PDA

View Full Version : Реглаж на фарове 156?Къде да го направя?



cassillas
29-02-2008, 15:59
Търсех по търсачката но излизат 100 неща които нямат нищо общо!
Въпроса е къде да направя реглаж на фаровете и колко струва горе долу?Мерси!
за София става въпрос. :idea:

търтей
29-02-2008, 16:03
ми аз знаех едно място
праих едно авер
и се осраха ...
сам на двора най-добре ако имаш къде

cassillas
29-02-2008, 16:36
Възможно ли е сам да си ги регулирам?

търтей
29-02-2008, 16:37
да
трябва ти стена е 10 м разстояние
ако имаш ще кача заводските данни

cassillas
29-02-2008, 16:55
Ми даи да го видиме.И до колкото знам трябва да се застане срещу стена ама само това.

търтей
29-02-2008, 17:26
пия ром :wink:

botsos
29-02-2008, 17:56
Само викаш, че пиеш ром, пък всеки път кат излезем да пием си или на уиски или на бира.... :lol:

Derry
29-02-2008, 18:44
Кое връткате за регулировката?

Рома случайно да не е с мед?

cassillas
29-02-2008, 18:53
пия ром :wink:
Мерси търтеи това ще ми е полезно!

Stefan84
29-02-2008, 18:57
Да попитам и аз :oops:
машинката от която се регулира на десния фар ми е шчупена и не мога да го регулирам :roll: Може ли да се оправи или трябва нов фар :?

b0jo
05-03-2008, 10:30
регулирането става от машинките на фаровете отваряш капака и отгоре имат едни лостчета, въртиш докато на стената се изравнят светлините после от купето си ги настройваш за височината на която ти е комфортно при шофиране успех

cassillas
05-03-2008, 15:49
регулирането става от машинките на фаровете отваряш капака и отгоре имат едни лостчета, въртиш докато на стената се изравнят светлините после от купето си ги настройваш за височината на която ти е комфортно при шофиране успех
Тази настроика от купето се намира от ляво ,долу в страни от волана и е търкалце с цифри до 3 ако не се лъжа ,нали? :?:
А машинките в коя посока се въртят за надолу<>нагоре и в коя за ляво<>дясно?

търтей
05-03-2008, 15:52
тая настройка от купето е за съвсем длуго нещо
тя седи на 0 и не се бара (накратко) :wink:

а ще го видиш кое на къде отива се пак като въртиш :wink:

Amorphis
05-03-2008, 16:30
Ако не се лъжа в регионалните СБА, където правят прегледи,реглаж на предници и прочие , регулират и фаровете.Тук в Кюстендил ти взимат 2 лв. ... :shock:

търтей
05-03-2008, 16:49
у наше село е 4 лв ама гаранция франция ... и както казах на един ваер така ги беха регулирали че светеха на 1 м пред колата ...

а това дето съм дал е от производителя ръководството как се прави, а не мнението на бай киро дето е правил само жигулатори и гоуфове :wink:

dyni
05-03-2008, 17:54
На мен ми смениха от каското идния фар с чисто нов на DEPO.Прави ми впечатление че вътре рефлектора е завъртян силни надолу и свети буквално в земята.пробвах да го мръдна отвътре ама не се мести.
Някой знае ли как се разглобява и изважда целия?
Не знам с тия ръчка до колко се регилира ама аз не видях такива.
А и друго като мърдам търкалцето отвътре новия фар не се мести нагоре-надолу.Върможно ли е да са ми сложили такъв който да не е ел.или просто не е свързан?

Lyubo
20-12-2011, 18:43
Колеги да съживим малко темата. Някой може ли да ми даде настройките за фаровете, че така ми ги настроиха че нищо не виждам. Свети само пред няма и метър пред колата и съм решил сам да си ги настроя, че аман от майстори, а само пари вземат.

kiko73
20-12-2011, 19:01
Колеги да съживим малко темата. Някой може ли да ми даде настройките за фаровете, че така ми ги настроиха че нищо не виждам. Свети само пред няма и метър пред колата и съм решил сам да си ги настроя, че аман от майстори, а само пари вземат.

