PDA

View Full Version : Истината за Софийските улици



Alexanderbb
02-03-2008, 21:28
От нова година не бях излизал извън София и днеска викам айде да скокнем до Рилския манастир малко на въздух. Леле като подминах Драгичево и си отпуснах малко крака като се развибрира тоя ми ти волан направо страхотия. Минеш 100 и все едно държиш вибратор (ще ме прощават колежките). Излиза че за тези 2 месеца съм успял чудесно да си разкривя джантите по Софийските улици. А уж сега съм със стоманени и гуми 195/60/15. А и гледам къде карам и в сериозни трапове не съм скачал.
И после данъци ще искат да им плащам тяхната мамица
:dark2:

acko88
02-03-2008, 22:31
Колеги неси мислете че са ни толкова скапани пътищата.Повечето неса вижали и незнаят но аз сам минал през няколко страни и сега и тук в Италия положението не е толко европейско колкото сички си мислят.Вярно София е зле но според мен почва да се пооправя то неможе отведнъж.Според мен Бойко малко от малко прави нещо :D

nikolaaaay
02-03-2008, 22:51
Е за кои страни говориш? Аз съм карал в Германия, Франция и Бенелюкс. Сериозни дупки не съм виждал. В Германия като има кръпки слагат знаци "Повреди по пътя" :D .
В София едва си стигам до нас, от едната страна има непроходима за Алфа (не с ниското окачване) шахта, от другата страна има само 2 дупки, но такива, че няма как де не задера картера всеки път. Имах съсед с ГТВ, вече май го разкара. Той с него не може да си стигне до тях човека. Кората под двг. на първата ми Алфа издържа 3 месеца. Тази издържа 8. Голямо подобрение :D

botsos
03-03-2008, 18:25
Честито. Аз преди няколко дни дадох 80 кинта за изправяне на 2 джанти.....

pipi
03-03-2008, 22:38
Аз 120 лв.

koolio
03-03-2008, 23:24
Мамка му, като ви чета мненията къде съм тръгнал да търся ляти джанти... :x :cry:

ShoxXx
04-03-2008, 00:11
А бе честно аз съм със гуми 205/40/17 и нямам проблеми...
Не съм ги качвал на баланс от както съм ги купил есента на 2006...

SFINKS
04-03-2008, 09:09
аз имам 2 чисто нови гуми жертва на Софийските дупки

lyuli
04-03-2008, 11:25
истината е, че в Египет пътищата са по-добри.....

Blade
11-03-2008, 14:52
Не си мислете, че само софийските улици са така ;)

lyuli
11-03-2008, 15:18
Не си мислете, че само софийските улици са така ;)

верно, че във Варна положението също е трагично, но има населени места, в които просто няма да кажеш, че си в Б-я.........

acko88
11-03-2008, 15:41
Аз от главния път с който се влиза в Пловдив останах потресен беше ужасно разбит миналото лято като ходих последно дано са го оправили защото е срамота незнам булевард ли се води какво но беше също много зле.Бате Бойко уж се опита да оправи нащо Цариградско нищо че фирмата го ОС.А яко но малко от малко е по добре :D а за по малките улички си трябва чакане и много молби :(

Stoyan Georgiev
11-03-2008, 18:42
абе аз не бях ходил в Пловдив от години, и през уикенда бях там, да ви кажа улиците са си в прекрасно състояние в сравнение с другите български градове.. а пък липсата на трафик си е направо грехота за тези трилентови и двулентови булеварди навсякъде.

