PDA

View Full Version : смяна на ремака и т.н. да сменя ли и раб.компл.на ВАРИАТОРА



HRI100_H
12-03-2008, 23:51
Предстои ми смяна на ремъци,масла,филтри и т.н. за всеки случай да сменя ли и работниа комплект на вариатора,до колкото съм чел във форума,признаците за смяна са когато колата работи като дизел,моита мисля че работи добре,ама за всеки случай дали ще е добре да го сменя,знам че комплекта е около 10лв. така че не е нищо,от скоро я имам и не съм запознат още с тези неща и по спецялно с вариатора,ЩЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРЕН ДА МИ КАЖЕТЕ ВАШЕТО МНЕНИЕ....ЧЕ НАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ПРОСВЕЩАВАМ И АЗ :idea: :idea: :idea:

Novachev
13-03-2008, 07:45
Зависи къде ще сменяш ремъци някой майстори сменят ремъци без да махат капака на клапаните, а той се маха за да се сложат специалните пети за застопоряване на ангренажа така препоръчат да става смяната на ремъците. Та ако майстора разполага с такива пети и ще застопорява валовете е добре да се смени и ремонтния комплект, но ти препоръчвам да отидеш при човек който е сменял рамонтен комплект за вариатор преди това има особеносто при смената му.Най добре е да го смениш за да не даваш след 10к-20к км отново пари за смяната на вариатор която струва малко повече от самата смяна на ремъци.