Отиди примерно в сервиза на СБА и срещу 3-4 лв. ще ти ги направят да светят където трябва

alex052
20-12-2011, 19:09
Регулирах си фаровете при лисан.доволен съм стана както трябва.На ломско шосе има също сервиз за реглаж на фарове,малко е по ниска цената...........ама не знаеха къде да пипат.

kiko73
20-12-2011, 19:14
Регулирах си фаровете при лисан.доволен съм стана както трябва.На ломско шосе има също сервиз за реглаж на фарове,малко е по ниска цената...........ама не знаеха къде да пипат.

Колегата е от Сливен - реглажа при Лисан ще му излезе малко скъпичко :th_up:

Lyubo
20-12-2011, 20:42
Да ако знаете читав сервиз за реглаж в Сливен, ще съм благодарен, че където ходих си оставиха ръцете, ако ли не аз ще се мъча останели време да ги регулирам.

Alamo
20-12-2011, 21:02
Отиди където правят ГТП

NightRider
20-12-2011, 21:11
Спираш наравно, близо до стена, дет се вика бронята да ти опира. Правиш линията на нивото на фаровете, равномерно, да е по-средата на фаровете средата на светлата линия. Дано ме разбра

Alamo
20-12-2011, 21:26
Спираш наравно, близо до стена, дет се вика бронята да ти опира. Правиш линията на нивото на фаровете, равномерно, да е по-средата на фаровете средата на светлата линия. Дано ме разбра

Де да беше толкова лесно...... Спираш до стената, намираш равна площадка пред стената, намираш геометричните центрове на 2-та фара, правиш хоризонтала и вертикали за 2-та фара, дърпаш назад на 10м и трябва да получиш тази картинка с регулировките http://www.wjjeeps.com/lamps/headlamp_align.jpg
Това съм го правил преди 100г, ама от как нацъфтяха пунктовете за ГТП предпочитам там да ида и сам да си го направя.

NightRider
20-12-2011, 21:59
Де да беше толкова лесно...... Спираш до стената, намираш равна площадка пред стената, намираш геометричните центрове на 2-та фара, правиш хоризонтала и вертикали за 2-та фара, дърпаш назад на 10м и трябва да получиш тази картинка с регулировките http://www.wjjeeps.com/lamps/headlamp_align.jpg
Това съм го правил преди 100г, ама от как нацъфтяха пунктовете за ГТП предпочитам там да ида и сам да си го направя.
Няма нужда на 10м. Става близо с малко мислене по-добре. Мое виждане

alex052
21-12-2011, 05:58
извинявай не видях откъде си.Пробвай със стената............мое мение как да стане не ангажирам никого с него.Спираш възможно най близо да стената,пусташ фаровете вземаш един нивелир/ терзия/ пренасяш горе долу средата на фароветре с нивелира на стената/получават се две точки-по този начин изискването за хоризонтално място отпада/,свързваш двете точки с линия, След това пускаш фаровете и ги гласиш по линията да съвпада хоризонталната част на светлината.Вземаш рулетка,метър,канап или каквото там имаш,мериш разстоянието м/у двата фара и след това пак на стената нанасяш го/тук условието е линията на фаровете да е успоредна на стената/или колата да е успоредна/ получават се два маркера на линията,по тях настройваш сходимостта.
Ако си прецизен/относително/става добре,е и ако ти се занимава де.

Lyubo
21-12-2011, 06:39
Отиди където правят ГТП

Ходих и си оставиха ръцете, затова ще се пробвам сам.

Liminat
21-12-2011, 08:24
Ходих и си оставиха ръцете, затова ще се пробвам сам.
Опитай сам, застани срещу някоя празна улица /без много движение/ и там си ги настрой по човешки начин, като донякъде можеш да ги докараш и срещу стена- доколкото виждам на схемата, на 10 м трябва да паднат от хоризонталата на центровете на фаровете с 13 см, но понякога настройката ляво-дясно не е добре и бие в дърветата странично, без да ти помага кой знае с какво, освен в търсенето на кърски любовчии.

rusiq86
21-12-2011, 10:11
Спираш на някоя неосветена безлудна улица и заставаш пред единия фар и гледаш къде свети другия.
Първо го нагласи да е пред линията на фара светлинният сноп, след това повтаряш с др фар, като преди това скриваш светлината от вече регулираният.
След това позицията на ел. реглаж ниво от вътре в купето да е най-ниско, при мен най - ниско е на 3. И започваш да си ги нагласяш да започват малко пред колата, да виждаш добре ти отвътре.
От черната врътка са за вертикални промени, от бялата за хоризонтални промени!
След операцията заставаш все едно си насрещна кола на 30-40 м от колата и гледаш заслепяваш ли ги!