за София няма да коментирам :lol: :lol:

acko88
11-03-2008, 18:55
Добре искаш да ми кажеш че главния път дето се влиза в Пловдив е слънце !?!Ако са го ремонтира ли да!Но миналата година направо на слаум се влизаше в града

BillyBoy`
11-03-2008, 21:40
acko88 кои главен път :?: щото във Пловдив може да се влиза от много места а аз от където пътувам и минавам всеки ден до трудовото поделение там наистина се кара като на слалом има такива дупки че ако не ги знаеш може да ти паднат наистина пломбите ама данъците и винетките си ги плащаме всяка година :evil:

acko88
11-03-2008, 22:20
Ами аз него познавам добре града.. Но като слезнеш от магистралата и влизаш в града смисал магистралата посока София-Пловдив :lol: дали го казвам както трябва незнам :lol:

wasp
12-03-2008, 08:52
абе аз не бях ходил в Пловдив от години, и през уикенда бях там, да ви кажа улиците са си в прекрасно състояние в сравнение с другите български градове.. а пък липсата на трафик си е направо грехота за тези трилентови и двулентови булеварди навсякъде.

за София няма да коментирам :lol: :lol:

Луд ли си ... улиците са в отвратително състояние. Постоянно закачам на дупките, тръгна ли на повече от 2 км из града. Това ако ми кажеш, че са перфектни улици - евала. Явно не си обикалял достатъчно. Особено паветата така са се изкривили и пробили че можеш да си оставиш пломбите.

Stoyan Georgiev
12-03-2008, 11:09
абе аз не бях ходил в Пловдив от години, и през уикенда бях там, да ви кажа улиците са си в прекрасно състояние в сравнение с другите български градове.. а пък липсата на трафик си е направо грехота за тези трилентови и двулентови булеварди навсякъде.

за София няма да коментирам :lol: :lol:

Луд ли си ... улиците са в отвратително състояние. Постоянно закачам на дупките, тръгна ли на повече от 2 км из града. Това ако ми кажеш, че са перфектни улици - евала. Явно не си обикалял достатъчно. Особено паветата така са се изкривили и пробили че можеш да си оставиш пломбите.

абе де да знам.. навъртях стотина км и в сравнение с другите градове в БГ улиците са си 6 точки. а за сравнение със софия не става, щото софия си е лунен пейзаж ;)

Stoyan Georgiev
12-03-2008, 11:10
абе аз не бях ходил в Пловдив от години, и през уикенда бях там, да ви кажа улиците са си в прекрасно състояние в сравнение с другите български градове.. а пък липсата на трафик си е направо грехота за тези трилентови и двулентови булеварди навсякъде.

за София няма да коментирам :lol: :lol:

Луд ли си ... улиците са в отвратително състояние. Постоянно закачам на дупките, тръгна ли на повече от 2 км из града. Това ако ми кажеш, че са перфектни улици - евала. Явно не си обикалял достатъчно. Особено паветата така са се изкривили и пробили че можеш да си оставиш пломбите.

абе де да знам.. навъртях стотина км и в сравнение с другите градове в БГ улиците са си 6 точки. а за сравнение със софия не става, щото софия си е лунен пейзаж ;)

lyuli
13-03-2008, 11:48
за да не отварям нова тема, ще пусна линка тук:

http://www.dnes.bg/article.php?id=48782

може и да сте чули по новините вчера



Хайка за коли по тротоара, глоба - 30 лв.13.03.2008 09:59 34



Снимка: БГНЕС

Шофьорите, които паркират на тротоарите в София и пречат на пешеходците, ще бъдат глобявани.

Акцията започва от понеделник, а столичният инспекторат ще снима паркиралите по тротоарите коли и ще праща данните в КАТ.

Стикери, залепени от инспекторите, ще служат като уведомление за нарушението.

Глобата за паркиране на тротоара е 30 лева.

По закон разстоянието от колата до сградата трябва да е не по-малко от два метра.



внимавайте къде паркирате!!!!

morfius
13-03-2008, 12:10
за да не отварям нова тема, ще пусна линка тук:

http://www.dnes.bg/article.php?id=48782

може и да сте чули по новините вчера



Хайка за коли по тротоара, глоба - 30 лв.13.03.2008 09:59 34



Снимка: БГНЕС

Шофьорите, които паркират на тротоарите в София и пречат на пешеходците, ще бъдат глобявани.

