PDA

View Full Version : как да видя дали сам заминали тампоните на стабил. щанга



HRI100_H
12-03-2008, 21:39
здравеите колеги от скоро сам собственик на алфа,имам чукане отпред в дясно,все още не е много силно,ама с тези пЪтища със сигурност ще се усили,има ли някакав начин да разбера дали са ми заминали тампоните на стабилизиращата щанга,че ми казаха че мозе да е от тях.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :D

Доко
12-03-2008, 21:50
Отваряш шофиорската врата,заставаш прав хващаш с двете ръце тавана ,вкарваш си главата в купето и клатиш,чуеш ли похлопване -тампони на стабилизираща шанга.Хлопат при страничен наклон.

HRI100_H
12-03-2008, 22:15
благодаря,сега е малко касно,но утре сутинта ще разклатя моита принцеса :D ,нали знаете наи хубаво се разклаща на сутринта :Yeeeehaaa:

viliivanov
12-03-2008, 23:33
Когато караш и когато само едното колело влезе в дупка и се чуе тропане долу в краката е те тва е от щангата мамицата и овча....

Novachev
13-03-2008, 07:39
Моята след смяна на тампони на щангата с полиуретанови пак протропва но от време на време незнам дали не са биалетки което авъщност пак е свързано със щангата маи ще им правя профилактика щото само те останаха несменени а пук изглеждат здрави.

pioneer
13-03-2008, 09:57
Да се включа и аз с тропането на предницата /незнам до колко ще е от полза/: Та като купих колата беше с токущо сменени чисто нови горни и долни носачи (незнам каква марка), но си имаше едно много специфично тропане което в повечето случаи е при преминаване на двете гуми едновременно през неравност (отрязана настилка за асфалтиране, релси или дупка)и то със скорост малко над 50 км/ч. Тропането е доста плътно и го усещам отляво долу в краката си. По павета и по разни малки неравности колата е като гумена топка няма никакво потропване или почукване, както и когато минава само едното колело през неравност. Минах през 2 сервиза (Хеед и Вип-сервиз в Мл. 1) и не откриха нищо по предница. Та и аз започнах да сменям едно по едно с надеждата това тропане да се разкара но уви. Смених амортисьори заедно с тампоните, биелетките, тампоните на стабилизиращата щанга с полиоретанови, неще и неще, тропането си го има. Та вече и аз незнам какво да сменям :shock: Остава някой да предложи читав сервиз защото така само си сменяме а резултат няма :?: :!:

bager
13-03-2008, 10:05
Колега pioneer, отиди при Румен в "клубния". Аз имах подобен проблем- бях сменил окачването отпред и пак имаше едно потропване в началото. Оказа се че тампона, на който се държи двигателя отляво е за смяна. Аз естествено смених и трите тампона и колата "заспа". Може и да не е това при теб, ама накарай някой майстор да обърне внимание на това, поне да ги изключи като възможност.