PDA

View Full Version : Неприятна случка със 156... :(



Vancuver
17-03-2008, 20:20
Вчера ми се случи няма такъв кошмар... То до голяма част и аз съм виновен де... Караме по бул. България посока център и точно където има бензиностанция на Шел (тя е в другата посока) има един голям дъгообразен десен завой - яко поднесе, опитах се да я изправя, поднесе на другата страна, стигна до бордюра, мина през тревата, през металните ограждения (свалих 6 такива) и се обърна на трамвайните релси... Само мога да благодаря на Бога, че вътре бяхме 4-ма човека - на никой нищо му няма!!! Колата е в плачевно състояние (само отзад е здрава, като изключим бронята) ама имам пълно каско - днес ходих да си давам документите. Иначе КАТ-аджиите бяха супер свестни хора, видяха, че дрегерът е 0 и покриха каквото могат...
А я бях взел преди 8 дена и точно в събота черпих за нея... :cry:
Общо взето ми остава да я закарам при един майстор, да изготви там какви пари ще взима и да ги дам на застрахователите.
Е... естествено остава и урокът, че като возя други (а и не само) трябва да се съобразявам малко или много с възможностите си и ограниченията по закон... Добре поне, че стана рано сутринта и нямаше други коли около нас... :roll:

Derry
17-03-2008, 20:29
Другия път по-културно, колата е красива няма нужда да и сменяш външния вид толкова грубо. Радвай се, че сте живи и здрави.

jimmyfloyd
17-03-2008, 20:41
ламарини се изправят...чукай на дърво и се радвай на живота :wink: :D

ivoraikkonen
18-03-2008, 08:12
Банкет за здраве направи, ламарините се оправят, важното е кръв да няма. И по-полека с педала на газта.

Nikiboy
18-03-2008, 09:22
Този завой е много коварен преди време пишеха във вестниците, че като литнало едно БМВ хората от спирката мислели, че е снимат филм.

Според мене си се движил с над 140-150 за да литнеш така, колкото и да е е малко множко за в града.

С 90-100 няма как да стане.

vladu
18-03-2008, 09:57
А я бях взел преди 8 дена и точно в събота черпих за нея... :cry:


сега почерпи и за себе си ... погледни от хубавата страна - хубаво е, че такива шофьори кат теб остават без коли...

krasy k
18-03-2008, 10:20
Ужасно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Явно си роден с къмет ! Това да ни е урок на всички!

slav40
18-03-2008, 10:21
А я бях взел преди 8 дена и точно в събота черпих за нея... :cry:


сега почерпи и за себе си ... погледни от хубавата страна - хубаво е, че такива шофьори кат теб остават без коли...
Освен да го нахокаме -колегата - за постъпката ,няма какво да му кажем друго - с това безразстдно каране да си вземе поука,че ако е имало случайно човек там - сега щеше да е задържан ,а не да пише свободно ........... Вземете да пораснете бе хора ........ :idea:

egx
18-03-2008, 11:13
ами не че е много за споменаване ама преди няколко седмици и аз направих такова изпълнение със 155-ца 1.8 TS и бяхме 3-ма вътре.........въртяхме се по покрив и то доста лошо.........по чудо ни няма нищо и на 3-мата.Просто това че аз и този до мен сме били със колани а пък този отзад и бил без ни е спасило , колкото и страмнно да звучи.От алфата не става нищо и от тогава някой хора може да са забелязали , че не пиша в този за 155.Иначе сега съм с 156 2.4 JTD и разликата е доста голяма , но вече никога няма пак да ме видиш да гоня зелен светофар , че си е ебало майката със извинение..............

georgyg
18-03-2008, 12:11
Минавам всеки дет от там и със скорост до към 100км трябва да е заледено, а то не е било за да поднесе. Прецени си с каква скорокт ще караш другия път.

Но най-важното е че всички сте добре, ламарини се правят, но си направи сам изводите.

jimmyfloyd
18-03-2008, 12:25
не разбрахте ли че освен високата скорост 156-цата не е много стабилна на пътя...недейте правите експерименти...карайте с 20 се едно руския цар и хем ще се кефите на живота,хем на колата ;)

Asho
18-03-2008, 14:47
Минах от там и ако си бил с една червена алфета.... да ти кажа радвай се, че сте живи и здрави!!! Тая колица, като я видях като войнишко канче беше...
Страстите ги изкарваите на Божурище действа, иначе по пътя целта е от точка А до точка Б да стигнеш без времена, времената на пистата....... :!:

botsos
18-03-2008, 15:09
не разбрахте ли че освен високата скорост 156-цата не е много стабилна на пътя...