Така е най-добре. Аз така си ги регулирах още преди време!

kiko73
21-12-2011, 10:37
Спираш на някоя неосветена безлудна улица и заставаш пред единия фар и гледаш къде свети другия.
Първо го нагласи да е пред линията на фара светлинният сноп, след това повтаряш с др фар, като преди това скирваш светлината от вече регулираният.
След това позицията на ел. реглаж ниво от вътре в купето да е най-ниско, при мен най - ниско е на 3. И започваш да си ги нагласяш да започват малко пред колата, да виждаш добре ти отвътре.
От черната врътка са за вертикални промени, от бялата за хоризонтални промени!
След операцията заставаш все едно си насрещна кола на 30-40 м от колата и гледаш заслепяваш ли ги!

Така е най-добре. Аз така си ги регулирах още преди време!

Фаровете се регулират на празен автомобил на позиция "0" - това е 100% сигурно, освен вертикално се регулират хоризонтално, ако са регулирани правилно (и са здрави рефлекторите естествено) се получава ясно очертана хоризонтална светла зона, която някъде от средата на десния фар започва да се вдига на около 45 градуса с цел да осветява пътните знаци и пешеходците естествено. Няма начин да си регулираш правилно фаровете на асфалта - откарай я на стенд и ще видиш, че реглажа ти няма нищо общо с действителността

rusiq86
21-12-2011, 11:49
Колега не четеш: "Позицията на ел. реглаж ниво от вътре в купето да е най-ниско, при мен най - ниско е на 3"... Нз сменяно нещо ли, наобратно ли, но 3 е най-ниско.
Описал съм и от коя врътка се мести вертикалата и хоризонталата!
И съм си ги регулирал прекрасно както хоризонтално, така и вертикално. Не ми се е случвало като карам зад приятел да го заслепявам и ми е осветено чудесно!

п.с. Не знам как ще направиш този 45' ъгъл на фар на 156 с рефлектор, няма лупа :)

Alamo
21-12-2011, 13:35
Колега не четеш: "Позицията на ел. реглаж ниво от вътре в купето да е най-ниско, при мен най - ниско е на 3"... Нз сменяно нещо ли, наобратно ли, но 3 е най-ниско.
Описал съм и от коя врътка се мести вертикалата и хоризонталата!
И съм си ги регулирал прекрасно както хоризонтално, така и вертикално. Не ми се е случвало като карам зад приятел да го заслепявам и ми е осветено чудесно!

п.с. Не знам как ще направиш този 45' ъгъл на фар на 156 с рефлектор, няма лупа :)

Точно обратно колега. Фаровете както ти казаха трябва да са на 0 - най-високо. Идеята е като се натовари задницата и се вирне колата да можеш да сваляш светлините. Ако е на най-ниско и я натовариш какво ще правиш? Още по-нагоре ли ще ги вдигаш? Ъгъла 45 градуса си е от рефлекторите - самото петно си има хоризонтален участък в лявата половина и участък с наклон в дясната и това е за двата фара. Ако не вярваш погледни в машинката за настройка как е разграфено, виж и схемата която съм пуснал.

rusiq86
21-12-2011, 14:20
Еми ако е натварена колата отзад няма да е проблем, първо съм със спортно окачване и не мърда мн при натоварване на багажника...и второ сега са регулирани пред колата, демек няма да е проблем. Иначе хора отзад сядат веднъж годишно, избягвам да карам вечер извънградско, че ми писна от дупки!
Схванах мисалта ти!

