PDA

View Full Version : Придърпва и гасне от 2 дни!!!



nuvolari
07-03-2008, 08:35
Колеги от два дни ми придърпва сутрин по време на движение,след малко форс се изчиства и няма проблеми,след което примерно 10 мин.при работа на празен ход гасне изведнъж.Запалвам я ,2000-3000 об.прочиства и след това нямя проблем.Днес забелязах че го прави на едно и също място като разтояние,температура,чакане.Свещи съм сменил преди ок.7000 км-денсо,единия комутатор -модул не съм сменял,ламбда също не съм я сменявал....Мотора е 1.8 8в? :roll:

Wolfy
07-03-2008, 10:28
Не съм достатъчно компетентен, но мога да ти дам идея - провери си бензиновата помпа... :roll:

Cuore_Sportivo
09-03-2008, 19:32
Погледни датчика на хол - или направо махни предната дясна гума, махни и пластмасовата кора там отстрани, и ше видиш датчика, седи много близо до ремъчната шайба, ако не си го чистил ше видиш че е целия омаслен или много мръсен, свали го, изчисти го с обезмаслител някъв и ше се оправи колата, виж и релетата под дебитомера пръсни ги с контактен спрей, зачисти клемите на самите релета, и клемите на гнездата където седят, може даже да отвориш и самите релета и да ги погледнеш от вътре понеже пъпките които контактуват са нагорели и някой път не залепват добре.

Смени си и температурния датчик който е от горе на термостата понеже спомена че изведнъж дига 2000-3000 оборота, ако е укъсил, от него се получава така. - датчика е 20-на лева. Почистването на датчика и релетата ти е без пари :)

От това колата би трябвало да се оправи
Упесх ;)

nuvolari
10-03-2008, 08:56
Благодаря колега-Cuore_Sportivo,свалих релетата ,зачистих ги,напръсках с ел.спрей,размених местата на релетата,сипах спирт на МПХ и да чукна на дърво тази сутрин не е придърпвала и гаснала-ще почистя и Хол датчика.

JUGiTO
10-04-2008, 14:40
извиняваите за глъпавия в1прос но какво беше мпх защото и аз мисля че имам с1щия проблем :lol: :lol: :lol: :lol:

pr_00f
10-04-2008, 15:06
Моторче за празен ход.

Wolfy
10-04-2008, 23:03
извиняваите за глъпавия в1прос но какво беше мпх защото и аз мисля че имам с1щия проблем :lol: :lol: :lol: :lol:

Ограденото в червено, колега... Откъде си между другото :roll:

JUGiTO
10-04-2008, 23:16
Добрич РуЛеЗзззЗЗЗзззЗЗзззз колеги ако има някои от тук да пише :headbang: :Bolt:

pr_00f
11-04-2008, 10:31
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4161


Ето четете за МПХ. Борбата е дълга но за сметка на това жестока.
Между другото моето най-накрая го смених с ново - втора ръка.
Точно след нова година колата полудя, не върви , гасне в момента в който освободя от скорост, не може изобщо да се форсира.
Бях се шашнал и веднага във ванто - хората викат всичко ок само мпх.
Смених го и се оправи магически. Честно казано чак не ми се вярваше че може да имам такива проблеми от това мотрче.