:gruebel: :nono:

slav40
18-03-2008, 15:49
явно има бройки, които не са стабилни на пътя и моята се клатушка по завоите ........
то зависи от гуми ,окачване ...........

botsos
18-03-2008, 15:52
ми забележи на аватара ми колко ми е смъкната колата и после ме питай дали не е устойчива по завойте.....

jimmyfloyd
18-03-2008, 16:19
не говоря конкретно за 1 бройка кола ;) като цяло 156 не е стабилна !

търтей
18-03-2008, 16:22
не говоря конкретно за 1 бройка кола ;) като цяло 156 не е стабилна !
е ти ся уби всичко детско в мен :shock:

Vancuver
18-03-2008, 16:25
Минах от там и ако си бил с една червена алфета.... да ти кажа радвай се, че сте живи и здрави!!! Тая колица, като я видях като войнишко канче беше...
Да, аз съм бил... :?
В момента се доразбирам със застрахователите и се надявам да се оправят нещата по колата. Иначе до поуката - ясно е. :roll:

jimmyfloyd
18-03-2008, 16:48
не говоря конкретно за 1 бройка кола ;) като цяло 156 не е стабилна !
е ти ся уби всичко детско в мен :shock:

радвам се :D

gigi
18-03-2008, 17:12
не говоря конкретно за 1 бройка кола ;) като цяло 156 не е стабилна !
Абсолютно съгласен с колегата, 156 е далеч от идеал за стабилна кола колкото и да не ви се иска!! Задницата и е бая кекава :shock: :?

търтей
18-03-2008, 17:14
Задницата и е бая кекава :shock: :?

а не знам
на мен гъза ми е доста по-тежък :wink:

jimmyfloyd
18-03-2008, 17:15
просто обича да се заяжда :lol:

търтей
18-03-2008, 17:16
моем да са видим да ви покажа дали занася или не :idea:

jimmyfloyd
18-03-2008, 17:25
хехе ок...са в неделя на сабирането ще покажеш ;) може да си случил на "специалното" издание на серията дето не поднася и се стабилно като СЛ 63 АМГ :shock: 8)

търтей
18-03-2008, 17:27
понеже не ми знаеш колата не се хващай на бас :wink:

jimmyfloyd
18-03-2008, 17:34
е ето в неделя ще покажеш :wink: пък и каде видя нещо за басове :lol: :lol: :shock:

търтей
18-03-2008, 17:35
силно е съмнително че ще се появя

jimmyfloyd
18-03-2008, 17:35
е що? :?

botsos
18-03-2008, 17:46
Аз залагам, че колата на търтея няма да поднесе! Някой да се включи в залозите?! :)

50 cent
18-03-2008, 18:10
Мойта количка беше доста нестабилна преди да си сменя щангите отзад. След като ги смених е като залепнала на пътя. Има значение и с какви гуми си разбира се. Повечето хора (като мен) карат известно време с едни гуми и като се позахабят, сменят предните гуми със задните. И разбира се като си с износени задни гуми ако ще с Ферари да си няма как да ти е стабилно.

mariyan52
18-03-2008, 20:50
за Алфа 156 мога да кажа само че от както карам тая кола нито един пат немие изневерила така да се каже и е много стабилна и понякога на завои влизам сьс 190 такаче не смятам че не е стабилна това е мое мнение.

jimmyfloyd
18-03-2008, 21:24
в къф завой си влезнал със 190 е хаха може слънцето да ти е осветило циферблата и да си влезнал със 290 ;)

Derry
18-03-2008, 21:36
На който му се вижда нестабилна да вземе да покара малко Ситроен Ксантия /само да не е актива/ и след това да се хопне на 156 та да видим какво ще каже.

mariyan52
18-03-2008, 21:43
в къф завой си влезнал със 190 е хаха може слънцето да ти е осветило циферблата и да си влезнал със 290 ;)
колега мисли преди да говориш не се заяждам а аз говоря по магистралата на остьр завои а не на пресечка.