Lyubo
21-12-2011, 17:56
Благодаря ви за отзивчивостта колеги. В събота най вероятно, ще се пробвам да ги регулирам, ако ли не ще ходя на друг стенд да ги регулират.

iwo156
13-11-2014, 21:19
Колеги, има ли някой разстоянията за реглаж на фаровете?

ecotronic
13-11-2014, 21:22
Колеги, има ли някой разстоянията за реглаж на фаровете?

http://img.photobucket.com/albums/v231/stil/vw/Lights_adjustm.jpg

iwo156
13-11-2014, 21:47
Благодаря. Само H и L не ми е ясно в метри или милиметри са? А разстоянието м/у центровете на фаровете ли е ?

koki79
13-11-2014, 21:49
:whip:Здравейте на всички,не можах да разбера от всичко написано-ТРАКТОРИ ЛИ КАРАТЕ,лади,жигули или москвичи:chair:.Кой век живеете та ще регулирате фарове на стената както в СОЦА,след като има съвременни и много точни уреди за това.Давам силен жокер,в ъв всички клонове на СБА:busted_cop: има чисто нови стендове за реглаж на фарове,понеже има акция светлина и услугата е безплатна-ПРОВЕРЕНО.:go::go::go:

ecotronic
13-11-2014, 21:52
Благодаря. Само H и L не ми е ясно в метри или милиметри са? А разстоянието м/у центровете на фаровете ли е ?

В каквато мерна единица си избереш. Важното е всички размери да са в една и съща.

iwo156
13-11-2014, 21:55
То вярно, че Алфа карам, но все пак се движа по пътищата, а не летя. Така и не могат да ги направят както трябва. Аз си ги настроих на стена , но искам да си ги проверя

ecotronic
13-11-2014, 22:12
То вярно, че Алфа карам, но все пак се движа по пътищата, а не летя. Така и не могат да ги направят както трябва. Аз си ги настроих на стена , но искам да си ги проверя

Извинявай колега, сега се вгледах по-внимателно във формулата.

h e в сантиметри а H и L в каквото си избереш, но да са еднакви.

iwo156
13-11-2014, 22:14
А "А" колко трябва да е ? Предполагам разстоянието м/у центровете на фаровете?

dimitar_vd62
13-11-2014, 22:18
:whip:Здравейте на всички,не можах да разбера от всичко написано-ТРАКТОРИ ЛИ КАРАТЕ,лади,жигули или москвичи:chair:.Кой век живеете та ще регулирате фарове на стената както в СОЦА,след като има съвременни и много точни уреди за това.Давам силен жокер,в ъв всички клонове на СБА:busted_cop: има чисто нови стендове за реглаж на фарове,понеже има акция светлина и услугата е безплатна-ПРОВЕРЕНО.:go::go::go:

Ми то хубаво нови стендове, ма персонала да вземе се научи къде и как се пипа на различните марки коли и да им купят необходимите инструменти.Така ми бяха забили регулировъчните винтове на десния фар че трябваше да го свалям и разглабям.

ecotronic
13-11-2014, 22:22
А "А" колко трябва да е ? Предполагам разстоянието м/у центровете на фаровете?

Точно така.

alfa_romeo_forever
13-11-2014, 22:53
Еее супер тъкмо и аз търсех такава схема ... благодаря за поясненията и за инфото :clap2:

lordliness
14-11-2014, 00:13
:whip:Здравейте на всички,не можах да разбера от всичко написано-ТРАКТОРИ ЛИ КАРАТЕ,лади,жигули или москвичи:chair:.Кой век живеете та ще регулирате фарове на стената както в СОЦА,след като има съвременни и много точни уреди за това.Давам силен жокер,в ъв всички клонове на СБА:busted_cop: има чисто нови стендове за реглаж на фарове,понеже има акция светлина и услугата е безплатна-ПРОВЕРЕНО.:go::go::go:
Така е много точно си го казал. От такива саморегулировки вечер е ад да се кара. Ама друго си е да си вдигнеш късите като дълги, а с дългите да търсиш дронове.

