PDA

View Full Version : Въпрос за чистачки



BasicElement
04-03-2008, 18:32
Колеги, имам въпрос за чистачките на моята Алфа.
От известно време замазват положението вместо да чистят и реших да ги сменя. Днес минавах през една бензиностанция и гледам BOSCH за 155 за 7.20 лева (цената е за една). Та взех си аз, отивам при колата и гледам, гледам ... то май тая чистачка няма нищо общо :gruebel: Моите сякаш са едно цяло с рамената и не могат да се свалят.
Питането ми е какви чистачки точно трябва да си купя и могат ли да се сменят изобщо или трябва да се смени цялото рамо ?

Много благодаря ! :)

Alexanderbb
04-03-2008, 18:42
На нашите коли оригинално е едно цяло. та или взимаш champion за нова цяла или търсиш само гуми за смяна

BasicElement
04-03-2008, 18:52
Много гот :D
А защо изобщо някой си е правил труда да произвежда такива BOSCH-ки, които не стават за тези коли ?
Имаш ли представа с колко ще трябва да олекна за две нови Champion ?

търтей
04-03-2008, 20:51
50 лв

BasicElement
04-03-2008, 20:59
Благодарско ! :)

Furious 155
04-03-2008, 21:18
Аз сменям само перата, т.е. гумените части с железните водачи. От метро си взимам Валео чистачки на размер като моите, раглобявам, слагам и готово! Валеото мисля беше 17 лева комплекта от две! Засега са добре!

Yureti
04-03-2008, 21:36
само гледай ширината на основата на перото..
има и по-широки...
аз така пре.бах едно рамо...

kriki
05-03-2008, 08:28
Колега провери в някой магазин на SHAMPION аз си взех само пера които се водят за 146 и Kroma но са сащите като на 155. Аз ти взех по около 9 лв. бройката от магазина на SHAMPION във Варна.

ALFA CORSE
05-03-2008, 10:35
Аз сменям само перата, т.е. гумените части с железните водачи. От метро си взимам Валео чистачки на размер като моите, раглобявам, слагам и готово! Валеото мисля беше 17 лева комплекта от две! Засега са добре!
Какъв е смисъла да плащаш цели чистачки за едни пера. Шампиона са на същата цена 18-20лв перата, но плащаш само пера, тоест би трябвало да са по-качествени, а дали е така... :)

Cuore_Sportivo
05-03-2008, 10:52
50 лв

за 155 в Лукойл са 28 лв. като цялото рамо е същото- махаш старото и слагаш новото - без да си играеш да сменяш само гумите.
:super:

Бобби
05-03-2008, 15:10
50 лв

за 155 в Лукойл са 28 лв. като цялото рамо е същото- махаш старото и слагаш новото - без да си играеш да сменяш само гумите.
:super:....Moля :!: :roll: :!: ....аз чистачки по бензиностанцийте с рамена не съм виждал :shock:

BasicElement
05-03-2008, 17:32
Аз все пак реших да пробвам номера с перата, разглобих BOSCH-ките (така и така съм ги купил) и взе, че стана :D
Оказа се, че има малка разлика в дължината от около 1 см., но не пречи.

XaBu4ko
05-03-2008, 19:42
аз пък смених гумите 3 пъти ( викам си айде менте гума може да е ) ама нищо.... Просто не натискат добре самите рамена :( Така че нови....

kris11
09-03-2008, 22:40
От Мареа става лявото рамо перфектно и чисти перфектно дори и със старо перо.
На щатните се разбиват отворчетата за осичките и все нещо ги задържа, не помогна и скъсяване на пружината.

mikahack
05-03-2009, 11:15
Здравейте на всички.
Изчетох всички мнения, и така и не разбрах от къде да си купя гумите за чиатачки за Алфата? Има ли в София магазин от където мога да ги купя, или моля някой да напише точния модел, размер, марка и от къде ги е купил (когато става дума за пера), за да знаем че стават със сигурност - разбира се с разглобяване.
Благодаря Предварително.

VFTI
05-03-2009, 11:52
Пера си купи от всяка по-голяма бензиностанция... Просто виж дължината...Аз си купих за 7лв. от ОМВ...Добре чистеха но бързо се прецкаха... После реших да си сменя дясното рамо, защото не натискаше добре на едно място...Купих си чисто ново с перо Шампион за 23лв... Баси боклука натискащия механизъм се счупи за 1 месец...Пари на вярътра...В крайна сметка сложих старото рамо приспособих го с малко тел и си купих едни нови пера на Магнет марели за 18лв....За сега чисти добре... Извода е че няма смисъл от цяло рамо...Пълни боклуци, ако чисти що годе и не е "разбрицано" много си сменяйте перата и продължавайте със старите чистачки от 92г....

Поне аз така направих...Другия вариант е да се слагат от обикновенните чистачки от ФИат....

Rider_alfa155
05-03-2009, 11:58
колега, на всяка що годе читава бензиностанция продават само пера за чистачките, (гуми) и цените им почват от 5-лв кеф ти графитни кеф ти силиконови..... въпрос на избор

TRENDi
05-03-2009, 19:26
...После реших да си сменя дясното рамо, защото не натискаше добре на едно място...Купих си чисто ново с перо Шампион за 23лв... Баси боклука натискащия механизъм се счупи за 1 месец...Пари на вярътра...