търтей
18-03-2008, 22:42
Аз залагам, че колата на търтея няма да поднесе! Някой да се включи в залозите?! :)

ммм
ако измислите свестен залог ще дойда да тестваме колата дали поднася :lol:

sova
18-03-2008, 22:59
хей ванкувър, малееее, ти на това "неприятна случка" ли му казваш; прав е колегата ,че там трябва да си бил с доста над 130 ; бре-алфист-звучи гордо.
А ве юнак, кво се фалиш , за екшън -герой ли се изживяваш ?! Ами вижда се - майстор си .
В съседната тема още се подписваме в подписка до съда срещу помилването на убиеца на колегата ни алфист от Пловдив,, две невръстни сирачета и вдовица която ходи като гламава ; кой ли пък би ходил по друг начин на нейно място?
Знам ,че вече си се замислил над въпроса АКО:
ами ако беше налетял на друга кола или да речем на автобусна спирка с хора или много хора;
ами ако твоите деца бяха в колата ти и недай си боже ...;
ами ако,примерно ти вече беше в инвалидна количка-недай си боже, или недай си боже нещо друго ;
Щото с художественото си авто-изпълнение можеше да нарисуваш доста сълзи в доста невинни очи, но чак после щеше да посегнеш да вземеш цветовете, но от палитрата на собствената си душа...
Прави са колегите които не се кефят на разказчето ти.
Прави са и тия, че за екшъни си има писти и полигони;
Всички тук едва ли сме богородички, но би трябвало, а и има граница която не бива да се престъпва,щото от нарушител се превръщаш в престъпник;
утре може един от нас да не се прибере в къщи,заради едно такова безразсъдство .
И ако тук ни свързва съпричастността към "марката", трудно ще ни свържат подобни неща .
За случка като твоята казвам - майната ти.
Радвам се ,че всичко ви се е разминало само със съдрани тенекии.
Не ти прави чест да се хвалиш, и най малкото ,трябваше да си ЗАТРАЕШ, и доста да размислиш.
И преди да поемеш дълбоко въздух , и да грабнеш клавиатурата за ругатни и мъжкарства, само да ти кажа - през оная ми работа е кво ще кажеш;Дано на теб не ти е през оная работа, какво другите ти казваме.
Със здраве и късмет.

Boriio
18-03-2008, 23:17
Много добър и свястен отговор:Браво колега,всички си мислят че тези бързи коли са просто 100%сигурност.а не си дават сметка за нищо.Xора мислете!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jimmyfloyd
18-03-2008, 23:17
в къф завой си влезнал със 190 е хаха може слънцето да ти е осветило циферблата и да си влезнал със 290 ;)
колега мисли преди да говориш не се заяждам а аз говоря по магистралата на остьр завои а не на пресечка.
:lol: ест че знам хаха просто нямах предвид завой със 190 ами примерно караш извънградско със 60-70-80 км и изведнъж излезне животно на пътя...завърташ рязко на една страна после на другата и си по таван... това имах предвид..който ми каже че ще го направи това и няма да поднесе съм склонен да не му вярвам :)
П.П. евала на колегата за писанието по-горе...който се мисли за мн.бърз и велик шофиор да иде след 2 седмици отварят писта божурище да си понатрие крастата малко и след тва да си помисли по-добре ли щеше да е ако го беше направил на пътя....

mariyan52
18-03-2008, 23:24
в къф завой си влезнал със 190 е хаха може слънцето да ти е осветило циферблата и да си влезнал със 290 ;)
колега мисли преди да говориш не се заяждам а аз говоря по магистралата на остьр завои а не на пресечка.
:lol: ест че знам хаха просто нямах предвид завой със 190 ами примерно караш извънградско със 60-70-80 км и изведнъж излезне животно на пътя...завърташ рязко на една страна после на другата и си по таван... това имах предвид..който ми каже че ще го направи това и няма да поднесе съм склонен да не му вярвам :)
е за тва си прав .

jimmyfloyd
18-03-2008, 23:29
Колеги внимавайте по пътищата ни...карайте внимателно без излишни рискове и малумни гонки....

1115
18-03-2008, 23:29
A aз се чудех кой е пробил и двете ограждения на бул. България. :shock:

nasty
19-03-2008, 00:00
Е ама поне си казва човека..иначе всеки се хвали кой дръпнал кой скъсал - той си го каза..
и нова кола на млад човек е така.Имал е нещастието да види кфо става като караш бързо и безрасъдно..
карал е бързо ,гумите не каза сменил ли е (на 8 дена е колата)и още куп подробности...
мен по ме интересува към кой застрахователи е и дали му изплатят пълна щета без проблеми.

