PDA

View Full Version : Alfa Romeo изтегля автомобили Brera, Spider и 159



vladu
10-03-2008, 13:49
http://news.ibox.bg/news/id_1758790441

тея с арните Алфи да си знаат ...

KGB
10-03-2008, 14:27
http://news.ibox.bg/news/id_1758790441

тея с арните Алфи да си знаат ...

Надявай се в БГрия това да се случи :lol:

ZoE23
10-03-2008, 15:05
Хайдеееее швабите пак пускат грешна информация :wink: ...надявам се :roll:

vladu
10-03-2008, 15:27
Хайдеееее швабите пак пускат грешна информация :wink:

кое те съмнява?
- че са продали цели 937 автомобила?
- че има ремонт по Алфа дет отнема само 25 минути, а не стандартните 3 до 6 месеца или до продажба?
- че има безплатен ремонт за Алфа, а не стандартните 1/3 от цената на колата по Шваке?
- че за пeриода от март 2005 г. до февруари 2007г. или са излезли само 937 коли или се потвърждава истината, че две с еднакви части не излизат от завода, а тея по случайност са цели 937 с еднакъв проблем

(Практиката показва, че Алфа Ромео се сглобява не на поточна линия, а на безпоточно каре. Събират се на 16 групички (4х4) ученици от Миланския техникум и в дългите часове по трудово сглобяват Алфа. В трите алеи (3х3) между групичките търчат снабдителите с РК1 с части и кой квото си гепи в движение слага. Така се получават и модификациите и нивото на обурудване(за по-несръчните и по-в средата нищо не остава - 1.8MPI с проз климатик). Който пък приключи 1 печели тестова обиколка с колата си и 2 кила грапа ако не се пречука)

wrc
10-03-2008, 16:20
Ми нали това си лафим постоянно,че Алфа Ромео е уникална марка,тъй че всичко е точно 8)

lyuli
10-03-2008, 19:52
хайде да не ви припомням тази тема:

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... highlight= (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=16868&highlight=)

goro
10-03-2008, 20:56
Преди време бях чул, че и Волво,които доста хора смятат за наистина здрави коли,били изтеглили голям брой автомобили от европейския пазар.Така че няма да се притесняваме :D

sa6o_roman
11-03-2008, 00:36
Тази тема може да звучи стряскащо, но замислете се колко добра новината всъщност. Първо и най-маловажно е, че колите са под 1000, а периода в който са се произвеждали дефектните коли е около 2 години само.

Това че са ги отзовали тези коли е една много правилна съвременна бизнес насока, които всички производители (дори на перални) трябва да следват.

да речем че в бг алфа 145 има х броя, х/2 от тях имат проблеми с ел стъклата. е представете си компанията Алфа Ромео да ви извести сама, че това е недопустимо и за 25 минути от вашето ценно време, ще отстранят дразнещия проблем. Това е само пример де, фв са започнали през 90те години по този начин не защото колите са им скапани и си го признават, а държат да поддържат качество дори след продажбата.

Бтв друга бизнес тенденция, този път неприятна е свързана с гаранцията. Удължават я двойно, колите наистина не се чупат през това време, ама след изтичането и почва ходене по мъките.


Според мен темата носи добра новина :)

vladu
11-03-2008, 12:01
Според мен темата носи добра новина :)

а ти да си ме виждал да пиша лоши новини? а?

Neokill
11-03-2008, 19:00
То тва е рекламен трик. Японците го измислиха и го ползват доста успошно :wink:

sa6o_roman
11-03-2008, 21:57
Според мен темата носи добра новина :)

а ти да си ме виждал да пиша лоши новини? а?

е знам че нямаше да я пуснеш ако мислеше че е лоша :)

crotal
12-03-2008, 18:54
Хайдеееее швабите пак пускат грешна информация :wink:

кое те съмнява?
- че са продали цели 937 автомобила?
- че има ремонт по Алфа дет отнема само 25 минути, а не стандартните 3 до 6 месеца или до продажба?
- че има безплатен ремонт за Алфа, а не стандартните 1/3 от цената на колата по Шваке?
- че за пeриода от март 2005 г. до февруари 2007г. или са излезли само 937 коли или се потвърждава истината, че две с еднакви части не излизат от завода, а тея по случайност са цели 937 с еднакъв проблем

(Практиката показва, че Алфа Ромео се сглобява не на поточна линия, а на безпоточно каре. Събират се на 16 групички (4х4) ученици от Миланския техникум и в дългите часове по трудово сглобяват Алфа. В трите алеи (3х3) между групичките търчат снабдителите с РК1 с части и кой квото си гепи в движение слага. Така се получават и модификациите и нивото на обурудване(за по-несръчните и по-в средата нищо не остава - 1.8MPI с проз климатик). Който пък приключи 1 печели тестова обиколка с колата си и 2 кила грапа ако не се пречука)
Скъпо другарче! Надявам се че разбираш факта, че ако си прав за учениците в миланския техникум, то твоята кола може би е сглобявана от 3-то класници. Все пак БРЕРА и 159 са най-високия клас за момента на Алфа. От личен опит(21000 км.) мога да кажа, че 159 е отличен автомобил.Предполагам, че мнението ти е въз основа на материал, който си чел. Незнам дали е редно да даваш толкова крайно мнение за кола, която по мое предположение не си карал дори!И за финал искам да ти кажа, че Алфа Ромео не е кой знае каква марка, но е марката която се надявам че всички ние обичаме. Ако не ти допада - купи си немска..те не се били чупили...успех...

pr_00f
12-03-2008, 19:14
E сорри ама не се сдържах,
Владуууу къртиш мифки баце. :kissy: :roll2: :roll2: :roll2: :roll2: :roll2:


Че и ти се връзват даже :)

vladu
12-03-2008, 19:29
мога да кажа, че 159 е отличен автомобил

...успех...

мога само да ти кажа, че ти вЕрвам.
ма май чувството ми хумор не ти понася.

а успеха е сигурен :lol:

ако си се почувствал засегнат, а колата ти обидена - извинявам се.

vladu
12-03-2008, 19:32
Че и ти се връзват даже :)

на глупостите.

crotal
12-03-2008, 21:10
мога да кажа, че 159 е отличен автомобил

...успех...

мога само да ти кажа, че ти вЕрвам.
ма май чувството ми хумор не ти понася.

а успеха е сигурен :lol:

ако си се почувствал засегнат, а колата ти обидена - извинявам се.
нищо лично брат, от любов към марката... :rosso_spider:

trustworthy
12-03-2008, 22:23
...нищо лично брат, от любов към марката... :rosso_spider:

Сега го настъпа по мазола, щото той от любов към марката най-много си пати :lol:

vladu
12-03-2008, 22:29
яз тоо мазол съм го спукал към 17 пъти.