Alexanderbb
14-11-2014, 19:34
Стената си е доказан метод и геометрията е еднаква и при соца и при демокрацията. А и на фаровете ясно пише с какъв ъгъл на наклон трябва да се регулират.
За стендовете съм по-скоро скептичен защото повечето "регулиращи" изобщо не са в час какво правят и ти забиват фаровете на 3 метра пред колата, което никак не помага за безопасността.

iwo156
14-11-2014, 19:44
Стига да имаш параметрите за твоя модел автомобил, на стената става много точно. Никой няма да си играе да ти ги направи на стенд така, както ти ще си ги направиш.

lordliness
14-11-2014, 20:14
това е оригинала на картинката по- горе и коментарите на колегите
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=6877
Не знам защо не се посочват оригиналните източници, където е обяснено добре.
Не съм го чел защото не ми е интересно, но формулата (параметрите) май не е универсална,.
Ако е така, какъв е смисъла от цялата операция?

iwo156
14-11-2014, 20:39
И аз знам, че не е универсална. Търсих за 156, но до сега не съм намерил. Иначе резултата ще е поразителен повярвай ми.

myato
14-11-2014, 20:44
Някъде имам схемата за регулирането на фаровете точно на 156-цата точно на "стена".
Ако не знаеш как изглеждат нещата на "стената", какъв грездей регулираш на стенда?

lordliness
14-11-2014, 20:45
И аз знам, че не е универсална. Търсих за 156, но до сега не съм намерил. Иначе резултата ще е поразителен повярвай ми.
И в такъв случай всичко отива по дяволите, няма как да си регулираш фаровете.
Публикуват подвеждащи информации, че става за всички коли.
Регулирането почва от правилното налягане в гумите, това е важно.

dimitar_vd62
14-11-2014, 21:04
В пункта за ГТП в който ми забиха фара, "модерния" стенд представляваше количка с четири колелца на която имаше една кутия.Попитах как се позиционира стенда - ми пред фара."Стенда" не беше съобразен с височината на фаровете на колата ми, поради което настройката на фара излезе извън обхвата на регулиращите болтове.Не съм виждал други стендове, но под регулировъчен стенд разбирам сдвоено устройство което се наглася според височината на фаровете на съответното возило и според междуцентровото растояние на същите, предполагам такива има само във завода производител, другото е за сервизи..Разстоянието от земята до центъра на фара/крушката/ е от съществено значение.Всеки е виждал на предната греда или някъде там лепенка с надпис 1,3%.Това е наклонът под който лъчите на фаровете трябва да сочат към земята, или ако си измерите височината до центъра на фара може да си изчислите на каква дистанция трябва да свети.Така че ако въпросния стевнд не е позициониран правилно пред колата или ще събирате пеперуди нощно време или ще гадаете какво има след 15 метра пред колата.Малко по сложно го е обяснил колега от волво форума http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=5720

ecotronic
14-11-2014, 21:31
За тези на които математиката им е непозната материя, ето ви универсална формула (извежда се за 1 минута)

h = H - L.tg(α)

където:

H - разстоянието от земята до центъра на фара
L - разтоянието от центъра на фара до стената
α - наклона на лъча
h - разстоянието от земята до горната хоризонтална част от светлото петно на стената.

(означенията са същите, като на скицата, която постнах преди, но фигурира и ъгъла)

Ако приемем, че ъгълът на наклон е 1,3 гр. , както каза Митака, то tg (α) = 0,0227

пример:

Ако сме на 8 метра от стената и височината на фара е 0,6 м.

h = 0,6 - 8.0,0227

h = 0,41 m.

Сега забелязвам, че Митака е дал наклона в % а не в градуси.

Поради това, ако се работи с % наклон в горната формула tg(α) трябва да се замести с
% - наклон/100, или:

1,3/100 = 0,013

тогава за същия пример резултатът ще бъде

h = 0,6 - 8 . 0,013

h = 0,5 m.

iwo156
14-11-2014, 21:42
А по горната формула излиза 0.28м.

ecotronic
14-11-2014, 21:53
А по горната формула излиза 0.28м.

Вероятно е за кола с друг % наклон. Най-добре виж, колко е наклона при теб и смятай по формулата, която дадох.

myato
14-11-2014, 21:54
Наклонът си е в проценти и е маркиран на гредата до левия фар. При мен е 1%. Вероятно се определя от натоварването върху предния мост.

myato
14-11-2014, 22:55
Те ви го. В eLearn-а.

dimitar_vd62
14-11-2014, 23:30
Наклона съм го дал по спомен, но може и да е различен от 1,3 %.

myato
15-11-2014, 15:46
Ето я и маркировката.

ecotronic
15-11-2014, 16:19
1% наклон на лъча, означава, че на всеки 100 м, лъчът "пропада" с 1 м.

