PDA

View Full Version : Водна помпа



Ballomed
06-03-2008, 16:08
Здравейте колеги, купувам в момента една 156 1.8 98-ма и ми казаха че е задължително да сменя и водната помпа като я обслужвам. Ще съм Ви много благодарен ако ми дадете малко повече информация, защото имам малко резерви дали закупената от тук ще е по-добра. И има ли нещо друго което е задължително да се смени освен ремъци, ролки, масло и филтри?

lord_chuldarkar
06-03-2008, 17:47
Здравейте колеги, купувам в момента една 156 1.8 98-ма и ми казаха че е задължително да сменя и водната помпа като я обслужвам. Ще съм Ви много благодарен ако ми дадете малко повече информация, защото имам малко резерви дали закупената от тук ще е по-добра. И има ли нещо друго което е задължително да се смени освен ремъци, ролки, масло и филтри?

ъ!

що?

смени маслото и ремъците както и ролките - често имало проблем с вариатор - иначе каквото е счупено то се сменя :)

ламбдата и дебитомера и те идват нещо като консуматив

Ballomed
06-03-2008, 18:04
Мисълта ми е водната помпа обтяга ремъка или ремъка просто я върти и ако не видя проблем с нея задължителна ли е смяната, тъй като съм имал проблеми с части купувани от тук и гледам да сменям само задължителните неща.

Lisan
06-03-2008, 19:47
И водна помпа се сменя!! Тя е на ангренажния ремак и не е скъпа,само 68лв

krasy k
06-03-2008, 21:59
Е така и неможах да разбера що трябва да смени и водна помпа........Къде е логиката за смяната й като нищо и няма.......

Lisan
06-03-2008, 22:34
Е така и неможах да разбера що трябва да смени и водна помпа........Къде е логиката за смяната й като нищо и няма.......Еми сети се къде е логиката :!: :idea: То и ролки може да не се сменят ако не вият и чагъртат :wink: ако искаш да правиш нещата като хората се сменя всичко,другото е компромис :!:

lord_chuldarkar
06-03-2008, 22:36
Е така и неможах да разбера що трябва да смени и водна помпа........Къде е логиката за смяната й като нищо и няма.......Еми сети се къде е логиката :!: :idea: То и ролки може да не се сменят ако не вият и чагъртат :wink: ако искаш да правиш нещата като хората се сменя всичко,другото е компромис :!:

да смени двигателя, окачването и купето тогава може само номерата да остави.

тая логика със смяната на всеки следващ свързан детайл до там ще доведе накрая.

Novachev
06-03-2008, 22:42
Някой от частите е препоръчително да се сменят като въпросната помпа и ремонтния комплект за вариатора защото ведъж ще дадеш 70-120 лв за смяна на ремъци и след 10ккм като ролката или ролките или вариатора се разтрака ще се наложи да дадеш пак пари за същия ремонт като е можело да си ги спестиш въпросните допулнителни разходи това е логиката и така правят хората които си поддържат колите с мерак

Lisan
06-03-2008, 22:51
[quote="krasy k":2puph4m3]Е така и неможах да разбера що трябва да смени и водна помпа........Къде е логиката за смяната й като нищо и няма.......Еми сети се къде е логиката :!: :idea: То и ролки може да не се сменят ако не вият и чагъртат :wink: ако искаш да правиш нещата като хората се сменя всичко,другото е компромис :!:

да смени двигателя, окачването и купето тогава може само номерата да остави.

тая логика със смяната на всеки следващ свързан детайл до там ще доведе накрая.[/quote:2puph4m3] :lol: Ти май няма какво да правиш и се правиш на интересен :!: Такива тарикати като тебе са любимите по сервизите :!: Защо да сменям това и онова?? Карай и не прави нищо,но не заблуждавай останалите :!:

lord_chuldarkar
07-03-2008, 10:39
:lol: Ти май няма какво да правиш и се правиш на интересен :!: Такива тарикати като тебе са любимите по сервизите :!: Защо да сменям това и онова?? Карай и не прави нищо,но не заблуждавай останалите :!:

Виж първото ми мнение, преди да направиш оценка и обобщение на ежедневието и живота ми (какво време имам и на какъв се правя) изразих мнение че не е необходимо да се сменя всичко наред тъй като доколкото ми е известно всички части са взаимо свързани и накрая ще смениш колата.

Ако имаш някакъв аргумент защо точно се сменя водна помпа ако и няма нищо може да го изразиш (Колегата Новачев е направил точно така)


Иначе се радвам че ще съм ти любимец ако доида в твоя сервиз :)
П.П.: сменям толкоз неща за колкото имам пари не повече - ако имах пари за повече нямаше да си търся кола на 10години а нова - това най общо резюмира политиката ми на смяна на части по колата.

Lisan
07-03-2008, 11:35
Здравейте колеги, купувам в момента една 156 1.8 98-ма и ми казаха че е задължително да сменя и водната помпа като я обслужвам. Ще съм Ви много благодарен ако ми дадете малко повече информация, защото имам малко резерви дали закупената от тук ще е по-добра. И има ли нещо друго което е задължително да се смени освен ремъци, ролки, масло и филтри?

ъ!

що?

смени маслото и ремъците както и ролките - често имало проблем с вариатор - иначе каквото е счупено то се сменя :)

ламбдата и дебитомера и те идват нещо като консуматив :lol: :lol: Ти го караш да сменя дебитомери и сонди,а водна не.Кажи ти защо? Колегата пита дали се сменя и аз казвам - Да сменя се :!: Този одговор според мен е достатачен,ако колегата имаше повече въпроси лично към мен щях да му обясня защо се сменя на лични,както правя :!:Не ми се пише в форума заради такива като Тебе,сега три дни ще спориме дали се сменя помпа или не :!: А трябва да се чете какво се пише,а по горе съ написал -сменя се,другото е компромис- :!: А предполагам че не знаеш по добре от мен какво трябва да се прави с една Алфа.

