PDA

View Full Version : Помощ за имобилайзер!



nblagoev
01-03-2008, 19:35
Здравейте!
Проблема ми е, че имобилайзера не приема ключа.
При закачване на комп ми показва три грешки на имобилайзера.
Опитвам се да ги изчистя и ми иска код.
Вкарвам кода от картата и ми изписва, че не го приема.
Опитах да препрограмирам ключовете, но пак не става.
Някой да има идея какво да правя?

cassillas
01-03-2008, 21:07
И аз имам малък проблем с имобилаизера или поне имах(то имам колата от 3 дни) но през първия ден на 2-3 пъти ми се случи да не разпознава ключа в продължение на 8-10 опита или 3-4 минути.За щастие вчера и днес ме слуша безотказно.Иначе говорих с един жичкаджия и тои ми каза че има 2 варианта да се оправи.Единия да се занесе ключа при квалифициран ключар ,да се провери и да се направят нужните настроики, а другия да се премахне въобще имобилаизера.

Galeano
01-03-2008, 21:14
Споко момчета,не му режете главата преди да сте проверили най елементарното, имобилайзера е вечен и без чужда помощ е невъзможно да се повреди :wink: http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic ... sc&start=0 (http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11290&postdays=0&postorder=asc&start=0)

тая тема я открих с 300зора с търсачката :shock: ,сигурно заради самото и заглавие..

cassillas
01-03-2008, 21:26
Споко момчета,не му режете главата преди да сте проверили най елементарното, имобилайзера е вечен и без чужда помощ е невъзможно да се повреди :wink: http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic ... sc&start=0 (http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11290&postdays=0&postorder=asc&start=0)

тая тема я открих с 300зора с търсачката :shock: ,сигурно заради самото и заглавие..
Евала изглежда логично, ако пак ми се появи проблема ще пробвам този вариант!Мерси!

Alfamaniak
02-03-2008, 00:33
Ако не се оправи се обади :wink:

TaNo
02-03-2008, 00:42
и при мен го имаше тоя проблем.. погалих е по емблемата на волана и и се помолих любезно по следния начин: "моляти се количке запали моляти се и ти обещавам да ти сипвам 100 бензин и да ти товара само готини гаджета" вече 4 месеча пали без грешка :wink:

nblagoev
02-03-2008, 03:15
Galeano, аз тая тема съя чел ..........абе много пъти съм я чел.....
...и наистина буксата се намира...няма да казвам къде, ама не е от нея :))))))))

Alfamaniak, телефона ми е 0889233222, ако искаш клипни ми и аз ще те набера да се чуем.

nblagoev
02-03-2008, 03:20
и при мен го имаше тоя проблем.. погалих е по емблемата на волана и и се помолих любезно по следния начин: "моляти се количке запали моляти се и ти обещавам да ти сипвам 100 бензин и да ти товара само готини гаджета" вече 4 месеча пали без грешка :wink:


:))) това го пробвах вече два пъти, ама вече май не действа :((((((

Направо ще се побъркам вече...преди един месец ме удариха, не бях виновен аз, а човека зад мен...
Изправиха я, купих си броня(още не е в цвета на купето, ама...това не е най-важното)........
.......и малко след това се случи това с имобилайзера....
...нямам думи...тая кола я обичам повече от жена и ми е много кофти :(((((

stenli
02-03-2008, 08:33
Явно това си е проблем на всички червени 156 тици. Това в кръга на шегата. Моя имобилайзер погина преди седмица и всички опити да се оправи от спецове в региона удариха на камък в момента ЕКу то и ИМО блока са в София да ми правят емулатор на имобилайзера. Дано при теб проблема е по-лек. При мен са се изтрили полвината данни от паметта в имобилайзера. А за съжаление малките ЕКУ та на бош които са монтирани на дроселовата клапа не мога да се ровят вътре.

Besnia
02-03-2008, 13:21
Аз мисля да го махам моя имобилайзер, все по-често почва да ми прави номера. Някой минал ли е по този път ? Какво трябва да знам преди да я оперирам ?

A40
02-03-2008, 15:54
Аз мисля да го махам моя имобилайзер, все по-често почва да ми прави номера. Някой минал ли е по този път ? Какво трябва да знам преди да я оперирам ?
колега да го премахнат в благоевград взимат 160лв,иначе този проблем при мен го правеше от слаб акумолатор

nblagoev
02-03-2008, 17:06
Аз мисля да го махам моя имобилайзер, все по-често почва да ми прави номера. Някой минал ли е по този път ? Какво трябва да знам преди да я оперирам ?
колега да го премахнат в благоевград взимат 160лв,иначе този проблем при мен го правеше от слаб акумолатор

И на мен ми беше паднал акумулатора и дадох ток от друг, ама пак не стана...
Не съм пробвал обаче, дали ако директно сменя акумулатора ще стане, ама честно казано не ми се вярва.

crashtest
02-03-2008, 19:51
Здравей! Аз имам един бус Citroen Jumper, който си е чиста италиянка и при него като му падне акумулатора, не разпознава ключа! Като даваш ток също не го разпознава, обаче като пробвах да закача директно друг акумулатор си го хвана и запали без да се замисля! Така че може да пробваш по този начин! Успех и поздрави! :wink:

A40
02-03-2008, 20:22
колега я намери ЗДРАВ и СИЛЕН акумолатор,карай с него 2-3 дни тогава ако пак имаш проблем търси добър жичкаджия да маха имобилайзера

cassillas
02-03-2008, 21:11
Колко ли ще струва махането? :idea:

A40
02-03-2008, 22:11
Аз мисля да го махам моя имобилайзер, все по-често почва да ми прави номера. Някой минал ли е по този път ? Какво трябва да знам преди да я оперирам ?
колега да го премахнат в благоевград взимат 160лв,иначе този проблем при мен го правеше от слаб акумолатор

nblagoev
02-03-2008, 22:27
Здравей! Аз имам един бус Citroen Jumper, който си е чиста италиянка и при него като му падне акумулатора, не разпознава ключа! Като даваш ток също не го разпознава, обаче като пробвах да закача директно друг акумулатор си го хвана и запали без да се замисля! Така че може да пробваш по този начин! Успех и поздрави! :wink:

Утре няма да мога, ама във вторник ще сложа силен акумулатор и ако се окаже, че проблема е от това....
...
...направо ще се :brickwall: :brickwall: :brickwall: :death: :guillotine: :guillotine: :guillotine: :guillotine: