PDA

View Full Version : относно елстъклата



fastedy
18-03-2008, 13:16
След зимата,елстъклата се движат мудно.Нужна ли е специална
поддръжка на механизма или ще се раздвижат?

Gh0stRider
18-03-2008, 22:49
И аз има същия проблем само че още от както я зех мойта... т.е от 6 месеца. Не пречи кои знае колко но си прави впечатление че бавничко се отварят. А дано някои да помогне с коментари от кво мое да е тоя проблем

mi6onski
19-03-2008, 00:12
при мен пък не се отварят до долу стигат до някъде и неще нещо заяжда :cry:

vovata
19-03-2008, 06:11
След зимата,елстъклата се движат мудно.Нужна ли е специална
поддръжка на механизма или ще се раздвижат?

Зима ,лято трябва да се отварят нормално.
Явно имаш проблем.

pioneer
19-03-2008, 09:45
Да споделя и моето виждане по отношение на задните стъкла проблема си е конструктивен недостатък и стъклата се скапват от стоене. Задните механизми на стъклата са същите като на старата ми жигула само дето са турили едно моторче което да ги движи и са си спестили защитен найлон (да го наречем), които да предпазва водата която се стича между уплътнението и стъклото, и влиза във врата. Та същата тази вода по някакъв начин се стича по стъклото и по въжетата и влиза във редуктора и в моторчето.
Моето задното не работеше и се наложи да го разглобя - редуктора беше пълен с страхотна каша от вода грес и ръжда, а от моторчето изтече ръждива вода и беше доста клеясало, да не ви обеснявам какви са последствията. Всичко успях да раздвижа и почистя, но последствията върхо моторчето бяха непоправими въртеше се, но може би имаше и нещо игоряло по него защото нямаше мощност. Сглобих всичко - стъклото се движеше надолу много бързо, а нагоре трябваше да му се помага :-), явно и водачите се нуждаят от някаква намеса :-(
Та решението на проблема когата ктъклата все още се движат е разглобяване почистване и поставяне на найлон който да предотврати влизането на вода.

lyuli
19-03-2008, 11:54
при мен предното дясно стъкло също заяжда през зимата нагоре.....

zimin
21-03-2008, 22:04
имах фиат уно с ел джамуи.когато станеше студено греста в измислените механизми ставаше гадна и ставаше трудно вдигането на стъклата.ама незнам алфа какъви механизми използват,щото на фиата беше една паянтова траба и вътре с някакъв винт и той правеше големия проблем...