Поне аз така направих...Другия вариант е да се слагат от обикновенните чистачки от ФИат....

На Шампион само 2-те гумички са със средностатистическа цена от 20 лв. Това рамо е заобиколило много от далеч Шампион с 23-те си лв. За совалката взех Шампион х 32 или 34 лв парчето преди 3 години и 1/2. Дясното подарих на колега от форума, а на лявото преди зимата за първи път смених перото. Не е мръднало рамото. За многоТъпото(със същите цели рамена е) също купих, но само ляво (и неговото дясно замина подарък) преди зимата, пак Шампион, но вече е 36 точки. Пак "кърти, чисти и извозва" - супер е.
Варианта с еФтините обикновени фиатови чистачки не е оферта за скорости над 150-160 км/ч. Чистачките се изправят над стъклото, и ако и имате многоумието да се движите с такива и по-високи скорости в дъжд - не вървите :shocking:(лявата даже и се скърши).
:respect:

mikahack, както са ти написали, ако си с оригиналните рамена - само чистачки си купи - дължината им е 51. Тези на Валео(например) стават - тествано(сваляш им перата и си ги слагаш на твоите рамена). Или само гумички си купуваш, също се продават.

MUROMAN
05-03-2009, 19:50
На Стамболииски 155 има магазин за Италянски коли и части.От там си взех 2 пера за 16 лв на Магнети Марели оригинални.Сложих ги и за сега си гистят добре.

plamen76
05-03-2009, 21:26
Абе колеги каде ги намирате тея цени на пера.На всеки битак продават пера силиконови за около 2.5-3лв перото мисля че са или 70 или 80см и си режеш остатъка като го монтираш и вършат идеална работа за тези пари.Има ги в най-различни разцветки даже розови:big_bow_down:

The_Game
07-03-2009, 12:05
Абе колеги каде ги намирате тея цени на пера.На всеки битак продават пера силиконови за около 2.5-3лв перото мисля че са или 70 или 80см и си режеш остатъка като го монтираш и вършат идеална работа за тези пари.Има ги в най-различни разцветки даже розови:big_bow_down:


Toчно, аз си взех прозрачни, Изкараха половин година. Щяха и повече да изкарат обаче пясъка който се събира на предното стъкло за два дена в СФ, ги съсипа. Затова мразя да пръскам течност, при мръсно стъкло:-| по добре с мръсно стъкло да карам, Не ми е за 3-те лв ами се драска предното стъкло


Иначе тези силиконовите, колкото и мокро да е стъклото само с утиването на горе и вече стъклото е сухо.

bbojinov
07-03-2009, 15:20
колеги някои нямали да каже от каква кола стават целите рамене зада мога наи на края даси сменя чиста4ките като хората.чух че стават от типо но нее така става само лявата дясната не.

mimouzunov
07-03-2009, 19:23
колеги някои нямали да каже от каква кола стават целите рамене зада мога наи на края даси сменя чиста4ките като хората.чух че стават от типо но нее така става само лявата дясната не.

Привет!!!Гледам сте изписали доста неща за тези чистачки ,видях и реших и аз да кажа нещо!!На моята сложих рамена от Браво ,като искам да кажа че ако имах две леви (шофиорски) рамена резултата щеше да е още по впечатляващ!!!В момента на колата са и двете рамена ляво и дясно от това Браво и мисля че се получи доста добре!!При тази операция реших да не слагам нормални чистачки а от тези "новите" които са цели (в интерес на истината незнам как се казват)!!!Без преправяне несе мина все пак ,дясната чистачка малко трябваше да се скъси ,това се дължи на по-дългото рамо (Фятово)

lan
07-03-2009, 19:38
Колега,
най - добре отиди при италиянеца, там за 20 лв.(ако не се лъжа) си взимаш двете оригинални рамена и още поне година нямаш ядове... :cheers:

Furious 155
07-03-2009, 19:47
Колега,
най - добре отиди при италиянеца, там за 20 лв.(ако не се лъжа) си взимаш двете оригинални рамена и още поне година нямаш ядове... :cheers:

ми те нови са по 20лв. бройката с пера на тях!

1239
07-03-2009, 20:08
аз съм с "типо" чистачки само ,че дясната съм я вдигнал по на горе.

piticar
08-03-2009, 17:07
А чисто нови пера с цялото рамо са по 40лв, броиката

lan
09-03-2009, 08:35
ми те нови са по 20лв. бройката с пера на тях!

Колега,
къде ги намираш тези цени? Особено за рамене с пера...

mikahack
11-03-2009, 17:49
При мен въпросът е решен. Купих си 2 пера Шампион(съответно 53 и 51 см.) - 18лв., разглобих ги от пластмасите и взех само гумите. Монтирах ги с леко побългаряване. Всичко е перфектно сега.

DJ Vladic
11-03-2009, 19:21
Пробелема е следния: след отваряне на предния капак съм защипал едната чистачка.По ирония на съдбата се е случило така да се изважда леко самото рамо малко, и не съм забелязал като е станало така.Защипал съм с капака и след това пуснах чистачките ама разбира се едната защипана няма как да работи и веднага слязох и установих за какво става въпрос.Питането ми е....? кво съм направил.Счупил съм машинката ли.. има нещо за стягане ли само...? Мерси предварително........

И сам се справих... благодаря за изчерпателния отговор на всички.....