Акцията започва от понеделник, а столичният инспекторат ще снима паркиралите по тротоарите коли и ще праща данните в КАТ.

Стикери, залепени от инспекторите, ще служат като уведомление за нарушението.

Глобата за паркиране на тротоара е 30 лева.

По закон разстоянието от колата до сградата трябва да е не по-малко от два метра.



внимавайте къде паркирате!!!!

Ако това стане, при настоящата липса на паркинги, трябва 90% от столичани да бъдат глобени.
Да им *** закона и чудото, то у нас НЯМА тротоар с широчина достатъчна да останат 2 метра!
Защо не глобяват строителните фирми дето нацвъкаха блок до блока без кьораво паркомясто?
Що не глобяват собствениците на бизнес сгради/паркове с тотално недостатъчни паркоместа?
Що не глобяват общинските служители дето вместо да ползват общински терени да изграждат паркинги ги заменят/отдават за нови и нови молове?
Ама като сме стадо... така е.
Честито на печелившите...

SFINKS
13-03-2008, 12:39
тва целата му е да отиват парички в касичката на Бойко
ма не се прави така
да сложат колчета и да видим как някой ще спре на тротоара

pent
03-04-2008, 08:57
http://bulgaria.actualno.com/news_156675.html

айдеее синята зона иде! :lol: :lol: :lol:

TheBlueOne
03-04-2008, 09:49
Пътувал съм из цяла Европа, и бях си изградил мнението че по лоши пътища от българските няма (е, в Албания не съм ходил :) ) , което тотално се промени след като януари месец минах през Румъния.
Тъкмо си докарвах белисимата. Със сълзи съм ревал :cry: , няма такива клетви които отнесоха тези цигани.
За бога колеги, не минавайте от там за да не си съкратите живота с няколко години :D .

lyuli
03-04-2008, 10:05
http://bulgaria.actualno.com/news_156675.html

айдеее синята зона иде! :lol: :lol: :lol:


60 от тях ще бъдат предназначени за инвалиди във всички преки между булевардите "Раковски", "Христо Ботев", "Патриарх Евтимий" и "Стамболийски", съобщи зам.-кметът по транспорта Велизар Стоилов.

леле мале, то няма да остане ули4ка без синя зона.............

morfius
03-04-2008, 10:16
Че нали това е идеята... като им резнаха прихода от преки данъци, сега ще си го съберат от други места.
И от тия пари пак няма да видиме полза, някои ще си ги налапат.

pent
03-04-2008, 10:22
"Раковски", "Христо Ботев", "Патриарх Евтимий" и "Стамболийски"

ами то в това каре почти всички улици бяха синя зона... но изглежда е била останала някоя която не е...

гледам вече са намерили цаката и на паркингите който са синя зона. просто спираш посредата на паркинга :) е пред на македония е така... масово се запушват и този който запушва спира безплатно 8)

J_I_V_K_O
03-04-2008, 10:32
А някой да е пътувал за Видин минавайки през Враца ??? води се главна артерия и всички тирове минават от тук за Калафат та точно влизайки във Враца разбираш що е то дупки !!! :evil:

lyuli
03-04-2008, 11:53
А някой да е пътувал за Видин минавайки през Враца ??? води се главна артерия и всички тирове минават от тук за Калафат та точно влизайки във Враца разбираш що е то дупки !!! :evil:

Покрай язовир Дъбника ли? там не ги ли пооправиха дупките, или пак са се отворили?! отдавна не съм минавала.....

viki
03-04-2008, 12:00
Аз наскоро пътувах от Плевен до Лом....http://img201.imageshack.us/img201/4063/girlhystericwm4.gifДори в най-смелите си преположения ,не съм вярвала,че може да има такива "пътища"!Дупка до дупка..между тях -трапове !http://img201.imageshack.us/img201/4063/girlhystericwm4.gif
Навръщане заобиколихме през Монтана и Враца :lol: :lol: :lol: