PDA

View Full Version : Една анкета :) Нещо интересно. Въпросче



VFTI
14-03-2008, 19:25
Здравейте всички. Имам едно въпросче и искам ваше мнение.

Да речем че става въпрос за хипотетично писане.

Вие сте собственик на алфа ромео 155 2.0 8V Колата е 92г. без клима. Но е е в перфектно техническо състояние. Напълно обслужена. Външно има много леки забележки след шофиранетo j в България. Колата е на реални 151хил км. Като 8хил от тях са в Б-я.(Имате я от 10месеца) Колата вътре е с уникално запазен интериор. Като нова. Никакви проблеми с нея. Имате и пълно доверие като я карате. Вървежа и е отличен. Ето снимка на колата:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134925&photo=75
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134925&photo=70
Влюбен сте в колата си. Усещането вътре в нея...Ревът на двигателя... Само се дразните от разхода от 14-15/100, но пък за 8хил км сте му свикнали...


Обаче пък имате един приятел. Той пък от своя страна знае какъв сте фен на Алфа Ромео. Случайно живее в друга страна и има една алфа, която иска да ви подари чисто приятелски жест. Естествено разходите по докарването на колата са за ваша сметка-700лв-800лв. да речем нищо особенно. Колата е
АР 155 97г. 1,6 16V само 120коня. Около 200хил км. Климатик АБС новото купе. Червена красива. Без забележки и също в много добро техн. състояние...Карана само по европейски пътища от човек на възраст над 50г.

Ще вземете ли колата. Проблема е че ако вземете колата няма да може да я продадете, защото е подарък. Обаче пък Вас ви кефи вашата си кола, която смятате за уникална... От друга страна другата е доста по-нова с климатиче, но пък само 120коня. А и има по-скъпо обслужване.

Вариантите ако вземете червената кола е да продадете вашата, защото не може да потдържате две коли. Но пък знаете какъв е пазара и че Вашата кола никога няма да и вземете парите, които искате, а и незнаете дали следващия и собственик ще я оцени както вие...

Ще си дадете ли красавицата в името на друга по-нова но маломощна? Пак в отлично състояние, но е за без пари.

Няма вариант да вземете червената и да я продадете, защото е подарък, ако приемете.

:P :P

А сега ако някой е прочел всичко това нека даде мнение :P :lol: :lol:

PEPI-2ALFA
14-03-2008, 19:32
Взимаш новата и великодушно подаряваш старата на някой твой запален приятел , който си няма :idea: Така не се тормозиш , че си си дал колата "за без пари" ; твоя приятел си има кола , на която да се радва и няма да продаде , защото му е подарък ; а ти караш по-нова. А с по-малкото коне или свикваш , или ги размножаваш. :wink:

tonov
14-03-2008, 20:04
Аз лично не бих взел с 1,6 мотор. Колкото и да е запазена. Поне 1,8 да беше.... Четири бири са си четири бири, било и с верига. А пък и ти твърдиш че твойта е също много добра. Сега заради единия климатик и абс мисля че не си заслужава. А и не мисля че ще изкараш някви съществени пари от продажбата на твойта.

lyuli
14-03-2008, 20:08
ох, леле дилемата е страшна..................................

може би трябва да вземеш подаръка все пак, ако трябва ще го чипосаш след време

botsos
14-03-2008, 20:20
А, защо няма опция "взимаш новата, а старата в гаража" както направих аз?!

Kuku
14-03-2008, 20:21
Естествено, че ще вземеш подаръка :idea:
Можеш да продадеш твойта за 3000лв., след като приспаднеш разходите по новата, ще ти останат 2000лв. и по-нова кола подарък с повече екстри от твоята :idea:
Къде точно е дилемата ти, не мога да разбера? :roll:
Само заради двигателя ли се двоумиш?
Е, да, сигурно ще ти е терсене като седнеш в 1.6, ама като погледнеш тия 2000лв. на съседната седалка и терсенето ще ти минава много бързо :lol:
А ти в момента се чудиш дали да вземеш 2000лв. подарък от твоя познат, така ли?

