PDA

View Full Version : Поредния "юнак"



fred
10-03-2008, 09:09
Ето го въпросния.Най-интересното и безотговорно е че има книжка от два месеца и това му второ произшествие :!: :shock: .

Убиецът на Зорница остава в ареста
09 март 2008 / News.dir.bg
Софийският градски съд наложи постоянна мярка "задържане под стража" 19-годишния Димитър Стефанов, който на 5 март блъсна и уби на място връстничката си Зорница Александрова в столичния ж.к Младост, тъй като има реална опасност да се укрие, да извърши друго престъпление или да попречи на разследването.
Съдия Владимир Астарджиев мотивира решението си с факта, че веднага след инцидента Стефанов е избягал от местопрестъплението, пише вестник "24 часа".
"........
Съдът взе предвид и извършената от Димитър Стефанов предишна катастрофа, за която има заведено дознание срещу него. Защитата на 19-годишния шофьор на луксозния двуместен "Мерцедес" пледира за по-лека мярка за неотклонение с аргумента, че момчето е направило пълни самопризнания и че е причинил смъртта по непредпазливост. Адвокат Беров се опитал да обясни поведението на клиента си след инцидента с това, че така бил посъветван от пътувалия с него Георги Бончев.
"Много съжалявам за случилото се. След удара видях момичето и много се уплаших. Приятелят ми каза да избягаме, защото ме чака затвор", обясни пред съда Димитър Стефанов. До няколко дни трябва да бъде готова експертизата, която да покаже дали младежът е бил под влияние на алкохол или други упойващи вещества, докато е шофирал. Решението на съда може да бъде обжалвано в тридневен срок пред Апелативния съд.

Разкриха убиеца на Зорница - оня с мерцедеса
06 март 2008 / News.dir.bg
Полицията задържа шофьора на луксозния спортен мерцедес, който блъсна и уби на място 20-годишната Зорница Александрова в столичния ж.к Младост в сряда вечерта. Това е 19-годишният Д.С.
Той и негов приятел блъсват Зорница на бул. "Александър Малинов" близо до пицария Нова Верона. След това зарязват мерцедеса на около 400 метра от мястото на пътния инцидент и изчезват, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Малко след това Д.С. (От МВР съобщават само инициали на шофьора. Бел.ред) звъни на тел. 166 и съобщава, че колата му, която била паркирана пред дискотека в Студентски град, е открадната. Криминалистите от сектор “Престъпления срещу личността” установяват, че въпросната кола е тази, с която е извършена катастрофата. Започват да работят по няколко версии, едната от които е инсценираната от извършителя кражба.
Така в четвъртък след обяд Д.С. е задържан, той е направил пълни самопризнания пред съдия. Автомобилът всъщност бил на майка му, съобщава вестник "Монитор". Момчето имало книжка от два месеца. Наложена му е мярка за задържане за 72 часа. Работата по случая продължава.

nuvolari
10-03-2008, 10:34
За такива трябва много строги закони-като осъдят 2-3 с по 20 години затвор та и повече,да видиме другите малоумници дали така ще карат,абе трябва си по строги санкции това е,че с нашия балкански манталитет...........няма до никъде да стигнем!!

milenamr
10-03-2008, 12:08
за мен извода от множество поредни такива ситуации е ,че не е луд тоя който яде по 2,3 баници,а този който му ги дава.Трагедията както винаги е ,че покрай такива инциденти винаги има невинни жертви.Иначе за момчето и за майка му със сигурност случката ще е поучителна.Незнам точно какъв е случая,но подбни екшъни се разиграват много често.Само около мен за 1 година 8 такива станаха и всичките са със сходен сюжет.Майката или бащата дават колите си на синчето(на около 18,19г.къде със книжка, къде без книжка)да се изфука пред връстниците си каква луксозна кола кара ,пък и колко много върви.и резултата все един и същ.Разликата обикновено е в броя на жертвите, които варират от 1 до 5 (засега)..извод всеки може да си направи....Жалкото е,че при инцидентите по пътищата жертвите са толкова много,че броя им се превърна в статистика, която показва,че само за последната година в България по пътя са загинали четири пъти повече хора, отколкото са загиналите в Афганистан военослужещи за същия период..........

fred
10-03-2008, 12:26
Мда, така е, безотговорност и беззаконие, увеличават тези престъпления.
А жертвите от катастрофи са май около 1000 на година.

