PDA

View Full Version : Как се оправят щипки по тапицерията?



radop
10-03-2008, 13:21
Здравейте,
Имам следния въпрос - как се оправят крепежните щипки по тапицерията или с други думи имам следния проблем - като си взех колата, купето и беше супер но после се появиха две "скрити умело" дефектчета. No. 1 Капака на предпазителите падна. Става въпрос за бушоните в ляво от волана. Та въпросния капак е с преебани щипки, или с други думи въобще не държат. Както и да е - тоя проблем го реших хамалската - завих два черни винта в двата края от долната страна - не се виждат и ше държат вечно, но No. 2 - Има една декоративна лайсна ли, не знам как се нарича, която тръгва от таблото, стига до тавана и зад нея вървят кабели - те са две всъщност - лява и дясна - та лявата ми е с напълно преебани щипки - не върви да се залепи, че може да потрябва да се махне, не може и винт да и завия, затова моля ви помогнете да реша проблема, че така много гадно. Мерси предварително - колата е 156 2.0 TS

wwweb
10-03-2008, 13:42
Мани, мани ... на мен така ми падна ринга около оборотомера ... ей тъй без нищо да съм направил, а и след като падна не личеше някога да е отварян, защото черния винт, който го държи, беше с непокътната боя. В последствие установих, че металната щипка, в която се завива винта се е строшила, а как един Господ знае. Сега чакам нова щипка от Италия, защото не съм привърженик на хамалския ремонт :)

Та мисълта ми е, че интериорната сглобка на всички италиански коли, през които съм минал, е кофти за демонтаж и след това монтаж. Аман от щипки и други пластмасови глупости ...

А тоя капак в ляво, за който говориш, доколкото са ми казвали майсторите, при които ходя на диагностика, на 50% от Алфите, които минават през тях, са все счупени!

Вземи си поръчай нови части и това е ... аз поне така правя!

lord_chuldarkar
10-03-2008, 14:02
аз имам същия проблем с капака на бушоните - беше залепен, но във ФИАТ велико търново го изкъртили наново - явно някои преди мен го е изкъртил и залепил, но е счупено гнездото на щипката.

Беше залепен много добре със парче плат между капака и таблото и не се личеше чак като го изкъртиха ФИАТ го видях.

Иначе като разглабях задната врата голям зор (аз бях прочел къде какво трябва да махна та не беше толко зор) но пък като я загледаш няма ни един болт видим и е много фешън - тъй че красотата иска жертви :)

Neokill
10-03-2008, 15:47
Здравейте,
Имам следния въпрос - как се оправят крепежните щипки по тапицерията или с други думи имам следния проблем - като си взех колата, купето и беше супер но после се появиха две "скрити умело" дефектчета. No. 1 Капака на предпазителите падна. Става въпрос за бушоните в ляво от волана. Та въпросния капак е с преебани щипки, или с други думи въобще не държат. Както и да е - тоя проблем го реших хамалската - завих два черни винта в двата края от долната страна - не се виждат и ше държат вечно, но No. 2 - Има една декоративна лайсна ли, не знам как се нарича, която тръгва от таблото, стига до тавана и зад нея вървят кабели - те са две всъщност - лява и дясна - та лявата ми е с напълно преебани щипки - не върви да се залепи, че може да потрябва да се махне, не може и винт да и завия, затова моля ви помогнете да реша проблема, че така много гадно. Мерси предварително - колата е 156 2.0 TS

За първият проблем - търси от някоя втора употреба. Ако ти се дава 80-85 кинта може и ново оригинално :wink:

krasy k
10-03-2008, 16:21
Що не вземеш да се свържеш с nikola nikolov - 1-ви ред "Продава части за Алфа,Фиат ...", мисля че там ще ти излезе късмета.

dyni
11-03-2008, 12:27
за първото - и аз съм така с два големи бели винта завити брутално в пласмасата(така беше на автосалона).А за ново нали се сещаш че като го сложиш и ако трябва да отваряш после заради бушоните пак ще се счупи и пак ще трябва да нахакаш винтовете....

Neokill
11-03-2008, 18:56
за първото - и аз съм така с два големи бели винта завити брутално в пласмасата(така беше на автосалона).А за ново нали се сещаш че като го сложиш и ако трябва да отваряш после заради бушоните пак ще се счупи и пак ще трябва да нахакаш винтовете....

Ще се счупи ако тоя който го отваря е с една ръка и тя лява и е сляп. :!:

wwweb
11-03-2008, 19:16
за първото - и аз съм така с два големи бели винта завити брутално в пласмасата(така беше на автосалона).А за ново нали се сещаш че като го сложиш и ако трябва да отваряш после заради бушоните пак ще се счупи и пак ще трябва да нахакаш винтовете....

Ще се счупи ако тоя който го отваря е с една ръка и тя лява и е сляп. :!:Точно! Толкова лесно излиза, ама трябва да знаеш как да пипаш!

Friday
04-03-2014, 08:25
Колеги, продават ли се някъде щипките на капака на предпазителите, защото изгубих незнайно къде едната...