Ако сме ОК с това, означава, че ако височината на центъра на фара е 1м, горната част на светлото петно ще е на 100 м пред колата.

Не знам, какво е точното разстояние от земята до центъра на фара при 156, но визуално го определям като около 0,7.

Сметката показва, че късите ще светят на 70 м.
Това ми се вижда много.

dimitar_vd62
15-11-2014, 16:57
1% наклон на лъча, означава, че на всеки 100 м, лъчът "пропада" с 1 м.

Ако сме ОК с това, означава, че ако височината на центъра на фара е 1м, горната част на светлото петно ще е на 100 м пред колата.

Не знам, какво е точното разстояние от земята до центъра на фара при 156, но визуално го определям като около 0,7.

Сметката показва, че късите ще светят на 70 м.
Това ми се вижда много.

Не е много, прочети последното изречение от линка - http://dnes.dir.bg/news/zima-proverki-gumi-hora-patishta-15434235

ecotronic
15-11-2014, 17:10
60 - 70 м разстояние на което светят, аз разбирам максималното разстояние на което светят късите.
Тук правим сметките за височината на хоризонталната граница между светлото и мрака. Това което е показано в 30 - метровата граница на скицата:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/Low_beam_light_pattern_for_right-hand_traffic.svg

За нея говоря, че ми се струва много това, тя да е на 70 м.

lordliness
15-11-2014, 17:10
Максималното разрешено разстояние за късите мисля, че беше 40 метра.

iwo156
15-11-2014, 17:30
От няколко дни се ровя и търся и нищо не намирам като информация за регулиране точно за 156.

dimitar_vd62
15-11-2014, 17:34
Ами точно за 156 няма да намериш, щото стандарта е един.Т.е. формата на петното и растоянието на което свети са единен стандарт за всички коли.Щото не е все едно дали караш 156-а или тир.По високите фарове на тира обуславят по голям процент на снижение за да се достигне тази осветеност.Иначе тира ще свети на 300 метра и ти вади очите.

ecotronic
15-11-2014, 17:42
Е нали Муато ви снима лепенката с 1% . Това е. Каква още информация търсите? Височината на хоризонталите се смятат на базата на този % и разстоянието до стената. Страничните наклони, така или иначе не можете да ги променяте.

dimitar_vd62
15-11-2014, 17:52
Освен това дори и да ги направиш без да смяташ този 1%, 156 си има копче за снижаване на фаровете, така че после може да ги снижиш една-две степени.

lordliness
15-11-2014, 18:11
Сега проверих, според закона за движение по пътищата на Република България мамаксималното разстояние на късите е 40 метра.
Копчето за снижаване е като натовариш багажника и предницата се вдигне да свалиш фаровете за да не заслепяваш.

dimitar_vd62
15-11-2014, 19:21
И какво пречи да го използвам и без да съм натоварен.

lordliness
15-11-2014, 19:26
И какво пречи да го използвам и без да съм натоварен.

Нищо не пречи, само ще ги забиеш надолу и няма да виждаш добре, разбира се ако фаровете са правилно регулирани.

Alexanderbb
20-11-2014, 08:25
Максималното разрешено разстояние за късите мисля, че беше 40 метра.

Законът е писан когато никой не е чувал за модерни фарове и лупи. Иначе ако фарът ти е с наклон надолу и се намира на височина 60-70 см от асфалта няма как физически да заслепиш отсрещния който седи поне на метър над терена. Проблемът идва от фаровете обърнати нагоре и тези с ксенон на лош рефлектор

grenlould
20-11-2014, 16:36
Колеги, моите фaрове съм се опитвaл сaм дa ги регулирaм и все не светят добре. Смених крушките, кaто си мислех, че е от тях, но отново ефектa беше същия. После реших дa я зaкaрaм в "сервиз" дa регулирaт фaровете и уж всичко добре и отново не светеше добре. Подлaгaх гaйкa нa левия фaр, зaщото бие много нa долу, a десният бие много нa горе и в дясно. Колaтa е нямaлa удaри и т.н. Не-знaм, зaщо тaкa не-могa дa ги регулирaме. Вечер е толковa не приятно дa се кaрa, учите ми се вaдят. Пробвaл съм и нa стенa дa регулирaм и уж всичко 6 и кaто я тествaм нa път и нищо. Сегa е в сервиз, но изкaрaм ли я, ще се зaнимaя по-сериозно с тея фaрове. Голям проблем сa, то и четa, че много хорa се оплaквaт. Не-знaм, сaми ли се рaзилиголирвaт отново и aз не-знaм вече. Знaм, че решението е ксенон с лупи, но той струвa 200 лв. ....