SwappeR
19-03-2008, 01:48
примерно караш извънградско със 60-70-80 км и изведнъж излезне животно на пътя...завърташ рязко на една страна после на другата и си по таван... това имах предвид..който ми каже че ще го направи това и няма да поднесе съм склонен да не му вярвам :)
Русе, Волов (доста дълъг баир), слизам по него около 00:00 часа, преди 5 дена... Набрал съм се с около 100 и изведнъж пред мен изскача куче. Съответно леко спирачки, рязко надясно (около 1/3 оборот на волана) и после пак наляво, за да се върна в лентата и нито го блъснах, нито се обърнах, имам и двама свидетели, на които от толкова странично ускорение очите им направиха 2 обиколки около оста си. И нито помен от поднасяне! При положение, че поради инерционните сили по надолнището би трябвало още по-лесно да се обърне колата по този начин. След като пуснах спирачката бях на 70. Не знам с какви гуми и амортисьори мислите да обръщате тая 156-ца, ама засега се чувствам стабилен на пътя. Това да не е Логан, че да се обърне така...?

gigi
19-03-2008, 02:06
С Търтейо на бас не се фаштайте щото между комбито и седана балкан разлика и то не само заради тежината ами има и други разлики в окачването а пък и самата щайга на неберемеда има допълнително и жокери :wink:
нормална 156 хич не е еталон за пътно поведение в класа си а и спрямо повечето модели на Алфа :? :?

Vancuver
19-03-2008, 06:52
хей ванкувър, малееее, ти на това "неприятна случка" ли му казваш; прав е колегата ,че там трябва да си бил с доста над 130 ; бре-алфист-звучи гордо.
А ве юнак, кво се фалиш , за екшън -герой ли се изживяваш ?! Ами вижда се - майстор си .
В съседната тема още се подписваме в подписка до съда срещу помилването на убиеца на колегата ни алфист от Пловдив,, две невръстни сирачета и вдовица която ходи като гламава ; кой ли пък би ходил по друг начин на нейно място?
Знам ,че вече си се замислил над въпроса АКО:
ами ако беше налетял на друга кола или да речем на автобусна спирка с хора или много хора;
ами ако твоите деца бяха в колата ти и недай си боже ...;
ами ако,примерно ти вече беше в инвалидна количка-недай си боже, или недай си боже нещо друго ;
Щото с художественото си авто-изпълнение можеше да нарисуваш доста сълзи в доста невинни очи, но чак после щеше да посегнеш да вземеш цветовете, но от палитрата на собствената си душа...
Прави са колегите които не се кефят на разказчето ти.
Прави са и тия, че за екшъни си има писти и полигони;
Всички тук едва ли сме богородички, но би трябвало, а и има граница която не бива да се престъпва,щото от нарушител се превръщаш в престъпник;
утре може един от нас да не се прибере в къщи,заради едно такова безразсъдство .
И ако тук ни свързва съпричастността към "марката", трудно ще ни свържат подобни неща .
За случка като твоята казвам - майната ти.
Радвам се ,че всичко ви се е разминало само със съдрани тенекии.
Не ти прави чест да се хвалиш, и най малкото ,трябваше да си ЗАТРАЕШ, и доста да размислиш.
И преди да поемеш дълбоко въздух , и да грабнеш клавиатурата за ругатни и мъжкарства, само да ти кажа - през оная ми работа е кво ще кажеш;Дано на теб не ти е през оная работа, какво другите ти казваме.
Със здраве и късмет.
Човек, не си ме разбрал... Ни най-малко искам да се хваля с темата или нещо такова! По-скоро реших да я пусна, за да се види какво става като не мислиш. :?

sova
19-03-2008, 09:37
хей ванкувър, малееее, ти на това "неприятна случка" ли му казваш; прав е колегата ,че там трябва да си бил с доста над 130 ; бре-алфист-звучи гордо.
А ве юнак, кво се фалиш , за екшън -герой ли се изживяваш ?! Ами вижда се - майстор си .
В съседната тема още се подписваме в подписка до съда срещу помилването на убиеца на колегата ни алфист от Пловдив,, две невръстни сирачета и вдовица която ходи като гламава ; кой ли пък би ходил по друг начин на нейно място?
Знам ,че вече си се замислил над въпроса АКО:
ами ако беше налетял на друга кола или да речем на автобусна спирка с хора или много хора;
ами ако твоите деца бяха в колата ти и недай си боже ...;
ами ако,примерно ти вече беше в инвалидна количка-недай си боже, или недай си боже нещо друго ;
Щото с художественото си авто-изпълнение можеше да нарисуваш доста сълзи в доста невинни очи, но чак после щеше да посегнеш да вземеш цветовете, но от палитрата на собствената си душа...
Прави са колегите които не се кефят на разказчето ти.
Прави са и тия, че за екшъни си има писти и полигони;
Всички тук едва ли сме богородички, но би трябвало, а и има граница която не бива да се престъпва,щото от нарушител се превръщаш в престъпник;
утре може един от нас да не се прибере в къщи,заради едно такова безразсъдство .
И ако тук ни свързва съпричастността към "марката", трудно ще ни свържат подобни неща .
За случка като твоята казвам - майната ти.
Радвам се ,че всичко ви се е разминало само със съдрани тенекии.
Не ти прави чест да се хвалиш, и най малкото ,трябваше да си ЗАТРАЕШ, и доста да размислиш.
И преди да поемеш дълбоко въздух , и да грабнеш клавиатурата за ругатни и мъжкарства, само да ти кажа - през оная ми работа е кво ще кажеш;Дано на теб не ти е през оная работа, какво другите ти казваме.
Със здраве и късмет.
Човек, не си ме разбрал... Ни най-малко искам да се хваля с темата или нещо такова! По-скоро реших да я пусна, за да се види какво става като не мислиш. :?

