндъра (3 бара максимум компресия). Готови бяха да им оставя колата за няколко седмици и да кихна около 1000лв. Веднага отидох при маниачетата в БоваКар и тяхните манометри показаха 12-12.5 по 4-те цилиндъра. Явно в Кафеджиев си търсят канарчета без акъл и с мангизи да им резнат главите за безмислени ремонти. :dark2:

Novachev
27-02-2008, 21:45
Аз не съм доволен от Кафеджиев... Напразно искаха да ми сменят сегменти или клапаните, порадищото съм нямал компресия в 2 цилиндъра (3 бара максимум компресия). Готови бяха да им оставя колата за няколко седмици и да кихна около 100лв. Веднага отидох при маниачетата в БоваКар и тяхните манометри показаха 12-12.5 по 4-те цилиндъра. Явно в Кафеджиев си търсят канарчета без акъл и с мангизи да им резнат главите за безмислени ремонти. :dark2:
Повярвай дано не ти се налага такъв ремонт но с частите в такъв сервиз щеше да е над 1500лв

b_angelov
27-02-2008, 21:49
Упс, около 1000лв. и нагоре исках да кажа в предния пост. Не ми стигнаха нулите :)