PDA

View Full Version : помагаите



assassin's
07-03-2008, 18:53
здравеите на всички!и аз като вас сам влюбен в марката алфа ромео!но днес вече тотално ме разочароваха тея хора е!!колата я имам от 3 месеца и за тва време сам сменил предни амортисьори,долни носачи,тампони на омортисьорите,ламда сонда и други леки козметики!до днес всичко 6 точки ма както си варвя колата и угасна!хоп веднага на диагностика и излезна управление на разпределителния вал!е ясна работата вариатор до колкото имам за смяна и утивам в едно маазинче та ми казаха 420лв за нов!и така да попитам по запознатите с това има ли някакво оправяне за по малко пари и каде в област стара загора или задалжително трябва да увисна отново на важету :( !благодаря на всички предварително!колата е от подписа и мн си я обичам ма и мн иска да я гледам!

Novachev
07-03-2008, 19:05
Защо си мисля че проблема не е във вариатора да изгасне и да не пали нещо друго е има датчик на единия разпределителен вал аз ГМТ (не съм много сигурен за какво беше) да не би там да е проблема и заради него да не пали. пробвай ни при други майстори мисля си че не може да е от вариатора.

ivoraikkonen
07-03-2008, 19:06
И на мен ми казаха 420 лв. от официалния вносител. Не се притеснявай, попитай за ремонтен комплект на вариатора. Значително по-евтино ще ти излезе. А ако майстора ти не знае как се извършва ремонта, потърси из форумите имаше някъде показано със снимки операция по операция.

ivoraikkonen
07-03-2008, 19:10
И на мен ми казаха 420 лв. от официалния вносител. Не се притеснявай, попитай за ремонтен комплект на вариатора. Значително по-евтино ще ти излезе. А ако майстора ти не знае как се извършва ремонта, потърси из форумите имаше някъде показано със снимки операция по операция.

ivoraikkonen
07-03-2008, 19:11
И на мен ми казаха 420 лв. от официалния вносител. Не се притеснявай, попитай за ремонтен комплект на вариатора. Значително по-евтино ще ти излезе. А ако майстора ти не знае как се извършва ремонта, потърси из форумите имаше някъде показано със снимки операция по операция.

Novachev
07-03-2008, 19:11
И на мен ми казаха 420 лв. от официалния вносител. Не се притеснявай, попитай за ремонтен комплект на вариатора. Значително по-евтино ще ти излезе. А ако майстора ти не знае как се извършва ремонта, потърси из форумите имаше някъде показано със снимки операция по операция.
Това го има на снимки но работата никак не е лесна а е желателно и пети за ангренаж да се ползват а има и особенности,. Питах доста хора които са сменяли какво се прави и бях горе долу подготвен но имаш и нужда от консултации по телефона по време на разглобяването, а и сглобяванто е особенно има една пружина дето трябва дасе свие предварително и едни филми такива не е шега работа. Сега вече знам и ако ме питат че кажа сменя се много лесно, ама докато улучим как беше и как трябва да стане си беше бая зор.

assassin's
07-03-2008, 19:52
ми колеги като закарах колата на диагностика тва излезна!да пада по точен колата ми угасна няколко пати след като я дарйа определено време на високи обороти да кайем над 5000!когато беше закачена за диагностиране я изчистиха грешката и следователно аз им викам чекаите ся да я вкарам до прекасвач и пак да видим има ли нешту!и отново съштата грешка!така че пак питам ако моите ме насочите кам някои читав маистор в стара загора или казанлък ще съм ви мн благодарен!ако пък няма такива мик викаме неволята и ще проам ко мои напрая сам

Novachev
07-03-2008, 20:05
Тази грешка която ти е дала може да означава че има проблем във соленоида който управлява вариатова а не в самия вариатор не бързай толкова със смяната на вариатора се си мисля че проблема няма да е във него.

assassin's
08-03-2008, 14:17
хаиде бе хора никои ли немои ми каже кьде в стара загора или казанльк мои някои да ми дадед точна представа за датчика лио говорим или за вариатора!на никои ли не му е правила проблеми колата!!еи ся проверих в косер тоя датчик ше ми го дадат за 1**лв ма дали е от него!!мойе ли да се разбере тва като се диагностира колата тоя датчик дали работи?????

assassin's
16-03-2008, 21:14
е явно никои не знае за кво става вапрос и няма ни един читав маистор в тез градове все пак благодаря на тези които казаха от кое може да е

Novachev
16-03-2008, 21:27
Виш в раздела на ГТВ там имаше един колега leshoiad се пише може той да те опъти към някой доверен сервиз.