VFTI
14-03-2008, 20:53
Е тва е счетоводството :lol:

Ама аз не всичко го обръщам в пари ами и в сантиментална стойност...

За двигателя... Наистина 120коня са малко...Още повече с това че съм един вид "рейцър"(САМО НА ОПРЕДЕЛЕНИТЕ МЕСТА :)) и до сега само в прекъсвач на бояна, но като че ли няма да ми е проблем да се кротна...в трафика в Сф никой не е бърз, а извънградско карам много леко и спокойно...Като знам и колко по-бързи коли съм карал и в един момент осъзнаваш, че 143коня не са нищо особенно...

Другото е че все пак ме притеснява потдръжката на онази. Тя наистина може да се окажа, че няма нужда от ремонти...Ама само първоначалното обслужване като сложа и веднага сумата намалява... Аз си мислех като че ли за вариант 1,6 + ГИ като ще е 120коня поне да е икономична...

От към време не се притеснявам. Защото онази 155ца ще си стои в Италия , не е въпрос нали да вземам бързи решения...За това имам време да мисля...Ако реша в края на този месец ще е в България...Това ако реша в срок от 5 дни...Иначе ще трябва да поизчакам още някой месец...

Но и аз като че ли клоня към по новата...Ще гледам още мнения :)

И на мен ми се иска варианта 2 коли. Има гараж даже няколко но са чак в Севлиево :? А пък разходи 2хвинетка, 2х Го, 2х автокаско.... Има и друго семейството ми има 4 леки коли в момента без моята...И някак си е недопустимо(в смисъл, че винаги разполагам с кола, ако ми се наложи) от гледна точка, че няма нужда. А и не виждам кога ще карам 2 коли....

Едит: Или пък подаръка в гаража да прибера :roll:

LeoVin4i
14-03-2008, 21:00
Карай си ги и двете.

BillyBoy`
14-03-2008, 21:15
аз от както съм си взел моята си мечтая да си имам и втора алфа така че не се чуди колега едвали ще имаш късмета друг път да притежаваш две алфи иначе все ще намериш начин как да се оправяш и със двете пожелавам ти късмет и всичко наи :wink:

VFTI
14-03-2008, 21:34
Ами ей сега говорих с баща ми. И понеже нали карам алфа :lol: и парите ми свършиха отдавна та той ще си е спонсор по каналния ред :)

Та той даже се ентусиазира и иска да ходи да я докара :lol: Та май ще я взема ще си я регистрирам и вече ще мисля какво ще правя...Мисля, че с две алфи ще мисля по трезво, отколкото с една в момента :P

Сега обаче май ще трябва да си търся транспорт...Някой с автовозче :) Италия- Сицилия :) Лелеее много се ентусиазирах... Ще чакам да дойде понеделник да кажа, че ще я взема :P

lyuli
14-03-2008, 22:22
Ами ей сега говорих с баща ми. И понеже нали карам алфа :lol: и парите ми свършиха отдавна та той ще си е спонсор по каналния ред :)

Та той даже се ентусиазира и иска да ходи да я докара :lol: Та май ще я взема ще си я регистрирам и вече ще мисля какво ще правя...Мисля, че с две алфи ще мисля по трезво, отколкото с една в момента :P

Сега обаче май ще трябва да си търся транспорт...Някой с автовозче :) Италия- Сицилия :) Лелеее много се ентусиазирах... Ще чакам да дойде понеделник да кажа, че ще я взема :P

браво е това е приказка!

morfius
14-03-2008, 22:28
Правилния отговор е - колкото повече, толкова повече 8)
Така, че евала за 2 та красавица :)

tonov
14-03-2008, 22:34
Правилния отговор е - колкото повече, толкова повече 8)

:lol: :lol: :lol:

Мнооо си прав

VFTI
14-03-2008, 22:54
Някой да има познати, който да има автовоз който да ходи до Сицилия... Поразпитах няколко познати, които се занимават с внос и всички казват, че изобщо не се доближават до Сицилия... И понеже е много далеко много рядко вкарва някой коли от там :?

gigi
14-03-2008, 23:50
Едната я правиш яката бегачка и си 6 :wink:

DanewRomeo
15-03-2008, 00:55
Коя от двете е осем клапана? Тя ще е моя. Другото са празни приказки от ерата на Фиат.