Ballomed
08-03-2008, 11:35
Благодаря на всички за отговорите, явно ще се сменя.

Xtrime7
08-03-2008, 21:08
Сменя се всичко което е в ангренажната група,а в случая и водна помпа.При евентуално блокиране и като не знаеш за какво става на въпрос,и........вече се чупят пръсти-от къде да взема пари за полу-усновен ремонт.

Заставам плътно зад мнението на LISAN.

krasy k
09-03-2008, 13:39
Ремъци , ролки,филтри,масло,антифриз - ДА ! Немога да се съглася ,че трябва да се смени помпата без да има причина/няма течове,паразитен шум или друго нещо/. По отношение на логиката с ангренажната група- добре,хайде да сменим заедно с антифриза и радиатора , а заедно с филтъра на климатроника и целия климатроник и т. н. Звучи ли ви логично????????? Нямам претенции за големи технически познания и акъл на виден майстор ,но поне за това имам.Извинявам се , ако съм засегнал някого,изказвам лично мнение .

mim
09-03-2008, 14:39
като нямате опита и познанията, защо спорите с Лисан, който с години се занимава и с това си изкарва хляба
а водната помпа едно че не е хипер скъпа и второ, че ако се пре*бе отива всичко по дяволите
ако казва че е хубаво да се смени - вие си сменяйте ако щете, ама що се обяснявате и за смяна на радиатори :evil:

krasy k
09-03-2008, 17:39
Лошо няма,нека си смени и цялата предница,че след време може да се разтропа и скърца . В края на краищата е въпрос на пари. Едва ли след като е купил колота преди броени дни разполага с достатъчно средства ,за да бърза да ги влага превантивно. Моето мнение е сипи гориво ,порадвай й се и знай че периодично трябва да отделяш малко средства за подръжка. Абе кво си чешем езиците,страхотно време е навън,газ до ламарината и толкова !

Lisan
09-03-2008, 20:35
Няма да споря повече с вас,нека всеки прави каквото си знае :!:

Xtrime7
09-03-2008, 20:37
А помпата не ти ли е ролка бре колега???И си прав.С елементарни познания по-добре да си мълчиш.
Господин-krasy k.

krasy k
09-03-2008, 22:04
ОК,последно -климатика също е с ролка - СМЕНИ И НЕГО!

lord_chuldarkar
09-03-2008, 22:18
А помпата не ти ли е ролка бре колега???И си прав.С елементарни познания по-добре да си мълчиш.
Господин-krasy k.

E по полека де никъде не е уточнено какви познания трябва да имаш че да пишеш във форума. Колегата изказва мнение което другите колеги не подкрепят - автора на темата ще оцени мненията и ще си направи изводи.

Явно смяната на водна помпа е хубаво нещо, но всичко зависи от желанието и средствата на автора на темата (аз моята не съм я сменял, аз и ремък не съм сменял де - като сменям следващия път ремък ще преценявам на място)

търтей
09-03-2008, 22:31
абе ква помпа бе
па то и ролките що да се сменят???
а и ангренажа се сменя като се скъса
аз на старата алфа не съм сменявал никви ремъци на никъф ангренаж (то и нови ясобственек мисля нема да й смени ремъцита)
емчи той де
аа
пари за поддръжка
че иначе как ше са торшливи алфите ако се поддръжат като хората
шъ земат да ги карат много
и цената нема да е ниска
ама моля ви се
нека се трошат
аз съм за
:evil:

skertso
13-07-2010, 20:58
колеги слушаите лисан аз него послушах и след 200км ми протече помпата а ниамаше забележки нито теч нито шум.та сега сам я сменях голяма мъка затова сменяи всичко което се варти с ремака

chavetoo
14-07-2010, 06:33
А помпата не ти ли е ролка бре колега???И си прав.С елементарни познания по-добре да си мълчиш.
Господин-krasy k.
Хайде разгледай лагера на помпата и този на ролката, кажи кой от двата е по голям, и кой би понесъл по голямо натоварване и чак тогава ми казвай, че е ролка............. Да не говорим, че на повечето вече се опъва с пружина и тя определя колко да нятяга ремъка и всичко е изчислено да има макс. малко натоварване върху ролки..............
Аз когато си сменях ремъка в сервиза ме убеждаваха, че няма смисъл да сменям помпата защото е перфектна. Аз обаче слушах разни разбирачи от форуми и я смених. Е след 5к пак си върнах старата защото новата тракаше повече от всичко по мотора събрано накуп. Помпата не струваше 60лв ами някъде към 90 при положение, че имаше и от 50лв за този мотор.
П.С много ми е интересно дали едно време когато се караха москвичи, лади................... когато сменяхте съединител дали го сменяхте комплект или само феродото.
Писнало ми е от такива, смениси си това, че после ще правиш онова. Така или иначе си отворил.....................
Поздрави.

Galeano
14-07-2010, 21:06
Към клегата пуснал темата. Аз не смених помпата, покарах две седмици и после в сервиза отново същата гимнастика. Това с несмяната е хазарт който може да ти излезе през носа!! Дори не виждам за какво се спори тука. Ами естествено ,че е лагер помпата. Заради лагер на климатика очевидно не се прегрява кола.