Разбирам те-да не мислиш,че те мразя или ненавиждам. За "Другарче" правихме подписка и събрахме пари - стана работата; Но другата подписка за пловдивския колега е много тъжна; АМИ ако теб сега те нямаше, и нямаше и невинни хора, а и твои близки-кво щяхме да си приказваме тука; Щяхме а се редим с Алфичките си след твоя ковчег ли да те изпращаме, или след тия които си убил;
Има една гледна точка от която и "Алфите" правят "Добра" черна статистика като БМВ-тата;
Би било по-добре,ако Алфа и Алфист звучат малко по различно от гореспоменатото;
И една молбичка към теб - не ме вземай за моралист,а?
Поздрави,късмет.

Vancuver
19-03-2008, 10:45
Както вече казах - поуката е ясна каква е... Важното е, че всички сме наред. Сега остава да се оправя със застрахователите и така. Догодина на 16 март - курбан. И като оправя колата - идвам на някоя среща и ще почерпя...

mikzor
19-03-2008, 11:01
http://www.vbox7.com/play:b3a83401

търтей
19-03-2008, 11:27
С Търтейо на бас не се фаштайте щото между комбито и седана балкан разлика и то не само заради тежината ами има и други разлики в окачването а пък и самата щайга на неберемеда има допълнително и жокери :wink:


ее гиги не те срам
развали целия кеф :lol: :lol: :lol:

tanos
19-03-2008, 21:01
хеи колеги 156 та е много по стабилна от повечето коли аз само алфи карам до сега съм сменил 3 модела и мога дави кажа че 156 та много стбилна кола то и много зависи зад волана кои стои

mikzor
19-03-2008, 23:44
http://www.vbox7.com/play:b3a83401ето колко е стабилна

Violator
19-03-2008, 23:56
Самата стабилност :D горкото пингвинче

AlfaRomeo
19-03-2008, 23:59
Е Бмв-то имаше система ;) я без нея да видим !

jimmyfloyd
20-03-2008, 00:17
http://www.vbox7.com/play:b3a83401ето колко е стабилна
мда това имах предвид...аре със здраве и не се правете на шофиори,че...горките пингвини :?

gigi
20-03-2008, 01:27
Това не е сравнение между Алфа, БМВ и Ауди а между предно задно и куатро :wink: . Ако Аудито беше само с предно като Алфата щеше да недозавие както нея същото го правят 99% от колите с предно. На 156 проблема и е от зад, но ми омръзна да споря с радиоточки, на Серес се видя и ГТА версиите колко добре се държат по завоите спрямо 145 на Нео да речем 8) 8)

jimmyfloyd
20-03-2008, 09:13
Това не е сравнение между Алфа, БМВ и Ауди а между предно задно и куатро :wink: . Ако Аудито беше само с предно като Алфата щеше да недозавие както нея същото го правят 99% от колите с предно. На 156 проблема и е от зад, но ми омръзна да споря с радиоточки, на Серес се видя и ГТА версиите колко добре се държат по завоите спрямо 145 на Нео да речем 8) 8)
колега ние не правим сравнения между предно задно средно....казваме че се случва точно като на клипа...на къф език да се напише че никой да не спори повече...

Asho
20-03-2008, 12:48
Никой не иска да каже, че алфата му не е супре кола..... Въпроса е, че е всеизвестно, че при повече газ ако ще и пернишки голф с всичките му тунинги няма да спази "идеалната крива" Всяка, ама всяка кола с предно предаване страда от недозавиване, затова по-малко газ в завоя и излизаш като Шуми след това! :D peace

jimmyfloyd
20-03-2008, 12:55
е баш в завоя ни газ ни спирачка хах,че да не станем на кълбета недай си боже :X