Оги
15-03-2008, 08:56
Колега или задържаш ,като за начало и двете коли ,и ако не можеш да се справиш с плащанията за 2-те коли после продаваш старата ,по-новото си е по добре.А ако оставиш двете коли с едната по слабия мотор си го караш градското из София и ти излиза по-тънко бензина ,а другата ще си ходиш на дръпки ,като искаш ,но при всички варианти ще си харесваш и по слабата кола и дори ще я предпочетеш пред твоята ,защото е по нова и повечко екстрички.

bad_bat
15-03-2008, 09:50
А, защо няма опция "взимаш новата, а старата в гаража" както направих аз?!


това е и моето мнение

AlfaRomeo
15-03-2008, 11:36
Взимаш и двете,колкото повече толкова по добре ;) Все някога,може дасе продаде една от тях така,че нема да сбъркаш ;)

koolio
15-03-2008, 17:41
Аз лично не бих сменил нито 2.0 с 1.6, още по-малко алуминияевия Алфов двигател с новия, и то с 1.6. Още повече като знам 1.6 с какво оборудване ги правят...и не разбирам каква е тръпката да имаш две почти еднакви коли. Ако искаш да имаш две коли според мен най-добрият вариант е нещо 1.1 на метан и нещо не под 2.5 и не под 160 коня :twisted: .
Колкото до дилемата на Венци - щом ти подаряват втората Алфа, вземи я и я предоставяй за каране на някой, който си няма. така хем ще уважиш човека, направил ти подаръка, хем ще извършиш добро дело, хем ще си караш бегачката и няма да ти се налага да поддържаш две коли. :D

VFTI
15-03-2008, 19:24
Искаше ми се темата да протече хипотетично, за да не изглежда тъпо ако нещо се прецака ама не стана :)

Както и да е. А не мога да предоставя някой да я кара тази кола, защото все пак ще дам едно 1500лв. за обслужване и докарване. А утре като се счупи? Само ще ми я оставят... За сега варианта е да я взема и да я натикам в гаража :) В Севлиево имам много гаражи, ама в София няма такова пространство :? Иначе мен ми харесва идеята 155ца с климатик с новото купе и с ГИ за ефтинийки и една 2.0 8клапанова за гонки...Макар, че моята кола върви на макс и за да има смисъл от гонки вече ще се налагат подобрения= пари... Или продажба и покупка на V6-имам голяма страст към шестака :)

Ама и двете коли искат големи разходи. Абе няма изобщо да го мисля за момента. Сега ще се стремя да я прибера онази червена 1.6 а после ще се оправим. За момента обаче се сблъсквам с един проблем. Няма автовози, които да пътуват от Сицилия. Всички джамабази вкарват коли от по-близко. Незнам какъв вариант да търся да я докарам. До тук, но ако не ми излезе изгодно- превоз от другия край на Италия по-добре да си купя друга(имам познат в по-близките части на Италия) отколкото да се ходи чаак до другия край на Италия, пък била колата и подарък :)

Благодаря за всички мнения и гласувания в анкетата :P

Mury
16-03-2008, 12:50
Едната я правиш яката бегачка и си 6 :wink:

А е тва е истината,едната я правиш резачка,другаат за всеки ден :twisted: :twisted: :twisted:

maluk
16-03-2008, 19:58
тс тс..... ма то човек не може сичко да има бе...кво като е подарък-имаш ли си алфа? имаш си, по-хубава ли е- по-хубава е..седи грей се...
така си мисля аз, а аз подарени неща от този сорт не обичам..

MUROMAN
16-03-2008, 20:09
много просто еииии Венци на 2 магарета сено не можеша да разделиш. :D

едната по избор ми я даваш на мене - като подарък. :biggringift:
а аз клоня към чевената.