Wishmaster
10-03-2008, 12:28
Ми то по наще пътища си е леко като авганистан а самата настилка е все едно след бомбандировка в бейрут.

rammstein4o
10-03-2008, 12:38
Ми то по наще пътища си е леко като авганистан а самата настилка е все едно след бомбандировка в бейрут.

Зат'ва ми е още по чудно защо има идиоти дето карат бързо. Ежедневно некви такива герои минават през моя квартал със 150-200... на същата тая улица съм играл футбол по цял ден като малък... сега не смея да пресека.

Лично аз искам да почнат да взимат книжка доживот като те хванат 2-3 пъти с превишена скорост в населено място. А пък за алкохол трябва и в затвора да лежиш... и то от първото нарушение.
Тука сме свикнали така, че ако няма драконови мерки не ни увира главата.

И понеже знам, че ще изникнат хора дето ще ме питат аз не превишавам ли скоростта та така говоря. Отговора е случвало се е (естествено не като повечето "шофьори" по малките квартални улички, а на големи булеварди кадето условията що годе го позволяват)... но предпочитам и аз да нямам книжка но като имам деца да мога спокойно да ги пускам да си играят, а не да им треперя дали ще видят идиота който кара с 200

MrX
10-03-2008, 12:48
На мен ми е страннен следният факт, подобни дришльоФци в градки условия правят невъзможните глупости, за 100 м. 5 нарушения, но преминат ли табелата за край на града ударят 70-80 и са първите ангелчета.Толкова ли е голяма гъзария хората да те имат за "луд" и толкова ли е представително да си ненормалника на махалата?!?

viliivanov
10-03-2008, 12:54
Крайо време е на мутрнските келеменца таковците да почнат да им купуват най-малко Майбах Ягуар, Ролс Ройс, Бентли и т.н. така поне ще сме убедени че наистина са безсмърни и богоизбрани и каквито и да било ексцесий и фатални инциденти се изсипват върху нас простосмъртните, ще е нещо нормално и няма да ни прави никакво впечатление, а когато когато катаджийте ги спират ще им бършат млякото от устенцата и ще им секнат сополките....

Държава гнусна овча мутренка

И нищо няма да се промени, защото вече няма кой да го направи...

19 годишен с мерцедес .....маменцето ти, с чий пари го купиха слузестото тати и мама мутреса

Alfa User
10-03-2008, 18:50
На 19 години ... със книжка от два месеца ... и вече с две дознания за тежки катастрофи ?!?

Е .. питам аз ... колко малоумни трябва да са мама и тати, за да му позволяват на това келеме да продължава да безчинства ???
Ако някой ден някое такова лайно блъсне моето дете, мамата му и татенцето му ще го търсят обесен някъде по стълбовете :censored:
Не искам да коментирам повече, защото няма никаква полза - ако държавата най-сетне не започне да взема подходящите мерки, ще ги вземаме ние !

Crusader
10-03-2008, 20:18
А бе споменах аз за един 9Х19 дето нося в жабката и тогава се твърдеше че пресилвам нещата -> ще дойдете на моето мнение :roll:

Между другото, това в подписа на колегата над мен съм си го задавал като въпрос понякога и аз :!:

fred
10-03-2008, 20:51
Явно го има тоя момент-да се покажат и да ги видят, това е първото и второто е демонстрация, че не ти пука от нищо-от светофари, знаци, от това че 10 коли чакат да светне зелено и оп-някой минава и прас най отпред, е това си е простотията и лошо възпитание.
Това го има и без да караш кола-например в метрото, загледайте колко хора обичат да предреждат опашката, която се качва по стълбите или ескалатора на станция Сердика, минават отстрани се тикат като съсели да минат отпред. :Bolt:

XaBu4ko
10-03-2008, 21:05
Аз съм на мнението че си има места за всичко..... и че града не е състезателна писта...

Alfa User
10-03-2008, 22:50
Между другото, това в подписа на колегата над мен съм си го задавал като въпрос понякога и аз :!:

Е той въпроса не е случайно в подписа ми ... побиват ме тръпки много често напоследък, не знам къде ще му илезе края с тая всичката простотия по пътищата :gruebel:

Kris
10-03-2008, 23:16
Кола над 60KW без 3 години стаж - НЕ !!

fred
11-03-2008, 08:52
То има такива ограничения за млади шофьори по принцип.

