PDA

View Full Version : Проблем ксенон (не много сериозен)



Novachev
07-03-2008, 20:19
Така значи имам си едно прекрасно китайско ксенонТче сам си го слагах обаче имам един такъв бъг когато е по студено времето или го пускам за първи пъд в рамките на няколко часа при пускането на ксенона на таблото светва индикацията за габаритите (задните фарчета) за мъгла (ама не съм слизал да видя даки светват) изгасям ги и си пътувам. Интересно че след това ако изгася и запаля колата в рамките на няколко минути или няколко часа няма проблем всичко е нормално, и не всеки път го прави сутрин но сякаш ако е студено е по редовно.
Някаки идеи

търтей
07-03-2008, 20:32
габаритеите за мъгла

кое светва??
нещо не стоплям :roll:

Neokill
07-03-2008, 20:43
Що що :lol: :lol: Абе стопъ за мъглъ бре :crazy:

търтей
07-03-2008, 20:46
квото и да севтва нема връзка с ксинонтъ :lol:

Novachev
07-03-2008, 20:48
Ама светва след като сложих ксенона и аз не мога да го разбера

търтей
07-03-2008, 20:50
съвпъдък бате

задните светлини за мъгла ли светат викаш се пак да знам за кое говорим?

Novachev
07-03-2008, 21:15
Да на таблото (на колометража ) дето са всички лампи при включване на късите светлини-ксенон (на габарите си е нормално) сверва оранжавата лампа дето сигнализира за включването на задните светлини за мъгла и то не всеки пут но често при първоначалното пускане за деня.

nikolaaaay
09-03-2008, 17:53
И на мен ми се включват понякога, когато паля. Гася ги и така. А може и да отчита, че влажността е голяма и затова да ги пуска, ама не е така, щот като има мъгла не ги пуска автоматично. Едва ли има връзка с ксенона, дет си го слагал.

Novachev
09-03-2008, 18:34
Мойта не е от толкоз умните борд компютъра показва външна температура у изминати километри пук знам ли мо же и да има датчик за влажността на въздуха. мож и дребни секс услуги да прави ама не съм намерил копчето :twisted: :twisted: :twisted:

търтей
09-03-2008, 18:50
тя на колегата колата е специално поръчково изпълнение :wink:

nikolaaaay
09-03-2008, 22:11
Е хуу системата, която показва дали може да има лед на пътя явно не мери само външната температура. Вероятно измерва и влажността. Не съм го чел никъде, но тва е най-логично. Лесно могат да направят и фаровете за мъгла да тръгват автоматично, като сензорите за дъжд например, ама нашите коли не са такива, де.

търтей
09-03-2008, 22:27
Не съм го чел никъде
а именно :wink:

чети повече
:evil:

DeX
10-03-2008, 10:14
Е хуу системата, която показва дали може да има лед на пътя явно не мери само външната температура. Вероятно измерва и влажността. Не съм го чел никъде, но тва е най-логично. Лесно могат да направят и фаровете за мъгла да тръгват автоматично, като сензорите за дъжд например, ама нашите коли не са такива, де.

Таа система казва, че може да има лед, ако температурата е от 3 градуса надолу :)

nikolaaaay
10-03-2008, 11:38
Е хуу системата, която показва дали може да има лед на пътя явно не мери само външната температура. Вероятно измерва и влажността. Не съм го чел никъде, но тва е най-логично. Лесно могат да направят и фаровете за мъгла да тръгват автоматично, като сензорите за дъжд например, ама нашите коли не са такива, де.

Таа система казва, че може да има лед, ако температурата е от 3 градуса надолу :)
Глупости.

търтей
10-03-2008, 11:48
Е хуу системата, която показва дали може да има лед на пътя явно не мери само външната температура. Вероятно измерва и влажността. Не съм го чел никъде, но тва е най-логично. Лесно могат да направят и фаровете за мъгла да тръгват автоматично, като сензорите за дъжд например, ама нашите коли не са такива, де.

Таа система казва, че може да има лед, ако температурата е от 3 градуса надолу :)
Глупости.

твойта е поръчкова мега спешъл изпълнение и там сигурно и радиацията проверява :wink:

botsos
10-03-2008, 13:52
Е хуу системата, която показва дали може да има лед на пътя явно не мери само външната температура. Вероятно измерва и влажността. Не съм го чел никъде, но тва е най-логично. Лесно могат да направят и фаровете за мъгла да тръгват автоматично, като сензорите за дъжд например, ама нашите коли не са такива, де.

Таа система казва, че може да има лед, ако температурата е от 3 градуса надолу :)
Глупости.

твойта е поръчкова мега спешъл изпълнение и там сигурно и радиацията проверява :wink:

Тя неговата не беше ли и с 12 бега?! :lol:

Novachev
13-03-2008, 21:56
Та много умно мойто кола бре днес влажно вали и пускам ксенончето и пак усеща че е дъждовно и си пали задните фарчета за мъгла без да съм я молел баси колата умна ако се научи и сама да заобикаля дупките цена няма да има.

50 cent
14-03-2008, 12:12
На фаровете има едни букси. Като си слагал ксенона може да си ги разместил нещо или не знам и аз какво. Виж там дали са наред иначе идея си нямам какво може да е друго.