PEPI-2ALFA
16-03-2008, 21:26
много просто ...едната по избор ми я даваш на мене - като подарък.
Е аз това му го предложих още в началото :lol:

koolio
16-03-2008, 21:39
много просто еииии Венци на 2 магарета сено не можеша да разделиш. :D

едната по избор ми я даваш на мене - като подарък. :biggringift:
а аз клоня към чевената.
Бахмааму, ти какъвто си претенциозен как ще понесеш че е 1.6 :pfbbt:

VFTI
17-03-2008, 11:09
много просто еииии Венци на 2 магарета сено не можеша да разделиш. :D

едната по избор ми я даваш на мене - като подарък. :biggringift:
а аз клоня към чевената.
Бахмааму, ти какъвто си претенциозен как ще понесеш че е 1.6 :pfbbt:

E 1,6 ама нали върви като твоята 1,8 :D Ами решено е ..>Давям я на Марианския :lol:

Имам още 2-3 дена да си намеря автовоз...В противен случай лятото ще се разходя до Сицилия :lol:

Иначе и аз имам малко притеснения от подаръци, ама пък като знам че за там тая кола не струва нищо :roll:

koolio
17-03-2008, 18:11
E 1,6 ама нали върви като твоята 1,8 :D
Сигурен ли си? :twisted: :twisted: :twisted:

bouncer
17-03-2008, 18:20
айде като намериш автовоз пиши, че и аз имам един подарък нейде из Сициля - Lancia Delta Integrale и искам да си я докарам щото бащата (на когото са му я обещали) казва по въпроса "Абе мани я тая кошница, тя е на 25 000 км. и е седяла супати години в ония гараж - за нищо не става"...абе нека ми е зле!

VFTI
17-03-2008, 18:31
айде като намериш автовоз пиши, че и аз имам един подарък нейде из Сициля - Lancia Delta Integrale и искам да си я докарам щото бащата (на когото са му я обещали) казва по въпроса "Абе мани я тая кошница, тя е на 25 000 км. и е седяла супати години в ония гараж - за нищо не става"...абе нека ми е зле!

Ами не мога за сега...Една камара джамбази и освен тая тъпа Тоскана, никой не се занимава със Сицилия... Страх ги е от сиракуза :lol: :lol:

Ако намериш нещо веднагааа ме потърси :) Още 3 дена имам :?

MUROMAN
17-03-2008, 20:13
ще има ли подарък или не?.ститга съм се мъчил с баничарки. :(

VFTI
17-03-2008, 23:03
Е що бре добре вървеше днес баничарката :lol:


Я ми прати снимката :lol:

MUROMAN
18-03-2008, 08:24
не те снимах.ти изчезна като болид от F1.Другия път ще те гепя аз. :D

Furious 155
18-03-2008, 09:42
Значи според мен си карай тая двулитровата. Тая новата може да е по-лъскава, ама е по-малко коне и цената за поддръжка на тоя мотор е повече от колкото на твоята! Щом и се кефиш да бягаш по Бояна, не мисля че тая новата ще е нещо особенно. Важно и ти да си решиш какво търсиш от колата си и ще разбереш коя от двете да е! Аз лично за себе си бих останал на 2.0 8v. :)

П.П. пускам ти ЛС за един личен въпрос

Xman
23-03-2008, 16:41
Аз ще си карам старата кучка :lol:

VFTI
10-04-2008, 00:31
Развръзката :?

Ами алфта от италианско е била бракувана преди 3 седмици :? :? Издали и номерата в общината и айде за скрап...Макар че и нямало нищо...Ама то какво се очаква от жабарите...Хората карата по още 3-4 алфи 2004г.++ А тя нали струва 200-300евро 97година... :( :( :cry:

Та вчера разбрах...Днес казах и на баща ми :(

Добре, че поне моята слуша...Днес и правиха леко ремонтче :P

Ех тия колииииии...ужасс... Как можа да ме хване толкоз млад тая треска по алфа ромео :lol:

Furious 155
10-04-2008, 00:52
Ех тия колииииии...ужасс... Как можа да ме хване толкоз млад тая треска по алфа ромео :lol:

Ми тя ако на тия години не те хване, после си за оплакване ;) Жени напускат, разводи, спираш да ходиш на работа редовно и т.н. :):):)