А относно пък въпроса за подписа на колега, където се пита на коя страна е Господ /като избегнем евентуалния скрит смисъл/ Той е на страната на всеки един човек.Всеки жив човек може да намери пътя към него, друг въпрос е че хората си мислим понякога, че е на нечия страна.

milenamr
11-03-2008, 08:59
То има такива ограничения за млади шофьори по принцип.

А относно пък въпроса за подписа на колега, където се пита на коя страна е Господ, той е на страната на всеки човек.Всеки жив човек може да намери пътя към него, друг въпрос е че хората си мислим понякога, че тое е на нечия страна.
Е има , но не и в България;)А наистина има голяма логика за млад шофьор(не само като стаж, но и като възраст) да има ограничение в мощността на колата.

rammstein4o
11-03-2008, 09:50
Кола над 60KW без 3 години стаж - НЕ !!

За съжаление няма как обективно да се прецени колко всъщност стаж имаш. Може за 3 години да си минал 300км. а може 300 000 км. например.

Може би трябва да се приложи нещо от сорта на голямо наказание ако те хванат в нарушение първите N години. Ограничение на мощността спрямо възрастта както казва milenamr също не е лоша идея. Освен това със сигурност трябва да се увеличат часовете за каране на курсове. Аз например по време на курсовете не съм карал на тъмно, не съм карал извънградско... полигона е една много добра идея която за съжаление не се прилага... часове по теория също не съм имал, учих листовките сам.
А доколкото знам в наши дни е още по зле и от 2001 когато аз взех книжка... :roll:

fred
11-03-2008, 14:01
То има такива ограничения за млади шофьори по принцип.

А относно пък въпроса за подписа на колега, където се пита на коя страна е Господ, той е на страната на всеки човек.Всеки жив човек може да намери пътя към него, друг въпрос е че хората си мислим понякога, че тое е на нечия страна.
Е има , но не и в България;)А наистина има голяма логика за млад шофьор(не само като стаж, но и като възраст) да има ограничение в мощността на колата.

Може и да съм останал с погрешно впечатление, но да трябва да има, както и различни застрахователни вноски спрямо вързаст, опит и предишни произшествия. Сега всичко в крайна сметка е относително, наистина за 3 години, както отбелязва колегата .rammstein4o . може да си минал и 300 км, може и 30 000, но все пак е логично че шофоьор до 2-3 години е по неопитен.

Blade
11-03-2008, 14:45
Идеята с ограничението на мощността на автомобила е добра, но едва ли ще е изпълнима тук в бг. Както каза колегата човек за 3 години може да измине 1000 км, а може да измине и 30 пъти повече, опитът се трупа с каране.
Нямам нищо против безотговорните,безрасъдни и пияни шофьори да се убиват по улиците, но защо трябва да отнемат живота на невинните...

koolio
11-03-2008, 14:51
Няма логика в това за младите шофьори и мощността! ВЕрвайте ми, с 24-коньова кола съм правил много по-големи идиотщини отколкото сега, със 126-коньова, мога да си помисля!Проблемът в случая е много по-дълбок - има една прослойка в обществото, която се смята за безнаказана и неуязвима. И това е не само зад волана.
Колкто до изродите по пътищата, изходът е само един- адекватни и неизбежни наказания.

WarsteineR
11-03-2008, 19:41
наистина колеги ограничението на мощността няма да спре някой млад състезател да развие 100 в града..а те са достатъчно, също мога да заявя че не годините имат значение а опита на човек както и самия тои, тъй като съм се убедил че има хора дето си му разбират и такива които са си пълни инвалиди .. всичко е до човека.. а тук културата на щофиране е под всякаква критика.

MrX
11-03-2008, 20:25
че не годините имат значение а опита на човек както и самия тои.

Несъм съгласен, възпитанието е е от значение, виждал съм доста опитни които правят най-големите простотии по пътя, нужен е опит, нужна е самоувероност, но не и арогантност породена от тези двете

fred
12-03-2008, 21:16
че не годините имат значение а опита на човек както и самия тои.

Несъм съгласен, възпитанието е е от значение, виждал съм доста опитни които правят най-големите простотии по пътя, нужен е опит, нужна е самоувероност, но не и арогантност породена от тези двете

Така е, първите 7 години трудно се наваксват.