PDA

View Full Version : Alfa Romeo 146 TD



diomed
03-03-2008, 14:16
Здравейте на всички фенове на марката,
насочил съм се към този модел Алфа с двигател 2.0 TD. Моля дайте мнение, издръжлив ли е, какви сосбености има при поддръжката и какво да гледам при покупката.И създава ли проблеми с турбото?

Благодарности :)

trouble
03-03-2008, 14:19
Що не си вземеш JTD.... :roll:

diomed
03-03-2008, 14:38
Ами защото са доста по-скъпи. Приготвил съм си 4000лв. за автомобил и трябва да се вместя в тях. Мисля, че не стигат за добро JTD. А и ме притеснява качеството на нафтата в България.

trouble
03-03-2008, 14:40
че и ТД работи с нафта...да не искаш да кажеш TS

diomed
03-03-2008, 15:02
Имам предвид 1.9 ТД . Просто са ми казвали, ЖТД е по-чувствително към качеството на нафтата. Мен ме интересува 1.9 ТД, финансово съм далече от ЖТД все още :roll: Много ще съм благодарен ако ми дадете мнение за този двг. Какви са му слабостите , силни страни и т.н.
Предварително ви благодаря на всички.

morfius
04-03-2008, 14:05
Кола се купува с консултация - дизеловите коли са купувани нови за да се карат много, ако е поддържана свястно, ядове няма, но ако не е...
Та аз карам такава и съм много доволен от нея, с двигател и турбина за сега проблеми не съм виждал, но я взех след преглед от специалист.
Е, един път ми изправи косата като изплю единия маркуч на турбината... та докато го разберем какво е, ми минаха едни мисли... а то се оказа 1 мин. работа с отверка да затегнем разхлабилото се съединение - което не е било пипано от как е сложено по думите на майстора. :lol:
Особености при поддръжката - качествени консумативи и добър майстор.
Особености при купуване - добър майстор да я прегледа преди да я вземеш.
Ако си от София - зареждай на Еко Елда... до сега оплаквания от техните горива не съм имал/чувал.

mihailenator
05-03-2008, 21:20
Здравейте на всички фенове на марката,
насочил съм се към този модел Алфа с двигател 2.0 TD. Моля дайте мнение, издръжлив ли е, какви сосбености има при поддръжката и какво да гледам при покупката.И създава ли проблеми с турбото?

Благодарности :)
Единствените по-добри дизели за мен са на мерцедес(с известни уговорки все пак) и на ровър(без никакви уговорки ;) ). Имал съм два такива дизела единият с интеркулер, другият без(беше на фиат типо). Много изържливи са, но както казаха колегите трябва да се има предвид състоянието в което го взимаш. С турбото няма да имаш проблеми, подръжката е евтина, ангренажният ремък и ролките около 110 лева, смяна за 30 мин. пред блока. Трябва да се внимава в какво състояние са немските части вложени по колата, с италианските няма да имаш ядове :) Колата върви идеално и нещо характерно за точно тоя дизел - върви много, работи меко и докато го караш ще имаш усещането че караш някоя много вървяща бензинка. Няма тресене на табло, тракане, трудно и неестествено превключване на предавки както при някои доста прехвалени френски и немски печки. Японките никъде не ги слагам в сметките защото при тях нещата са много специфични.

rtfm
05-03-2008, 22:31
Аз карам такава от доста време и съм доволен от нея в началото имах ядове с нея но като я оправих вече година и нещо само масло филтри и нафта. :)

alfatras
05-03-2008, 22:43
Колега гледай двигателя да е добър-първата ми алфа беше именно 1.9тд-2основни ремонта и само проблеми-прибиване :D -но пък знаеш ли на колко неща се научих по нея :wink: Тъкмо я пооправих и я продадох :D !Двигателите са здрави,нозависи кой и как я е поддържал :wink: -късмет!

diomed
06-03-2008, 13:36
Благодаря за отговорите и за проявеното внимание. Ще си отварям очите и ушите като купувам. Явно добре съм се ориентирал спрямо визия, цена и качество. Дано имам и късмет при избора.

Поздрави & Благодарности