myato
20-11-2014, 18:34
Колеги, моите фaрове съм се опитвaл сaм дa ги регулирaм и все не светят добре. Смених крушките, кaто си мислех, че е от тях, но отново ефектa беше същия. После реших дa я зaкaрaм в "сервиз" дa регулирaт фaровете и уж всичко добре и отново не светеше добре. Подлaгaх гaйкa нa левия фaр, зaщото бие много нa долу, a десният бие много нa горе и в дясно. Колaтa е нямaлa удaри и т.н. Не-знaм, зaщо тaкa не-могa дa ги регулирaме. Вечер е толковa не приятно дa се кaрa, учите ми се вaдят. Пробвaл съм и нa стенa дa регулирaм и уж всичко 6 и кaто я тествaм нa път и нищо. Сегa е в сервиз, но изкaрaм ли я, ще се зaнимaя по-сериозно с тея фaрове. Голям проблем сa, то и четa, че много хорa се оплaквaт. Не-знaм, сaми ли се рaзилиголирвaт отново и aз не-знaм вече. Знaм, че решението е ксенон с лупи, но той струвa 200 лв. ....

Като цяло фаровете ни са доста недомислени и дори перфектно регулирани с обикновени крушки светят в пъти по-слабо от фаровете на един куп скапани кошници.
Рефлекторите не са добри, пластмасата лесно потъмнява и т.н.
Иначе не им подлагай нищо, имат достатъчен ход за регулиране и сами не се разбутват, освен ако няма нещо счупено или разкачено вътре във фара.

radiboy
20-11-2014, 18:52
Аз пък съм доволен от моите,като светлина,изключвам потъмняването на пластмасите.Фаровете ми са оригиналните,с най обикновенни крушки,никакъв проблем.Късите са без забележка,дълги ползвам рядко.Иначе на друга Алфа,имаше проблем с регулирането на чисто нов фар марка Depo,който в последствие отиде в коша.

myato
20-11-2014, 20:10
Аз пък съм доволен от моите,като светлина,изключвам потъмняването на пластмасите.Фаровете ми са оригиналните,с най обикновенни крушки,никакъв проблем.Късите са без забележка,дълги ползвам рядко.Иначе на друга Алфа,имаше проблем с регулирането на чисто нов фар марка Depo,който в последствие отиде в коша.

За мен "Depo" е съкратено от депонирай(изхвърли):yes:

kirekchiev
08-02-2019, 14:13
Колеги, малко да съживя темата. Преди няколко месеца сложих фарове с лупи, които вървяха с колата, когато я купих. И още в началото забелязах, че десния фар свети по-надолу от левия и не само лупата ами и крушката за дългите. Пробвах да регулирам от врътките на самите фарове, но без никакъв успех. Единият фар е оригинален, другият е депо. Някой може ли да даде съвет?

radiboy
08-02-2019, 18:05
Мога само да ти кажа,че един фар марка"депо" след какви ли не опити за регулиране попадна в кофата за боклук...

kirekchiev
08-02-2019, 18:20
Съгласен съм, че са боклуци, но не съм взимал аз решението дали да е депо или оригинален. Все пак искам да реша проблема по някакъв начин, защото доста дразни.

Read
08-02-2019, 21:11
Взимаш оригинален втора употреба и решаваш проблема.

kirekchiev
09-02-2019, 13:32
Не го решавам проблема така, защото имам вградени лупи. Искам да оправя този, защото не искам да правя нови фарове с лупи.

Read
09-02-2019, 13:44
С пръдня боя не става.

Murderer
09-02-2019, 16:53
С пръдня боя не става.

+1 :-P:-P:-P

firedragon
09-02-2019, 18:30
Вграждането на лупата не есложно, но щом не искаш да се занимаваш има вариант да подлагаш шайби под долния болт на фара, като по този начин ще го вдигнеш малко и може да станат нещата.